Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Būsto kainų burbulas II

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Būtent, kad niekam nereikia mano nešiojamo kompiuterio už tokią kainą. Vadinasi, aš matau, kad jo niekam nereikia, tačiau nenoriu mušti kainos iki 4500LTL. dėl to geriau dovanų pasiūlau virdulį. Ir tikiuosi, kad kam nors visgi reikės nešiojamo kompiuterio, ir vietoje Vyto nešiojamo kompiuterio už 4900, jis nusipirks mano nešiojamą kompiuterį už 5000+virdulys

    Comment


      Parašė NIR_Rimc Rodyti pranešimą
      Ben jau as geriau noreciau kad nuolaida duotu namui masinos kaina nu tarkim skoda koki 40000 kainuoj tai ta 40 stuku tegul nubraukia nuo namo (buto) sumos, nes dabar jie taip pingus plauna galima sakyti susitaria su masinu dileriais masinas optu imti mo 35000 o irasys kad 40000 tai dar po 5 stukas uzdirbs. Ir tikrai ar apsimoketu nauja masina imti kaip dovana, nes paiims is taves tikra kaina o jei iskart masina noresi parduot tai masina kaip ne is salona dar minus koki 5 stuku maziau begautum parduodamas taigi mano grubiais skaiciavimais jei as priimciau dovana tai dar apie 10 stuku man i minusa (nes tikrai kam as imciau is salono nauja kai normaliai pigiau as galiu pasiimt kad ir metu senumo).
      Kreiva logika. Pirkti automobilį niekada neapsimoka - jis praranda vertę, jį reikia remontuoti, drausti, pilti benziną, praeidinėti techapžiūrą.

      Bet bendrai paėmus, jeigu matom tendenciją - nominali kaina nesikeičia, papildomai siūlo dovanų už ~5% buto vertės, plius dar metinė infliacija ~7% - tai galima kalbėti apie atpigimą dešimtadaliu.

      Comment


        nors ir ne 100 procentinė taisyklė, bet, akivaizdu, kad kuo didesnio ploto butas/ namas -tuo pačiu tuo didesnis ir nelikvidas. pamačiau, kad kažkaip be konteksto parašiau nemažai pažįstamų, kurie pirkosi butus, pirko apie 70m2, nes mažesni, jų nuomone, bus sunkiai parduodami
        Paskutinis taisė tagamorezapenerifaketris; 2007.12.07, 15:33.
        Statybos Technikumo Technikumas

        Comment


          Parašė somis Rodyti pranešimą
          Būtent, kad niekam nereikia mano nešiojamo kompiuterio už tokią kainą. Vadinasi, aš matau, kad jo niekam nereikia, tačiau nenoriu mušti kainos iki 4500LTL. dėl to geriau dovanų pasiūlau virdulį. Ir tikiuosi, kad kam nors visgi reikės nešiojamo kompiuterio, ir vietoje Vyto nešiojamo kompiuterio už 4900, jis nusipirks mano nešiojamą kompiuterį už 5000+virdulys
          Marketingas, pardavimų skatinimas. Įprastas reiškinys, nieko nenormalaus. Perki dešrą - gauni sasiską, perki namą - gauni mašiną. Pirktum salą - gautum malūnsparnį Ir nėra čia nieko nenormalaus.

          Išvada - jei reikia marketingo priemonių, vadinasi paklausa nebe tokia, kokia anksčiau, bet juk niekas to ir neneigia.

          Comment


            Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
            Marketingas, pardavimų skatinimas. Įprastas reiškinys, nieko nenormalaus. Perki dešrą - gauni sasiską, perki namą - gauni mašiną. Pirktum salą - gautum malūnsparnį Ir nėra čia nieko nenormalaus.

            Išvada - jei reikia marketingo priemonių, vadinasi paklausa nebe tokia, kokia anksčiau, bet juk niekas to ir neneigia.
            Taciau atsiranda tokiu veikeju kurie bando neigti rinkos taisykle, kuri sako krentant paklausai krenta kaina.

