Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Įdomu, iš kur toks atkaklumas rašant Ydomu...
    Parašė Depeche Rodyti pranešimą
    Ydomi detalė apie Merkinę:
    Paskutinis taisė Romas; 2011.01.19, 19:51.

    Comment


      Parašė Romas Rodyti pranešimą
      Įdomu, iš kur toks atkaklumas rašan Ydomu...
      Yla ir ypatingai susuko smegenis...
      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

      Comment


        Parašė amiko Rodyti pranešimą
        Jei būčiau tavo lietuvių kalbos mokytojas, už biškį nukirsčiau liežuvį arba pirštą, priklausomai nuo pateikimo būdo.
        Nebūk tu Aldonas Pupkis
        ______________
        The Division Bell

        Comment


          Parašė enigma Rodyti pranešimą
          Nebūk tu Aldonas Pupkis
          Nebūk tu (kuo?) Aldonu Pupkiu.
          Nooors, negarantuoju. Greičiausiai, galima vartoti dvejopai.

          Comment


            Parašė LC. Rodyti pranešimą
            Nebūk tu (kuo?) Aldonu Pupkiu.
            Nooors, negarantuoju. Greičiausiai, galima vartoti dvejopai.
            Skirtingai nuo to, ką norima pasakyti, vartojamas skirtingas linksnis. Todėl galima, o ir būtina, sakyti abejaip.
            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

            Comment


              Vardažodis-kopula-vardažodis tipo sakiniuose abu vardažodžiai privalo būti to paties linksnio. Taigi:

              Nebūk Aldonas Pupkis.
              Vaikai tapo negeri.
              Siūlyčiau jiems būti atlaidesniems.

              Jokiu būdu ne:

              Nebūk Aldonu Pupkiu.
              Vaikai tapo negerais.
              Siūlyčiau jiems būti atlaidesniais.

              Comment


                Parašė Carnifex Rodyti pranešimą
                Vardažodis-kopula-vardažodis tipo sakiniuose abu vardažodžiai privalo būti to paties linksnio. Taigi:

                Nebūk Aldonas Pupkis.
                Vaikai tapo negeri.
                Siūlyčiau jiems būti atlaidesniems.

                Jokiu būdu ne:

                Nebūk Aldonu Pupkiu.
                Vaikai tapo negerais.
                Siūlyčiau jiems būti atlaidesniais.
                Taip išeina, kad aš "taisiau" į blogą variantą? Pardon.

                Comment


                  Parašė Carnifex Rodyti pranešimą
                  Vardažodis-kopula-vardažodis tipo sakiniuose abu vardažodžiai privalo būti to paties linksnio. Taigi:

                  Nebūk Aldonas Pupkis.
                  Vaikai tapo negeri.
                  Siūlyčiau jiems būti atlaidesniems.

                  Jokiu būdu ne:

                  Nebūk Aldonu Pupkiu.
                  Vaikai tapo negerais.
                  Siūlyčiau jiems būti atlaidesniais.
                  Ne jokiu būdu - tai tik vengtinas pasakymas.
                  http://www.vlkk.lt/lit/7113

                  Pravartu paskaityti ir štai čia:
                  http://www.vlkk.lt/lit/7021
                  http://www.vlkk.lt/lit/6804
                  http://www.vlkk.lt/lit/7011
                  http://www.vlkk.lt/lit/6919
                  http://www.vlkk.lt/lit/6973
                  http://www.vlkk.lt/lit/6972
                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                  Comment


                    Čia slidus reikalas Nes pavyzdžiui:
                    Noriu [aš] būti mokytoju, kosmonautu ir t.t. - geriau įnagininkas (su profesijomis, pareigomis), bet noriu būti didelis, geras ir pan. tik vardininkas (aš=kas=koks) (jokiu būdu ne dideliu, geru). Panašiai derinama ir pvz.: Gera [man] būti jaunam, dideliam, gražiam ir pan. (tik naudininkas (man=kam=kokiam), jokiu būdu ne įnagininkas - jaunu, geru ir t. t.).

                    Comment


                      Parašė Godo Rodyti pranešimą
                      Čia slidus reikalas Nes pavyzdžiui:
                      Noriu [aš] būti mokytoju, kosmonautu ir t.t. - geriau įnagininkas (su profesijomis, pareigomis), bet noriu būti didelis, geras ir pan. tik vardininkas (aš=kas=koks) (jokiu būdu ne dideliu, geru). Panašiai derinama ir pvz.: Gera [man] būti jaunam, dideliam, gražiam ir pan. (tik naudininkas (man=kam=kokiam), jokiu būdu ne įnagininkas - jaunu, geru ir t. t.).
                      Na, tai kaip jau ir sakiau:
                      Skirtingai nuo to, ką norima pasakyti, vartojamas skirtingas linksnis. Todėl galima, o ir būtina, sakyti abejaip.
                      Ačiū už pavyzdžius - su jais man visada keblu
                      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                      Comment


                        Bet kokiu atveju, „Noriu būti mokytojas, kosmonautas“ yra sistematiškiau ir, mano subjektyvia nuomone, tiesiog gražiau Jei su vienos kategorijos vardažodžiais yra vienaip, nematau racionalių priežasčių, kodėl su kitais vardažodžiais turėtų būti kitaip.

