Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pašilaičiai, Perkūnkiemis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Mąstau, ar tik nebus tas trolis (ar ne trolis) Janas padaręs blogą įtaką ir tikrai mus patrolinęs. Kažkaip keistai nedalyvauja diskusijoje. Klausimas, ar verta čia mums taip nejučia skirstytis į "mikrorajoninkus" ir "demikrarajominkus", ne lygis. Puikiai suprantam, kad gyvenamieji rajonai yra miestas, kad jie turi savo privalumų ir trūkumų, kad niekur neišnyks, kad ten gyvena šimtai tūkstančių žmonių ir turim diskutuot, kaip padaryti tas vietas patrauklesnes gyvenimui. Aišku, gali rašyti, kad juos reikia susprogdinti, bet tai tokia tuščia šneka mūsų kontekste...
    Paskutinis taisė Knope; 2022.06.10, 10:23.

    Comment


      Aišku, turime ginčų dėl demikrorajonizavimo, bet vis tik galvoju, tai yra dalykas, kurį turės išgyventi posovietinė erdvė. Aišku, turės praeiti daugybė dešimtmečių. Gal ir virš šimtmečio (tiesa norėtųsi, kad bent jau Lietuvai pavyktų greičiau). Tiek mąstymo pasikeitimui, tiek reikalo įgyvendinimui vengiant klaidų.

      post-SSRS'as kartu su didesne pasaulio dalimi turi išgyventi "demikrorajonizaciją" ir "deasfaltatizaciją" (t.y. kiekybės šalinimas ir kokybės gerinimas), o ne "demilitarizaciją" ir "denaci(ji)fikaciją". Yra kas nori gyventi 14-ame ar bent jau 19-ame amžiuje, bet mes gyvenam ne 14-ame, o 21-am amžiuje, o su krašto apsauga turėsim apginti, kad paprasčiausiai gyventume 21-o amžiaus realijomis, t.y. atitinkama urbanistika ir gyvenimo būdas. +mokymąsis.
      Paskutinis taisė PoDV; 2022.06.10, 11:16.

      Comment


        Parašė PoDV Rodyti pranešimą
        Aišku, turime ginčų dėl demikrorajonizavimo, bet vis tik galvoju, tai yra dalykas, kurį turės išgyventi posovietinė erdvė. Aišku, turės praeiti daugybė dešimtmečių. Gal ir virš šimtmečio. Tiek mąstymo pasikeitimui, tiek reikalo įgyvendinimui vengiant klaidų.

        post-SSRS'as kartu su didesne pasaulio dalimi turi išgyventi "demikrorajonizaciją" ir "deasfaltatizaciją" (t.y. kiekybės šalinimas ir kokybės gerinimas), o ne "demilitarizaciją" ir "denaci(ji)fikaciją". Yra kas nori gyventi 14-ame ar bent jau 19-ame amžiuje, bet mes gyvenam ne 14-ame, o 21-am amžiuje, o su krašto apsauga turėsim apginti, kad paprasčiausiai gyventume 21-o amžiaus realijomis, t.y. atitinkama urbanistika ir gyvenimo būdas. +mokymąsis.
        Nieko čia filosofuoti ir beletristika užsiiminėti nereikia. Reikia tiesiog prižiūrėti tuos rajonus, ką galima atnaujinti, ką galima pakeisti nauju, prižiūrėti gerbūvį ir viskas. Yra tų mikrorajonų ir blizgančiuose vakaruose, ir pas mus jie dažnai atrodo net geriau. Čia reikia grynai buitiško mąstymo ir viskas. Nereikia aklai kopijuoti visko nuo nusibezdėjusių vakarų, galime savo ateitį susikurti ir patys, ir dar geresnę.

