Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Aš dėl to fonato 'interaktyvumo' kiek skeptiškas. Tačiau dėl pačio sprendimo, t.y. to, kad fontanas nėra atskirtas nuo žmonių, o yra tiesiog aikštės grindinyje, po kurį kas tik nori gali pasivaikščioti - tai labai sveikintinas sprendimas, daug svarbesnis už jo interaktyvumą. Vilniui reikėjo tokio sprendimo, jeigu jis bus dar ir interaktyvus ir tas interaktyvumas tinkamai veiks - tai bus pliusas. Bet visgi esmė yra kitur.

    Comment


      Pats sprendimas integruoti fontaną į grindinį nėra visiškai naujas, panašus fontanas ir Odminių skvere veikia.

      Comment


        Va čia manau geresnis pavyzdys. Kažkas tokio būtų kartu ir gyvas paminklas laisvei ir traukos objektas ir unikaliau nei tai kas dabar yra.

        https://dome.mit.edu/bitstream/handl.../117324_cp.jpg

        Comment


          Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
          Va čia manau geresnis pavyzdys. Kažkas tokio būtų kartu ir gyvas paminklas laisvei ir traukos objektas ir unikaliau nei tai kas dabar yra.

          https://dome.mit.edu/bitstream/handl.../117324_cp.jpg
          Kad dabar ten nieko nėra. Laimėjęs projektas dar tik pradedamas ruošti arba ruošiamas.

          Comment


            Vienas iš reikalavimų yra, kad aikštė liktų plokščia. Tai tokie kriokliai niekaip neįsipaišo. Juolab, kad gal nelabai Lietuvai ir būdinga.

            Comment


              Niekas nepastebejo kad sprinklers Lukiskiu aiksteje laisto saligatvius o ne pieva? Siandien ryte eidamas pastebejau kad didzioji dalis vandens laisto praeivius ir saligatvius.

              Comment


                Teismas ėmėsi nagrinėti Lukiškių aikštės memorialo konkurso aplinkybes

                Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujien...so-aplinkybes/

                Comment


                  Parašė Sula Rodyti pranešimą
                  Vienas iš reikalavimų yra, kad aikštė liktų plokščia. Tai tokie kriokliai niekaip neįsipaišo. Juolab, kad gal nelabai Lietuvai ir būdinga.
                  Jei darysim tik tai kas būdinga, tai tikrai niekad modernaus ir įspūdingo traukos objekto nesukursime. Pirksime ir naudosime tik tai ką galima įsigyti "Senukuose". Oi atsiprašau, gaminių pardavimo kataloguose Čia turiu omeny esamą fontaną. Viskas tvarkoj su juo, bet tai juk masinis produktas. Tokį produktą tikriausiai rasime dešimtyse aikščių.

                  Comment


                    Yra projektas, kuris laimėjo konkursą. Tuo viskas ir pasakyta. Visas šitas marazmas ir spyriojimasis atsirado tik todėl, kad vatai ir Kremliui Lietuvos laisvės gynėjų - partizanų - atminimas tokioje vietoje yra pernelyg skausmingas ir kažkas, ką būtina sustabdyti bet kokia kaina. Partizanų atminimas nėra įamžintas tokiu lygiu tokioje lokacijoje ir Kremliui tai būtų dūris į paširdžius, jei toks monumentas atsirastų pačiame Vilniaus centre prieš rūmus, kur tie patys partizanai buvo kankinami ir žudomi. Dėl ko dabar mobilizuojamos visos įmanomos pajėgos, bandant numarinti šitą projektą: pradedant pasimetusiais pensininkais, baigiant žmonėmis šitame forume.
                    Paskutinis taisė John; 2018.06.27, 00:51.

