Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Elektroninis bilietas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Pati elektroninio bilieto istorijos pradžia siekia 2006 m., kai trys Lietuvos didieji miestai –Vilnius, Kaunas, Klaipėda – aplikavo į europinę paramą šio bilieto įdiegimui. Pagal tą paraišką vienas bilietas turėjo veikti visuose miestuose. Tam buvo gauta 17 mln. litų paramos, bene 85 proc. visos reikalingos sumos. Koordinuojantis miestas buvo Vilnius, per kurį likusieji gavo savo paramos dalį. Gavus pinigus, skelbti konkursai dėl programinės įrangos ir pan. Konkursą Kaune laimėjo įmonė, kuri gamino ir elektroninius komposterius, ir pati diegė programinę įrangą. Vilnius ir Klaipėda pasuko kitokiu keliu – pirkta tik techninė įranga, o programinę dalį diegė kita įmonė, iš kurios pirktos aptarnavimo paslaugos. Čia ir įvyko lūžis. Kaune ta sistema puikiai veikia, o Vilniuje ir Klaipėdoje ji stringa iki šiol. Nusipirkę tuos komposterius, tą techniką, Vilnius ir Klaipėda tik prisipirko „geležėlių“, kurios nieko nevertos be programinės įrangos.
    Vilniuje programinės įrangos konkursą laimėjo trijų įmonių konsorciumas. UAB „Sonex technologines“, atstovaujantis lietuviškajai pusei, niekada nieko panašaus savo ankstesnėje veikloje nebuvo daręs, tad nieko keisto, kad tie elektroninio bilieto strigimai ir prasidėjo, ir nesibaigia.
    Pagrindinė problema yra ta, kad tas elektroninis bilietas neveikia visuose trijuose miestuose, kaip buvo numatyta pirminiame projekte. ES pradėjo prašyti tuos pinigus grąžinti. Esama tokios OLAF institucijos, nagrinėjančios europinių lėšų naudojimo pažeidimus, prie Europos Komisijos rašto, kuriame teigiama, kad 9 mln. litų, kurie buvo skirti Vilniui ir Klaipėdai, būtų grąžinti. Koks bebūtų teisminio proceso, kuris šiuo metu dar vyksta, rezultatas.
    Situacija yra tokia, kad Vilnius „įdiegęs“ milijonus litų į neveikiantį elektroninį bilietą, dar turės tuos pinigus grąžinti. Nežinau, iš kokių lėšų šie papildomi nuostoliai bus dengiami?
    Meras A. Zuokas, grįžęs po pertraukos vadovauti savivaldybei, norėjo tą bilieto istoriją pabaigti, buvo skelbtas naujas programinės įrangos konkursas, kainavęs kelis milijonus litų, tačiau problema išlieka. Įdomu ir tai, kad kauniečiai, sėkmingai susitvarkę su elektroniniu bilietu, siūlė savo nemokamas paslaugas Vilniui, tačiau jų kažkodėl buvo atsisakyta.
    Nors vicemerui Romui Adomavičiui, likus dviem dienoms iki kortelės įvedimo, buvo aiškiai pasakyta, kad tam nėra pasiruošta, sistema stringa, autobusuose ir troleibusuose neveikia komposteriai, jau nekalbant apie tai, kas darėsi su „Lietuvos spaudos“ kioskais.
    Tačiau sprendimas buvo – vykdyti. Tokia sostinės valdžios veikla turės būti įvertinta politinės atsakomybės požiūriu, nes vilniečiai tapo elementariais bandymų triušiais. O Kaune, prieš įdiegiant elektroninį bilietą, nusamdyti studentai tris mėnesius važinėjo skersai išilgai, bandė įvairios trukmės bilietus, vienu žodžiu, testavo sistemą. Tik įsitikinus, kad viskas veikia gerai, ji buvo pasiūlyta kauniečiams.
    Pakankamas pagrindas mėžti tokius vadovus iš postų. Bet kur tau - pilna rėkiančių, koks Zuokas veiklus ir kūrybingas. Ko gero, bus išrinktas ir trečiai kadencijai.
    http://www.alfa.lt/straipsnis/150565...2-09-14_18-26/

    Comment


      Kaune neveikia? KAS TOKIAS NESĄMONES SVAIGSTA?

      Comment


        Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
        Kaune neveikia? KAS TOKIAS NESĄMONES SVAIGSTA?
        Tai niekas ir nesako, kad Kaune nevekia. Sako, kad Vilniujec normaliai neveikia. Ir kritikuojama Klaipėda, sakyčiau, šiuo klausimu toliau už sostinę pažengusi.
        Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
        Marsrutai.lt tinklaraštis!
        SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

        Comment


          Net nežinau, ar čia reik skaityt kaip normaliai neveikiantį el.bilietą, ar ne: priglaudus kortelę prie komposterio nėra garsinio signalo (užtad vaizdinė informacija yra). Kai kur komposterio informacija vos įžiūrima (būna išblyškę ir pan.)
          Daugiau mano nuotraukų >>
          Mano rajonas ir apylinkės >>

          Comment


            Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
            Net nežinau, ar čia reik skaityt kaip normaliai neveikiantį el.bilietą, ar ne: priglaudus kortelę prie komposterio nėra garsinio signalo (užtad vaizdinė informacija yra). Kai kur komposterio informacija vos įžiūrima (būna išblyškę ir pan.)
            Berods, garsinis signalas nuskamba tik glaudžiant neaktyvintą bilietą (signalas parodo, kad bilietas aktyvuotas). Jeigu priglaudžiamas jau aktyvintas bilietas, tai ekrane tik parodoma informaciją apie jį, bet jokio signalo nenuskamba.
            Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
            Marsrutai.lt tinklaraštis!
            SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

