Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Horn Rodyti pranešimą

    Žalgirio stadionas nei kultūros paveldo objektas, nei ant buvusių žydų kapinių. Tai daug mažiau vargo ir dar didesnis sklypas. Sporto rūmų atveju neatsipirktų finansiškai.
    Nu uztai kita bendruomene buvo labai nepatenkinta.

    Comment


      Parašė Zygis Rodyti pranešimą

      Nu uztai kita bendruomene buvo labai nepatenkinta.
      Tik į to žaidimo, kurio Lietuvoje niekas žaisti nemoka, sirgalių bendruomenę niekas dėmesio nekreipia.
      Post in English - fight censorship!

      Comment


        Fasado elementai is arciau






        Comment


          Kažkokia 2000 metų praeitim man dvelkia...

          Comment


            O man tai patinka. Rasčiau prie ko prisikabint, bet bendrai tai super.

            Comment


              Sutikčiau ir su _rB_, nes tikrai šiam pastatui toli iki 2020 Šiaurės Europos, ir su Creatium, nes overall šis pastatas atrodo neblogai (palyginus su kai kuriais kitais, atrodo net labai gerai), galimai dėl fasado spalvos, nes tai yra vis kažkas naujo tarp nuobodžiai vienodų Vilniaus naujų projektų. Iš esmės man patinka, bet taip yra ne todėl, kad pastatas yra geras, o todėl, kad didžioji dauguma Vilniaus projektų yra siaubinga piguva ir mūsų lūkesčių kartelė stipriai nukrito.

              Comment


                Minusas yra tie juodi mažesni langai. Jeigu jie būtų tokio dydžio, kaip tos šviesios dalys su vientisais stiklais, tai tada nesupykčiau, jei Vilniuje būtų toks dangoraižis. Paįvairintų smarkiai vaizdą. IMO gan skandinaviškas toks stilius būtų.

                Comment


                  Parašė ttttt Rodyti pranešimą
                  Sutikčiau ir su _rB_, nes tikrai šiam pastatui toli iki 2020 Šiaurės Europos, ir su Creatium, nes overall šis pastatas atrodo neblogai (palyginus su kai kuriais kitais, atrodo net labai gerai), galimai dėl fasado spalvos, nes tai yra vis kažkas naujo tarp nuobodžiai vienodų Vilniaus naujų projektų. Iš esmės man patinka, bet taip yra ne todėl, kad pastatas yra geras, o todėl, kad didžioji dauguma Vilniaus projektų yra siaubinga piguva ir mūsų lūkesčių kartelė stipriai nukrito.
                  Tiesą sakant tai yra būtent tai kaip atrodo nauji ofisų pastatai statomi rekonstruojant (prieš tai pusiau nugriovus) 70'ųjų ofisus kur nors Stokholme. T.y. Čia būtent ir yra nuobodoka 2020-ųjų šiaurės Europos architektūra.

                  Pvz. Naujas Spotifyjaus ofisas.

                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    Tas keistas lietuvių noras turėti varstomą langą kiek gadina čia reikalą. Bet į lauką ištrauktos tos bronzinės dalys visai gerai žiūrisi.

                    Comment


                      Kaip pavogti visą stadioną

                      https://www.respublika.lt/lt/naujien...visa_stadiona/

                      Į „Respubliką“ kreipėsi buvęs Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus skyriaus vedėjas Arvydas Juška, sutikęs papasakoti tikrąją, o ne oficialiąją, istoriją, kaip milžiniškas, beveik 8,5 hektaro užimantis sklypas miesto centre, kuriame anksčiau stovėjo garsus „Žalgirio“ stadionas, iš valstybės perėjo į UAB „Hanner“ rankas.

                      PS.
                      Detaliausias aprašymas kokį esu skaitęs apie ,,varkes'' Žalgirio stadiono teritorijoje. Gavau atsakymą ir į klausimą, kuris man kirbėjo jau senai galvoje, - kodėl buvo griaunama dalimis, o ne iškart. Tai tik viena iš daugelio detalių. Gero skaitymo.

