Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Naujosios Vilnios psichiatrijos ligoninė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Ačiū, Nikai- išties įdomūs vaizdai Ar neklausinėjo apsauga ko čia slankioji su fotiku?
    Kaip po dykumą blaškiausi

    Comment


      #22
      Parašė vytauc
      Ačiū, Nikai- išties įdomūs vaizdai Ar neklausinėjo apsauga ko čia slankioji su fotiku?
      O щёб она тама была!
      Tiesiog yra "Visuomenės informavimo įstatymas", tad problemos sprendžiamos greitai. Nors aišku keli žmonės klausinėjo. Po paaiškinimo, kad mane domina architektūra klausimų daugiau nebuvo.

      Comment


        #23
        Dekui EPSYLON Thalys uz nuotraukas. Patiko nespalvotos nuotraukos
        "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

        Comment


          #24
          Parašė topstarcanada
          Dekui EPSYLON Thalys uz nuotraukas. Patiko nespalvotos nuotraukos
          Nėra už ką, pačiam buvo įdomu apžiūrėti objektą.
          PS. Aš Thalys. EPSYLON projekto pavadinimas.

          Comment


            #25
            Parašė Nikas
            PS. Aš Thalys. EPSYLON projekto pavadinimas.
            Dabar zinosiu
            "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

            Comment


              #26
              isties idomus statinys... kiek pastebejau, kuo toliau, tuo labiau jis tvarkomas, gal po kelesdesimties metu neatrodys toks niurus

              Comment


                #27
                vaizdas is virsaus...

                ---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----

                Comment


                  #28
                  Labai grazu,vat man ypac tokie pastatai ir patinka,buvau as ten nakti,ten labai ramu,bet neduok Dieve nueit ten su bloga nuotaika,arba kai kas nors buna iskaudina,tai tikrai galima pasikart tokioj aplinkoj

                  Comment


                    #29
                    Parašė Katia Rodyti pranešimą
                    Labai grazu,vat man ypac tokie pastatai ir patinka,buvau as ten nakti,ten labai ramu,bet neduok Dieve nueit ten su bloga nuotaika,arba kai kas nors buna iskaudina,tai tikrai galima pasikart tokioj aplinkoj
                    taip-taip.. dėl to kad pasikart - juokai juokais, o prieš kelis metus vienas vargšas tą ir padarė: diržą permetė ir... taip ir mačiau jį, kabantį, dar policijai nespėjus nuimt. tik tai buvo ne prie pagrindinio įėjimo, o ant vakarinių vartų.

                    taip kad, mielieji, neikit ten, jeigu nuotaika tikrai bloga.
                    Reikia fotografo?

                    Comment


                      #30
                      O šiaip, dar norėčiau atkreipt dėmesį į tai, kad ligoninės planas projektuotas panašus į Rusijos Imperijos herbą.
                      Vidury (~ten, kur dabar įėjimas ir holas) buvo cerkvė su tradiciniu svogūniniu kupolu. Kiek žinau, per karą ji buvo nugriauta ir, kadangi Vilniaus krašte tarpukarį valdė lenkai, atstatyta nebuvo.

                      Tuo periodu čia įsikūrė kariuomenės padaliniai. Jie (kartu su vietiniais gyventojais) ligoninės teritorijoje pastatė naują, atskirai stovinčią katalikų bažnyčia (kaip ir ligononė, plytų mūro). Neseniai ji buvo "restauruota" daugiausia NaujosiosVilnios lenkų bendruomenės ir Lenkijos pastangomis. Deja, restauracija tai sunkiai galima pavadinti: visa mūrinė bažnyčia buvo tiesiog "paremontuota", užtinkuota ir šviesiai nudažyta - taip kad butų "bardzo penkne" - švaru, šviesu - ir bobutėm patinka. Iš architektūrinės pusės, tai....

                      Be to, kai ligoninėje buvo karinis padalinys (tik jau, atrodo, ne lenkų, o rusų) buvo pastatyti dar keli DOS namai (Doma Oficerskogo Sostava). Jie yra Parko gatvės pradžioje.

                      Grįžkim prie pačios ligoninės istorijos. Man apie ją prieš kokius 8 metus keliuose pokalbiuose pasakojo Valdas Banaitis. Jau mažai ką ir prisimenu.

                      Po II pasaulinio ji buvo dalinai apgriauta. Beveik niekur neišliko stogų, nors 2a. grindys daugumoje pastatų išliko. Vaizdas buvo įdomus: didžiulis kompleksas, apgriautas ir be stogų - antram aukšte spėjo užaugti medžiai, ir vis dar stovėjo tos senos ikikarinės lovos. =)

                      Ir dar, grįžtant prie ligononės įkūrimo. Caras nusprendė liaudžiai pastatyti Imperijoje penkias psichiatrines ligonines. Parenkant joms vieta ieškota artimo geležinkelio. Tai, ir kitokius reikalavimus, puikiai atitiko NV.
                      +kaip žinome iš istorijos ne visos 5, o tik 2 ar 3 lygoninės buvo pastatytos: vėliau prasidėjo I Pasaulinis, stiprėjo revoliuciniai judėjimai.
                      Reikia fotografo?

                      Comment


                        #31
                        Parašė [sp] Rodyti pranešimą

                        Vidury (~ten, kur dabar įėjimas ir holas) buvo cerkvė su tradiciniu svogūniniu kupolu. Kiek žinau, per karą ji buvo nugriauta ir, kadangi Vilniaus krašte tarpukarį valdė lenkai, atstatyta nebuvo.

