Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių namų administravimo įmonės

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Su tais adminų savivaliavimais man atrodo kažkoks mitas sklando. Visų nekenčiamas Mano būstas administruoja mano namą ir kažkokių kosminių sumų už stogo, balkonų tvarkymą nemačiau.

    Comment


      #62
      Iš mano patirties tai kokį nors Civinity net sunku priverst, kad kažką darytų.

      Comment


        #63
        Iš mano patirties tai aš pravariau mano Būstą dėl apsoliutaus neveiksnumo. Perėjom prie Civinity nes dievagojosi, kad padarys visus projektus kuriuos sakiau reikia pdaryti. Tai kas liečia einamuosius darbus, valymas, avarijų šalinimas ir t.t. viskas su jais gerai tvarkingai ir greitia daro, bet kas liečia rimtesnius projektus tai apsoliutus 0. Matyt jiems Senamiestyje/Naujamiestyje neapsimoka užsiimti projektais, nes derininas užtrunka tikrai ilgai ir sumos nėra tokios kaip, kad pilna tarybinių namų renovacija.

        Turim du projektus, kuriuos norime įgyvendinti, tai šilumos sistemos pertvarką ir fasado pilną atnaujinimą. Projektų parengimą pats viską suorganizavau. Perdaviau Civinity, kad suorganizuotų finansavimą ir surastų rangovus, tai jie keliatą metų nesugebėjo tai padaryti. Galiausiai jau neapsikentęs pats suradau rangovus fasado renovacijai, išsiaiškinau kokius dokus pateikti VSAA, viską nunešiau Civinity ir sakau va viskas ko reik, galit sutvarkyti iki galo. Jie OK galim pasirašom, tik sako sąmatą reikia padidinti 15%. Klausiu kodėl? Na tai čia mūsų projekto administravimo mokęstis. Sakau, bet aš jau viską padariau, jums ten tik dokus sužiūreti liko. Jie, na čia standartas 15% kitaip nedarom, vistiek gi puse sumos jums kompensuos. Tai pasiunčiau aš juos toli, pats kaip bendrija pasirašiau rangos sutartį ir padaviau VSAA dokumentus. Darbai vyksta, finansavimas gautas. Tikrai nesudėtinga tą finansavimą gauti.

        Comment


          #64
          Pas mus "Mano būstas". Žinoma, visokius paprastus darbus atlieka normaliai, nieko negaliu pasakyti itin blogo. Nebandėm daryti fasado remonto ar kažko pan., bet planavome laiptus pasitvarkyti, tai užsiprašė daugokai ir vien už tai, kad jie darbus organizuoja ir sąskaitą paskirsto gyventojams (nors jų nei atlieka, nei ką, tik priežiūrą vykdo, ką ir ArtisLT minėjo). Lengviau pasisamdyti įmonę patiems.
          Ai, tiesą, praeitai metais jų pasamdyta įmonė už latakų išvalymą (iš esmės lapų kas metinį pravalymą) paprašė apie 500Eur. po darbų, kuriuos atliko per porą valandų, tai visi žaktelėjo.

          Comment


            #65
            Mūsų n amas perėjo per kelis administratorius (dabar Mano Būstas) tai visi jie tokie patys. Dirba minimaliai tiek kiek namo atstovas priverčia. Kaimynai irgi pataupantys, viskas visada jiems perbrangu. Kad sutaupyti ~10 eurų butui 3 mėnesius be lifto buvom (visos trys laiptinės)

            Comment


              #66
              Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
              . Dirba minimaliai tiek kiek namo atstovas priverčia.
              True

              Comment


                #67
                Geriausia yra neturėti reikalų su visokiais Civinity ir mano būstais, ir tiesiog įkurti savo bendriją, o pirmininką pasamdyti iš tuo užsiimančių įmonių, kaip „čia tavo namai“ ir pan. Pradeda judėti metų metus nejudinti reikalai...

                Comment


                  #68
                  Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                  Su tais adminų savivaliavimais man atrodo kažkoks mitas sklando. Visų nekenčiamas Mano būstas administruoja mano namą ir kažkokių kosminių sumų už stogo, balkonų tvarkymą nemačiau.
                  Gal ten priklausi daug kas nuo regiono vadovo, ar projekto vadovo, kuris administruoja. Pvz gal koks administratorius savavališkai turi susitaręs su kokiais draugeliais, kad juos samdys už brangiai.

