Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

„Akropolis Vingis“ (buv. gamykla „Velga“)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Aš nežinau dėl ilgaamžiškumo, bet mediniai laiptai man daug geriau atrodo, nei kad jei ten būtų betoniniai. Mediniai ten su gamta susilieja ir nemanau, kad ten apačioje reikia viską betonuoti. Tiesą sakant aš ten nesu buvęs, tik pačia Nerimi plaukęs, bet jeigu ten yra normalus takas pasivaikščioti palei upę po gamtą - tai aš negalvoju, kad ten kažko labai daugiau reikia, gal tik kažkiek suoliukų ir apšvietimas neblogai būtų. Man tai atrodo tokia vieta, kurioje norisi daugiau gamtos ir mažiau urbanizacijos.

    Comment


      Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
      Tokie pigūs laiptai supūna per porą gerų žiemų. Iš esmės tai reiškia, kad normalios aplinkos link upės nebus. Manau ta teritorija nepriklauso komplekso sklypui, tai netgi patys gyventojai net labai norėdami negalės ten nieko padaryti patys.
      VMS nedrįso pareikalauti normaus pakrantės sutvarkymo, kas dar kartą rodo, kad savivaldybė yra tik stambaus verslo aptarnavimo agentūra ir su viešojo intereso atstovavimu turi mažai ką bendro
      Ejau "pirkti" buto revingy ir apeinant teritorija specifiskai klausiau pardaveju, kodel taip pigiai (net neimpregnavo) padare konkreciai sia vieta? Sulaukiau atsakymo (kazkaip taip), kad sitos vietos sutvarkymui VMS reikalavimas buvo islaikyti kuo naturalesne aplinka, daryti kuo mazesne intervencija i gamta ir naudoti kuo naturalesnes/ paprastesnes medziagas. Nezinau, ar tiketi, ar ne, bet kazkoki toki atsakyma gavau, kad buvo vos ne priversti taip daryti, nors norejo kitaip.

      Comment


        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
        Aš nežinau dėl ilgaamžiškumo, bet mediniai laiptai man daug geriau atrodo, nei kad jei ten būtų betoniniai. Mediniai ten su gamta susilieja ir nemanau, kad ten apačioje reikia viską betonuoti. Tiesą sakant aš ten nesu buvęs, tik pačia Nerimi plaukęs, bet jeigu ten yra normalus takas pasivaikščioti palei upę po gamtą - tai aš negalvoju, kad ten kažko labai daugiau reikia, gal tik kažkiek suoliukų ir apšvietimas neblogai būtų. Man tai atrodo tokia vieta, kurioje norisi daugiau gamtos ir mažiau urbanizacijos.
        Netikiu kad žiūri į tuos laiptus ir pakrantę ir galvoji “job well done”. Tiesiog netikiu.

        Comment


          Parašė DJ+ Rodyti pranešimą
          Aš nesuprantu kodėl Lietuvoje nuolatos nuo nulio sukuriamos struktūrinės klaidos.
          1. Tikėtina kad šitie būstai, turint omenyje jų kainas ir kiekį, turi neįprastai aukštas pelno maržas. Nenustebčiau jeigu būtent šiame projekte galutinė net margin yra Vilniuje sunkiai pasiekiama 20+%.
          2. Turint omenyje būstų kiekį (600+), jeigu viskas išparduota be ženklių nuolaidų, tikėtina kad vystytojas padarys (šiame kontekste) milžinišką pelną. Net prie šiame kontekste žemos net margin (<5%), čia būtų 5+ MEUR nuo viso projekto.
          3. Manau kad yra daugiau nei pakankamai vietos paskirti nors ir 1M pakrantės sutvarkymui (dideles sumas geram aplinkos sutvarkymui nuolatos skiria dideli Švedijos ar Danijos NT projektai). Ko pasekoje visas projektas taptų gerokai atraktyvesnis ir miestas pagerintas visiems laikams. Už lango 2024, bet pas mus vis dar px ant aplinkos. Toliau darom ilgalaikes struktūrines klaidas.


          Vidutinės pelno maržos užsienyje:
          • Builders averaged a gross profit margin of 18.2% and a net profit margin of 7.0% in 2020, according to the latest NAHB.
          • However, residential builders enjoy far larger margins with most large companies consistently producing 10%+ net margins.