            Comment


              pasivazinekit aplink vilnių po kaimelius klevines ir tt- keliasdešimt parduodamų namų per kokį pusvalandį suskaičiavau. manau, kad per pora metų 6-10a sklype užmiesty pastatytas, dalines apdailos namas nesieks 300.000 LT, gal tiksliau - 90 KEUR, nes litais kaina netyčia gali tokia ir išlikt
              Statybos Technikumo Technikumas

              Comment


                Parašė tagamorezapenerifaketris Rodyti pranešimą
                nors ir ne 100 procentinė taisyklė, bet, akivaizdu, kad kuo didesnio ploto butas/ namas -tuo pačiu tuo didesnis ir nelikvidas. pamačiau, kad kažkaip be konteksto parašiau nemažai pažįstamų, kurie pirkosi butus, pirko apie 70m2, nes mažesni, jų nuomone, bus sunkiai parduodami
                Jei visi mokėtų matematiką, tai žinbotų, kad kol jaunas - labiausiai apsimoka imti mažiausios kvadratūros butą. Kai ano paskolą išmoki - apsimoka tą iškeisti į didesnį. O priemokai vėlgi pasiimti paskolą. Po to tą didesnį iškeisti į dar didesnį. Ir galiausiai, kai pirkėjui kokia 45 metai - pardavus šį butą - nusipirkti namą Tik kame įdomumas, dažnai prie tokių kainų ties pensija, geriausiu atveju, būsi tik kažkur ties 2kambarių butu.

                Comment


                  Kaip tik labai į temą:
                  http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=15270163
                  Visgi mažesni butai kaip tik gali būti labiau likvidūs.

                  Comment


                    Parašė somis Rodyti pranešimą
                    Kaip tik labai į temą:
                    http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=15270163
                    Visgi mažesni butai kaip tik gali būti labiau likvidūs.
                    Kad jie ne gali buti, bet visada buvo labiau likvidus.....

                    Comment


                      Parašė NIR_Rimc Rodyti pranešimą
                      Tai kad cia ne dovana o tu pats uz ja sumoki (plius ne kokia nori dar masina, o ju po pigiaja gauta), dovana butu jei nelauktai po kokiu metu ar 2 tau sugalvotu duoti, o ne kaip prieda prie buto uz kuri tu pats sumoki, ten priestai maciau kad Kaune siulo buto kaina 1 firma 12 % sumazinta (kaledu proga )o kita 500 Lt maziau uz kvadrata, va cia tai suprantu nuolaida.
                      Tai čia kaip iš kokio varpinės pažiūrėsi, gaunasi. Kai perki ir dar gauni mašiną, tai negana to, kad plėšikas vystytojas uždirba iš tavo pinigų 100 proc. pelną, bet dar ir mašinos pardavėjai irgi uždirba kokius 99 proc. pelno, ar ne??? Ar geriau taip: perku, gaunu namą, gaunu už tą sumą dar ir mašiną, uždirba ir vystytojas ir mašinos pardavėjas ir dar mokesčius valstybei sumoka ir vienas ir kitas nuo pardavimo, bei nuo pelno, kažkas už tai dar gauną algos bonusą už pardavimą, gali daugiau išleisti ir sukti ekonomiką į priekį. Nu kokie mes įdomūs žmonės.. Vadinasi Jūs neperkat nieko, kur siūlo 2 už vieno kainą, nes tai ne dovana, vistiek už abu moku???
                      Jūsų,
                      Analitikas PlėtRa™

                      Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                      Comment


                        Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                        Tai čia kaip iš kokio varpinės pažiūrėsi, gaunasi. Kai perki ir dar gauni mašiną, tai negana to, kad plėšikas vystytojas uždirba iš tavo pinigų 100 proc. pelną, bet dar ir mašinos pardavėjai irgi uždirba kokius 99 proc. pelno, ar ne??? Ar geriau taip: perku, gaunu namą, gaunu už tą sumą dar ir mašiną, uždirba ir vystytojas ir mašinos pardavėjas ir dar mokesčius valstybei sumoka ir vienas ir kitas nuo pardavimo, bei nuo pelno, kažkas už tai dar gauną algos bonusą už pardavimą, gali daugiau išleisti ir sukti ekonomiką į priekį. Nu kokie mes įdomūs žmonės.. Vadinasi Jūs neperkat nieko, kur siūlo 2 už vieno kainą, nes tai ne dovana, vistiek už abu moku???
                        O negi ne? Išvis nesupratau tavo dėstymo - koks skirtumas ar aš du daiktus nusipirksiu kartu ar du atskirai? Ekonomikai skirtumo jokio. Man jokio skirtumo taip pat. O jeigu siūlo du daiktus už vieno kainą (antrą atseit dovanoja) visada verta pasitikrinti ar nepermoki.