                      Comment


                        Kad nieko labai ypatingo. Čia viskas ir taip manau visiems aišku:
                        A.Juška smulkiai išaiškino schemą, kuria naudojosi ir tebesinaudoja NT vystytojai. „Formaliai perkami statiniai, bet iš tikro mokama už žemės nuomos teisę. Vilniuje tai yra masinis reiškinys. Aš jums galiu parodyti dešimtis ir šimtus pavyzdžių, kai perkami griuvėsiai nugriovimui, bet realiai perkama žemės nuoma. Tie statiniai tėra tik priedanga, todėl kad teisiškai taip sureguliuota, kad perki statinius ir gauni nuomos teisę. Juridiškai perki tik statinius, o nuomos teisė iš paskos tau atkeliauja už dyką. Visur taip daroma. Tikroji vertė skaičiuojama labai paprastai - pagal tai, kiek pelno galima uždirbti.
                        O čia irgi, išplaukia iš aukščiau esančio teksto:
                        „Hanner“ savininkas Arvydas Avulis viešai pareiškė, kad jis nesiruošia statyt ten stadiono, nors toks įpareigojimas nuomos sutartyje buvo įrašytas. Jie dar net nenusipirkę buvo, o A.Avulio atstovas sėdėjo pas mane kabinete ir klausė, - klausyk, mes nusipirksim tuos statinius, o kai nusigriausim, ar tu iš mūsų neatimsi žemės sklypo? Aš sakiau, - nežinau, dabar tokios praktikos nėra, bet ateityje gali būti visaip. Nes iš tikrųjų iki tol nebuvo tokios praktikos - atiminėti žemės sklypus, kai nusigriauna ten buvusius statinius. Bet paskui tokia praktika atsirado. Jie užuodė, kad gali keistis, ir sako, - gal geriau pusę nugriaut, ten gauti leidimą statybom, statytis, o tada kitą pusę nusigriaut? Taip viskas ir vyko. Tą patį darė su „Respublikos“ viešbučiu Visvaldas Matijošaitis - irgi pusę nusigriovė. Nes kai visai nusigriausi, gali NŽT ateit ir pasakyt: neturi statinio, atiduok žemę.
                        Reikia keisti įstatymus, kad tokių dalykų nebūtų, žiūriu tą ir siūlo:
                        Viskas pasikeistų Žemės įstatyme įrašius vieną vienintelį mano siūlytą sakinį ir uždraudus naują statybą iš valstybės nuomojamuose žemės sklypuose. Nori statyti? Statyk. Bet tada išsipirk sklypą iš valstybės komercine kaina“, - baigė pokalbį A.Juška.
                        Paskutinis taisė digital; 2020.03.05, 01:22.

                        Comment


                          Parašė spekas Rodyti pranešimą
                          Kaip pavogti visą stadioną

                          https://www.respublika.lt/lt/naujien...visa_stadiona/

                          Į „Respubliką“ kreipėsi buvęs Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus skyriaus vedėjas Arvydas Juška, sutikęs papasakoti tikrąją, o ne oficialiąją, istoriją, kaip milžiniškas, beveik 8,5 hektaro užimantis sklypas miesto centre, kuriame anksčiau stovėjo garsus „Žalgirio“ stadionas, iš valstybės perėjo į UAB „Hanner“ rankas.

                          PS.
                          Detaliausias aprašymas kokį esu skaitęs apie ,,varkes'' Žalgirio stadiono teritorijoje. Gavau atsakymą ir į klausimą, kuris man kirbėjo jau senai galvoje, - kodėl buvo griaunama dalimis, o ne iškart. Tai tik viena iš daugelio detalių. Gero skaitymo.
                          Rajono senbuviai, kurie nuo pradžių sekė šitą istoriją, jau seniai žinojo ir pasakojo, kad buvo kažkoks NŽT pareigūnas, kuris matė visas varkes, sklypų nuomos, paskirčių pažeidinėjimus ir pagal įstatymus bandė nutraukti sklypo nuomos sutartį, bet buvo tiesiog išmestas, nes kėlė per daug bangų. Galima tik įsivaizduoti mūsų institucijų lygį ir NT vystytojų įtakos mastą, jei "įsisavinimui" neparankius ir įstatymo besilaikančius pareigūnus galima tiesiog išmesti iš darbo.

