Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    Asmeniškai man labai nemalonu skaityti tokį dviem kalbomis išdarkytą tekstą.
    Vien tam, kad būtų atstovaujama ir kita nuomonė, pranešu - asmeniškai man nemalonumo nesukelia. Bet suprantu, kad kitiems gali sukelti.

    Comment


      Beje, Gator, kaip ir reiktų pačiam pasikeisti nick'ą į "aligatorius", nes dabar pats turėtum kasdien bjaurėtis tokiu bjauriu nebočišku žodžiu. Digital taip pat marš keistis į "skaitmeninį". Metalas taip pat. Kas čia per mada visokiais angliškais žodžiais vadintis?

      P.S. kaip yra "Aleksio" lietuviškai?
      Paskutinis taisė John; 2015.08.07, 14:46.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Bet taip liepia daryti (ir rodo pavyzdį) Užpakalis ir visokie jo peers'ai bei pakalikai socialiniuose tinkluose. Tai, nori nenori, reikia taip elgtis.
        Tai tuose tinkluose ir rašyk taip, kaip jie rašo, o šitame forume rašyk lietuviškai.
        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

        Comment


          Parašė digital Rodyti pranešimą
          Vien tam, kad būtų atstovaujama ir kita nuomonė, pranešu - asmeniškai man nemalonumo nesukelia. Bet suprantu, kad kitiems gali sukelti.
          Man nemalonumo taip pat nesukelia. Tačiau toks noras pasirodyti "kietesniu" tikrai sukelia juoką. Visai kaip kokioje dešimtoje klasėje - kas pavartos daugiau angliškų žodžių - tas ir kietesnis .
          Paskutinis taisė Xedos; 2015.08.07, 15:26.

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą
            Reiktų bausti. Gal netgi į kaleima sodinti uš toki bočiu kalbos darkima. Nekalbant jau apie tai, kad skulpturos ant Žaliojo tilto privalo sugrišti!

            Bet šiaip Metall yra teisus. Tai yra fashionable (madinga) ir cool (kieta). Prieš mados vėją nepapūsi.
            Dar pridurčiau, kad daugeliu atveju taip yra dar ir paprasčiau. T.y. lengviau suprasti, apie ką kalbama ir dažnai reikia mažiau raidžių.
            Aha, reikia mažiau raidžių ir parašius mažiau raidžių susitaupo daaaaaugybė laiko, kurį galima išnaudoti užsiiminėjant prasminga veikla. Jau matau, kaip vietoj žodžio "pristatymas", parašęs žodį "introdukcija", John net sušvilpė - sutaupytos visos 10 sekundžių ! O jei rimtai, tai kuo toliau, tuo angliškų žodžių racionas mūsų kalboje didėja. Žinoma, kartais tikrai yra suprantamiau ar aiškiau parašyti anglišką žodį vietoj lietuviško, jei jam vertimas dar nesugalvotas, ar, paprasčiausiai, neprigijo. Tačiau nebūtina angliškai rašyti kas antro žodžio.

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              <...> Metall <...>
              Suprasiu tai kaip nepagarbą pašnekovui.

              Parašė John Rodyti pranešimą
              Beje, Gator, kaip ir reiktų pačiam pasikeisti nick'ą į "aligatorius", nes dabar pats turėtum kasdien bjaurėtis tokiu bjauriu nebočišku žodžiu. Digital taip pat marš keistis į "skaitmeninį". Metalas taip pat. Kas čia per mada visokiais angliškais žodžiais vadintis?

              P.S. kaip yra "Aleksio" lietuviškai?
              Slapyvardis būtent ir yra slapyvardis. Jis neprivalo atitikti kalbos normų ir šiame forume ribojamas tik nustatytų taisyklių. Toks ieškojimas prie ko prisikabinti - žemo lygio „argumentavimo“ priemonė, po kurios jau seka keiksmažodžiai.
              Viešojo transporto temų rodyklė >>

              Comment


                Parašė Mettal Rodyti pranešimą
                Suprasiu tai kaip nepagarbą pašnekovui.



                Slapyvardis būtent ir yra slapyvardis. Jis neprivalo atitikti kalbos normų ir šiame forume ribojamas tik nustatytų taisyklių. Toks ieškojimas prie ko prisikabinti - žemo lygio „argumentavimo“ priemonė, po kurios jau seka keiksmažodžiai.
                Tai va būtent "ieškojimas prie ko prisikabinti", kuriuo pats čia dabar ir užsiimi, kai vienintelis argumentas yra nes man taip atrodo. Aš dėl to ir pasiūliau neprimetinėti savo požiūrio kitiems ir nesikabinėti. O į keiksmažodžius, be abejo, turi būti atitinkama reakcija ir nelinkėčiau pačiam jų griebtis. Ypač būnant pabold'intam.

                P.S. atsiprašau už Metall. Neapsižiūrėjau.

                Comment


                  Kadangi iš čia pasisakiusių ne man vienam užkliuvo toks rašymo stilius, tai vertėtų pagalvoti, ar tikrai verta kaltinti mane priekabių ieškojimu ir nuomonių primetinėjimu.
                  Galų gale, yra forumo taisyklės ir jų reikia laikytis.
                  Viešojo transporto temų rodyklė >>

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Tai va būtent "ieškojimas prie ko prisikabinti", kuriuo pats čia dabar ir užsiimi, kai vienintelis argumentas yra nes man taip atrodo. Aš dėl to ir pasiūliau neprimetinėti savo požiūrio kitiems ir nesikabinėti. O į keiksmažodžius, be abejo, turi būti atitinkama reakcija ir nelinkėčiau pačiam jų griebtis. Ypač būnant pabold'intam.