                    Comment


                      Aj, aj, Jonai. Vėl sąvokų pakeitimas, kas būdinga tipinei propagandai, bet kadangi tu ne propagandistas, o tik liberastas, tai nesuvoki, ką reiškia "vata" ir "vertingosios sąvybės" (ai, su paveldosauga tau sunkoka). Jeigu aš nebuvau už kalnelį, nes jis yra absurdiškas paminklas, ką argumentavau kažkada ilgu komentaru su istoriniai ekskursais, tai esu vata? Jeigu kažkam patiko Vytis (šis variantas - man ne) labiau, tai jie jau kremliniai. Pats gi suvoki abrsudiškumą savo komentarų. Jeigu neturi komentarų, tai geriau nekomentuok. Man tiesiog patinka, kaip tu vartaisi, bandydamas įrodyti kažkokį absurdą. Vytis lygų Kremliniai, o absurdiškas nieko bendro su partizanais neturintis kalnelis - laisvės gynėjų įprasminimas. Bravo
                      Paskutinis taisė R.D.; 2018.06.27, 10:05.

                      Comment


                        URM: https://www.facebook.com/urministeri...e=3&permPage=1

                        Click image for larger version

Name:	36310465_2144063502276952_758966282216275968_o.jpg
Views:	40
Size:	119,9 kB
ID:	1650873

                        Comment


                          Atsiprašau, bet veidas kažkoks ne toks. Tikėkimės bent ūsus dar privirins
                          Tiek Lukiškių aikštėje, tiek prie Kauno pilies trūksta sąsajos, kodėl toje vietoje turi būti raitelis. Čia gal labiau tiktų kokią mūšio vietą atžymėt, tada klausimų nekiltų, viskas būtų savo vietoje. O jei labai norisi mieste, tada geriau kurio nors transporto žiedo viduryje pastatyt.

                          Comment


                            Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
                            Atsiprašau, bet veidas kažkoks ne toks. Tikėkimės bent ūsus dar privirins
                            Tiek Lukiškių aikštėje, tiek prie Kauno pilies trūksta sąsajos, kodėl toje vietoje turi būti raitelis. Čia gal labiau tiktų kokią mūšio vietą atžymėt, tada klausimų nekiltų, viskas būtų savo vietoje. O jei labai norisi mieste, tada geriau kurio nors transporto žiedo viduryje pastatyt.
                            Originalas yra be ūsų.



                            Coat of arms of Lithuania redrawn from the 15th-century Codex Bergshammar.
                            Flickr

                            Comment


                              Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
                              Tiek Lukiškių aikštėje, tiek prie Kauno pilies trūksta sąsajos, kodėl toje vietoje turi būti raitelis.
                              Man kaip tik atrodo, kad nėra geresnės vietos Vyčiui, nei prie pilies. Visgi tai LDK istorinis simbolis, o pilys tą laikotarpį geriausiai ir atspindi.

                              Bet kokiu atveju Vytis atrodo įspūdingai, man patinka. O kadangi sukėlė tiek daug audringų diskusijų ir netgi buvo pakeista vieta iš Vilniaus į Kauną, tai jam dar ir padėjo išgarsėti. Turbūt platesnių diskusijų sulaukė tik vamzdis prie Neries, bet kaip sakoma 'blogos reklamos nebūna'. Spėju, kad dauguma kitų miestų gyventojų negalėtų nė vienos Kauno skulptūros įvardinti, kaip ir spėju, kad po vyčio pastatymo ta dauguma bent vieną monumentą jau žinos.

                              Lukiškių aikštės kūrinio laimėtojas, partizanų miškas, man taip pat labai patinka. Ir galbūt netgi jam Lukiškių aikštė tinkamesnė, o Vyčiui tinkamesnė vieta prie pilies, kad ir Kaune. Dėl to labai džiaugsiuos, jeigu šitie abu kūriniai bus realizuoti, tik kažkodėl Lukiškių aikštė yra užkerėta, prireikė dešimtmečių pagaliau ją rekonstruoti, tai tikiuosi partizanų miško skulptūrai tiek laiko neprireiks.