          P.S. Būtų gerai jeigu galėtų pakometuoti žmonės kurie susiduria su Vilniaus statybų sektoriaus pelno maržomis.
          Kadangi turiu siek tiek reikalu, pelno marza nera skaiciuojama ir/ar nera labai kreipiama i ja demesio vystyme. Pelno marza yra absoliuciu skaiciu rodiklis, kuris neivertina pinigu kainos. Gali daryti projekta 5 metus, tureti 50% marza, bet kas is jos, jeigu kapitalo graza bus 5%. Todel vystyme pagrindinis naudojamas rodiklis yra IRR, taip pat demesys kreipiamas ir i ROI/ROE (nors jie irgi yra absoliuciu skaiciu rodikliai).
          Paskutinis taisė feex12; 2024.05.10, 12:35.

          Comment


            Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
            VMS nedrįso pareikalauti normaus pakrantės sutvarkymo, kas dar kartą rodo, kad savivaldybė yra tik stambaus verslo aptarnavimo agentūra ir su viešojo intereso atstovavimu turi mažai ką bendro
            VMS negali užsiimti reketu, vystytojai (butų pirkėjai) moka infrastruktūros mokestį, kurį savivaldybė naudoja tvarkant infrastruktūrą, pakrantė yra viešai prieinama visiems ir čia jau VMS darbas turėtų būti ją tvarkyti, panašiai kaip paupyje.
            Flickr

            Comment


              Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
              Tokie pigūs laiptai supūna per porą gerų žiemų.
              O kokie paties lūkesčiai - išbetonuota krantinė?

              Comment


                Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                VMS negali užsiimti reketu, vystytojai (butų pirkėjai) moka infrastruktūros mokestį, kurį savivaldybė naudoja tvarkant infrastruktūrą, pakrantė yra viešai prieinama visiems ir čia jau VMS darbas turėtų būti ją tvarkyti, panašiai kaip paupyje.
                vat vat , yra infrastrukturos mokestis ir viskas, ka norit gryzt i zuoko laikus kai buvo reketuojami vystytojai?
                "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                - George W. Bush President of the USA

                Comment


                  Parašė DeSadas Rodyti pranešimą

                  vat vat , yra infrastrukturos mokestis ir viskas, ka norit gryzt i zuoko laikus kai buvo reketuojami vystytojai?
                  Tam ir atsirado infrastruktūros mokestis, kad nebūtų taip, kad vienam vystytojai reikia visą kvartalą aplink tvarkyti, o kitam nieko.
                  Flickr

                  Comment


                    vienas juokingas dalykas su ta krantine tai uosialapiai klevai... cia tipo tokia estetika ir invazines rusys?

                    o ten kazkaip graziai pasvietus ta stacia kranta ir normalius laiptus padarius viskas ten ok ir ne ziema naudotis butu galima.
                    "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                    - George W. Bush President of the USA

                    Comment


                      Parašė DJ+ Rodyti pranešimą

                      Netikiu kad žiūri į tuos laiptus ir pakrantę ir galvoji “job well done”. Tiesiog netikiu.
                      Pakrantės ten nelabai matos, bet laiptai tokioje gamtai artimoje vietoje man mediniai atrodo žymiai geriau, nei kad jei ten būtų betoniniai. Medis pasitelkiamas jautriose vietose, kaip pvz. Pučkorių atodanga ir tikrai ne dėl to, kad tai yra pigiau, o visų pirma dėl to, kad tai yra gražiau ir geriau dera su gamta, nesijaučia urbanistinės invazijos.

                      Comment


                        Parašė Nitro Rodyti pranešimą

                        O kokie paties lūkesčiai - išbetonuota krantinė?
                        Būna gerų variantų iš akmens ar akmens imitacijos darant laiptus. Turėklus galima padaryt iš plonų metalinių konstrukcijų. Nudažius juodai - gerai susilies su aplinka ir iš toliau net nesimatys. O dabar vaizdas kaip kokio gardo gyvuliams. Ir po kelių metų atrodys kaip neprižiūrėtas gardas.

                        Comment


                          Jūs man parodykit Vilniaus viešosose erdvėse įrengtus gražesnius laiptus nei šitie:



                          Galbūt tokių ir yra, bet šitas variantas yra prie geresnių, o ne prie blogesnių.

                          Comment


                            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                            Galbūt tokių ir yra, bet šitas variantas yra prie geresnių, o ne prie blogesnių.
                            Kuo jie gražūs? Masyvūs, visiškai užgožiantys aplinką ir dar nepatvarūs. Panašius statydavo parkuose ir ant piliakalnių prieš 20 metų. Dabar jau pasimokė perėjo prie metalinių konstrukcijų.