        Aš visad pagalvoju apie tas studio tipo virtuves-svetaines. Nu man čia kažkokia "shrinkflation" išdava, visiškai nieko gero. Pas mus viską nubezdžioniauja kaip vakarų stebuklą. O realiai tai koks privalumas ėsti ir žiūrėti teliką vienoje erdvėje ir dar po to taukus nuo sofos valyti? Tuose daugiabuose tokios nesąmonės nėra, tai jau vienas iš pliusų, mano manymu.

        Išvis nereikia nusivažiuoti į kažkokius kraštutinumus kaip čia visokie demikrorajoninikai. Nieks taip nesigauna, tik švaistoma perteklinė jaunatvinė energija.

        Comment


          Nereikia plakti savęs, jeigu teko pravažiuoti pro rytų Europos šalis, tai visur stovi sovietinio tipo daugiabučiai. Galima renovuoti juos kaip Čekijoje, sutvarkyti aplinką ir viskas bus gerai. Naujesnių mikrorajonų (pradedant nuo Karoliniškių) pastatai stovės dar ilgai, siūlyti juos griauti ir perstatyti gali tik tas kas turi tiesioginį finansavimą iš Abu Dabio šeicho arba Kataro emyro, jiems estetika svarbiau už bet kokią ekonominę logiką.

          Dėl Medeinos g. 30. Busiu nepopuliarus, bet kalbėsiu faktais. Esu ten buvęs daug kartų, bet nemačiau nei vaikų, nei senolių, nei sportuojančiųjų ar piknikų. Žolė medžių zonoje nešienaujama. Tik porą kartų sutikau vedžiojamus šunis. Vertingi medžiai tik iki 50 pušelių, kurios dar net nėra brandaus miško amžiaus (kurių didžiąją dalį greičiausiai ir bandys išsaugoti). Sutikite, savininkui laikyti Vilniuje sklypą dėl svetimų šunų reikia būti silpnapročiu, ar kas nors norėtų pats užsiimti tokia labdara? Vilnius ne nykstantis kaimelis, todėl visos erdvės turi būti išnaudojamos - duoti realios naudos bendruomenei. Vizualinė nauda neturi jokio matavimo vieneto, todėl yra spekuliatyvi ir niekaip nepamatuojama. Jeigu per 40 metų bendruomenė šios erdvės neįdarbino, tai sudėtinga priekaištauti savininkui ar savivaldybei.

          Išvados. Šis atvejis turėtų būti geras stimulas bendruomenei aktyviau užsiimti kitomis aplinkui likusiomis erdvėmis.
          Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	987
Size:	80,1 kB
ID:	1973662 Del šios kalvos nereikėtų krimstis, vis tiek ji nepatogi užlipti ir naudojama tik šuniui vedžioti. Šuniukas manau labai nestresuos jei vietoje aukštos žolės galės reikalus atlikti labiau sutvarkytoje aplinkoje, arba užsukti į šalia esantį ir patogiau prieinamą Tautų Vienybės parką.

          Comment


            Parašė Tikras architektas Rodyti pranešimą

            Nieko čia filosofuoti ir beletristika užsiiminėti nereikia. Reikia tiesiog prižiūrėti tuos rajonus, ką galima atnaujinti, ką galima pakeisti nauju, prižiūrėti gerbūvį ir viskas. Yra tų mikrorajonų ir blizgančiuose vakaruose, ir pas mus jie dažnai atrodo net geriau. Čia reikia grynai buitiško mąstymo ir viskas. Nereikia aklai kopijuoti visko nuo nusibezdėjusių vakarų, galime savo ateitį susikurti ir patys, ir dar geresnę.

            Aš visad pagalvoju apie tas studio tipo virtuves-svetaines. Nu man čia kažkokia "shrinkflation" išdava, visiškai nieko gero. Pas mus viską nubezdžioniauja kaip vakarų stebuklą. O realiai tai koks privalumas ėsti ir žiūrėti teliką vienoje erdvėje ir dar po to taukus nuo sofos valyti? Tuose daugiabuose tokios nesąmonės nėra, tai jau vienas iš pliusų, mano manymu.