            Comment


              Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
              Berods, garsinis signalas nuskamba tik glaudžiant neaktyvintą bilietą (signalas parodo, kad bilietas aktyvuotas). Jeigu priglaudžiamas jau aktyvintas bilietas, tai ekrane tik parodoma informaciją apie jį, bet jokio signalo nenuskamba.
              Suprask, mano mėnesinis jau seniausiai aktyvintas. Tik aš dėl įdomumo tikrinu, ar su garsu nuskaito, ar be. 2 maršruto troleibuse man nuskaitė su garsu, o 6 maršruto troleibuse - be garso. Analogiškai ir autobuse.
              Daugiau mano nuotraukų >>
              Mano rajonas ir apylinkės >>

              Comment


                Jei bilietas jau aktyvuotas, tai jokio garso ir neturi būti. Kaip Vilnietizz ir minėjo, garsinis signalas nuskamba tik aktyvuojant bilietą.

                Comment


                  Parašė sleader Rodyti pranešimą
                  Jei bilietas jau aktyvuotas, tai jokio garso ir neturi būti. Kaip Vilnietizz ir minėjo, garsinis signalas nuskamba tik aktyvuojant bilietą.
                  Bet kaip tai suprast: bilietą aktyvavau 08.29 ir vakar pakartotinai buvau priglaudęs - signalo jokio. O tai kaip senyvam žmogui, kuris vos mato?
                  Daugiau mano nuotraukų >>
                  Mano rajonas ir apylinkės >>

                  Comment


                    Kaip tai kaip - skaityti . Arba klausti genialiujų vadibyninkų - savivaldybės darbuotojų.

                    Comment


                      Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
                      Bet kaip tai suprast: bilietą aktyvavau 08.29 ir vakar pakartotinai buvau priglaudęs - signalo jokio. O tai kaip senyvam žmogui, kuris vos mato?
                      Nelabai suprantu kam reikalingas tas signalas. Juk bilietas (jei apie 30 dienų šnekam) galioja iki 09.29 ir pakartotinai jo nereikia niekur priglausti. Nebent norima tiesiog pažiūrėti bilieto informaciją, bet tada ir žiūrima į ekraną, o ne klausomasi signalo.

                      Comment


                        Būkit žmonės, pasakykit ar aš teisingai šitą Zuoko nesąmonę suprantu: jei tarkim turiu Vilniečio kortelę, joje vienos dienos bilietą ir 10 litų pinigais, tai įlipęs į autobusą su ta kortele negalėsiu nusipirkt pusvalandinio bilieto, nes priglaudus kortelę man nuskaičiuos 24 valandų bilietą?
                        Got sun in my face, sleeping rough on the road

                        Comment


                          Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
                          Būkit žmonės, pasakykit ar aš teisingai šitą Zuoko nesąmonę suprantu: jei tarkim turiu Vilniečio kortelę, joje vienos dienos bilietą ir 10 litų pinigais, tai įlipęs į autobusą su ta kortele negalėsiu nusipirkt pusvalandinio bilieto, nes priglaudus kortelę man nuskaičiuos 24 valandų bilietą?
                          Taip, kolega, teisingai būsit supratęs. Jeigu jau pradėjote pildytis paros bilietą (pvz, su nuolaida), tai dienos bilieto be nuolaidos jau nebebus galima papildyti, nes automatiškai užprogramuota nuolaida
                          Daugiau mano nuotraukų >>
                          Mano rajonas ir apylinkės >>

                          Comment


                            Tokiam pvz. Kaune galima kištis į kortelę ką tik nori, tik už tuos pačius procentus.
                            O Vilniuj VVT pinigų tiesiog trūksta.

                            Comment


                              Keista, dare (pabaiginejo) gi kaunieciai. Gal Vilniuj iranga kazkokia kitokia buvo nupirkta?

                              Comment


                                Parašė digital Rodyti pranešimą
                                Keista, dare (pabaiginejo) gi kaunieciai. Gal Vilniuj iranga kazkokia kitokia buvo nupirkta?
                                Ne gal, o taip ir yra. Pas mus viskas visai kitaip.

                                Comment


                                  Bet kartoju, kad pabaiginejo kaunieciai. O aprasytos problemos yra grynai programines (softwarines), del to ir keista.

                                  Comment


                                    Neaišku ar tai galima pavadinti problemomis, nors išties tai nėra visai patogu. Kaip suprantu, tai sistema buvo daryta atsižvelgiant į tokį patogumą, kad užtektų tik priliesti kortelę, bei nereiktų spaudinėti jokių mygtukų ant pačio kompiuterio norint pasirinkti bilieto rūšį. Tai padaryta tam tikrų asmenų grupių patogumui (pensininkai ir kt.). Dėl to ir neįmanoma vienu metu turėti įsikėlus skirtingų rūšių bilietų, nes automatiškai prietaisas turi kažką nuskaityti.

                                    Comment


                                      Na ne, cia neisbaigtas algoritmas. Jei e-biliete yra tik bilietas - ji galima ir nuskaityti. Jei yra ir pinigu - galima paklausti.

                                      Comment


                                        Dar pridėsiu jog sukamas naujas įrašas apie tai, kad reikia aktyvint EB.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X