Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Visuomeninės paskirties projektai Vilniuje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Eikantas X
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Tebūnie argumentuota ir pagrįsta, tik įdomu, kodėl ta profesionali kritika pasirodo tada, kai norima statyti iš tiesų įspūdingą ir originalesnį nei dauguma pastatą (K18B, teismų pastatas), o vidutiniški pastatai (tarkim, kad ir tas jau minėtas Antakalnio komisariatas, Narbuto 5, Link ir t. t.) tokio profesionalaus dėmesio ir ilgų straipsnių nesusilaukia.
    nebūk Ramūnas https://www.youtube.com/watch?v=K5c-DBVwFTE

    Na kodėl gi, smarkiai kritikuojamos ir nykios/nuobodžios architektūros/urbanistikos tendencijos (citatos žemiau). Na o kad architektų/kritikų dėmesį itin patraukia potencialios didelių gabaritų kičo apraiškos, nenuostabu.
    atsidarom kičo sąvokos vikipediją:

    Kičas (vok. kitsch) – sąvoka, atsiradusi XIX a. pab. – XX a. pr., apibūdinanti banalaus menkaverčio turinio ir stiliaus kūrinį;[1] iš pažiūros gražus, kupinas patoso ir jausmo, bet iš tikrųjų primityvus, perdėtas, pretenzingas, rėžiantis akį, neskoningas bei pigus[2]. Kičas tik mėgdžioja, imituoja originalą orientuojantis į žemo suvokimo paviršutinišką vartotoją, į momentinę emocinę reakciją be intelektualinių pastangų, stengiasi įbrukti mintį jog tai kažkas ypatingo, didingo, jausmingo, svarbaus.[3]
    persvarstom dar kartą savoką iš tiesų ispūdingas


    Šiuo metu Lietuvoje populiaru kurti politiškai korektiškas erdves, kurios privalo visiems įtikti ir negali rodyti nė menkiausių charakterio bruožų. Iš esmės kuo nuobodesnė ir pilkesnė erdvė, tuo visi laimingesni. Ryškiausias to pavyzdys yra Lukiškių aikštė. Svarbiausia valstybės aikštė po daugybės konkursų buvo tyliai patikėta pigiausiems statybininkams, kurie įrengė žiovulį keliančią erdvę. Vėliau šis eilinio skvero dizainas buvo maskuojamas siūlant įrengti Vytį ir bent taip suteikiant erdvei kažkokio išskirtinumo. Panašus receptas siūlomas ir Reformatų sodui.
    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujien...-998894?copied

    Nuolat didėjantis atsargumas verčia kurti vis santūriau ir nuobodžiau. Nors nuobodžią architektūrą kuriantys biurai dominavo Čikagos architektūros bienalėje, yra priežastis, kodėl nuobodžiai kuriančių Lietuvos architektų ten nebuvo – Lietuvoje kuriami pastatai paprasčiausiai neturi ką pasakyti, jie tiesiog yra nuobodūs. Be jokios žinutės ar minties, kodėl jie yra tokie, kokie yra. Panašiai buvo kuriami kone visi postmodernistiniai pastatai Lietuvoje – kopijuojant užsienio madas, elementus, motyvus, be aiškaus teorinio pagrindo.
    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujien...-898492?copied


    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

    Na taip, pateikiamos tam tikros estetinės-socialinės koordinatės pasauliniame kontekste, ir nuo jų atsispiriant, vertinama, bei analizuojamas tokio tipo pastato funkcionalumas tiek konkrečioje vietinėje infrastruktūroje, tiek taipogi pasauliniam kontekste.
    Nori pasakyti, jo teiginių argumentacija yra kažkaip nepagrįsta? Prašom pateikti argumentuotą Rapolo straipsnio kritiką, laukiam.
    Tebūnie argumentuota ir pagrįsta, tik įdomu, kodėl ta profesionali kritika pasirodo tada, kai norima statyti iš tiesų įspūdingą ir originalesnį nei dauguma pastatą (K18B, teismų pastatas), o vidutiniški pastatai (tarkim, kad ir tas jau minėtas Antakalnio komisariatas, Narbuto 5, Link ir t. t.) tokio profesionalaus dėmesio ir ilgų straipsnių nesusilaukia.

    Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą
    Man vienas is sektinu ir labai savo metu nustebinusiu pavyzdziu buvo referendumas Sveicarijoje del basic income (kai visiems mokama tam tikra suma nepriklausomai ar dirbi ar ne) nuo 500 vaikams iki 2000 eur per menesi suaugusiems.
    Aš tai irgi nenorėčiau, kad iš mano UŽDIRBTŲ mokesčių sveiki ir savarankiški žmonės būtų išlaikomi ir dar ypač jei piknaudžiautų tuo (o kam iš viso dirbti, kai moka pinigus ir taip?)
    Paskutinis taisė Tomizmas; 2018.09.30, 21:11.

    Komentuoti:


  • Eikantas X
    replied
    Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

    Vienintele iseitis is siu tamsiuju viduramziu yra visuomenes svietimas ir skatinimas dometis urbanistika tokiu budu formuojant kokybiskesne uzklausa. Man vienas is sektinu ir labai savo metu nustebinusiu pavyzdziu buvo referendumas Sveicarijoje del basic income (kai visiems mokama tam tikra suma nepriklausomai ar dirbi ar ne) nuo 500 vaikams iki 2000 eur per menesi suaugusiems. Ir jie prabalsavo NE. Patys gyventojai, ne politikai. As neisivaizduoju kad tokie balsavimo rezultatai butu imanomi Lietuvoje. Tai vadinama visuomenes isprusimu. Netikiu kad panasu lygi galima pasiekti pas mus, bet populiarint patogaus miesto idejas kol kas niekas nedraudzia)
    Turbūt išsigando potencialiaus visuomenės pagausėjimo iš Artimųjų Rytų su 9 vaikais šeimose.

    Meanwhile, Luzi Stamm, a member of parliament for the right-wing Swiss People's Party, opposed the idea.

    "Theoretically, if Switzerland were an island, the answer is yes. But with open borders, it's a total impossibility, especially for Switzerland, with a high living standard," he said.

    "If you would offer every individual a Swiss amount of money, you would have billions of people who would try to move into Switzerland."
    https://www.bbc.com/news/world-europe-36454060

    Kai kas tai pavadintų tai siaurų ir tamsių pažiūrų ksenofobišku nacionalizmu, o ne išprusimu


    Komentuoti:


  • Eikantas X
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Čia tame straipsnyje buvo profesionali?
    Na taip, pateikiamos tam tikros estetinės-socialinės koordinatės pasauliniame kontekste, ir nuo jų atsispiriant, vertinama, bei analizuojamas tokio tipo pastato funkcionalumas tiek konkrečioje vietinėje infrastruktūroje, tiek taipogi pasauliniam kontekste.
    Nori pasakyti, jo teiginių argumentacija yra kažkaip nepagrįsta? Prašom pateikti argumentuotą Rapolo straipsnio kritiką, laukiam.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

    Na taip, kam reikalinga profesionali architektūros kritika architektūros ir urbanistikos forume
    Čia tame straipsnyje buvo profesionali?

    Komentuoti:


  • SoulMulticast
    replied
    Yra tokie klausimai, kuriais visuomenes isprusimas yra minusinis. Tai naturalu, zmogus nera linkes atsisakyti asmeniniu privilegiju vardan mistiniu neapciuopiamu dalyku. Jis niekaip nesupras kaip cia taip yra, nu padarykim jau ta juosta, baikit smegenis pudrint. Politikai stebi visuomenes uzklausa ir bando jai itikti. Rodos visiems bus geriau. Daugumai siuo metu valdanciu politiku taip ir atrodo, nors jei zmoniu paklaustu:
    - Ar jus norite metro? Didzioji dalis iskart atsakytu kad aisku kad norim. Juk tai taip puiku, nelyja, nepucia ir pan.
    - Ar reikia platint gatves? Visi sakytu teip teip, reikia. Tuoj prie sviesoforu nupaisysim po nauja juosta ir kamsciai dings.
    - Ar reikia didint parkingus prie daugiabuciu?
    - Gal panaikinam mokama parkinga centre?
    - Troleibusai lauzai, panaikinam?
    Kai kurie radikalesni populistai dar paklaustu ar padarom nemokama vt?

