Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tolerancija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Taip Johnai, kai nekurie žmonės pasidaro pernelyg tolerantiški mažumoms, jie dažnai diskriminuoja daugumą. Tokių pavyzdžių yra daug, kai labai ginamos ir toleruojamos mažumos tampa lygesnės už kitus. Sumuša ir apiplėšia paprastą pilietį A, paskui sumuša ir apiplėšia paprastą pilietį B, kuris yra gėjus. Spaudoje apie pilietį A net neužsimenama, arba užsimenama tik viena eilute 5-tame puslapyje. Apie tą patį pilietį B iškart atsiranda didžiulis straipsnis pirmame puslapyje, koks jis vargšas, kaip jo netoleruoja, jam reikia kaip nors padėti, tas nusikaltėlis dar ir homofobas, ir bla bla bla. Čia aišku šiaip vaikiškas pavyzdėlis, manau yra ir rimtesnių.
    Dėl žydų - taip istorija padarė jiems nemažą skriaudą, bet ne jiems vieniems, tačiau tik jie yra labiausiai išskiriami ir skriaudos jiems yra labai labai blogas dalykas, o skriaudos kitiems - tik blogas dalykas. Dabar visas Pasaulis jų atsiprašinėja, nesvarbu kalti ar nekalti ir atsiprašinės dar laaabai ilgai. Vėlgi tiek žydus, tiek gėjus aš toleruoju, tačiau rašydamas tokius dalykus, kuriuos čia parašiau rizikuoju būti apšauktas homofobu ar antisemitu. Manau iš savo diskusijų patirties su coth turėtum suvokti šią situaciją, juk nekartą buvai apšauktas rusofobu.

    Blogiausia kai pernelyg didelė tolerancija ir gynimas mažumų, bei tuo pačiu netolerancija kitiems tampa mada. Kai kurie įsivaizduoja, kad kuo labiau gini mažumas, tuo pažangesnis, tuo vakarietiškesnis ar dar koks -esnis esi, nors tuo pačiu metu tyčiojiesi iš pvz. šiuo atveju Lietuvos ir lietuvių lygiai taip pat netolerantiškai visus iki vieno vadindamas homofobais, vagių/žudikų tauta ar dar kažkuo. Čia tik pavyzdys, bet tokių personų šiame forume yra.

    Comment


      Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
      Žodžiu, išvada būtų tokia
      po mano pasiūlymo pamastyti apie tai, kas Lietuvoje yra gerai, tai padarė vienas žmogus. O jau sekančioje žinutėje prasidėjo to žmogaus įvardintų punktų kritika.
      Rašydamas tą žinutę nieko kito ir nesitikėjau Bet tai nėra blogai, tegu kritikuoja, blogai yra tada, kai esant akivaizdiems argumentams fanatiškai prieštaraujama
      Įžvalgos.lt - FB - G+

      Comment


        Parašė Ash Rodyti pranešimą
        Tokių atvejų tikrai yra. Tada tau klausimas. Ar matai mano pasisakymuose neapykantą kažkam? (nesakau, kad tavo žodžiai buvo adresuoti būtent man, tiesiog klausiu)
        Ne tai kad neapykantą, bet netoleranciją ir vadovavimąsi kažkokiomis dogmomis tai tikrai. Kitaip nesakytum, kad
        Homoseksualizmas yra lytinis iškrypimas, kuris tiesiog yra madingas, kuriuo naudojantis dabar nustatomas šalies tolerancijos ir žmogaus teisių išsivystymas.
        .
        BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

        Comment


          Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
          Katalikybė ir tolerancija? Labas rytas Netolerancijos priežaščių reikėtų ieškoti kitur ir turbūt reikėtų atkreipti dėmesį į tą sutapimą, kad netolerancija yra visų posovietinių šalių problema
          Na ok, sutinku, kad katalikybė čia nebuvo geras pavyzdys. Aš tik prisiminiau Ispaniją, kur katalikybė yra tikrai lb gerbiama, ir kur yra įteisintos gėjų santuokos.