                          Comment


                            NT vystymo bendrovėms tai beveik dzin kam mokėti už sklypą. Faktas, jog pirkėjas staiga negalės pradėti už butą ar ofisą mokėti +50 procentų brangiau (dėl papildomų išlaidų išperkant žemę), tad ilgainiui buvusi sklypo kaina pasidalintų kažkokia proporcija valstybei ir pastatų savininkams. Čia pralaimėtų tik tokie, kurie dabar turi tokių pastatų su nomuojama žeme po jais. O jeigu viskas būtų aišku, greita ir sklandu, tai vystytojams tik dar daugiau patiktų.

                            Comment


                              Savaime aišu, kad NT vystytojams tai skirtumo didelio nėra. Čia Valstybė visiškai nesirūpina savo žeme ir negauna arba papildomų pajamų, arba vystymo.

                              Comment


                                Situacija kai nusiperki griuvėsius ir automatiškai gauni sklypą nuomos forma yra visiškas absurdas. Jei nori kažką statyti - pirk sklypą. Nenuostabu, kad ši juodoji įstatymų skylė buvo ir tebėra išnaudojama metų metais. Kaip supratau, visa ši purvamalė su stadiono teritorija ir aplinkine užvirė iš esmės būtent dėl šios įstatymo spragos.

                                Aš nesekiau istorijos nuo pat pradžios, tad nežinojau.

                                PS.
                                Apie institucijas, kurios kaip ir turėtų užtikrinti ir prižiūrėti su statybomis susijusią veiklą, turiu pasakyti, kad prasti popieriai, - bent jau iš mano patirties. Mano pažįstamas dabar kaip tik teisiasi su Statybų Inspekcija (ši nefiksuoja statybininkų palikto broko name, kurį pridavė pati Inspekcija su tuo broku, nors brokas buvo skersai išilgai dokumentuojamas ir buvo prašoma nepriduoti namo. Dabar gaunasi, kad SI yra verčiama tirti pati save, lol.). Teisiasi elementariai tam, kad ši atliktų savo funkcijas. Savo funkcijas. Pažįstamas laimėjo du teismus - teismas įpareigojo SI vykdyti savo darbą. Tiesiog Puikumėlis.
                                Paskutinis taisė spekas; 2020.03.05, 19:13.

                                Comment


                                  Business Stadium North. Nuimami pastoliai, tvarkoma aplinka.











                                  https://citify.eu/business-stadium-north/

                                  Comment


                                    Žalgirio stadiono teritorija 2020 06, nuotrauka @G. Tiškus iš facebook:

                                    Click image for larger version  Name:	zalgiris.jpg Views:	0 Size:	342,1 kB ID:	1807932
                                    Paskutinis taisė Saliamonas; 2020.06.11, 00:13.

                                    Comment


                                      "Taip atrodo galiojančiame Vilniaus miesto bendrajame plane prioritertinė teritorija sporto objektams statyti (,,Žalgirio" stadionas)." G. Tiškus

                                      Comment


                                        Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
                                        Žalgirio stadiono teritorija 2020 06, nuotrauka @G. Tiškus iš facebook:

                                        Click image for larger version Name:	zalgiris.jpg Views:	0 Size:	342,1 kB ID:	1807932
                                        O ko ne Perkunkiemis?

                                        Comment


                                          Parašė googleLT Rodyti pranešimą
                                          "Taip atrodo galiojančiame Vilniaus miesto bendrajame plane prioritertinė teritorija sporto objektams statyti (,,Žalgirio" stadionas)." G. Tiškus
                                          Jau per vėlu verkšlenti. Čia jau virš 150 puslapių prirašinėta kas kaip ir kodėl.
                                          Galiojantis BP jau senokai turėjo negalioti, bet "kovotojams" viskas dzin.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X