Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šalies objektų vadinimas užsienietiškais vardais

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Būtent, kad argumentai išdėstyti, bet John nesugeba vadovautis elementaria ( ) logika ir toliau kišdamas nesusijusius pavyzdžius bei porindamas apie visokias "nusistovėjusias praktikas" ir ksenofobijas, o tai iš esmės tuščiažodžiavimas, bando įrodyti, kad jo ir seime užsisėdėjusio funkcionieriaus nuomonė yra vienintelė ir teisinga.
    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      Šiaip visi argumentai jau buvo išdėstyti tiek mano, tiek kitų forumiečių. Nematau reikalo to kartoti. Tiesiog paskaityk ankstesnius pranešimus ir pabandyk juos priimti besivadovaudamas racionaliu, o ne emocijomis grįstu požiūriu. Suprantu, kad tokia tema gali tapti labai jautri, bet reiktų išlaikyti šaltą protą ir gebėjimą mąstyti be ėjimo į šoną.
      Aš apie aerodromo pavadinimą ir nekalbėjau, o apie mr. John "objektyviai" taikomas "teisingas" nuostatas Lietuvos valstybei ar jos žmonėms. Tamsta visai kritikos priimti nemokate, o dar apie racionalią logiką šnekat.

      Comment


        Parašė rat
        Tiek pavadinimų - nei vieno lietuviško
        http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._United_States

        Nemanau, kad labai išmintinga lyginti JAV ir Lietuvą kaip lygiaverčius subjektus, renkantis oro uostų pavadinimus vienas kito atžvilgiu.



        Kuo naudinga Lietuvos oro uostą pavadinti amerikiečių aktoriaus vardu, kaimiečiams ksenofobams taip ir lieka neaišku.
        Prezidento
        Gal dabar bus aiškiau.

        Comment


          Parašė John Rodyti pranešimą
          Nemanau, kad labai išmintinga lyginti JAV ir Lietuvą kaip lygiaverčius subjektus, renkantis oro uostų pavadinimus vienas kito atžvilgiu.
          Tai ką kamuoja kompleksai?
          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

          Comment


            Manyčiau, labiausiai iracionalu čia yra taip agresyviai primesti savo nuomonę. Argumentai iš abiejų pusių buvo pateikti, nuomonė išsakyta. Man nepakanka argumentų Reagano vardo suteikimui, man jis čia netinka, o dėl kažkokio pijaro tai daryti nematau būtinybės
            Paskutinis taisė Irma; 2011.10.30, 20:25.
            *******
            Miestai.net Fb

            Comment


              Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
              Tai ką kamuoja kompleksai?
              Kuo čia dėti kompleksai? Lietuva ir JAV nėra lygiaverčiai subjektai pagal jokius kriterijus ir tai yra ne mano nuomonė, bet objektyvus faktas, nepriklausomai nuo to, ar tai mums patinka, ar ne.

              Comment


                Tavęs reikia paklausti kuo dėti, nes tai vienas pagrindinių tavo "argumentų". Tai puiku, išlaikom status quo. Jų karinės bazės su jų pavadinimais, mūsų be jų. Bet tu perši jų pavadinimą mūsų karinei bazei. Galų gale mūsų lakūnai kaip turi jaustis, tarnaudami Lietuvoje ar kokioje Nevadoje.
                GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                Comment


                  Reagano vardas būtų šiek tiek "random". Gustaičio pavadinimas būtų arčiau širdies, nes tai žmogus, kuriuo galime didžiuotis.

                  Comment


                    Parašė Irma Rodyti pranešimą
                    Manyčiau, labiausiai iracionalu čia yra taip agresyviai primesti savo nuomonę. Argumentai iš abiejų pusių buvo pateikti, nuomonė išsakyta. Man nepakanka argumentų Reagano vardo suteikimui, taip, kad verskis per galvą, man jis čia netinka, o dėl kažkokio pijaro tai daryti nematau būtinybės
                    Geras. Argumentai netinka, bet galutinis argumentas "nematau būtinybės". Šiaip kontrargumentų buvo išsakyta ir bene geriausi jų buvo siūlymai pavadinti G.W.Bush'o vardu. Apie tai irgi kalbėjome.