          Žinoma, kad netolerancija yra posovietinių šalių problema. Bet praėjo jau beveik 20 metų, o tos netolerancijos bene daugiausiai iš jaunosios kartos, užaugusios jau laisvoje LT. Tai va kažkaip keista. Nejau reikės, kad išmirtų 5 kartos, kol viskas pasikeis???
          BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

          Comment


            Parašė Berliner Rodyti pranešimą
            Ne tai kad neapykantą, bet netoleranciją ir vadovavimąsi kažkokiomis dogmomis tai tikrai.
            Jau minėjau, aš prieš teiginį, kad tai natūralu ir normalu, ne prieš gėjus Vienos "sausos" citatos be konteksto nereikėtų naudoti
            Įžvalgos.lt - FB - G+

            Comment


              Parašė Berliner Rodyti pranešimą
              Žinoma, kad netolerancija yra posovietinių šalių problema. Bet praėjo jau beveik 20 metų
              Nors nuo nepriklausomybės atkūrimo praėjo ir 17 metų, tai dar nereiškia, kad visą tą laiką kas nors rūpinosi tolerancijos skatinimu, juk sovietinis palikimas dar ir iki šiol jaučiamas. Apie toleranciją gėjams turbūt pradėta diskutuoti vos prieš keletą metų.

              o tos netolerancijos bene daugiausiai iš jaunosios kartos, užaugusios jau laisvoje LT.
              Įdomu, kaip tu tai nustatei, nes tai visiškai neatitinka tikrovės. Ar vyresnioji karta apskritai toleruoja mažumas? Kažkaip sunkiai tuo patikėčiau.
              Mano galerija Flickr'yje

              Comment


                Parašė Ash Rodyti pranešimą
                Jau minėjau, aš prieš teiginį, kad tai natūralu ir normalu, ne prieš gėjus Vienos "sausos" citatos be konteksto nereikėtų naudoti
                Hm, kažkaip keista. Kam tada švaistytis tokiais žodžiais, kaip madinga ir t.t. O dėl to natūralumo ir normalumo būtų galima ilgai ginčytis. Jei homoseksuali orientacija yra įgimta, o ne įgyta, tai gal tai ir yra natūralu ir normalu? Bet čia daugiau nieko nesakysiu, nes pats manau, kad dar reikia daugiau tyrimų, kad sužinotume, kaip viskas iš tiesų yra.
                BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                Comment


                  Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                  Įdomu, kaip tu tai nustatei, nes tai visiškai neatitinka tikrovės. Ar vyresnioji karta apskritai toleruoja mažumas? Kažkaip sunkiai tuo patikėčiau.
                  Tai labiau subjektyvi nuomonė, suformuota mano asmeninės patirties. Vyresnioji karta netoleruoja mažumų, bet tai yra visai suprantama : 1) jie užaugo visiškai uždaroje, atsiskyrusioje, netolerantiškoje visuomenėje; 2) jų pažiūros jau seniai suformuotos, nėra būdo jų pakeisti.

                  Reikia pridurti, kad ta vyresnioji karta (ir čia aš kalbu apie 50-60 ir daugiau metų žmones) nėra linkusi taip reikšti savo nuomonės ir pozicijos, gal dėl to kartais jų ir nesimato šaime kontekste.

                  Visai kas kita yra jaunimas. Kad ir mano bendrakursiai. Protingi, iššsilavinę žmonės. Nu bet kartais jie pasirodo tokie netolerantiški. Tikrai nesuprantu, iš kur tiek tos netolerancijos, atrodo, kad jų nuomonė suformuota jau jiems gimus ir, kaip ir senajai kartai, nebėra būdo jos pakeisti.