            Išvis nereikia nusivažiuoti į kažkokius kraštutinumus kaip čia visokie demikrorajoninikai. Nieks taip nesigauna, tik švaistoma perteklinė jaunatvinė energija.
            Ir į kokius kraštutinumus tiksliai aš esu nuvažiavęs, savo gyvenimu nepatenkintas, vakarų nekenčiantis, pagiežingas mikrorajoninis vafli?
            Paskutinis taisė VLR; 2022.06.10, 14:07.

            Comment


              VLR , nereikia pulti mikrorajono sąvokos. Tai, kas atsirado po 1990, yra milijoną kartų blogiau: arba perkūnkiemiai, kurių net mikrorajonais neįmanoma pavadinti, arba chaotiškai išmėtytos trobos laukuose. Žiūrint į Perkūnkiemį ir Pašilaičius, tai Pašilaičiai yra šedevras.
              100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

              Comment


                Parašė taccido Rodyti pranešimą
                VLR , nereikia pulti mikrorajono sąvokos. Tai, kas atsirado po 1990, yra milijoną kartų blogiau: arba perkūnkiemiai, kurių net mikrorajonais neįmanoma pavadinti, arba chaotiškai išmėtytos trobos laukuose. Žiūrint į Perkūnkiemį ir Pašilaičius, tai Pašilaičiai yra šedevras.
                Esu bent 2-3 kartus pasakęs šitame forume, kad post mikrorajoninis planavimas yra blogiau nei mikrorajoninis. Taip pat niekad nesiūliau mikrorajonų griauti, nes nemanau, kad tai yra realistiška. Tik neturiu iliuzijų, kad galima tuos rajonus paversti labai gerais ir galinčiais konkuruoti su centru ar privačiu namų rajonais, kas turėtų būti akivaizdu visiems.

                Comment


                  Parašė VLR Rodyti pranešimą

                  Ir į kokius kraštutinumus tiksliai aš esu nuvažiavęs, savo gyvenimu nepatenkintas, vakarų nekenčiantis, pagiežingas mikrorajoninis vafli?
                  Nu jau, nu jau, tik nepradėk ašaroti.

                  Jei jau taip susijautrinai nuo kelių žinučių, net ne visai nukreiptų į tamstą, o kažkokius keistus elementus atsirandančius šiame forume, tai gal tikrai čia po tais fiktyviais profiliais pats slėpiesi ir trolini visus?

                  Comment


                    Parašė VLR Rodyti pranešimą
                    Esu bent 2-3 kartus pasakęs šitame forume, kad post mikrorajoninis planavimas yra blogiau nei mikrorajoninis. Taip pat niekad nesiūliau mikrorajonų griauti, nes nemanau, kad tai yra realistiška.
                    Tai būtent todėl ir keista, kad visos strėlės šitose temose lekia į mikrorajoną, o ne į tikrąjį blogį – post-mikrorajoną (arba tiksliau – urbanistikos nebuvimą pastaruosius 30 metų).
                    Tik neturiu iliuzijų, kad galima tuos rajonus paversti labai gerais ir galinčiais konkuruoti su centru ar privačiu namų rajonais, kas turėtų būti akivaizdu visiems.
                    Situaciją tikrai galima taisyti, bet tam reikia šiek tiek daugiau, negu tik putplasčio.
                    100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