                  Comment


                    #69
                    Parašė ArtisLT Rodyti pranešimą
                    Iš mano patirties tai aš pravariau mano Būstą dėl apsoliutaus neveiksnumo. Perėjom prie Civinity nes dievagojosi, kad padarys visus projektus kuriuos sakiau reikia pdaryti. Tai kas liečia einamuosius darbus, valymas, avarijų šalinimas ir t.t. viskas su jais gerai tvarkingai ir greitia daro, bet kas liečia rimtesnius projektus tai apsoliutus 0. Matyt jiems Senamiestyje/Naujamiestyje neapsimoka užsiimti projektais, nes derininas užtrunka tikrai ilgai ir sumos nėra tokios kaip, kad pilna tarybinių namų renovacija.

                    Turim du projektus, kuriuos norime įgyvendinti, tai šilumos sistemos pertvarką ir fasado pilną atnaujinimą. Projektų parengimą pats viską suorganizavau. Perdaviau Civinity, kad suorganizuotų finansavimą ir surastų rangovus, tai jie keliatą metų nesugebėjo tai padaryti. Galiausiai jau neapsikentęs pats suradau rangovus fasado renovacijai, išsiaiškinau kokius dokus pateikti VSAA, viską nunešiau Civinity ir sakau va viskas ko reik, galit sutvarkyti iki galo. Jie OK galim pasirašom, tik sako sąmatą reikia padidinti 15%. Klausiu kodėl? Na tai čia mūsų projekto administravimo mokęstis. Sakau, bet aš jau viską padariau, jums ten tik dokus sužiūreti liko. Jie, na čia standartas 15% kitaip nedarom, vistiek gi puse sumos jums kompensuos. Tai pasiunčiau aš juos toli, pats kaip bendrija pasirašiau rangos sutartį ir padaviau VSAA dokumentus. Darbai vyksta, finansavimas gautas. Tikrai nesudėtinga tą finansavimą gauti.
                    Ar galėtumėt aprašyti iš kur ir koks finansavimas procentaliai jūsų minėtiems darbams? Nes ne kartą esu susidūręs, įskaitant ir tą pačią VSAA, tad labai domina. Būčiau labai dėkingas.

                    Comment


                      #70
                      Parašė spekas Rodyti pranešimą
                      Aš pats prieš kelis mėnesius Naujamiestyje organizavau avarinių balkonų remontą ant art deco požymių turinčio pastato. Ką manote?: adminas pasakė, kad jis neturi tokios prievolės taisyti balkonų . Neapsikentęs paskambinau VMS Pastatų admino skyriui ir papasakojau situaciją. Iš pradžių negalėjo patikėti, kad namo adminas taip kalba ir pasakė, kad nuvyks į vietą žiūrėti. Baigėsi tuo, kad įpareigojo namo adminą imtis veiksmų. Tai tas atsiprašinėdamas gyventojų, kad reikės jiems mokėti už tinklų įrengimą apkabinėjo balkonus tinklais ir viskas.

                      Namo adminas Mano Būstas.

                      Turiu ir daugiau istorijų šia tema - gal kada papasakosiu. Pasakysiu tiek šiam kartui - aš bandžiau kelis metus ne vieną daugiabutį su avarinėmis būklėmis konsultuoti nemokamai dėl renovacijos ir kitų susijusių darbų, tai baigėsi tuo, kad likau be atlyginimo, kai kur likau išvadintas aferistu, o kitur gyventojai sakė, kad čia viskas gerai... Mano tolerancija ir gera valia tokiems veikėjams baigta.
                      Ką tik sužinojau, kad šio namo savininkai ką tik balsavo prieš avarinio stogo remontą. Oficialiai avarinės situacijos nėra, bet esu apžiūrėjęs stogo konstrukcijas ir mačiau, kad bet kuriuo momentu jį galima bus paskelbti avariniu.

                      Mano Būstas yra parengęs viso stogo projektą (beje, nėra iki galo kokybiškas nes neplanuojama visų stogo konstrukcijų keisti ir tt) ir visa tai po VSAA kompensacijos, savininkams kainuos apie 100 000 eur. Gaunasi nuo maždaug 5000 eur vienam turtiniam vienetui. Šaunu - paskelbs stogą avariniu ir kiekvienas namo protinguolis gaus po nuo 5000 eur ir tada bus matyt laimingi. Ir tokių atvejų yra n.