    Cia klausimai i kuriuos dauguma atsakytu Taip. Nors reiketu daryt atvirksciai.
    Panaisiai valstybes mastu butu klausimas - Padidinam minimuma iki 1000 eu iskart? Dauguma atsakytu taip, bet ekonomika greiciausiai zlugtu, o like nueitu i seseli. Paprastam zmogui pasekmes ne motais, jis vel kaltintu valdzia.

    Vienintele iseitis is siu tamsiuju viduramziu yra visuomenes svietimas ir skatinimas dometis urbanistika tokiu budu formuojant kokybiskesne uzklausa. Man vienas is sektinu ir labai savo metu nustebinusiu pavyzdziu buvo referendumas Sveicarijoje del basic income (kai visiems mokama tam tikra suma nepriklausomai ar dirbi ar ne) nuo 500 vaikams iki 2000 eur per menesi suaugusiems. Ir jie prabalsavo NE. Patys gyventojai, ne politikai. As neisivaizduoju kad tokie balsavimo rezultatai butu imanomi Lietuvoje. Tai vadinama visuomenes isprusimu. Netikiu kad panasu lygi galima pasiekti pas mus, bet populiarint patogaus miesto idejas kol kas niekas nedraudzia)

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Parašė MindesAcc Rodyti pranešimą

    Ok, nezinau koks tavo uzimtumas, bet gal galetum kazka parasyti? Mano Lietuviu gramatika yra gana atrofavusi nes didziaja dali gyvenimo praleidau uzsienije, tai mano rastas atrodytu kada primityvus kas liecia susisiekima su tokiais zmonem :/
    Tai manęs vieno neužteks. FB jau buvo diskusija nemaža su Povilu Poderskiu dėl platinimo, kur ne aš vienas rašiau, kad nereikia.

    Komentuoti:


  • MindesAcc
    replied
    Parašė Creatium Rodyti pranešimą

    Argumentai buvo, kad dabar labai užsikišę, o papildoma posūkio juosta leistų greičiau pravažiuoti. Aš tai prieš platinimą, dėl to ir siūlau rašyt į savivaldybės aukščiausius, pvz., Šimašiui į fb. Jis ten atsakinėja.
    Ok, nezinau koks tavo uzimtumas, bet gal galetum kazka parasyti? Mano Lietuviu gramatika yra gana atrofavusi nes didziaja dali gyvenimo praleidau uzsienije, tai mano rastas atrodytu kada primityvus kas liecia susisiekima su tokiais zmonem :/
    Paskutinis taisė MindesAcc; 2018.09.29, 18:47.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Parašė MindesAcc Rodyti pranešimą

    O koks tikslas tokius durnus reikalavimus tureti? Neuztenka 4 juostu gatves?
    Argumentai buvo, kad dabar labai užsikišę, o papildoma posūkio juosta leistų greičiau pravažiuoti. Aš tai prieš platinimą, dėl to ir siūlau rašyt į savivaldybės aukščiausius, pvz., Šimašiui į fb. Jis ten atsakinėja.

    Komentuoti:


  • MindesAcc
    replied
    Parašė Creatium Rodyti pranešimą

    Ar realiai platins neaišku. Bet projektiniuose pasiūlymuose buvo, nes toks buvo reikalavimas iš savivaldybės. Reikia rašyt jos aukščiausiems vadovams.
    O koks tikslas tokius durnus reikalavimus tureti? Neuztenka 4 juostu gatves?

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Parašė MindesAcc Rodyti pranešimą

    Is kur zinai kad platins gatve? Jeigu tas tiesa, tai jau visiska tragedija...kada jie sustos daryti sitas nesamones?
    Ar realiai platins neaišku. Bet projektiniuose pasiūlymuose buvo, nes toks buvo reikalavimas iš savivaldybės. Reikia rašyt jos aukščiausiems vadovams.

    Komentuoti:


  • MindesAcc
    replied
    Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

    Is esmes su straipsniu sutinku, nezinau kam ten reikalinga ta galybe nefunkcionaliu niekam nereikalingu laiptu, simbolizuojanciu galios nepasiekiamuma... net nezinau ka daugiau. Platins gatve, lygtais be to negalima buvo... kitavertus bendrai architektura nebloga ir idomi, na jau tikrai idomesne nei beveidziai viesbuciai Rinktines g.
    Is kur zinai kad platins gatve? Jeigu tas tiesa, tai jau visiska tragedija...kada jie sustos daryti sitas nesamones?