                    Kiti argumentai buvo tokie kaip "savigarbos praradimas", "JAV nėra lietuviškais vardais pavadintų oro uostų", "kompleksai" ir t.t. Dieve mano, juk visi esame suaugę ir (spėju) išsilavinę žmonės, kas reikštų, kad galime pateikti ir geresnių už/prieš, nei vaikų darželio ar Paksininkų elektorato lygio apsižodžiavimai. Na kaip dabar man paprieštarauti "argumentui" klausiančiam, kodėl JAV nėra Lietuviškų pavadinimų, o štai pas mus turi būti? Juk tai elementarus pievų rašymas ir demagogija. Kaip argumentuoti prieš Lukašenkos ar Ahmadinedžado paistalus? Jei bandau paaiškinti, kad JAV nėra to paties masto žaidėjas, kaip Lietuva, tai nėra joks nuomonės primetimas, o viso labo, fakto konstatavimas, kaip ir toks faktas, kad saulė Lietuvoje šviečia tik dieną.

                    Comment


                      Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                      Tavęs reikia paklausti kuo dėti, nes tai vienas pagrindinių tavo "argumentų". Tai puiku, išlaikom status quo. Jų karinės bazės su jų pavadinimais, mūsų be jų. Bet tu perši jų pavadinimą mūsų karinei bazei. Galų gale mūsų lakūnai kaip turi jaustis, tarnaudami Lietuvoje ar kokioje Nevadoje.
                      Lyg ir nieko neperšu. Pavadinimą pasiūlė ne John, o E.Zingeris, kuris yra LR Seimo narys ir kurio siūlymą patvirtino atitinkamas Seimo komitetas. Aš, viso labo, bandau argumentuotai išaiškinti, kad priešinimasis tokiam pavadinimui nėra reikalingas ir nėra pagrįstas ir yra gana racionalus ir protingas, turint omeny situacijos ir objekto istorinį bei politinį kontekstą.

                      O lakūnai tikriausiai jausis lygiai taip pat, kaip ir iki pavadinimo pakeitimo, jei tik toks įvyks, nes jiems tai bus visiškai dzin.

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        Kuo čia dėti kompleksai? Lietuva ir JAV nėra lygiaverčiai subjektai pagal jokius kriterijus ir tai yra ne mano nuomonė, bet objektyvus faktas, nepriklausomai nuo to, ar tai mums patinka, ar ne.
                        Tai dėl to turėtume atmesti savo praeitį, palikimą, protėvių idėjas. Lietuva ir JAV yra lygiavertės valstybės kultūriniu aspektu, nes mes gyvemane pasaulyje, kuris nėra pagrįstas įtakos sfera. Mes galime įamžinti Reaganą, kokiu nors paminklu, atminimo lentą, gatve, tačiau Zoknių oro uostas šiandien yra mūsų įrodymas, kad neesame politiniai impotentai, o suteikdami šiam oro uostui Reagano vardą, mes parodysime savo šališkumą vienai valstybei, gal tai ir gerai, tačiau tai bus ženklas, kad mes neturime savo istorijos. Mes turime ką puoselėti ir turime kažką ką reikia ištraukti iš bedugnės, ir šis objektas yra Lietuvos, o ne pasaulio simbolis.
                        Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                        Comment


                          Visų pirma oro uostas tokiu pavadinimu jau egzistuoja - Ronald Reagan Washington National Airport. Taip, kad "originalumu" čia tikrai nesužibėsime...
                          Rimtų argumentų kodėl reikėtų perkrikštyti Šiaulių oro uostą taip ir neišgirdau... Gal visgi jau laikas atsisakyti mažos šalies kompleksų?....

                          Comment


                            Geriausiai tą oro uostą pavadinti Hanibalo Lekterio vardu
                            Dar galima Antano Kiedžio...

                            Comment


                              Parašė belekas Rodyti pranešimą
                              Visų pirma oro uostas tokiu pavadinimu jau egzistuoja - Ronald Reagan Washington National Airport. Taip, kad "originalumu" čia tikrai nesužibėsime...
                              Rimtų argumentų kodėl reikėtų perkrikštyti Šiaulių oro uostą taip ir neišgirdau... Gal visgi jau laikas atsisakyti mažos šalies kompleksų?....
                              Būtent. Reikia atsikratyti mažos šalies kompleksų ir nustoti vadinti pasaulinio lygio objektus savo nereikšmingų dievukų vardais. Viskam yra laikas ir vieta. Kokio nors vietinės reikšmės aerodromo vadinti JAV prezidento vardu aš tikrai nesiūlyčiau, bet būtent tam NATO aerouostui (buv. Sovietų Sąjungos aerouostui) tokio vardo suteikimas būtų tikrai sveikintinas žingsnis, kuris parodytų pasauliui, kad Lietuva nėra kompleksuota, provinciali valstybė, nematanti toliau savo nosies (kokia Lietuva vis dar yra).
                              You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                              Comment