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Yra projektas, kuris laimėjo konkursą. Tuo viskas ir pasakyta. Visas šitas marazmas ir spyriojimasis atsirado tik todėl, kad vatai ir Kremliui Lietuvos laisvės gynėjų - partizanų - atminimas tokioje vietoje yra pernelyg skausmingas ir kažkas, ką būtina sustabdyti bet kokia kaina. Partizanų atminimas nėra įamžintas tokiu lygiu tokioje lokacijoje ir Kremliui tai būtų dūris į paširdžius, jei toks monumentas atsirastų pačiame Vilniaus centre prieš rūmus, kur tie patys partizanai buvo kankinami ir žudomi. Dėl ko dabar mobilizuojamos visos įmanomos pajėgos, bandant numarinti šitą projektą: pradedant pasimetusiais pensininkais, baigiant žmonėmis šitame forume.
                                Konkurso laimėjimas absoliučiai nieko nereiškia. Nesupraskit neteisingai, aš esu už partizanų kovų įamžinimą. Gal čia skonio dalykas, bet mano požiūriu tas nieko nereiškiantis kalnelis yra daugiau nei silpnas projektas. Eilinis praeivis niekaip nesupras, ką tai reiškia ir kodėl aikštės kampas kažkaip užriestas ir dar atraminė sienelė stovi kad nenubyrėtų. Mano nuomonė tokia, kad jei neturime gabių žmonių galinčių ką nors įspūdingesnio nei žemių krūva sukurti, reiktų palaukti ir atidėti tą įamžinimą.

                                Comment


                                  Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                  Gal čia skonio dalykas, bet mano požiūriu tas nieko nereiškiantis kalnelis yra daugiau nei silpnas projektas. Eilinis praeivis niekaip nesupras, ką tai reiškia.
                                  Šioje vietoje aš drįsiu nesutikti. Norint, kad paminklas partizanų kovoms būtų tiesiogiai suprastas nuo pat pirmo žvilgsnio - tai reiškia, kad tik į jį pažiūrėjus būtų viskas aišku. O tai reiškia, kad turėtų stovėti statulos su partizanais, kurias žudytų sovietinių stribų statulos. Nereikia nei to, nei nieko kažko panašaus. Gili mintis, kuri verčia pamąstyti, yra tai, kas padaro kūrinius žymiais. Dėl to ir mokykloje reikėjo analizuoti rašytojų tekstus ir skaityti 'tarp eilučių', dėl to ir žymiausi pasaulio paveikslai, tokie kaip Monoliza, nėra kažkokia estetikos viršūnė, o tokie, kurie verčia apie kažką susimąstyti. Medžių imitacija ir tarp jų paslėptas bunkeris mano supratimu yra tai, kas verčia susimąstyti.Būtų tūkstantį kartų blogiau, jeigu vietoj jų iškiltų biustas partizanų vadui Vanagui.

                                  Ir nors pati idėja man labai patinka, tačiau viskas priklauso nuo jos išpildymo. Labai lengvai galima ją sumauti, bet galima padaryti ir labai patraukliai.

                                  Comment


                                    J.U. ir R.D. yra puikūs pavyzdžiai, kai kremlius, jiems patiems to iki galo nesuvokiant, juos įdarbina bandant sutrukdyti Lietuvai įamžinti savo didvyrius garbingiausioje vietoje. Labai labai viliuosi, kad šitas nepaeis ir sveikas protas galų gale laimės. Jau vien faktas, kad pats Karabasas su Kremliaus ir jų oligarchų pimpalais savo burnoje taip nenori matyti partizanų monumento, daug ką pasako. Nesvarbu, ar ten kalnelis, ar dar kažkas, svarbu, kad ne partizanai.