    Komentuoti:


  • Eikantas X
    replied
    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
    Niekaip negaliu suprasti kodėl tie didieji architektūros kritikai kritikuoja būtent geriausius architektūros pavyzdžius. Tie keli pavyzdžiai Vilniaus nepavers nei Minsku, nei Las Vegasu, juk jie sudaro vos pora procentų nuo visų vystomų projektų. Mano supratimu daugiau nei pusę Vilniaus projektų yra nusipelnę didelės kritikos, 30% nusipelnę šiaip kritikos, 10% patenkinami ir tik 10% yra tikrai geri, o iš jų tik keli yra tikrai monumentalūs, į kuriuos negailėta didelių investicijų. Bet didieji architektūros kritikai kažkodėl tos milžiniškos neskoningos Vilniuje statomos masės nekritikuoja ir verkia, kad tie keli geresni pastatai 'sugadins Vilniaus veidą'. Mano supratimo tokio lygio 'kritikos' net nereikėtų čia į forumą dėti ir jiems populiarumą kelti.
    Na taip, kam reikalinga profesionali architektūros kritika architektūros ir urbanistikos forume Taipogi nereikalingas nuomonių pliuralizmas. Juk architektūros ir urbanistikos mėgėjai su savo iš kišenės ištrauktom nuomonėm be perdėto apsiskaitymo, kuris tik apsunkina galvą, savo echo chamberyje geriausiai ir vienprasmiškai žino, kas yra geriausia architektūra, o kas ne. Kas be ko, tai nacionalinio charakterio bruožai, juk lietuvis, kilęs iš kaimo ūkio, visada viską žino apie viską!

    Click image for larger version

Name:	maceina_visuma1.jpg
Views:	77
Size:	350,5 kB
ID:	1673101

    Click image for larger version

Name:	maceina_visuma2.jpg
Views:	83
Size:	348,7 kB
ID:	1673102



    Antanas Maceina. Raštai. I tomas. Vilnius, "Mintis", 1991, "Kultūros sintezė ir lietuviškoji kultūra" (1939).

    Komentuoti:


  • SoulMulticast
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą
    Naujieji teismų rūmai Vilniuje – tarp Las Vegaso ir Baltarusijos
    Autorius: Andrius Ropolas
    https://www.15min.lt/kultura/naujien...os-929-1036682



    Įdomus tekstas, Eikantas X, dr-rox , Creatium, SoulMulticast ką manote?
    Is esmes su straipsniu sutinku, nezinau kam ten reikalinga ta galybe nefunkcionaliu niekam nereikalingu laiptu, simbolizuojanciu galios nepasiekiamuma... net nezinau ka daugiau. Platins gatve, lygtais be to negalima buvo... kitavertus bendrai architektura nebloga ir idomi, na jau tikrai idomesne nei beveidziai viesbuciai Rinktines g.

    Komentuoti:


  • Eikantas X
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą
    Naujieji teismų rūmai Vilniuje – tarp Las Vegaso ir Baltarusijos
    Autorius: Andrius Ropolas
    https://www.15min.lt/kultura/naujien...os-929-1036682



    Įdomus tekstas, Eikantas X, dr-rox , Creatium, SoulMulticast ką manote?
    Kaip tik vakar naktį perskaičiau irgi šitą, ir norėjau dabar papostint
    Mano pirma mintis, pamačius šitas vizualizacijas buvo: „Blade Runner“! Turbūt visi puikiai žino distopinį Tyrelio korporacijos pastatą iš šios puikios sci fi klasikos:

    Click image for larger version

Name:	maxresdefault.jpg
Views:	78
Size:	64,9 kB
ID:	1673090


    Iš esmės priimu Ropolo kritiką, kaip logišką, ir sutinku su juom, bet tuo pačiu tikiu, kad gali neblogai atrodyt, iš pirmo žvilgsnio šis projektas neatrodė itin išsišokantis, nes atrodo kaip logiška tąsa to šalia jau stovinčio juodojo grėsmingo prokuratūros kubo su jau erdvėje įtvirtinta idėjiškai panašia estetika (tiek institucijos autoriteto, tiek netgi to paties minėto Las Vegaso, žr juodosios piramidės pvz, ir kaip minėjau, man tai turi to bladerunneriško vaibo.