                  Vis dėl to pripažįstu, kad yra teigiamų poslinkių, ir jau atsiranda tolerantiškų žmonių. Vis dėlto tie pokyčiai yra tokie lėti, kad net baisu pagalvot.
                  BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                  Comment


                    Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                    Tai labiau subjektyvi nuomonė, suformuota mano asmeninės patirties. Vyresnioji karta netoleruoja mažumų, bet tai yra visai suprantama : 1) jie užaugo visiškai uždaroje, atsiskyrusioje, netolerantiškoje visuomenėje; 2) jų pažiūros jau seniai suformuotos, nėra būdo jų pakeisti.
                    Na tai turbūt ir yra tos netolerancijos ištakos, jei kalbėtume apie visą posovietinį bloką

                    Visai kas kita yra jaunimas. Kad ir mano bendrakursiai. Protingi, iššsilavinę žmonės. Nu bet kartais jie pasirodo tokie netolerantiški. Tikrai nesuprantu, iš kur tiek tos netolerancijos, atrodo, kad jų nuomonė suformuota jau jiems gimus ir, kaip ir senajai kartai, nebėra būdo jos pakeisti.

                    Vis dėl to pripažįstu, kad yra teigiamų poslinkių, ir jau atsiranda tolerantiškų žmonių. Vis dėlto tie pokyčiai yra tokie lėti, kad net baisu pagalvot.
                    Tęstinumas Vaikai daugelį elgesio, vertybių ir kitų dalykų perima iš tėvų (jei gerai pamenu, psichologai kalba apie 85% ), taigi ir šiuo atveju negalime atsieti kartų vienos nuo kitos.
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                      Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                      Tęstinumas Vaikai daugelį elgesio, vertybių ir kitų dalykų perima iš tėvų (jei gerai pamenu, psichologai kalba apie 85% ), taigi ir šiuo atveju negalime atsieti kartų vienos nuo kitos.
                      Tenka tik sutikti. Tai akivaizdu. Gaila tik, kad viskas vyksta taip lėtai .
                      BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                      Comment


                        Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                        Hm, kažkaip keista. Kam tada švaistytis tokiais žodžiais, kaip madinga ir t.t. O dėl to natūralumo ir normalumo būtų galima ilgai ginčytis. Jei homoseksuali orientacija yra įgimta, o ne įgyta, tai gal tai ir yra natūralu ir normalu? Bet čia daugiau nieko nesakysiu, nes pats manau, kad dar reikia daugiau tyrimų, kad sužinotume, kaip viskas iš tiesų yra.
                        Tam, kad tai kontekste turi tam tikrą prasmę, ne tokią kategorišką, kaip tu manai
                        Dėl įgimtumo jau sakiau, nepastebėjau, kada vyrai mutavo ir nemanau, kad toks poravimosi būdas įgimtas Būkit kuo norit, jei tik norit, bet faktų neiškraipykit
                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                        Comment


                          Parašė Ash Rodyti pranešimą
                          Tam, kad tai kontekste turi tam tikrą prasmę, ne tokią kategorišką, kaip tu manai
                          Dėl įgimtumo jau sakiau, nepastebėjau, kada vyrai mutavo ir nemanau, kad toks poravimosi būdas įgimtas Būkit kuo norit, jei tik norit, bet faktų neiškraipykit
                          Na negalima to laikyti įgimta tik dėl to, kad tik tokiu būdu galima susilaukti palikuonių. Homoseksualizmas gyvūnų pasauliui taip pat nėra svetimas. Imant bendrai, genai nulemia didesnį ar mažesnį polinkį į homoseksualizmą, o galutinė orientacija apsisprendžia iki lytinio suprendimo.
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                            Homoseksualizmas gyvūnų pasauliui taip pat nėra svetimas. Imant bendrai, genai nulemia didesnį ar mažesnį polinkį į homoseksualizmą, o galutinė orientacija apsisprendžia iki lytinio suprendimo.
                            Bet ar gyvunų pasaulyje tai laikoma normalumu, ar tai laikoma visos gyvūnų klasės bruožu, ar tik tam tikrų jos individų nukrypimu nuo tos klasės būdingųjų normų ?
                            Įžvalgos.lt - FB - G+