                    P.S. atsiprašau už Metall. Neapsižiūrėjau.
                    Nematau čia jokio ieškojimo prie ko prisikabinti. Yra kalbos normos ir jų reikia laikytis. Nuo kada kalbos taisyklės tapo "savo požiūrio primetinėjimu" ?

                    Comment


                      Čia tinka vienas geras angliškas posakis (dėl kurio iš anksto atsiprašau): let's agree to disagree. Tikrai nenoriu nieko skaudinti ir niekam primetinėti savo požiūrio. Tai gal tuo ir baikim.

                      Comment


                        Gal dešimtukui nevisi čia rašome, bet akivaizdu kas stengiasi rašyti lietuviškai, o kas tiesiog darko kabą. Viskas priklauso nuo forumo vadovybės požiūrio į forumo kalbą. Priemonių kaip pagerinti forumo kalbą visada galima rasti.

                        Comment


                          Eisinai, man atrodo, praleidai bent tris kablelius čia bevapėdamas. Problemos su skyryba? Jeigu tavo parašytas sakinys būtų diktantas, jau, žiūrėk, ir septynetui vos ištrauktum.

                          Žiauru, kai patys bočių kalbos chunveibinai nemoka rašyti ir dar tauzyja apie "darkymą".

                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Eisinai, man atrodo, praleidai bent tris kablelius čia bevapėdamas. Problemos su skyryba? Jeigu tavo parašytas sakinys būtų diktantas, jau, žiūrėk, ir septynetui vos ištrauktum.

                            Žiauru, kai patys bočių kalbos chunveibinai nemoka rašyti ir dar tauzyja apie "darkymą".
                            Labai gerai. Pataisyk mano tekstą, būsiu dėkingas.
                            Paskutinis taisė Eisinas; 2015.08.07, 23:18.

                            Comment


                              Nulinė problema, diskusijos apie ją yra bereikalingas kalorijų švaistymas.

                              Comment


                                DvigubaVėTėEf aš čia perskaičiau?

                                Comment


                                  Čia labai taiklus ir linksmai sudėliotas R.Savukyno (R.Rabinovičiaus) rašinėlis apie kalba***us t.y. tokią specifinę ir labai įkyrią gyvūnų rūšį, kuri gana išplitusi Lietuvoje.

                                  Kaip atskirti kalba***ą

                                  Pati kalbainiškoji paradigma numato tik reflektyvų vogravimą pagal taisykles, tačiau neigia bet kokį analitinį procesą ar kūrybą. Prasmės toje paradigmoje nerasta, užtat yra tų pačių kalbainių taisyklės, paverstos dogmomis. Refleksai vietoje mąstymo. Taip ir atsiranda tasai klasikinis kalbainiškas prasmės neigimas, ją pakeičiant į reikšmę – mąstymas taip pakeičiamas į refleksą.
                                  Visas tekstas: http://rokiskis.popo.lt/2015/07/31/k...rti-kalbajoba/
                                  Paskutinis taisė John; 2015.08.10, 02:47.

                                  Comment


                                    O aš norėčiau kaip tik pagirti John'ą, kad išlaiko anglų kalbos grynumą ir neįterpia punjabi frazių ir žodžių
                                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                    Comment


                                      Parašė Xedos Rodyti pranešimą
                                      Man nemalonumo taip pat nesukelia. Tačiau toks noras pasirodyti "kietesniu" tikrai sukelia juoką. Visai kaip kokioje dešimtoje klasėje - kas pavartos daugiau angliškų žodžių - tas ir kietesnis .
                                      Taip, jei angliški žodžiai įterpiami specialiai tai yra juokinga. Bet Johno atveju labai gerai matosi, kad jie ten įterpiami natūraliai - "ant greitųjų" nerandamas lietuviškas atitikmuo ir panaudojamas angliškas. Tai tik parodo, kad žmogus didžiąją dienos dalį kalba angliškai.

                                      Comment


                                        Parašė digital Rodyti pranešimą
                                        Taip, jei angliški žodžiai įterpiami specialiai tai yra juokinga. Bet Johno atveju labai gerai matosi, kad jie ten įterpiami natūraliai - "ant greitųjų" nerandamas lietuviškas atitikmuo ir panaudojamas angliškas.
                                        Per kelias sekundes galima surasti (gugle at vikipedijoje) bet kokio termino atitikmenį.
                                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                        Comment


                                          Parašė digital Rodyti pranešimą
                                          Taip, jei angliški žodžiai įterpiami specialiai tai yra juokinga. Bet Johno atveju labai gerai matosi, kad jie ten įterpiami natūraliai - "ant greitųjų" nerandamas lietuviškas atitikmuo ir panaudojamas angliškas. Tai tik parodo, kad žmogus didžiąją dienos dalį kalba angliškai.
                                          Mano nuomone taip rašoma dėl kitokių priežasčių, jas jau išsakiau.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X