                      Čia tas namas kur mane išvadino aferistu... O buvau radęs būdą kaip jiems beveik nemokamai gauti naują stogą su visomis konstrukcijomis... Nemokamai reiškia kad savininkams būtų nereikėję papildomai mokėti - būtų mainais už nevertingus palėpės plotelius naujas stogas įrengtas ir dar įmesta solidi suma namo reikmėms.
                      Paskutinis taisė spekas; 2023.12.06, 18:22.

                      Comment


                        #71
                        Parašė spekas Rodyti pranešimą
                        Čia tas namas kur mane išvadino aferistu... O buvau radęs būdą kaip jiems beveik nemokamai gauti naują stogą su visomis konstrukcijomis...
                        Nemokamas tik sūris pelėkautuose. O susimokėjus tai ir stogas pasidarys mielesnis, labiau jį saugos.

                        Comment


                          #72
                          Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
                          Geriausia yra neturėti reikalų su visokiais Civinity ir mano būstais, ir tiesiog įkurti savo bendriją, o pirmininką pasamdyti iš tuo užsiimančių įmonių, kaip „čia tavo namai“ ir pan. Pradeda judėti metų metus nejudinti reikalai...
                          Nereikia turėti visais gyvenimo atvejais rožinių akinių. Savos bendrijos pirmininkas su buhalterija kartais išvagia pinigus ir lieka gyventojai skoloje. Buvo ne vienas toks atvejis, konkretu man žinomas Viršuluose Šešuolių gatvėje (ex Ozo). Tai visko būna ir su tom bendrijom "savom". Aš asmeniškai didelio noro neturėčiau steigti bendriją.
                          Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                          Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                          Comment


                            #73
                            Parašė Arunasx Rodyti pranešimą

                            Nereikia turėti visais gyvenimo atvejais rožinių akinių. Savos bendrijos pirmininkas su buhalterija kartais išvagia pinigus ir lieka gyventojai skoloje. Buvo ne vienas toks atvejis, konkretu man žinomas Viršuluose Šešuolių gatvėje (ex Ozo). Tai visko būna ir su tom bendrijom "savom". Aš asmeniškai didelio noro neturėčiau steigti bendriją.
                            Taigi ir parašiau, kad samdyti ne Petrą iš antros laiptinės, o profesionalų pirmininką.

                            Comment


                              #74
                              Parašė spekas Rodyti pranešimą

                              Ar galėtumėt aprašyti iš kur ir koks finansavimas procentaliai jūsų minėtiems darbams? Nes ne kartą esu susidūręs, įskaitant ir tą pačią VSAA, tad labai domina. Būčiau labai dėkingas.
                              Fasado renovacijai VSAA 50%, nuo kitų metų bus 60% (bet pinigai ateis tik 2025 metais).
                              Šildymo sistemai bandžiau per APVA (https://modernizuok.apva.lt/veiklos-...217?c-48/t-113), bet Civinity sušiko reikalus, kad niekaip nesugebėjo paduoti paraiškų laikų, o dabar vis nėra kvietimų. Tai laukiu, kada vėl bus kvietimas.

                              Ai beje, vienas butas priklauso savivaldybei (socialinis), tai į juos kreipiausi dėl langų keitimo, tai pasirašė, kad pakeistų bendrija ir jiems sąskaitą išrašytume. Tą patį dabar dar bandau su Turto Banku padaryti, nes irgi yra vienos patalpos joms priklausančios.
                              Paskutinis taisė ArtisLT; 2023.12.05, 21:29.

                              Comment


                                #75
                                Parašė Arunasx Rodyti pranešimą

                                Nereikia turėti visais gyvenimo atvejais rožinių akinių. Savos bendrijos pirmininkas su buhalterija kartais išvagia pinigus ir lieka gyventojai skoloje. Buvo ne vienas toks atvejis, konkretu man žinomas Viršuluose Šešuolių gatvėje (ex Ozo). Tai visko būna ir su tom bendrijom "savom". Aš asmeniškai didelio noro neturėčiau steigti bendriją.
                                Na jeigu pasitaiko tokių atvejų, nereiškia, kad bendrija blogai. Čia ne bendrijoje esmė, o žmonese. Jei apsivagė, visada galima perduoti teisėsaugai. Iš mano patirties jeigu nori gerai tvarkytis ir normaliom kainom, reik bendrijos. Bet pritariu reik iniciativaus žmogaus kuriam rūpėtų namas. Aišku nuo namo gyventojų irgi daug kas priklauso. Man pasisekė, nes neturiu žmonių kurie nenori tvarkytis ar finansai labai spaudžia.