                    Comment


                      Parašė taccido Rodyti pranešimą

                      Tai būtent todėl ir keista, kad visos strėlės šitose temose lekia į mikrorajoną, o ne į tikrąjį blogį – post-mikrorajoną (arba tiksliau – urbanistikos nebuvimą pastaruosius 30 metų).
                      Mikrorajoninis planavimas ir visa ideologija yra kaip komunizmas, kuris, nors nepasiteisino, vis dar turi labai rimtą gerbėjų bazę. Urbanistikos nebuvimas yra kaip 90-ųjų chaosas, kurio niekas nenori gražinti, net komunistai. Kovoti prieš urbanistikos nebuvimą reikia, bet dažnai tai yra tas pats, kas spardyti lavoną. Mikrorajoninis mąstymas, tuo tarpu, vis dar yra labai populiarus Lietuvoje. Pvz. mikrorajoniniai architektai labai aktyviai kovoja prieš VMS architektūros taisykles, daugiausia dėl to, kad nori toliau statyti ‘towers in the park’ planavimo stiliaus rajonus, pateisinant juos tais pačiais ‘pliusais’ kokiais juos teisino Europos getų statytojai 70-aisiais. Prieš šiuos žmones reikia aktyviai kovoti iš ideologinės pusės kai 90-ųjų urbanistikos chaosą galima išspręsti turint gerą teisinę bazę ir pilietinę visuomenę, tai yra dvi skirtingos kovos.

                      Comment


                        Parašė VLR Rodyti pranešimą
                        (...) Pvz. mikrorajoniniai architektai labai aktyviai kovoja prieš VMS architektūros taisykles, daugiausia dėl to, kad nori toliau statyti ‘towers in the park’ planavimo stiliaus rajonus, pateisinant juos tais pačiais ‘pliusais’ kokiais juos teisino Europos getų statytojai 70-aisiais. (...)
                        Žmogau, tavęs dar kartą klausiame, kur aš, abruo, Tikras architektas arba taccido sakėme, kad norime tęsti mikrorajonų statybą. Viskas, ko mes norime, tai nustoti demonizuoti ir nurašyti esamus sovietinius mikrorajonus ir pritaikyti juos šiandieniniams poreikiams, kas, kaip minėta, neapsiriboja daugiabučio apklijavimu marmoroku arba šaligatvių plytelių pakeitimų. Jeigu jau taip domiesi užsienio pavyzdžiais, tai bent kartą pasižiūrėk ne tik į Olandijos pavyzdį, bet į Lenkijos, Čekijos ar Rytų Vokietijos daugiabučių rajonus, kur jie yra sutvarkyti iki tokio lygio (yra išimčių, pvz Hojeswerda DDR), kad net Paupys tyliai rūko kamputyje.

                        Jeigu būtum kiek atidžiau stebėjęs forumą, tai pastebėtum, kad mes visi pritariame perimetriniam užstatymui ir Paupiui kaip reiškiniui (nes pats rajonas irgi turi daug trukūmų, pvz VT, švietimo įstaigos).

                        Ir jeigu jau tamsta taip pyksti, kai kiti neva naudoja ad hominem, tai būk geras, pripažink, kad pasaulyje egzistuoja kiek daugiau negu Tavo ego ir išmok pagarbiai su kitais diskutuoti, o ne vadinti kitus vafliais ar autistais. Vien iš postų pvz taccido turi panašius požiūrius su Tamsta tiek dėl mikrorajonų, tiek dėl VT, bet kažkaip pagarbiai diskutuoti irgi gali.