    Click image for larger version

Name:	luxor-hotel-exterior-property-shot-beam-night.tif.image.1100.1100.high.png
Views:	84
Size:	248,5 kB
ID:	1673091

    Nžn, gal pagal Ropolą aš naudoju (retro) futuristic sci fi filtrą savo smegenyse pateisinti tas institucijų neatviros viršenybės ideologijos ir lasvegasiškumo tendencijas, ką padarysi

    Komentuoti:


  • newyork90
    replied
    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
    Niekaip negaliu suprasti kodėl tie didieji architektūros kritikai kritikuoja būtent geriausius architektūros pavyzdžius. Tie keli pavyzdžiai Vilniaus nepavers nei Minsku, nei Las Vegasu, juk jie sudaro vos pora procentų nuo visų vystomų projektų. Mano supratimu daugiau nei pusę Vilniaus projektų yra nusipelnę didelės kritikos, 30% nusipelnę šiaip kritikos, 10% patenkinami ir tik 10% yra tikrai geri, o iš jų tik keli yra tikrai monumentalūs, į kuriuos negailėta didelių investicijų. Bet didieji architektūros kritikai kažkodėl tos milžiniškos neskoningos Vilniuje statomos masės nekritikuoja ir verkia, kad tie keli geresni pastatai 'sugadins Vilniaus veidą'. Mano supratimo tokio lygio 'kritikos' net nereikėtų čia į forumą dėti ir jiems populiarumą kelti.
    Nes ju suvokimas turbut dar vis sovietinis.

    Komentuoti:


  • evvt
    replied
    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
    Niekaip negaliu suprasti kodėl tie didieji architektūros kritikai kritikuoja būtent geriausius architektūros pavyzdžius. Tie keli pavyzdžiai Vilniaus nepavers nei Minsku, nei Las Vegasu, juk jie sudaro vos pora procentų nuo visų vystomų projektų. Mano supratimu daugiau nei pusę Vilniaus projektų yra nusipelnę didelės kritikos, 30% nusipelnę šiaip kritikos, 10% patenkinami ir tik 10% yra tikrai geri, o iš jų tik keli yra tikrai monumentalūs, į kuriuos negailėta didelių investicijų. Bet didieji architektūros kritikai kažkodėl tos milžiniškos neskoningos Vilniuje statomos masės nekritikuoja ir verkia, kad tie keli geresni pastatai 'sugadins Vilniaus veidą'. Mano supratimo tokio lygio 'kritikos' net nereikėtų čia į forumą dėti ir jiems populiarumą kelti.
    Tarp nusipelniusių didelės kritikos pusė pastatų nusipelno griovimo net neįpusėjus jų statyboms
    Paskutinis taisė evvt; 2018.09.29, 10:19.

    Komentuoti:


  • Eidvis
    replied
    Niekaip negaliu suprasti kodėl tie didieji architektūros kritikai kritikuoja būtent geriausius architektūros pavyzdžius. Tie keli pavyzdžiai Vilniaus nepavers nei Minsku, nei Las Vegasu, juk jie sudaro vos pora procentų nuo visų vystomų projektų. Mano supratimu daugiau nei pusę Vilniaus projektų yra nusipelnę didelės kritikos, 30% nusipelnę šiaip kritikos, 10% patenkinami ir tik 10% yra tikrai geri, o iš jų tik keli yra tikrai monumentalūs, į kuriuos negailėta didelių investicijų. Bet didieji architektūros kritikai kažkodėl tos milžiniškos neskoningos Vilniuje statomos masės nekritikuoja ir verkia, kad tie keli geresni pastatai 'sugadins Vilniaus veidą'. Mano supratimo tokio lygio 'kritikos' net nereikėtų čia į forumą dėti ir jiems populiarumą kelti.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Labai lengva kažką kitokio pavadinti kiču ar beskonybe. Spalvos? Kičas. Forma? Kičas. Autorius kalba apie funkcionalų pastatą, ne įmantrų, tai reik suprasti jis už standartinę dėžutę?

    Dalis jo išvardintų pastato trūkumų yra išsprendžiami ir menkai susiję su jo paties forma.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Kai tik geresnis pastatas, iš karto prasideda "veselucha"... Gerai kad 80-ųjų stiliaus Antakalnio komisariatas niekam neužkliuvo. Tas tai labai jau gražus.

    Komentuoti:

Working...
X