Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

KG. Biškekas / Бишкек

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Parašė John
    Na o del kulturos, daug pasako jau vien tai, kad tose salyse rusu kalba yra de facto lygiaverte ju nacionalinems kalboms. Tai didele dalimi nutautintos ir nuniokotos tautos, kurios vargiai turi motyvacijos ka nors puoseleti ar prie kazko slietis (isskyrus Rusija, kurios pacios vertybes ir perspektyvos yra smarkiai abejotinos).
    Kada nors buvai ten? Tai iš kur žinai, kad tai bevertė ar stagnuojanti kultūra? Žodžiu siūlau pasidomėti, kas yra antropologija ir pasidomėti bent keliomis studijomis iš to regiono.
    O ką tada apie Estiją pasakysi, kai įsives anglų kaip de facto kalbą? Žodžiu tai interpretacijos dalykas
    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
    Dordrechtas/Haarlemas
    Nesebaras/Plovdivas
    Kiolnas

    Comment


      #42
      Parašė John
      Kaip man patinka tokie pasakymai. Ir kaip lengva tokias nuomones sutrinti i miltus

      Na Kazakhstanas ir taip daznai apibudinamas kaip bemaz perspektyviausia regiono salis, turinti duju, naftos ir kitu istekliu.

      Visgi palyginimui GDP per capita (PPP/nominalus):

      Kazakhstanas
      $9,594/$5,113 (2007 est.)

      Lietuva
      $17,104/$10,670 (2007 est.)


      Taigi, netgi Kazakhstanui, turtingiausiai regiono valstybei, dar reiks labai labai daug augti ir kilti, kol bent kiek priartes prie Lietuvos gyvenimo lygio. Tas pat galioja ir HDI. Apie kitas regiono salis net nekalbu, nes ju bukle kur kas prastesne.

      O ir ekonomika Kazakhstane auga ne taip jau sparciai, kaip milziniskus gamtinius isteklius turincios salies. 2007 metu prognoze kalba apie 9.7%, kitamet prognozuojami 5-7%.

      Lietuvos ekonomika 2007 Q3 augo 10.8% ir siemet turetu augti apie 9-10%. Kitamet apie 7-8%. Taigi, procentaliai musu augimas yra panasus, o absoliuciais skaiciais, musu BVP vienam gyventojui auga beveik DVIGUBAI sparciau. Beje, ir infliacija ten siuo metu yra bemaz dvigubai didesne (per 13% )...

      Taigi, Kaunaz, baik traukti ekonomine informacija is dangaus, nes taip daro tik klounai

      Na o del kulturos, daug pasako jau vien tai, kad tose salyse rusu kalba yra de facto lygiaverte ju nacionalinems kalboms. Tai didele dalimi nutautintos ir nuniokotos tautos, kurios vargiai turi motyvacijos ka nors puoseleti ar prie kazko slietis (isskyrus Rusija, kurios pacios vertybes ir perspektyvos yra smarkiai abejotinos).
      O pragyvenimo lygi matuoji tik BVP? Man atrodo paprastiems gyventojams mazai rupi tas BVP, jiems aktualiausia yra ju atlyginimas.
      Kas del nutautinimo, tai ten visu pirma smarkiai mazeja kitu tautybiu, visu pirma rusu procentine gyventoju dalis. Sovietu sajungos metais kazachai sudare apie 40% gyventoju, dabar jau atrodo apie 60% jeigu gerai atsimenu. Kas del kalbos, tai pagrindine kalba visdar rusu, bet yra smarkiai gaivinama ir kazachu kalba, yra tv kanalai vien kazachu kalba, mokykloj privalomas dalykas. Yra tam tikra dalis gyventoju kurie jau dabar daugiausia bendrauja kazachiskai, o ne rusiskai.

      Comment


        #43
        Parašė John


        HDI taip pat paminejau... nors ir HDI is esmes atpindi panasia situacija, kaip ir BVP. HDI gali rasti Wikipedijoje arba HDR puslapyje (pasinaudok Google).
        O kam reikia ieskoti statistikos jeigu as ir taip zinau, kaip ten zmones gyvena?

        Comment


          #44
          Alibėjaus Mirzabajevo mintys ekonomikos tematika :-)

          Galėtų pragyventi pusmetį

          Alibėjus Mirzabajevas Lietuvoje automobilius perka apie tris mėnesius. Pasak jo, Kirgizijos sostinėje pardavus Lietuvoje pirktus automobilius galima uždirbti apie 400 eurų.

          „Pardavęs „Mercedes 600“ galėčiau uždirbti apie 1000 JAV dolerių (apie 2500 Lt). Biškeke (Kirgizijos sostinė – aut. pastaba) galėčiau pragyventi pusę metų nedirbdamas ir leisdamas sau įvairias pramogas“, - sakė A.Mirzabajevas.

          Per vieną mėnesį, kai galioja viza, vienas azijietis Kaune, Marijampolėje ir kituose šalies miestuose nusiperka 5-10 automobilių.

          Pasak A.Mirzabajevo, Kirgizijoje viskas kainuoja maždaug dešimt kartų pigiau nei Lietuvoje, nors pragyvenimo lygis yra panašus.

          Azijiečiai Kaune ir Palemone daugiausia apsigyvena pas privačius asmenis. Nakvynė parai jiems kainuoja apie 258-50 litų. Atvykėliai dažniausia apsiperka „Urmo bazėje“ arba Pramonės prospekte esančioje „Maximos“ parduotuvėje.
          Visas straipsnis: http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=13786796

          Comment


            #45
            Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
            O kam reikia ieskoti statistikos jeigu as ir taip zinau, kaip ten zmones gyvena?
            Baik juokinti žmones...