                        Paimkime pavyzdį iš kitos srities. Mobilus internetas + kompiuteris už 179 lt/mėn. Sutartis 3 metai. Žodžiu už visą malonumą sumokėsi 6444lt per visą laikotarpį. Tarkime paimkime konkuruojančios firmos mobilaus interneto pasiulymą už 80 lt (taigi be sutarties ir ganėtinai didele tikimybe, kad po metų mobilus internetas kainuos 60 Lt, o gal net pigiau - norite lažintis?) laptopui mums lieka 3564. Konkrečios akcijos apie kurią šneku atveju siūlomas ne kompiuteris, o 3000 nuolaida jam. Taigi pačiu geriausiu atveju permokam 564Lt arba beveik 10%. Blogiausiu atveju tas procentas gali TAAAAAAAIP augti - permokam už mob.internetą, nereikia kompiuterio už 3k ir t.t. Va tau ir moki už vieną gauni du (čia paimtos realios kainos, realios akcijos ir t.t., bet kadangi man nesumokėjo už reklamą tai įmonių vardų neminėjau).

                        Taigi čia visiškai tas pats. Marketingo triukas ir tiek. Man kaip klientui geriau paslaugų atskyrimas, jei noriu sumokėti mažiau (su sąlyga, kad žinau, ką darau) ir paslaugų apjungimas, jei noriu, kad man visiškai neskaudėtų galvos dėl to, kas daroma (bet čia garantuotai sumokėsiu didesnę kainą). Ir grįžtant prie temos teisingai pastebėjo britai, kad dabar ne kainas leis, o bandys už tą pačią kainą pasiūlyti daugiau - kaip ir matome, automobiliai, apdaila ir t.t.

                        Comment


                          Nu bet ir diskusija Brangu - blogai, brangu + dovana = dar blogiau Tai padarom taip - atsakykit, prašau, kiekvienas į klausimą - kokios turėtų būti NT kainos, kad tai nebūtų vadinama burbulu ir visi būtų patenkinti?

                          Comment


                            Šiuo metu situaciją pavadinčiau taip - NT kainų burbulo burbulas

                            Comment


                              Parašė dado1945 Rodyti pranešimą
                              O negi ne? Išvis nesupratau tavo dėstymo - koks skirtumas ar aš du daiktus nusipirksiu kartu ar du atskirai? Ekonomikai skirtumo jokio. Man jokio skirtumo taip pat. O jeigu siūlo du daiktus už vieno kainą (antrą atseit dovanoja) visada verta pasitikrinti ar nepermoki.

                              Paimkime pavyzdį iš kitos srities. Mobilus internetas + kompiuteris už 179 lt/mėn. Sutartis 3 metai. Žodžiu už visą malonumą sumokėsi 6444lt per visą laikotarpį. Tarkime paimkime konkuruojančios firmos mobilaus interneto pasiulymą už 80 lt (taigi be sutarties ir ganėtinai didele tikimybe, kad po metų mobilus internetas kainuos 60 Lt, o gal net pigiau - norite lažintis?) laptopui mums lieka 3564. Konkrečios akcijos apie kurią šneku atveju siūlomas ne kompiuteris, o 3000 nuolaida jam. Taigi pačiu geriausiu atveju permokam 564Lt arba beveik 10%. Blogiausiu atveju tas procentas gali TAAAAAAAIP augti - permokam už mob.internetą, nereikia kompiuterio už 3k ir t.t. Va tau ir moki už vieną gauni du (čia paimtos realios kainos, realios akcijos ir t.t., bet kadangi man nesumokėjo už reklamą tai įmonių vardų neminėjau).

                              Taigi čia visiškai tas pats. Marketingo triukas ir tiek. Man kaip klientui geriau paslaugų atskyrimas, jei noriu sumokėti mažiau (su sąlyga, kad žinau, ką darau) ir paslaugų apjungimas, jei noriu, kad man visiškai neskaudėtų galvos dėl to, kas daroma (bet čia garantuotai sumokėsiu didesnę kainą). Ir grįžtant prie temos teisingai pastebėjo britai, kad dabar ne kainas leis, o bandys už tą pačią kainą pasiūlyti daugiau - kaip ir matome, automobiliai, apdaila ir t.t.
                              Tai toks ir skirtumas. Aš sugalvojau pirkti namą. Yra daug pasiūlymų, kur aš gaunu tik namą. Ir staiga - op, namas ir dar mašina už namo kainą. Tas psichologinis momentas paskatina pirkti šį namą, nes dar gauni ir mašiną. Aš neneigiu, kad tai marketingo triukai - tikslas parduoti pateisina priemones. Vienu atveju turėtųm namą, kitu už tą pačia planuotą išleisti sumą turėsi ir namą ir naują mašiną. Kurios iš pradžių gal net neplanavai keisti ir tave tenkino senas golfas. Dabar gi už tą pačią kainą gavau daugiau pridetinės vertės, tai tiesa. Be to, kaip jau buvo minėta, mašinai 25-35 metų išsimokėjimo nėra ir palūkanos žemesnės. Nu niekaip nesuprantu, kodėl tai nesiskaito kaip nuolaida? Kaina ta pati, bet gaunama vertė tai didesnė? O namo pardavimas žemiau rinkos kaina jau juk būtų iškreipta vertė tiek pardavėjui, tiek pirkėjui, kuris ims galvoti, kad tai kažkodėl nepaklausi, ar kažkokia nekokybiška prekė, jei ji tokia kaina stumiama. ir vėl būtų blogai. nelabai matau prasmės ginčytis marketingo klausimais - taip buvo, yra ir bus, tai vienas iš konkuravimo būdų arba kainų mažinimo (nepatrauklu) arba didesnės vertės kūrimo (mažiau nepatrauklu). Jei Jūs norite ir galite pirkti namą ir mašiną atskirai - valio, taip ir darykite. Bet atsiras tokių, kuriems šis pasiūlymas per jų VERTĖS SAMPRATĄ bus labai patrauklus ir būtent tai ko reikia. Taškas.

