Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nacionalinis stadionas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė kutas Rodyti pranešimą
  Aš iš straipsnio suprantu, kad būtent mokėjimo pradžia ir neapibrėžta:  Ko aš nesuprantu, tai ar Icor siūlo sutaupytų palūkanų sąskaita mažinti galutinio pasiūlymo kainą (bet jie teigia, kad pasiūlymo kaina nesikeičia), ar palūkanos perkeliamos vyriausybei atskirai (tuomet nesuprantu, kaip sudaryta sutartis)? Nes logiškai mąstant palūkanų suma turėjo būti įtraukta į pasiūlymą, tai arba joms mažėjant mažėja pasiūlymo kaina, arba Icor rado būdą interpretuoti sąlygas sau palankesne linkme.
  Pirmoj vietoj svarbiausia laimeti konkursa, ty pasiulyti maziausia kaina, konkurso salygas interpretuojant savo naudai. O po to jau gali bylinetis ir aiskintis kas ka turejo omeny vienaip ar kitaip suformuluotose konkurso salygose. Nebutu kiles joks triuksmas, jei Icor jau butu iskaiciavusi palukanas i savo kaina, niekas nepriestarautu moketi maziau.

  Comment


   Pilnai gali būti, kad dalį konkurso sąlygų aklai nušraibino nuo kokio nors buvusio koncesijos pirkimo, neturint patirties. Natūralu, kad pardavėjas buvo suinteresuotas į jas pasigilinti bei pasidayrti teisines bei ekonomines išdavas.

   Comment


    Iš tiesų tai tenka pripažinti, kad jėgos yra nelygios jei turėsime galvoje, kad konkurso sąlygos tokios apimties pirkimui ruošiamos specialistų gaunančių tarkim 800 Eur į rankas. Tūkstantmečio dilema: investuoti į konsultacijas pirkimui paruošti ir potencialiai sutaupyti kelis - keliolika milijonų? Ai , gal ne: sunku rasti nesusijusių konsultantų, naudos niekas dar praktiškai neįrodė, politiškai nepatrauklu ir pan. Taip ir sukamės - orientacija į procesą, o apie rezultatą geriau neklausti.

    Comment


     Parašė liutass Rodyti pranešimą
     Icor gali interpretuoti savaip, bet, kadangi finansuoja Vyriausybe, ji sudes saugiklius kur reikia. Nebent ir ten Icor “patepe”.
     Visi saugikliai jau turėjo būti sudėti sutartyje, priešingu atveju tai gali būti interpretuota kaip sutarties sąlygų keitimas = naujas konkursas. Nebent bus rastas kažkoks Icor, Vyriausybę ir VPT tenkinantis derybinis sprendimas.

     Comment


      Tai dabar viska ir issiaiskins. Nepasakyciau kad Icor turi stipresnius kozirius nei Vyriausybe. Su Savivaldybe lyg ir sutarta, bet pries visa valstybe taip lengvai nepasokinesi. Siuo atveju Vyriausybe skiria pinigus, ir gali lengvai pasakyti "ne". Kaip bebutu ir paciam Icor statybos turi buti pelningos, priesingu atveju kam isvis ju imtis.

      Comment


       Pagrindinis Icor koziris, kad jis irgi gali pasakyti "ne", priklausomai nuo to kokį biznį jie tame mato. Esant vieninteliam dalyviui tai reiškia, kad stadiono likimas vėl pakimba ant plauko. O tai nėra Vyriausybės interesas (bent jau neturėtų būti, atsižvelgiant į tai, kiek laiko ir pinigų jau paskandinta šiam stadionui, bet eilinis šnipštas irgi nenustebintų). Anyway, bus matyt.

       Comment


        Manau, kad Rubikonas smarkiai rizikuoja keldamas šį klausimą. Nors jis 12 mln vertės, neabejoju, kad net ir be 12 mln. į minusą pasiūlymo niekas nebūtų teikęs.