                        Comment


                          Parašė VLR Rodyti pranešimą
                          Mikrorajoninis planavimas ir visa ideologija yra kaip komunizmas, kuris, nors nepasiteisino, vis dar turi labai rimtą gerbėjų bazę. Urbanistikos nebuvimas yra kaip 90-ųjų chaosas, kurio niekas nenori gražinti, net komunistai. Kovoti prieš urbanistikos nebuvimą reikia, bet dažnai tai yra tas pats, kas spardyti lavoną. Mikrorajoninis mąstymas, tuo tarpu, vis dar yra labai populiarus Lietuvoje. Pvz. mikrorajoniniai architektai labai aktyviai kovoja prieš VMS architektūros taisykles, daugiausia dėl to, kad nori toliau statyti ‘towers in the park’ planavimo stiliaus rajonus, pateisinant juos tais pačiais ‘pliusais’ kokiais juos teisino Europos getų statytojai 70-aisiais. Prieš šiuos žmones reikia aktyviai kovoti iš ideologinės pusės kai 90-ųjų urbanistikos chaosą galima išspręsti turint gerą teisinę bazę ir pilietinę visuomenę, tai yra dvi skirtingos kovos.
                          Nu nepyk, bet man tai atrodo, kad pats esi jaunas ir nepatenkintas viskuo, ir prisikuri nebūtų priešų. Vietoje to, kad čia užsiimi laido riteryste prisikūręs profilių, geriau eik ir daryk kažką, pats eik į urbanistus, bandyk papulti į savivaldybę, daryk mažais žingsneliais tai, kuo pats tiki. Neperauklėsi žmonių, juolab miestai.net. Tu dažnai teisingai čia rašai, bet nereikia labai pergyventi dėl to, kad su tavimi kažkas nesutinka. Čia ir nėra vieta skirta tam, neeikvok energijos bereikalingai.

                          Comment


                            Parašė Tikras architektas Rodyti pranešimą

                            Nu nepyk, bet man tai atrodo, kad pats esi jaunas ir nepatenkintas viskuo, ir prisikuri nebūtų priešų. Vietoje to, kad čia užsiimi laido riteryste prisikūręs profilių, geriau eik ir daryk kažką, pats eik į urbanistus, bandyk papulti į savivaldybę, daryk mažais žingsneliais tai, kuo pats tiki. Neperauklėsi žmonių, juolab miestai.net. Tu dažnai teisingai čia rašai, bet nereikia labai pergyventi dėl to, kad su tavimi kažkas nesutinka. Čia ir nėra vieta skirta tam, neeikvok energijos bereikalingai.
                            Kai man reikės patarimo iš pastoviai ad hominem komentarus rašinėjančio šizofreniko, matančio visur žmonių fake profilius, aš paprašysiu tamstos, ačiū.

                            Comment


                              Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą

                              Žmogau, tavęs dar kartą klausiame, kur aš, abruo, Tikras architektas arba taccido sakėme, kad norime tęsti mikrorajonų statybą.
                              Aš jūsų tuo ir nekaltinau, kalbėjau apie apskritai Lietuvos architektūros elitą. Lietuvos architektų rūmai pvz neseniai užginčijo tas VMS taisykles. Daug architektų jas laiko nesąmone dėl savo mikrorajoninių pažiūrų, tai yra šios dienos faktas.

                              Dėl jau pastatytų mikrorajonų tai mano nuomonė yra ta, kad ten reikės merkti daug pinigų. Mano nuomone gero rezultato ten vis tiek nepavyks pasiekti ir tie rajonai tikrai gerais niekada nebus, bet aš nuoširdžiai tikiuosi, kad klystu. Tai bus šimtmečio urbanistikos užduotis Lietuvai, kartu su geru VT.

                              Comment


                                Parašė VLR Rodyti pranešimą
                                Aš jūsų tuo ir nekaltinau, kalbėjau apie apskritai Lietuvos architektūros elitą. Lietuvos architektų rūmai pvz neseniai užginčijo tas VMS taisykles. Daug architektų jas laiko nesąmone dėl savo mikrorajoninių pažiūrų, tai yra šios dienos faktas.
                                Visokių LAR žmonių yra, sakyčiau labai įvairi publika. Jau koks 10-15 metų kaip ten nesėdi vien senukai. Tik reikia mokėti ieškoti sąlyčio taškų. Jei visus dundukais laikysi, tai ir pats paraštėje nugulsi.