                        Comment


                          Parašė Godo Rodyti pranešimą
                          Čia slidus reikalas Nes pavyzdžiui:
                          Noriu [aš] būti mokytoju, kosmonautu ir t.t. - geriau įnagininkas (su profesijomis, pareigomis), bet noriu būti didelis, geras ir pan. tik vardininkas (aš=kas=koks) (jokiu būdu ne dideliu, geru). Panašiai derinama ir pvz.: Gera [man] būti jaunam, dideliam, gražiam ir pan. (tik naudininkas (man=kam=kokiam), jokiu būdu ne įnagininkas - jaunu, geru ir t. t.).
                          Būtų galima atsižvelgti į logiką. Negali būti tuo, kuo nesi, todėl Noriu būti mokytojas netinka, nes esi žmogus. Tačiau būdamas žmogumi gali būti koks - geras. Geru negali būti, nes jau esi geras. Bet jei esi blogas, tai Noriu būti geru gal jau ir būtų logiška, išskyrus tai, kad forma geru, bent jau man asmeniškai, sukuria laikinumo prasmę. Be to, šiek tiek ardo linksnių vartojimo susitarimą šiais atvejais. Čia klaidos nepadaro tie, kuriems geriau išsivystę kalbiniai įgūdžiai. Šio atvejo į trumpą taisyklę nesutalpinsi, todėl pravartu mintyse pasakyti abu variantus ir vartoti dažniau vartojamą, kuris veikiausiai ir bus taisyklingas.
                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                          Comment


                            Parašė Carnifex Rodyti pranešimą
                            Bet kokiu atveju, „Noriu būti mokytojas, kosmonautas“ yra sistematiškiau ir, mano subjektyvia nuomone, tiesiog gražiau Jei su vienos kategorijos vardažodžiais yra vienaip, nematau racionalių priežasčių, kodėl su kitais vardažodžiais turėtų būti kitaip.
                            Čia semantikos dalykai: Profesija, pareigos nėra vidinės žmogaus savybės, dažnai laikinos (pvz., sunkiais laikais jam teko dirbti=būti mokytoju) (jis dirba kuo) (tarsi laikina), todėl čia geriau įnagininkas. Tuo tarpu žmogaus vidinės savybės dažniausiai yra ilgalaikės, neprarandamos, neatsiejamos, todėl jis yra kas (nuolat). Maždaug taip turėtų būti aiškinama

                            Comment


                              Parašė amiko Rodyti pranešimą
                              Būtų galima atsižvelgti į logiką. Negali būti tuo, kuo nesi, todėl Noriu būti mokytojas netinka, nes esi žmogus. Tačiau būdamas žmogumi gali būti koks - geras. Geru negali būti, nes jau esi geras. Bet jei esi blogas, tai Noriu būti geru gal jau ir būtų logiška, išskyrus tai, kad forma geru, bent jau man asmeniškai, sukuria laikinumo prasmę. Be to, šiek tiek ardo linksnių vartojimo susitarimą šiais atvejais. Čia klaidos nepadaro tie, kuriems geriau išsivystę kalbiniai įgūdžiai. Šio atvejo į trumpą taisyklę nesutalpinsi, todėl pravartu mintyse pasakyti abu variantus ir vartoti dažniau vartojamą, kuris veikiausiai ir bus taisyklingas.
                              Teisybė, kol aš rašiau ir amiko parašė
                              Jis nori būti geru - semantiškai galima būtų pagrįst jei tai reiškia apsimestinę savybę (=nori apsimesti geru).

                              Comment


                                Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                Teisybė, kol aš rašiau ir amiko parašė
                                Jis nori būti geru - semantiškai galima būtų pagrįst jei tai reiškia apsimestinę savybę (=nori apsimesti geru).
                                Taip galima sužaisti ir ką nors apgauti

                                Kol mes čia diskutavome apie linksnių vartojimo atvejus, aš sklaidžiau šiandien į pašto dėžutę įmestas reklamines skrajutes ir radau labai įdomų, bet PC „Molas" skrajutėse dažnai neteisingai vartojamą atvejį. Visad nekantriai laukiu „Molo" pasiūlymų - kokių vėl klaidų mums pridrabstys

                                Nuoroda į skrajutę >
                                Paskutinis taisė Ametistas; 2011.01.19, 21:13.
                                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                Comment


                                  Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                  Taip galima sužaisti ir ką nors apgauti
                                  Na taip, bet tam reikia konteksto, kuris aiškiai leidžia suprasti, jog norima apsimesti. Kitais atvejais įnagininkas negerai.

                                  Comment


                                    Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                    Radau labai įdomų, bet PC „Molo" skrajutėse dažnai neteisingai vartojamą atvejį.

                                    Nuoroda į skrajutę >
                                    Išpardavimo prekėms papildoma 10% nuolaida“?
                                    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                    Comment


                                      Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                      Išpardavimo prekėms papildoma 10% nuolaida“?
                                      Kad nereikėtų spėlioti, tiesiog praleiskime visą tekstą su parduotuvių sunumeruotu sąrašu ir prie jų parašytomis nuolaidomis. Beje, tame nedideliame likusiame plotelyje radau dvi klaidas.

                                      O tavo pateiktas sakinys teisingas, nematau klaidų.
                                      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                      Comment


                                        Nuo beveik keiksmažodžių iki lietuviškų atitikmenų nemokėjimo... Skanaus:

                                        Parašė ikarusas Rodyti pranešimą
                                        Švieslentės tokios pačios gabybos iš išvaizdos,abejoju ar viena firma leistu kopijuoti savo produkta,o senasias prižiurėjo empirija su lenkais,smulku remonta atlikdavo autrolyje sėdintys kompiuteristai,bet stambiasniam atvažiuodavo lenkai,kad niekas nesakytu,ši informacija tikrai patikrinta, nes tie patys kompiuteristai mum tvarkydavo e-bilietu tikrintuvus ir laptopus prie jų.
                                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                        Comment


                                          Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                          O tavo pateiktas sakinys teisingas, nematau klaidų.
                                          Prekės juk nepriklauso kažkokiam ponui Išpardavimui. Tikriausiai turėta minty „išparduodamos prekės“.
                                          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                          Comment

                                          Working...
                                          X