        Comment


         rubikonskio sakot nereik kaltint? tik viarslas i nieka daugiau? Tai konkurse be rubikonskiu butu ir kitu dar norejusių sudalyvaut jei tik skelbtų kad cia bus finansavimas i priekį. Dabar kai vienintelis dalyvis yra laimėtojas tai ir salygas jam pakoreguot belenkaip reikia? Kodel gi ne , konkurentai gudriai atfutbolinti, savaldybej irgi nepriešai sėdi.
         Paskutinis taisė evvt; 2018.05.17, 01:21.

         Comment


          Parašė lietus Rodyti pranešimą

          Ar turima omenyje ir rgbį, beisbolą bei žiolės riedulį ?
          What? Nors šiaip dėl regbio įmanoma, šalyse kur regbis labai populiarus(pvz Prancūzijoje), tai žaidžia ir tuose stadionuose kur ir futbolo rinktinė lošia

          Comment


           Vyriausybei nepritarus sąlygoms dėl nacionalinio stadiono, derybos strigs – R. Šimašius

           Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujien...gs-r-simasius/ .

           Comment


            Premjeras ir Vilniaus meras susitarė dėl Nacionalinio stadiono

            Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-tur...#ixzz5Gt1zXQrB

            Comment


             Savivaldybe steigs imone ir skolins Rubikonui, kad tas statytu?

             Comment


              Naujų vizualizacijų yra:

              https://www.madeinvilnius.lt/naujien...ksui-vilniuje/


              Comment


               Panasus i Marijampoles

               Comment


                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                Savivaldybe steigs imone ir skolins Rubikonui, kad tas statytu?
                Valstybė iš ES lėšų finansuos pastatytas komplekso dalis. T.y. statytojas pastato > valstybė sumoka.

                Klausimas gi man kyla ar statytojas sutinka su tokiu variantu. Nes kad valdžia tarpusavyje susitarė - nieko ypatingo. Reiks gi tą sprendimą suderint su vieninteliu laimėtoju. Čia dar didelis darbas bus.

                Comment


                 Ar konkurso salygose nebuvo aiskiai viskas isdestyta?

                 Comment


                  Parašė liutass Rodyti pranešimą
                  Panasus i Marijampoles
                  Kuo?
                  You might surprise yourself.

                  Miestai.net FB

                  Comment


                   Nu bendru vaizdu

                   Comment


                    Parašė Arunasx
                    LRT Dėmesio centre dabar apie tai.
                    R. Šimašius apie nacionalinį stadioną: jaučiu pareigą, kad jis iš gėdos virstų mūsų pergalės arena

                    Comment


                     Apibendrinant šiandienos naujienas, Icor siūlo stadioną statyti už maksimalią savivaldybės finansuojamą kainą ir dar siekia pakeisti apmokėjimo tvarką (kas iš esmės yra palūkanų finansavimas valstybės lėšomis ir rizika).
                     Vyriausybė sąlygų nekeis (nėra ir jokio pagrindo), bet ir neprieštaraus, jei finansavimu užsiims savivaldybė.
                     Šimašius pripažįsta, kad savivaldybės derybinės pozicijos silpnos: pasiūlytas variantas nebūtinai yra geriausias, bet alternatyvų nėra, o stadiono norisi. Todėl savivaldybė pasirengusi finansuoti stadioną taip, kaip prašo Icor. Nematyt čia jokios pergalės, tik tipišką too important to fail projekto atvejį.

                     Pirmas klausimas, kas negerai sąlygose, kad neatsirado daugiau kompetetingų dalyvių. Per dideli lūkesčiai, per mažas numatytas finansavimas? Per didelė biurokratijos ir politikų kišimosi rizika?
                     Antras klausimas, ar galėjo būti daugiau dalyvių, jeigu būtų žinoma, kad bus galimybė atsiskaityti dalimis. Ir ar toks sprendimas nebus apskųstas.

                     Comment

                     Working...
                     X