                                Comment


                                  Kaip rašiau anksčiau, iš sovietmečiu statytų gyvenamųjų rajonų nereikia reikalauti nei per daug, nei per mažai. O kad gali būti gerų sprendimų, yra įrodžiusi čia minėta Vokietija, Čekija ir ta pati Lenkija. Rezultate - nieko blatno, bet tvarkinga ir paruošta oriam gyvenimui. Tas patetiškas atmetimas, darau prielaidą, yra po-sovietinės visuomenės reiškinys, kai norima atsiriboti nuo praeities ir susikurti "naują", pilnesnį gyvenimą. Tai, plius, naujo ir šviesaus gyvenimo reklamos, skatina jaunus ar apyjaunius žmones iš tvarkingų namų tuose pačiuose Pašilaičiuose keltis į, pvz., Naujininkus, į akivaizdžiai prastesnę aplinką pagal daugelį parametrų, bet kad tik būt arčiau centro. Žodžiu, reik investicijų ir pijaro, pijaro ir investicijų ir viskas bus o.k.
                                  Paskutinis taisė Knope; 2022.06.11, 11:43.

                                  Comment


                                    Parašė Knope Rodyti pranešimą
                                    Kaip rašiau anksčiau, iš sovietmečiu statytų gyvenamųjų rajonų nereikia reikalauti nei per daug, nei per mažai. O kad gali būti gerų sprendimų, yra įrodžiusi čia minėta Vokietija, Čekija ir ta pati Lenkija. Rezultate - nieko blatno, bet tvarkinga ir paruošta oriam gyvenimui. Tas patetiškas atmetimas, darau prielaidą, yra po-sovietinės visuomenės reiškinys, kai norima atsiriboti nuo praeities visokeriopai ir pradėti "naują", pilnesnį gyvenimą.
                                    O kam tie užsienio pavyzdžiai, kai turime Lietuvą? Tie kas yra labai nusivylę sovietiniais rajonais (kas Vilniuje dėl totalaus apsileidimo yra visiškai normalu ir paaiškinama), patariu nuvaryt į kitus miestus, kur renovacija vyksta ne savivaldybės valdžiažmogiams malant lėžuviu, o realiai. Rasit puikių rajonų su pilnai sutvarkyta infrastruktūra, kurie atrodo net geriau ir jaukiau už kai kuriuos naujus projektus.

                                    Kalbant apie Pašilaičius, mane kiek stebina "centro" nebuvimas (gal nespėjo įgyvendint planų?). Tokiame dideliame rajone atrodo logiška, kad jo viduryje, ar bent jau arčiau Ukmergės gatvės, būtų kažkas panašaus į Šeškinės centrą, kuris mano manymu yra vienas kiečiausių tų metų miestų planavimo filosofijos pavyzdžių ir niekuo nenusileidžia pvz kokio nors Stokholmo ar Kopenhagos analogiško laikotarpio priemiesčių centrams (tik kad ten juos prižiūri ir jie neatrodo kaip bomžynai).

                                    Comment


                                      Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                                      O kam tie užsienio pavyzdžiai, kai turime Lietuvą? Tie kas yra labai nusivylę sovietiniais rajonais (kas Vilniuje dėl totalaus apsileidimo yra visiškai normalu ir paaiškinama), patariu nuvaryt į kitus miestus, kur renovacija vyksta ne savivaldybės valdžiažmogiams malant lėžuviu, o realiai. Rasit puikių rajonų su pilnai sutvarkyta infrastruktūra, kurie atrodo net geriau ir jaukiau už kai kuriuos naujus projektus.