                              Kad visi būtų laimingi, turėtume grįžti į 1999 m., kai butai kainavo iki 100 tūkst. Lt. Tik va bėda, kad niekas tada jų naujų nestatytų, nes kaštai didesni. Realiai, aš manau, jei mūsų šalis jau būtų išsivysčiusi ir stabili, esamų pajamų lygiu ekonom klasė - 3000-4000 Lt. Centras ir arciau centro - 6000-7000. Super prestizas (bet jau super super, net ant Tauro kalno) 10000 lt uz kvadrata su PILNA APDAILA maximum. Bet vėlgi, turint omeny pasaulines tendencijas, netruktų ateiti užsieniečiai ir pirktų laiptinėm, nes juk NT tik brangsta. Ir vėl viskas iš naujo..
                              Jūsų,
                              Analitikas PlėtRa™

                              Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                              Comment


                                Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                Tai toks ir skirtumas. Aš sugalvojau pirkti namą. Yra daug pasiūlymų, kur aš gaunu tik namą. Ir staiga - op, namas ir dar mašina už namo kainą. Tas psichologinis momentas paskatina pirkti šį namą, nes dar gauni ir mašiną. Aš neneigiu, kad tai marketingo triukai - tikslas parduoti pateisina priemones. Vienu atveju turėtųm namą, kitu už tą pačia planuotą išleisti sumą turėsi ir namą ir naują mašiną. Kurios iš pradžių gal net neplanavai keisti ir tave tenkino senas golfas. Dabar gi už tą pačią kainą gavau daugiau pridetinės vertės, tai tiesa.
                                Cia taip mato pardavejai. O pirkejai mato kitaip. Pirkejas sako - "man reikia namo". O pardavejas sako - sumokek uz masina ir uz nama, tada parduosiu. Kitaip - ne. Jei nereikia, masinos gali ir neimti
                                O pirkejui juk reikia tik namo....

                                Be to, kaip jau buvo minėta, mašinai 25-35 metų išsimokėjimo nėra ir palūkanos žemesnės. Nu niekaip nesuprantu, kodėl tai nesiskaito kaip nuolaida?
                                O tai kur cia nuolaida, jei pats uz viska ir susimoki? Mazos palukanos beje irgi grynas opiumas liaudziai: 25-35 metus moket "mazas" palukanas sumoje bus brangiau nei trumpesni laikotarpi didesnes. Ipac kai po 10-12 metu masinos verte bus virtus i nuli ir reikes pirkti kita. Tuo pat metu vis dar mokant palukanas uz sena.

                                Beje, nukritus nominaliai buto rinkos vertei (jei staiga atsirastu kazkas kas parduoda buta be masinos) bankas staiga apsiziures, kad uzstatas tapo mazesnis nei paskola. Kas velgi gali reiksti "primokek".

                                Kaina ta pati, bet gaunama vertė tai didesnė? O namo pardavimas žemiau rinkos kaina jau juk būtų iškreipta vertė tiek pardavėjui, tiek pirkėjui, kuris ims galvoti, kad tai kažkodėl nepaklausi, ar kažkokia nekokybiška prekė, jei ji tokia kaina stumiama. ir vėl būtų blogai.
                                Taigis kad nelabai aisku, kas yra tikroji rinkos kaina. Ar ta kuri skelbiama ar ta kuria istikro moka Jei be masinos namo neparduosi, tai reiskia jo rinkos kaina kaip tik sumazejo masinos verte.