                            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                            Jūs man parodykit Vilniaus viešosose erdvėse įrengtus gražesnius laiptus nei šitie:
                            Laiptai nuo Neries į Verkių rūmus

                            Comment



                              Kad tuos laiptus pastatyti - reikėjo nemenką invaziją į gamtą padaryti ir tai matosi pagal tai, kaip buvo šlaitas nukastas. Ir aš to nesmerkiu, yra atvejų, kai tą daryti reikia ar tai yra geriausias variantas, šitie laiptai nėra blogas variantas, bet tai nereiškia, kad tie Vingio laiptai yra blogas. Kaip ir minėjau - yra gerųjų kategorija ir blogųjų. Tai abu šitie eina į gerųjų.

                              Comment


                                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                Kad tuos laiptus pastatyti - reikėjo nemenką invaziją į gamtą padaryti ir tai matosi pagal tai, kaip buvo šlaitas nukastas. Ir aš to nesmerkiu, yra atvejų, kai tą daryti reikia ar tai yra geriausias variantas, šitie laiptai nėra blogas variantas, bet tai nereiškia, kad tie Vingio laiptai yra blogas. Kaip ir minėjau - yra gerųjų kategorija ir blogųjų. Tai abu šitie eina į gerųjų.
                                Toje vietoje prieš tai buvo panašūs laiptai kaip dabar pastatė prie Vingio parko. Tik be gardelio iš šonų, tai iš tolo ne taip akis badydavo. Realybėje be perstojo lūždavo. Nuolat tai pakopa buvo išlūžus, tai turėklas. Retsykiais paremontuodavo, bet realiai naudotojams buvo tragedija.

                                Norint mažiau liestis prie šlaito, galima statyt metalinius laiptus ir ant tokių pat polinių pamatų. Pavyzdžiui prie Balsio ežeros nuo regyklos žemyn į pliažą. Tik neturiu foto ir iš vaizdo ne tokie gražūs :/

                                Comment



                                  Aš tikiu, kad prieš 20 metų pastatyti mediniai laiptai greitai supūdavo, bet mes jau gyvenam tame laikotarpyje, kai yra daug priemonių to išvengti. Aš jau buvau įkėlęs Pučkorių atodangos pavyzdį, kur mediniai laiptai jau n metų normaliai laikosi. Turbūt esmė yra ne tai, kad jie mediniai, o kaip ta mediena prižiūrima ir kuo padengiama.

                                  Comment


                                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                    jeigu ten yra normalus takas pasivaikščioti palei upę po gamtą - tai aš negalvoju, kad ten kažko labai daugiau reikia, gal tik kažkiek suoliukų ir apšvietimas neblogai būtų.
                                    Praeiti gali, bet iki rekreacijos visos žmonių grupėms dar toli.

                                    Comment


                                      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                      Aš tikiu, kad prieš 20 metų pastatyti mediniai laiptai greitai supūdavo, bet mes jau gyvenam tame laikotarpyje, kai yra daug priemonių to išvengti. Aš jau buvau įkėlęs Pučkorių atodangos pavyzdį, kur mediniai laiptai jau n metų normaliai laikosi. Turbūt esmė yra ne tai, kad jie mediniai, o kaip ta mediena prižiūrima ir kuo padengiama.
                                      Aukščiau rašyta, kad naujieji laiptai neimpregnuoti.

                                      Pučkoriuose kiek pamenu didelė dalis yra metalinis karkasas. Turėklai irgi didele dalim metaliniai. Tuo tarpu čia iš vaizdo konstrukcija medinė? Vienas dalykas pakeist vieną-kitą lentą (kas yra natūralu) ir kitas dalykas kai pati konstrukcija pradės byrėt.

                                      Estetinė dalis irgi nesulyginama tarp Pučkorių atviros terasos su minimalistiniais turėklais. Ir šito gardelio.

                                      Comment


                                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                        Jūs man parodykit Vilniaus viešosose erdvėse įrengtus gražesnius laiptus nei šitie:

                                        ...

                                        Galbūt tokių ir yra, bet šitas variantas yra prie geresnių, o ne prie blogesnių.
                                        Grožis grožiu škias. O gal kas žino iš kokios rūšies medienos jie čia sukalti?

                                        Comment


                                          Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                                          ..-...
                                          Nelabai suprantu ką tu čia bandai nuneigti. Mediena yra ne pigi, o brangi medžiaga. Ir klausimas yra kas geriau, mediniai ar betoniniai (ir arba plytelių) laiptai šioje vietoje:

                                          Comment

                                          Working...
                                          X