                                      Kalbant apie Pašilaičius, mane kiek stebina "centro" nebuvimas (gal nespėjo įgyvendint planų?). Tokiame dideliame rajone atrodo logiška, kad jo viduryje, ar bent jau arčiau Ukmergės gatvės, būtų kažkas panašaus į Šeškinės centrą, kuris mano manymu yra vienas kiečiausių tų metų miestų planavimo filosofijos pavyzdžių ir niekuo nenusileidžia pvz kokio nors Stokholmo ar Kopenhagos analogiško laikotarpio priemiesčių centrams (tik kad ten juos prižiūri ir jie neatrodo kaip bomžynai).
                                      Gera pastaba: Ignalina, Druskininkai, Birštonas... Dėl Pašilaičių centro, gal centru bandyta daryti tą Medeinos g. esantį kompleksą (dabar RIMI)? Jis pagal projektą turėjo būti didesnis. Vat šitą vietą tai tikrai reikia tvarkyti. Jis labai apleistas. Tai, mano akimis, vienintelė vieta Pašiluose, kuri gadina vaizdą. Citify yra RIMI atnaujinimo projekras. Bet kol kas nejuda. Beje, kaip tik paskaičiau Marijos Drėmaitės postą, kaip tik į mūsų temą. Geras atsakymas tiems, kurie nediferencijuoja dalykų ir operuoja viena sąvoka: "baisūs sovietiniai daugiabučiai":

                                      "Tris dienas VU Istorijos Fakultetas su tarptautine doktorantų kompanija COST MCMH-EU training school Vilnius tyrinėjome masinės gyvenamosios statybos rajonus, jų privalumus ir trūkumus. Sveika buvo svetimomis akimis pamatyti ir išgirsti kokie jie žali, erdvūs, jaukūs (!) ir gražūs (!). Lazdynuose, Viršuluose ir Pašilaičiuose jaučiasi ir architektų sumanymai, ir individualus stilius, ir gerai išnaudoti gamtos privalumai. Ko trūksta? Šiek tiek daugiau dėmesio viešosioms erdvėms, kompleksinės renovacijos, o Lazdynams - kokybiško tvarkybos projekto".
                                      Paskutinis taisė Knope; 2022.06.11, 12:40.

                                      Comment


                                        Parašė ttttt Rodyti pranešimą
                                        Kalbant apie Pašilaičius, mane kiek stebina "centro" nebuvimas (gal nespėjo įgyvendint planų?). Tokiame dideliame rajone atrodo logiška, kad jo viduryje, ar bent jau arčiau Ukmergės gatvės, būtų kažkas panašaus į Šeškinės centrą, kuris mano manymu yra vienas kiečiausių tų metų miestų planavimo filosofijos pavyzdžių ir niekuo nenusileidžia pvz kokio nors Stokholmo ar Kopenhagos analogiško laikotarpio priemiesčių centrams (tik kad ten juos prižiūri ir jie neatrodo kaip bomžynai).
                                        O kas, TAVO MANYMU, yra alėja nuo Laisvės pr. iki Ukmergės g. Maximos su PASAŽU „Pas Juozapą“ (apmiręs), ofisais, apskritai visa ATKARPA nuo „Senukų“ iki Ukmergės Maximos, dar ir su namu prie poliklinikos su blyninėm, kitoj pusėj vaikų KAVINĖ, baras “Šimobaras“, visokios kitos smulkios paslaugėlės, kavinės-kebabinės?

                                        Nu tai FAKTAS, kad ten yra kažkoks MINI centras.

                                        Comment


                                          Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

                                          O kas, TAVO MANYMU, yra alėja nuo Laisvės pr. iki Ukmergės g. Maximos su PASAŽU „Pas Juozapą“ (apmiręs), ofisais, apskritai visa ATKARPA nuo „Senukų“ iki Ukmergės Maximos, dar ir su namu prie poliklinikos su blyninėm, kitoj pusėj vaikų KAVINĖ, baras “Šimobaras“, visokios kitos smulkios paslaugėlės, kavinės-kebabinės?

                                          Nu tai FAKTAS, kad ten yra kažkoks MINI centras.
                                          Manau, kad Pašilai turėjo turėti du centrus: vienas prie seniūnijos, kur turėjo būti fontanas, o kitas - kur dab. Rimi Medeinos g.

                                          Click image for larger version

Name:	Pašilaičių centras.jpg
Views:	918
Size:	434,1 kB
ID:	1974035

                                          Comment

                                          Working...
                                          X