                                    Comment


                                      Jonai, tu pats nesuvoki, ką kalbi. Susimildamas. Mano tėvelis gimė tremtyje, mano senelis partizanavo Aukštaitijos miškuose, tad prašau, nekledėk apie tarnybą Kremliui, nes šiek tiek asmeniškai priėmu tokius išpuolius. Pokario istoriją išmanau, manau, geriau nei jūs. Jūsų logika tiesiog auksine: "Norit Vyčio?" - "Esate kremliniai!". Žmogau, tau į snukį dėti per mažą būtų. Jeigu tau nepatinka Vytis, tai taip ir sakyk. Man irgi šis Vyčio variantas nepatinka (grynai rekonstrukcijos požiūriu, nes šiek tiek išmanau viduramžius ir palaikiau tą, kuris vadinasi "Šviesą nešantis“ (skulptorius iš Kauno Stasys Žirgulis)), bet kalnelis yra absoliutus meninis fiasko, kažkokio hipio sugalvotas, kuris net negali dorai argumentuoti savo meno (paskaityk jo interviu, nes neradau aiškaus paaiškinimo, kas ir kaip).
                                      Bet, tarkime, jeigu ir kalnelis yra ok ir, tarkime, jis bus. Bet aš nesuprantu, kodėl Lietuvos valstybės simbolis nuo viduramžių iki naujausiųjų laikų yra bandymas sutrukdyti Lietuvai įamžinti savo didvyrius? Aš nesuprantu kas Jūsų galvoje darosi, jeigu Lietuvos valstybės simbolio (kad ir tokio kreivo, šleivo) įprasminimas kaip laisvės kovų ženklas tampa kremliaus žaidimo dalimi.
                                      Ir puikiai suvoki, kad kalbi nesąmonę, bet vis vien kalbi. Ir tai yra vadinama dviguba morale, kurią turi Putinas ir kiti dviveidžiai arba pilkąja propaganda, kuomet pasakai daug melo, bet dalį tiesos (taip, šis Vytis prastokas), taip gauni tokį š, kurį lyg ir užginčyti sunku, bet nuėjai tiesiog per toli. Gerai pergalvok savo argumentus, nes atrodo juokingai.
                                      Paskutinis taisė R.D.; 2018.06.27, 18:10.

                                      Comment


                                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                        Šioje vietoje aš drįsiu nesutikti. Norint, kad paminklas partizanų kovoms būtų tiesiogiai suprastas nuo pat pirmo žvilgsnio - tai reiškia, kad tik į jį pažiūrėjus būtų viskas aišku. O tai reiškia, kad turėtų stovėti statulos su partizanais, kurias žudytų sovietinių stribų statulos. Nereikia nei to, nei nieko kažko panašaus. Gili mintis, kuri verčia pamąstyti, yra tai, kas padaro kūrinius žymiais. Dėl to ir mokykloje reikėjo analizuoti rašytojų tekstus ir skaityti 'tarp eilučių', dėl to ir žymiausi pasaulio paveikslai, tokie kaip Monoliza, nėra kažkokia estetikos viršūnė, o tokie, kurie verčia apie kažką susimąstyti. Medžių imitacija ir tarp jų paslėptas bunkeris mano supratimu yra tai, kas verčia susimąstyti.Būtų tūkstantį kartų blogiau, jeigu vietoj jų iškiltų biustas partizanų vadui Vanagui.

                                        Ir nors pati idėja man labai patinka, tačiau viskas priklauso nuo jos išpildymo. Labai lengvai galima ją sumauti, bet galima padaryti ir labai patraukliai.
                                        Maža bėda ta, kad laimėjęs konkursą darbas įprasmina partizanus, t.y. tik dalį visų kovojusių už laisvę. O turėtų pažymėti absoliučiai visus žuvusius per ilgus dešimtmečius kovų.

                                        Comment


                                          Pasiektas naujas lygis - Vytis patinka tiems, prie ko prisilietė Kremliaus ranka! Tokio dalyko tai net sapnuose nesusapnuotum.

                                          Nesuprantu, kuo Vytis blogas įamžinimas ir per kurią pusę jis susijęs su Kremliumi. Paskaitytų kas nors Rusijoje tokius dalykus - griūtų iš juoko. Sakytų, "jiems Kremliaus ranka vaidenasi net jų pačių nacionaliniuose simboliuose".
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X