                            Comment


                              Parašė Ash Rodyti pranešimą
                              Bet ar gyvunų passulyje tai laikoma normalumu, ar tai laikoma visos gyvūnų klasės bruožu, ar tik tam tikrų jos individų nukrypimu nuo tos klasės būdingųjų normų ?
                              Nenormalu būtų tai, jei neatsirastų anomalijų, arba, kitaip tariant, nukrypimų nuo normos. Taip būna nebent matematikoje.
                              Mano galerija Flickr'yje

                              Comment


                                Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                Nenormalu būtų tai, jei neatsirastų anomalijų, arba, kitaip tariant, nukrypimų nuo normos. Taip būna nebent matematikoje.
                                Pats tai pasakei
                                Įžvalgos.lt - FB - G+

                                Comment


                                  Parašė Ash Rodyti pranešimą
                                  Pats tai pasakei
                                  Ir kas?
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                    Ir kas?
                                    Aš būtent tik tą ir bandau pasakyt, tą, ką tu pasakei, daugiau nieko
                                    Įžvalgos.lt - FB - G+

                                    Comment


                                      Parašė Ash Rodyti pranešimą
                                      Aš būtent tik tą ir bandau pasakyt, tą, ką tu pasakei, daugiau nieko
                                      Gal gali pacituoti pranešimus, kuriuose tu bandei tą patį pasakyti, nes kažkaip nelabai randu.
                                      Mano galerija Flickr'yje

                                      Comment


                                        Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                        Gal gali pacituoti pranešimus, kuriuose tu bandei tą patį pasakyti, nes kažkaip nelabai randu.
                                        Žinoma
                                        Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                        Nenormalu būtų tai, jei neatsirastų anomalijų, arba, kitaip tariant, nukrypimų nuo normos. Taip būna nebent matematikoje.
                                        Parašė Ash Rodyti pranešimą
                                        Tie "kitokie" tegu būna, niekam jie netrugdo savo buvimu. Aš nesu prieš gėjus, aš tik prieš faktą, kad tai natūralu ir normalu
                                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                                        Comment


                                          Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                          Nenormalu būtų tai, jei neatsirastų anomalijų, arba, kitaip tariant, nukrypimų nuo normos. Taip būna nebent matematikoje.
                                          Net ir matematikoj nebūna viskas taip griežta ir apibrėžta Štai:

                                          Balsavimo paradoksas (Jono Kondorceto paradoksas) - Marquis de Condorcet XVIII amžiuje pastebėtas paradoksas, teigiantis, kad kolektyvinis pasirinkimas dėl konfliktuojančių norų gali būti ciklinis, o ne tranzityvus.

                                          Pavyzdys

                                          Trijų rinkėjų pasirinkimo eiliškumas, kai yra trys balsavimo pasirinkimai (A, B ir C):
                                          • Rinkėjas X - A, B, C
                                          • Rinkėjas Y - B, C, A
                                          • Rinkėjas Z - C, A, B
                                          Kaip matyti, dviem trečdaliams rinkėjų pasirinkimas A yra geresnis negu B, dviem trečdaliams B geresnis negu C ir dviem trečdaliams C geresnis negu A.
                                          Taigi, jei būtų išrinktas A, galima teigti, kad C yra geresnis pasirinkimas, nes dviem iš trijų rinkėjų jis tinka labiau. Tačiau jei būtų išrinktas C variantas, dviem rinkėjams geresnis variantas būtų B, todėl galima būtų teigti, kad B geresnis variantas. Analogiškai, jei išrinktas B, daugumai geresnis variantas būtų A.
                                          Tokiu būdu neįmanoma išrinkti daugumai tinkamiausio varianto.

                                          http://lt.wikipedia.org/wiki/Balsavimo_paradoksas

                                          Comment

                                          Working...
                                          X