                                Parašė belekas Rodyti pranešimą
                                <..>Rimtų argumentų kodėl reikėtų perkrikštyti Šiaulių oro uostą taip ir neišgirdau...
                                Nuskambėjo toks vienas argumentas, kad maždaug Reagan`o nemažai prisidėjo prie nepriklausomybės atkūrimo, bet man tai jis toks silpnokas, nes buvo žmonių, kurie prisidėjo ir labiau, ir daug labiau norėjo tos nepriklausomybės. Galiausiai kodėl reikia užsiciklinti tokiame trumpame laikotarpyje?
                                Viskas priklauso tik nuo žmonių fantazijos, o geresnių pavadinimų tikrai galima prigalvoti..

                                Comment


                                  Parašė blitz Rodyti pranešimą
                                  Būtent. Reikia atsikratyti mažos šalies kompleksų ir nustoti vadinti pasaulinio lygio objektus savo nereikšmingų dievukų vardais. Viskam yra laikas ir vieta. Kokio nors vietinės reikšmės aerodromo vadinti JAV prezidento vardu aš tikrai nesiūlyčiau, bet būtent tam NATO aerouostui (buv. Sovietų Sąjungos aerouostui) tokio vardo suteikimas būtų tikrai sveikintinas žingsnis, kuris parodytų pasauliui, kad Lietuva nėra kompleksuota, provinciali valstybė, nematanti toliau savo nosies (kokia Lietuva vis dar yra).
                                  Kad ir kokį pavadinimą beparinktų, tai NIEKO neparodytų. Laikas atsikratyt stereotipinio mąstymo..

                                  Comment


                                    Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
                                    Nuskambėjo toks vienas argumentas, kad maždaug Reagan`o nemažai prisidėjo prie nepriklausomybės atkūrimo, bet man tai jis toks silpnokas, nes buvo žmonių, kurie prisidėjo ir labiau, ir daug labiau norėjo tos nepriklausomybės. Galiausiai kodėl reikia užsiciklinti tokiame trumpame laikotarpyje?
                                    Viskas priklauso tik nuo žmonių fantazijos, o geresnių pavadinimų tikrai galima prigalvoti..
                                    Tauta negerbianti savo piliečių atminimo pasmerkta išnykti...

                                    Comment


                                      Parašė belekas Rodyti pranešimą
                                      Visų pirma oro uostas tokiu pavadinimu jau egzistuoja - Ronald Reagan Washington National Airport. Taip, kad "originalumu" čia tikrai nesužibėsime...
                                      Rimtų argumentų kodėl reikėtų perkrikštyti Šiaulių oro uostą taip ir neišgirdau... Gal visgi jau laikas atsisakyti mažos šalies kompleksų?....
                                      Aišku, niekam neskaudės, jei tas oro uostas ir išvis neturės jokio pavadinimo

                                      Bet man atrodo, tu nelabai supratai diskusijos esmės. Kalbame ne apie būtinybę kaip nors jį pervadinti, bet apie būtinybės nebuvimą tam kategoriškai prieštarauti. Na nebus pervadintas ok. Bus pavadintas Reagan'o vardu - irgi ok.

                                      Bet KODĖL reikia apsiputojus tam priešintis lyg tai būtų kažkoks armagedonas? Būtent ta ksenofobiška baimė mane labiausiai ir neramina, o ne tai, ar tas oro uostas bus ar nebus pervadintas.
                                      Paskutinis taisė John; 2011.10.30, 20:59.

                                      Comment


                                        Parašė belekas Rodyti pranešimą
                                        Tauta negerbianti savo piliečių atminimo pasmerkta išnykti...
                                        "Trukt už vadžių, vėl iš pradžių". Ar dar kam nors kyla klausimų, kad lietuviai negerbia savo piliečių atminimo?

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Aišku, niekam neskaudės, jei tas oro uostas ir išvis neturės jokio pavadinimo

                                          Bet man atrodo, tu nelabai supratai diskusijos esmės. Kalbame ne apie būtinybę kaip nors jį pervadinti, bet apie būtinybės nebuvimą tam kategoriškai prieštarauti. Na nebus pervadintas ok. Bus pavadintas Reagan'o vardu - irgi ok.
                                          Esmę aš suprantu,bet kokis to perpavadinimo tikslas? Ar tik tam, kad kiečiau atrodyti ? O pavadinti galima, kad ir pentagonu-jnuo to niekas nepasikeis....

                                          Comment

                                          Working...
                                          X