                        Ačiū [sp], labai įdomu. Nežinojau kad ten dar ir cerkvė buvo, nors jei gerai isižiūrėti, lyg kryžius ant kupolo yra.


                        Taip atrodė ligoninė apie 1916 m.



                        fasadas palyginimui

                        Paskutinis taisė Ariella; 2008.02.01, 12:25.

                        Comment


                          #32
                          aaaa, tai va kaip atrodė. nemačiau šios nuotraukos. tada reikėtų patikslinti: tai ne kupolas, tas elemantas kitaip vadimanas (makovka).
                          Reikia fotografo?

                          Comment


                            #33
                            Gal galetumete nufotografuoti Naujos Vilnios ligonines psichiatrines vaiku skyriaus pastata ,as ten kazkada esu buvusi ir noretusi viska prisiminti ,kazkada as vaiksciojau po ta grazu parka ,tarp tu graziu namu senoviniu kurie yra siose fotografijose ,ech kaip noreciau ten nuvaziuoti ir pasivaikscioti

                            Seip as esu is Kauno man dabar 34 metai ,o ten buvau kai man buvo 13 metu ,del baimes ,man ten patiko nesinorejo pamenu isvaziuot ,nieks manes ten uz grotu nelaike ,normalei elgesi ,nes nebuvau visiska beprote ,aisku kai atveze tai ciut neizdurnejau ,bet vaistu gavau ir susidraugavau su daugeliu vaiku ,gulejau tokeme skyriuje kur vaikai bega is namu ,skaitesi man vegetacine distonija puse Lietuvos su toke liga vaiksto ir net nezino ,kad ja turi .

                            Gaila ,kad seme nuostabemia saite tiek mazai zmoniu lankosi,kaip noretusi daugiau pamatyt fotografiju ir su se ligonine ir kokeis nors kalejimais Klaipedoi toki zinau

                            NIKAS buk zmogus parasyk kaip apsireiksi cia ,man taip idomu ta architektura ,o pasirodo tau ir traukinei ir stotys patinka ir man tas pats lygiai yra ,kaip butu idomu pasikalbet ,per ineta ir fotkiu paziuret ir jas turet ,kad taip suvestu mus likimas ,kad tu tik ateitum i sita saita ,man nei 1transporto priemone nepatinka iskyrus traukinys jis mane taip ramina,o kiti sako jis triuksmingas ,parasykit kas neabejingi zibuoklele@yahoo.com as is kart cia atleksiu ,pasisnekesime.
                            Paskutinis taisė Mantas; 2008.02.02, 23:37.

                            Comment


                              #34
                              Temos pavadinimas neatitinka tikrojo įstaigos pavadinimo. Iš tikro tai Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė. Visai nieko vieta pasivaikščioti, bet pati aplinka persisunkusi liūdesio ir niūrumo.

                              Aplink esantis parkas jau kiek pavargęs.


                              Bet aplinka prižiūrima, lapai sugriebti, suoliukai neišlaužyti ir jų daug.


                              Pagrindinis įėjimas.


                              Į vakarus nuo pagrindinio įėjimo esantis korpusas. Berods klinikinė diagnostikos laboratorija.


                              Pusiau uždaras vidinis kiemas. Viduje neteko būti, bet pastato koridoriai tikriausiai painūs.


                              I skyriaus korpusas. Atrodo, kad jau nebenaudojamas. Sumažėjo ligonių? Vargu.


                              Iš tolėliau:


                              Į rytus nuo pagrindinio įėjimo įsikūrę ūmių alkoholinių psichozių ir radiologijos skyriai. Atliekami remonto darbai.
                              Paskutinis taisė digital; 2018.06.26, 17:42.

                              Comment


                                #35
                                Didžiąją dalį to niūrumo sukuria medžiai. Tamsios, tankios alėjos neprideda jaukumo. O jų viršūnėse varnos suka savo lizdus ir nuolat girdisi jų keliamas triukšmas...
                                Lietuva visiems.

                                Comment


                                  #36


                                  Tas pats korpusas iš pietinės pusės.


                                  Netoliese sandėlis.


                                  Vaizdas į ligoninę maždaug iš pietryčių pusės.


                                  Teritorijos plane pastatas su bokštu įvardintas kaip "AB Šarvas".



                                  Bent jau man čia pasirodė įdomiausia pastatų komplekso dalis.


                                  Įeinu į kiemą. Žmonių lygiai 0. Dešiniau universitetinis ir VIII skyrius (gydomos moterys su sunkiais sutrikimais).


                                  Pagrindinio įėjimo korpusas iš kitos pusės.
                                  Paskutinis taisė digital; 2018.06.26, 17:46.

                                  Comment


                                    #37
                                    Kitame kiemo krašte III (vyrų) skyriaus ir V (nėrimas, nemiga, priklausomybės ir kt.) skyriaus korpusas. Šiaip nelabai ir suprasi, kad čia ligoninė.




                                    Prie bokštuoto prisišliejęs dalinai apleistas korpusas. Jame įsikūrusi ūkio dalis ir psichologinio konsultavimo centras.




                                    Virtuvė.


                                    Pabaiga.
                                    Paskutinis taisė digital; 2018.06.26, 17:52.

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė adju Rodyti pranešimą
                                      Netoliese sandėlis.
                                      Atvaizdas
                                      Jei įsižiūrėtume į planą, tai šis sandėlis turėjo būti sujungtas su štai anuo korpusu į vieną vientisą statinį, tad koridorių painumas jau dabar sumažėjęs
                                      Parašė adju Rodyti pranešimą
                                      Vaizdas į ligoninę maždaug iš pietryčių pusės.
                                      Atvaizdas

                                      Comment

                                      Working...
                                      X