Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

KG. Biškekas / Бишкек

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Parašė John
    kaunaz, labai sunku gincytis, kai paleides visa kruva objektyviu argumentu, statistikos ir kitos faktines objektyvios informacijos gauni kontraargumenta kaip "O kam reikia ieskoti statistikos jeigu as ir taip zinau, kaip ten zmones gyvena?"

    Vadovaudamiesi tokia logika greit prieisime iki to, kad Nigerijoje ar Zimbabveje zmones gyvena geriau nei Amerikoje

    As beje, galeciau pridurti, kad Tailandas gyvena geriau, nei Lietuva, nes Bankoke daugiau 20 juostu plocio greitkeliu ir 10 aukstu ultra-siuolaikiniu shopping mall'u, prie viso to pridejus futuristinius oro uostus ir prabangiu automobiliu skaiciu gatvese... Buvau, maciau, bandziau, gyvenau. Stiprus argumentas, ar ne?
    REalybe ta, kad ten gyventoju pajamos bemaz 3 kartus mazesnes, nei Lietuvoje, o rastingu zmoniu skaicius nevirsyja 92% (kas is esmes yra labai prastas rodiklis).

    Objektyvus kriterijai gali rodyti visiskai ka kita, nei mateme kazka kazkur pravaziuodami (ar tikrai buvome visur ir mateme viska?) ir susidareme ivaizdi. Butent tais objektyviais kriterijais yra vadovaujamasi vertinant saliu pazanga ir gyvenimo lygi, o ne kazkokie "buvau" ar "zinau".

    Linkiu pastudijuoti akademnese strukturose ir pasimokyti siokiu tokiu analizes ir saltiniu ieskojimo igudziu, nes su tokiu poziuri i argumentu pateikima eisi ne toliau valytojos kvalifikacijos
    As paminejau, kad kalbu tik apie didziuju miestu pragyvenimo lygi. Ir kaip jau sakiau, cia tik tau idomiausia visokia sausa BVP statistika Lietuvos, kurioj negyveni, ir ne tik, o daugumai tai nera idomu, jiem gyvenimo gerove matuojam savo pajamomis.
    Kas liecia rastinguma, tai daugiau parodo ne kazkoki labai prasta svietimo lygi, bet tai daug zmoniu gyvena be civilizacijos, pvz. kalnuose. Nors aisku kaimuose daugiau nerastingu negu Lietuvoj.
    O "buvau" ir "zinau", reiskia kad as buvau pries tai, kai vyravo skurdas ir bedarbyste, ir dabar nesenai. Tai per tuos 6-8 metus gyvenimo gerejimo tempai ten zymiai ryskesni negu Lietuvoj.
    Beje dar toks pavyzdys: Vilnius labai skundziasi, masinu kamsciais. Tai ten jau pries pora metu tie kamsciai buvo gerokai didesni. Ir dauguma masinu ne kokie grabeliai sovietiniai, o dauguma masinu japoniskos ir nesenesnes negu Lietuvoj.
    Paskutinis taisė kaunaz; 2007.12.11, 00:57.

    Comment


      #62
      Parašė John

      Ir su vairu desinej pusej?
      Yra tokiu gan nemazai, bet dauguma su vairu kairej pusej. O net ir su vairu desinej pusej ten tokia masina kainuoja nemaziau, negu su kairiu vairu Lietuvoj.

      Comment


        #63
        Parašė John

        Kalba eina ne apie masinu kaina, o apie poziuri ir sauguma. Kadangi ten vaziuojama desine kelio puse, masinos su vairu desineje puseje apskritai neturetu buti reistrojamos

        Ir apskritai, kaunaz, nelabai suprantu, ku link suki ir ka nori pasakyti.

        Faktine informacija, kuria tau pateikiau, byloja, kad musu pradine diskusija (del gyvenimo lygio, jo kilimo greicio, pajamu ir t.t.) yra kaip ir uzbaigta ir visi taskai sudeti, todel kalbeti apie masinas ir ju kainas reiktu eiti i tam skirta tema.
        Sutinku, kad tai yra nesaugu ir absurdiska tai leisti.
        O as tau papasakojau, kaip ten yra is tikruju, ir kad tavo atrasta statistika ne visai realu vaizda atspindi.