                                Comment


                                  #76
                                  Parašė spekas Rodyti pranešimą
                                  Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1036
Size:	61,6 kB
ID:	2093038

                                  Šv. Stepono 6 ir 17.

                                  Kažkas straipsnyje labai gerai sako ir aš jam pritariu ir pridedu, kad turi būti taip bauduojama už tokius dalykus, kad arba pagaliau susitvarko arba keliasi gyventi kitur kur elementariai tvarkysis:

                                  ,,Netoli gyvenantis vilnietis piktinosi: „Nesąmonė, kad savininkų neįmanoma priversti susiremontuoti balkonų. Jeigu jie avarinės būklės, reikia baudomis apdalinti, skirti jas tol, kol susiremontuos.

                                  Juk jeigu važiuoji automobiliu, kuris neperėjo techninės apžiūros, policininkai tikrai nepaglostys.“

                                  Vyro nuomone, dangstant balkonus žaliais apsauginiais tinklais, ramstant rąstais ar užkalant duris demonstruojamas visiškas neveiklumas.

                                  „Tai gali būti tik laikina saugumo priemonė. Bet Vilniuje ji tampa amžina“, – minėjo vilnietis.''

                                  Va, tęsiam temą : D

                                  Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	285
Size:	105,2 kB
ID:	2094931

                                  ,,Vilniaus senamiestyje gyvenantį dizainerį Juozą Statkevičių prieš savaitę ištiko netikėtas šokas – vyras ir jo kaimynai sulaukė sąskaitos, kurioje nurodoma pastate esančio balkono remonto kaina. Garsus dizaineris sakė nesuprantantis, kodėl visiems namo gyventojams už šiuos darbus teks sumokėti žadą atimančią sumą. Visgi darbus ketinančios atlikti UAB „Mano būstas“ atstovas paaiškino, kodėl reikalinga balkono renovacija ir kas lėmė tokio dydžio sumą.

                                  Apie neįprastą situaciją garsus dizaineris iš pradžių prabilo socialiniame tinkle. Vyras sakė nusprendęs netylėti apie neseniai gautą laišką su žadą atimančia suma už buto balkono remontą – 9,280 tūkst. eurų Vis tik Delfi susisiekus J. Statkevičiumi, šis atskleidė, kad iš pradžių namo gyventojai sulaukė kur kas didesnės sumos – apie 12 tūkst. eurų. Vėliau šiai sumai nukritus, dizaineris įžvelgė įtarimų keliantį įmonės elgesį.

                                  „Atrodo, kad čia jau darosi kaip ir su elektra mūsų šalyje. Prasidėjo sniegas, žiema, ir jie sugalvojo daryti balkono remontą. Tą balkoną mano kaimynas architektas pats pasidarė už 500 eurų. Be to, prieš tai gavome laišką, kad viskas kainuos 12 tūkst. eurų, o tada staiga nukrito iki 9 tūkst. Kažkaip fainiai, kad peršokinėja net per 3 tūkst. eurų.''


                                  Juozui didelė pagarba iš manęs. 10k-12k už balkoną - afera. Naujo balkono pastatymas kainuoja palei 500-700 eurų už 1 kv m. Ir bandymas prisidenginėti paveldu čia nepadės, nes dekoratyvių metalinių turėklų gaminti iš naujo nereikia - jie yra, arba - bent jau buvo... ir esu tikras, kad galima vėl panaudoti.

                                  Comment


                                    #77
                                    Parašė ArtisLT Rodyti pranešimą

                                    Fasado renovacijai VSAA 50%, nuo kitų metų bus 60% (bet pinigai ateis tik 2025 metais).
                                    Šildymo sistemai bandžiau per APVA (https://modernizuok.apva.lt/veiklos-...217?c-48/t-113), bet Civinity sušiko reikalus, kad niekaip nesugebėjo paduoti paraiškų laikų, o dabar vis nėra kvietimų. Tai laukiu, kada vėl bus kvietimas.