            Comment


              #46
              Parašė oranger Rodyti pranešimą
              Baik juokinti žmones...
              Kas tau cia juokingo, nesupratau?

              Comment


                #47
                Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                O kam reikia ieskoti statistikos jeigu as ir taip zinau, kaip ten zmones gyvena?
                Atsirado mat žinantis O pats ar buvai ten kada?
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  #48
                  Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                  Atsirado mat žinantis O pats ar buvai ten kada?
                  Tai turbut, kad buvau, nes neisivaizduoju kokiu kitu budu galeciau zinoti tenyksti gyvenima. O tas tavo chamiskas, sarkastiskas juokas nevietoj.

                  Comment


                    #49
                    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                    Kas tau cia juokingo, nesupratau?
                    Pastebėjau, kad pradedi ginčytis su John bet kuriuo klausimu vien dėl to, kad paprieštarauti būtent jam... Tai labai vaikiška...

                    Comment


                      #50
                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      Pastebėjau, kad pradedi ginčytis su John bet kuriuo klausimu vien dėl to, kad paprieštarauti būtent jam... Tai labai vaikiška...
                      Blogai pastebejai. Gincijuos tik tuo atveju, kai tai priestarauja mano isitikinimams, o ne tik siaip pasigincyt, apie visiskai nesvarbius dalykus. Tikrai neturiu tokio tikslo...

                      Comment


                        #51
                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                        Tai turbut, kad buvau, nes neisivaizduoju kokiu kitu budu galeciau zinoti tenyksti gyvenima. O tas tavo chamiskas, sarkastiskas juokas nevietoj.
                        Nemanau, kad ir iš paturistavimo galima suprasti, koks yra tikrasis pragyvenimo lygis Na, nebent ten praleidai bent mėnesį, tuomet atsiimu savo chamišką juoką
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          #52
                          Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                          Tai turbut, kad buvau, nes neisivaizduoju kokiu kitu budu galeciau zinoti tenyksti gyvenima. O tas tavo chamiskas, sarkastiskas juokas nevietoj.
                          Užvakar važiavau pro Kauno auto turgų ir mačiau tuos vargšus kirgizus/kazachus. Liūdnas vaizdas. Tupi prie prospekto, spjaudo į žemę, kvailos kepurės, tušti žvilgsniai...
                          Ir tu man dar pasakosi, kad jie geriau gyvena
                          Jeigu čia jų turtuoliai tokie, tai kaip atrodo jų vidurinė klasė?

                          Beje, ačiū Metropolis už temą ir foto!
                          Reptilias - taip pat diakuju! (Твоя мамо, здається, дуже красива )

                          Comment


                            #53
                            Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                            Nemanau, kad ir iš paturistavimo galima suprasti, koks yra tikrasis pragyvenimo lygis Na, nebent ten praleidai bent mėnesį, tuomet atsiimu savo chamišką juoką
                            Buvau ten ne viena karta, ir kiekviena karta po menesi - pusantro. Ir ne turistaut.

                            Comment


                              #54
                              Parašė oranger Rodyti pranešimą
                              Užvakar važiavau pro Kauno auto turgų ir mačiau tuos vargšus kirgizus/kazachus. Liūdnas vaizdas. Tupi prie prospekto, spjaudo į žemę, kvailos kepurės, tušti žvilgsniai...
                              Ir tu man dar pasakosi, kad jie geriau gyvena
                              Jeigu čia jų turtuoliai tokie, tai kaip atrodo jų vidurinė klasė?

                              Beje, ačiū Metropolis už temą ir foto!
                              Reptilias - taip pat diakuju! (Твоя мамо, здається, дуже красива )
                              O lietuviu furistai kazkuo geresni? Ar jie su kostiumais vaiksto ir kiekvienam zingsni demonstruoja aristokratiska etiketa?
                              Kas liecia del ju darbo, tai cia nusipirke masina, uz viena kaina, ten ta masina verta mazdaug trigubai didesnes sumos. Aisku atsieina transportavimo ir ivezimo muito mokesciai, bet pelnas nemazas.

                              Comment


                                #55
                                Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                O lietuviu furistai kazkuo geresni? Ar jie su kostiumais vaiksto ir kiekvienam zingsni demonstruoja aristokratiska etiketa?
                                "Budulių" pasitaiko visur, bet visumoje - vaizdzelis nepalyginamai geresnis

                                Comment


                                  #56
                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  "Budulių" pasitaiko visur, bet visumoje - vaizdzelis nepalyginamai geresnis
                                  Galbut apranga ju ir skurdesne, bet kulturos prasme abejoju ar jie lietuviu furistai bent kiek pranasesni uz tuos "skurdzius" is pvz. Kirgizijos.

                                  Comment


                                    #57
                                    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                    Galbut apranga ju ir skurdesne, bet kulturos prasme abejoju ar jie lietuviu furistai bent kiek pranasesni uz tuos "skurdzius" is pvz. Kirgizijos.
                                    Aš nelyginu jų žmogiškųjų savybių, tiesiog jie yra skirtingų kultūrų atstovai. Man graudu matyti tuos kazachus taip, kaip aš juos matau. Tik tą ir noriu pasakyti.

                                    Comment


                                      #58
                                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                      Aš nelyginu jų žmogiškųjų savybių, tiesiog jie yra skirtingų kultūrų atstovai. Man graudu matyti tuos kazachus taip, kaip aš juos matau. Tik tą ir noriu pasakyti.
                                      Ir kokia tavo isvada is to seka?

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                        Ir kokia tavo isvada is to seka?
                                        Paprasta. Kad jų gyvenimo lygis smarkiai nusileidžia Lietuvos lygiui ir tai jau nebepataisoma.

                                        Comment


                                          #60
                                          Parasiau tau pm.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X