        Comment


          #64
          Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
          Buvau ten ne viena karta, ir kiekviena karta po menesi - pusantro. Ir ne turistaut.
          Nu tai nuotraukas į eterį !!!

          p.s.: autoritarinių šalių statistika paprastai būna "užkelta" - nes vado priesakus visada reikia viršyti, iš to seka masinės "pripiskos", be to, dar ir valiutos kursai būna du - "oficialus" ir "juodosios rinkos".Visą tai mes ir Lietuvoje puikiai žinome iš sovietinio laikotarpio.
          Tuo tarpu laisvų šalių statistika būna sumažinta - dėl mokesčių vengimo ir slėpimo.

          Comment


            #65
            Parašė John
            O kaip prie siuolaikinio pasaulio kulturos ir vertybiu puoselejmo prisideda Vidurio Azija?

            Visur Europoje rasime visu pasaulio kampeliu restoranu, daugelio saliu filmu, gaminiu, literaturos... ka rasime is Vidurio Azijos? Tadzikistano, Uzbekistano, to paties Kazakstano? Visiskai nieko?
            Pasiskaityk K.Verdery, C. Humphrey ar Kideckel (beje, jos visos iš Vakarų), jos rašė apie Vidurio azijos tautas mokslinius darbus ir gyveno tikrai daugiau nei pora metų tenai. Tada gal suprasi, jog kultūra nėra tai, ką galima užsisakyti į namus pavalgyti ar pažiūrėti ar kitaip praleisti maloniai (komerciškai) vakarą. Beto, racionalumo dėlei aš pasiliksiu prie šių antropologių mokslinių darbų vertinant tas kultūras, o ne prie teorinės John išvados apie vartojimo kultūrą.
            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
            Dordrechtas/Haarlemas
            Nesebaras/Plovdivas
            Kiolnas

            Comment


              #66
              Tapatybę Centrinė Azija turi, ir anksčiau ar vėliau ją galutinai atras. visai tikėtina, jog tapatybė bus/yra konstruojama, remiantis tradicinio islamo formomis. viso regiono labui tikiuosi, jog nebus prieita iki ryškesnės radikalizacijos (nors tam tikrų smurto proveržių, tikėtina, visgi neišvengs).

              http://www.rferl.org/featuresarticle...7f7e04413.html

              Kultūros esmė - visų pirma tai, ką ji duoda gyvenantiems jos viduje, o ne tai, ką ji patiekia svetimiesiems.

              Comment


                #67
                Parašė John
                Butu idomu isgirsti, kaip konkreciai sios salys itakoja siuolaikine kultura.
                Mano nuomone, į tokį klausimą apskritai būtų sunku atsakyti konkrečiai bet kuriai kultūrai.
                Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                Dordrechtas/Haarlemas
                Nesebaras/Plovdivas
                Kiolnas

                Comment


                  #68
                  Ne "tik", o "visų pirma" Norėjau pasakyti, kad kultūra yra rišančioji visuomenės medžiaga, ir todėl visuomenei yra svarbesnė, negu "svetimiesiems", kurie jos norėtų "atsikąsti" skanaus maisto ar egzotiškų kino filmų pavidalu, bet esmės, gyvendami kokiame nors Niujorke, vis tiek neužčiuoptų.

                  Comment


                    #69
                    Reikėtų OT diskusijas apie BVP ir Azijos šalių identitetą iškelti į "Prospektą."
                    Tik temos pavadinimo nepavyksta sugalvoti

                    Comment


                      #70
                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      (Твоя мамо, здається, дуже красива )
                      Ten ne mano mama, ten jos pažįstama DD
                      Pasaulį reikia susprogdint, kad žmonės būtų laisvi, nes tada visos sienos išlėks į orą.

                      Comment


                        #71
                        Parašė Reptilias Rodyti pranešimą
                        Ten ne mano mama, ten jos pažįstama DD
                        Tavo mamos pažįstama, atrodo, yra graži.

                        Comment


                          #72
                          Šiaip dėkui už įdomias nuotraukas.

                          Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                          .....
                          O "buvau" ir "zinau", reiskia kad as buvau pries tai, kai vyravo skurdas ir bedarbyste, ir dabar nesenai. Tai per tuos 6-8 metus gyvenimo gerejimo tempai ten zymiai ryskesni negu Lietuvoj.
                          Beje dar toks pavyzdys: Vilnius labai skundziasi, masinu kamsciais. Tai ten jau pries pora metu tie kamsciai buvo gerokai didesni. Ir dauguma masinu ne kokie grabeliai sovietiniai, o dauguma masinu japoniskos ir nesenesnes negu Lietuvoj.
                          Man kažkodėl tavo visi teiginiai šioje temoje atrodo truputi nerealūs, tu sakai, kad buvai ten nesenai ir šiaip lankaisi pastoviai ir vaizdai nuotraukuose neatitinka tikrovės.... tačiau pažiūrim nuotraukų EXIF'ą ir matom: DateTimeOriginal 2007-11-21.