                                    Ai beje, vienas butas priklauso savivaldybei (socialinis), tai į juos kreipiausi dėl langų keitimo, tai pasirašė, kad pakeistų bendrija ir jiems sąskaitą išrašytume. Tą patį dabar dar bandau su Turto Banku padaryti, nes irgi yra vienos patalpos joms priklausančios.
                                    Tai nepaaiškina iš kur finansavimas, nes VSAA duoda pinigus tik po fakto (nebent kas pasikeitė per pusmetį). Taigi - reikia patiems už savo pinigus susitvarkyti ir tik pridavus statybas ateina pinigai.
                                    Šildymo sistemai per Mažąją Renovaciją irgi reikia startui bent 20% savo lėšų.

                                    Tad todėl ir paklausiau kaip finansavimą gavote, nes supratau, kad visus pinigus gavote kažkaip lyg iš anksto. Ar gyventojai pirminę sumą sumetė, ar gavote kokią paskolą, ar kažkaip kitaip?

                                    Comment


                                      #78
                                      Parašė spekas Rodyti pranešimą

                                      Tai nepaaiškina iš kur finansavimas, nes VSAA duoda pinigus tik po fakto (nebent kas pasikeitė per pusmetį). Taigi - reikia patiems už savo pinigus susitvarkyti ir tik pridavus statybas ateina pinigai.
                                      Šildymo sistemai per Mažąją Renovaciją irgi reikia startui bent 20% savo lėšų.

                                      Tad todėl ir paklausiau kaip finansavimą gavote, nes supratau, kad visus pinigus gavote kažkaip lyg iš anksto. Ar gyventojai pirminę sumą sumetė, ar gavote kokią paskolą, ar kažkaip kitaip?
                                      Ai ta prasme. Tai kaip namas kaupiame kaupiamasias lėšas gana padorias 0.25ct kvadratui, plius prieš pradedant darbus per tris mėnesius susirinkime trūkstama dalį iki 50% planuotos sąmatos. VSAA galima pateikinėti ir tarpinius aktus, nebūtina laukti visų darbų pabaigos. Jie išmoka pinigus pagal jas per mėnesį. Taip pat su rangovu sutariau dėl sąskaitų apmokėjimo atidėjimo būtent dėl tos priežasties, kad apva ne iš karto apmoka.

                                      Comment


                                        #79
                                        Parašė ArtisLT Rodyti pranešimą

                                        Ai ta prasme. Tai kaip namas kaupiame kaupiamasias lėšas gana padorias 0.25ct kvadratui, plius prieš pradedant darbus per tris mėnesius susirinkime trūkstama dalį iki 50% planuotos sąmatos. VSAA galima pateikinėti ir tarpinius aktus, nebūtina laukti visų darbų pabaigos. Jie išmoka pinigus pagal jas per mėnesį. Taip pat su rangovu sutariau dėl sąskaitų apmokėjimo atidėjimo būtent dėl tos priežasties, kad apva ne iš karto apmoka.
                                        Aha, VSAA man nesakė, kad jie gali išmokėti etapais. Sakė kai bus baigti darbai ir mums viskas tiks tada žiūrėsime ar išmokėti. Ot veikėjai : ). Ačiū, žinosiu.

                                        Supratau, gerai - kuo didžiausios sėkmės darbuose!

                                        Comment


                                          #80
                                          Nežinau kur dėti, tad čia idedu. Jei teks perkelti - iš anksto dėkoju.


                                          Pristatyti siūlomi pokyčiai, suteiksiantys daugiau galimybių steigti bendrijas

                                          https://am.lrv.lt/lt/naujienos/test/

                                          ,,Nuotolinio susitikimo metu aptariami svarbiausi siūlomi pokyčiai ir atsakoma į socialinių partnerių klausimus.

                                          Pristatyme dalyvauja savivaldybių, Būsto rūmų, daugiabučių namų ir sodininkų bendrijų, kitų asociacijų atstovai.

                                          Daugiau informacijos apie siūlomus pokyčius čia.

                                          Atnaujinimo data: 2024-04-05''



                                          Comment

                                          Working...
                                          X