                                Comment


                                  Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                                  Kad visi būtų laimingi, turėtume grįžti į 1999 m., kai butai kainavo iki 100 tūkst. Lt. Tik va bėda, kad niekas tada jų naujų nestatytų, nes kaštai didesni. Realiai, aš manau, jei mūsų šalis jau būtų išsivysčiusi ir stabili, esamų pajamų lygiu ekonom klasė - 3000-4000 Lt. Centras ir arciau centro - 6000-7000. Super prestizas (bet jau super super, net ant Tauro kalno) 10000 lt uz kvadrata su PILNA APDAILA maximum. Bet vėlgi, turint omeny pasaulines tendencijas, netruktų ateiti užsieniečiai ir pirktų laiptinėm, nes juk NT tik brangsta. Ir vėl viskas iš naujo..
                                  O dabar ekonominė klasė 6000, arčiau centro 8000-10000 O 1999 tikrai negrįšime.

                                  Comment


                                    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                                    Nu bet ir diskusija Brangu - blogai, brangu + dovana = dar blogiau Tai padarom taip - atsakykit, prašau, kiekvienas į klausimą - kokios turėtų būti NT kainos, kad tai nebūtų vadinama burbulu ir visi būtų patenkinti?
                                    Kad butui užtektų paskolos, kurią galiu atiduoti per 20 metų ir kuri sudarytų apie trečdalį šeimos pajamų. Logika labai paprasta - nelaimės atveju būtų galima arba terminą pratęsti dvigubai ir vienam šeimos nariui nedirbti. Įdomumo dėlei tai reikštų butą, kurio kaina maždaug 200000 prie statistinio lietuvio algos. Arba kaip Analitikas Plėtra sakė 3000-4000 už kvadratą 60 kv. butui. Ir net ne 1999 lygis Ir neįsižeiskite, bet Vilniuje yra vietų, kur butai ir tų 200000 nebus verti ateityje.

                                    Comment


                                      Man tinka vienas faktorius, naujos statybos.
                                      Butų kainos pasiekė, "pataloka" tai jau supranta.
                                      Taip pat supranta kad "pataloko" sumoje yra kalnas viršpelnių.
                                      Bet tuo pačiu supratingais veidais suprantantys dėsto, kad kainos , nekris , nes nėr kur....

                                      Bet kodie nieks neberašo, kad medžiagos pigo.
                                      Kodie nieks nebepliurpia , kad sandeliai užkišti.
                                      ir t.t...

                                      O laba paprastai, neužsakysi jug žurnalisto straipsnio, kuris tavo rojaus teisybę paviešins....

                                      Comment


                                        As vat nesuprantu vieno dalyko - jei NT pardavejai negali mazinti kainu, nes ju mazinti nera kur, tai kurioje cia vietoje islosia tie pardavejai, pridedami prie namo masina?

                                        Na tarkim jie gauna nuolaida is auto pardaveju - bet tai kokia ta nuolaida gali buti? 5klt? 10????

                                        Kitas dalykas su tais combo pack`ais - Negana to kad jei man, kaip NT pirkejui nafik ta nauja masina, reikalinga, su jos islaikymo islaidomis, tai as dar ikinkomas moketi palukas uz ta masina?

                                        Dar vienas dalykas - manau matant siandienos situacija NT rinkoje, jau butu visai idomu surinkti straipsnius ziniasklaidoje, ypac siu metu paskutinio pusmecio... Dar taip neseniai straipsniai buvo vieno sukirpimo - kaip NT negali mazeti, nes paklausa virsyja pasiula, butu truksta etc...
                                        PO to seke straipsniai, kaip NAUJOS STATYBOS kainos NEGALI kristi, nes medziagos brangsta, atlyginimai auga etc. etc.. PO to seke straipsniai kaip kainos KRISTI negali, gali tik stabilizuotis, nes gi jom kristi nera is ko.... Po to prasidejo straipsniai apie Estija ir Latvija....
                                        Dar po to - kaip kainos 1-2% krenta

                                        Dabar prasidejo skelbimai apie dovanojamus automobilius jei perki NT....

                                        Kas bus per velykas? Manau laaaabai idomu.....
                                        Paskutinis taisė goolfietis; 2007.12.11, 06:54.
                                        Mano blogas

                                        Comment


                                          Istrinkit. Dubliuotas postas. Aciu.
                                          Paskutinis taisė goolfietis; 2007.12.11, 06:48.
                                          Mano blogas

                                          Comment

                                          Working...
                                          X