                          Taigi nuotraukos naujos, tačiau neatitinka realybės? Kaip suprast?

                          Comment


                            #73
                            Parašė Geex Rodyti pranešimą
                            Šiaip dėkui už įdomias nuotraukas.



                            Man kažkodėl tavo visi teiginiai šioje temoje atrodo truputi nerealūs, tu sakai, kad buvai ten nesenai ir šiaip lankaisi pastoviai ir vaizdai nuotraukuose neatitinka tikrovės.... tačiau pažiūrim nuotraukų EXIF'ą ir matom: DateTimeOriginal 2007-11-21.

                            Taigi nuotraukos naujos, tačiau neatitinka realybės? Kaip suprast?
                            As juk kalbejau ne apie Kirgizija, o Kazachstana, nes John teige, kad VISOSE vidurio Azijos salyse tokia pati padetis. O Biskeko nuotraukos kalba pacios uz save.

                            Comment


                              #74
                              Parašė John
                              lyg ir niekur taip nesakiau
                              http://www.miestai.net/forumas/showp...6&postcount=30

                              Comment


                                #75
                                Parašė John
                                Tikejausi tokio tavo atsakymo

                                visgi paskaityk dar karta:






                                jeigu buciau parases "tiesiog graudu matyti Vidurio Aziijos salis, VISOS kuriu nebeturi identiteto (...)", tuomet galetum tai cituoti... na o dabar tiesiog demonstruoji savo nesugebejima skaityti gimtaja kalba (jeigu lietuviu kalba tau gimtoji)
                                Kazkoks tu man keistas. Is pradziu gincijies ilgai irodinedamas savo nepagristus teiginius, o dabar aiskini, kad nesakei to, del ko taip ilgai gincijeisi, vietoj to, kad bent vien karta ramiai pripipazintum, kad suklydai.

                                Comment


                                  #76
                                  Parašė John
                                  Pradeti reiktu nuo to, kad suklydai pats primesdamas man tai, ko as niekad nerasiau
                                  Tam kam tada priestai gincijeisi del to, ka lyg tai butum rases, ka dabar nori irodyt, kad nerasei, arba as neteisingai supratau?
                                  O jeigu jau nori gilintis i gimtaja kalba, tai tas tavo zodis "kurios" reiske ne isskyrima is grupes, o tik paaiskinima kodel, todel ta zodi gali pakeisti i "nes" ir gausis lygiai tas pats, tik tada nebegalesi apsimetinet ir atsiiminet savo zodziu.
                                  O del tu abejoniu kokia mano gimtoji kalba, a la aceit nekaltas pasiteiravimas, tik eilini karta parodei savo "rafinuota" lygi nesugedemas valdyt savo pagiezos, tiems su kuriu nuomone nesutinki.
                                  Galu gale, ar tu pats durneliu apsimeti, ar mane tokiu nori parodyti?
                                  Paskutinis taisė John; 2008.01.14, 03:00.

                                  Comment


                                    #77
                                    Parašė John
                                    Visas tas salis (...), nes? Kazkaip nelogiski skamba. Labai aiskiai parasyta "visas tas salis(...), kurios"...

                                    Tai berods 5 ar 6 klases ietuviu kalbos kursas vidurineje mokykloje...

                                    Nera cia jokios pagiezos ar "rafinuotumo". Tiesiog pataisiau, nes pastebejau, kad kazko nesupratai arba tiesiog tavo kalbos zinios nera pakankamos, kad suvoktum sakiniu daryba. Ne visi juk vienodai isisavino ir islaike zinias is mokyklos laiku (as ir pats nebe viska pamenu)

                                    peace
                                    As nesuprantu kodel tu is karto nepabrezei savo zodzio "kurios", o lyg niekur nieko destei savo tiesas: http://www.miestai.net/forumas/showp...9&postcount=44

                                    Beje jeigu taip idomu, tai mano lietuviu k. valstybinio egzamino rezultatas 72%. Aisku nera cia kazkas ispudingo(kita vertus mokykloj mokiausi tikrai prastai ir tik pries egzaminus pradejau rimtai ruostis), kad galima butu girtis ar pan., bet as toli grazu nesu berastis ar kazkoks adaptuotas, kad nesuprasciau sakiniu darybos, kaip kad tu cia aiskini.

                                    Comment

                                    Working...
                                    X