Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

(ne KG) PSD ir TPP

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Yra tam tikros sąlygos kurių laikydamasis esi laikomas apdraustu valstybės. Jei manai, kad darbo birža yra tavo laisvės varžymas, tai atitinkamai Lietuvos respublika nevaržo savo laisvės tavo sveikatos draudimu

    Jei rimtai - manau ydinga pas tvarka, kad atseit dalis mokesčių yra mokama darbuotojo, o dalis atseit darbdavio. Realiai vis tiek visus mokesčius moka darbdavys, o darbuotojas pilno vaizdo nemato. Kiekvieno mėnesio algalapyje turėtų būti aiškiai nurodytas atlyginimas ant popieriaus ir kiek nuskaičiuota mokesčių. Ir ne apibendrintai - kažkiek procentų GPM, kažkiek Sodrai, o smulkiai - tiek procentų GPM, tiek sveikatos draudimo, tiek Sodros pensijai, tiek pensijų fondui, tiek garantiniam fondui ir t.t. Tas pats galiotų bedarbio pašalpai ir pan. Tuo tarpu žmogus dirbantis pagal autorines sutartis ar pan. turėtų žinoti, kad lygiai tuos pačius mokesčius turi mokėti ir jis.

    Kita vertus, nors informacijos iš VMI ar Sodros gal ir stinga, bet žmogus atsidūręs nestandartinėje situacijoje pats turėtų pasidomėti savo teisėmis ir pareigomis.
    1. Reikėtų pasvartyti išvis ką ta darbo birža duoda? Pašalpą prasigėrusiems mūrininkams? Kurie ir toliau sėkmingai gauna valstybės garantijas, ir toliau sėkmingai pijokauja. Tuo tarpu jaunas žmogus, išprusęs, baigęs mokslus privertas trintis biržoje su nieko vertais tautiečiais, kurie net vidurinių nėra baigę normaliai. Galiausiai nieko nepešus tenka emigruoti.

    2. Taip, sutinku. Smulki išklotinė tikrai pakeltų mūsų, mokesčių mokėtojų pasitikėjimą.

    3. Nestandartinė situacija - mes su žmona mokam PSD, bet lankomės privačioj šeimos klinikoj (1-2 kartus per metus, nes daugiau to ir nereikia kol kas). Taip PSD gerai operacijos ar dar kažko metu, bet dabar situacija tokia. Nuėjo žmona į VLK paklausti ką daryti jei mes turim privatų šeimos gydytoją, nesilankom valstybinėj. Atsakyti VLk negalėjo į ši kalusimą. O realiai atsakyti į tokį klausimą ir negalima, nes nėra įstatyme tokios dalies, kuri numato PSD dalies gąžinimą, jei gydaisi ne valstybinėj įstaigoj.
    Paskutinis taisė SPX; 2010.04.20, 17:52.
    Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

    Comment


      Parašė artexs Rodyti pranešimą
      Puikus straipsnis, ypač paskutinės pastraipos:
      ypač pirma pastraipa nugrybauta i lankas.. o gal manęs netenkina valstybiniu sveikatinimo įstaigų aptarnavimas ir aš naudojuosi privačiais medicinos centrais.. Gal mane šelpia turtingas dėdė iš Kolumbijos. Ir išviso koks valdžiai skirtumas iš ko aš gyvenu. Gal aš naudojuosi privačia įdarbinimo agentūra? O gal turiu daug santaupų?

      Ir pabaigai toks vienas pavyzdukas apie mokamas ir nemokamas paslaugas Lietuvos ligoninėse Pažįstamai merginai iš JK Lietuvoje darė operacija, kainavo berods 3000 lt. Bet už tuos 3000 lt ji gavo palata su atskiru tualetu bei dušu ir pastovią 24 val priežiūrą. Ar kuris nors eilinis pilietis gauna tokias paslaugas apsidraudęs valstybiniu sveikatos draudimu? Mano gimtajame Panevėžyje geriausiu atveju gausi 2~4 vietų palatą ir slaugytojas, kurių nuotaika priklauso nuo oro temperatūros.

      p.s. parašytų aiškiai, kad valstybei reikia pinigų ir visi susimetam po 800 lt, nes kitaip bus basta. Tai labiau suprasčiau o ne šita lupikavimo bandyti nulupti trūkstamus pinigėlius
      Paskutinis taisė dts; 2010.04.20, 17:43.
      Neišmeskite spalvų

      Comment


        Taigi todėl ir mokėjote, kad buvote neapsidraudę. Tiesiog paradoksas: „už kiekvieną vizitą“ tie „negarantiniai“ asmenys, pasirodo, galėjo ir turėjo pinigų mokėti, bet už sveikatos draudimą po 72 litus, už kurį gautų ir protezavimus, ir sanatorijas, jie nenori mokėti ir keikia valdžią už tokią tvarką.
        Aha, kurgi ne. O jei tokiam asmeniui tereikėjo pas šeimos gydytoją vieną kartą per metus ir tai jam kainavo ~35lt?

        Aiškinimas, kad žmogus, pvz., pernai nesirgo, todėl jis ir šiemet neketina draustis, yra vaikiškas, nes to neapsidraudėlio tėvai pensininkai ar vaikai, greičiausiai, juk lankėsi pas daktarus ir kažkas turėjo apmokėti tas paslaugas. Vadinasi, sveikatos draudimas yra ne tik asmeninis reikalas, bet ir solidari visos šeimos, o plačiąja prasme ir visos tautos sveikatos apsaugos priedermė.
        Taip, šiuo atveju vaikiškas. Bet jei pernai nesirgo ir dabar toks žmogus sužino, kad yra skolingas ir tuo labiau, kad dar skola paremta kažkokiu įstatymu, apie kurį jis nežinojo, nes institucijos pamiršo konstitucinę pareigą informuoti savo valstybės piliečius? Fantastika kažkokia, net Zemeckiui su Spielbergu taip nesusimąstytų... Mokėti už praeitį, nes jis susirgti gali praeityje??? Kur ta laiko mašina? Kodėl Lietuvos mokslas padaręs tokią pažangą tyli...
        Paskutinis taisė SPX; 2010.04.20, 17:49.
        Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

        Comment


          Parašė SPX Rodyti pranešimą
          Nuėjo žmona į VLK paklausti ką daryti jei mes turim privatų šeimos gydytoją, nesilankom valstybinėj. Atsakyti VLk negalėjo į ši kalusimą. O realiai atsakyti į tokį klausimą ir negalima, nes nėra įstatyme tokios dalies, kuri numato PSD dalies gąžinimą, jei gydaisi ne valstybinėj įstaigoj.
          Dabar galvoju, gal man nueit į draudimo bendrovę ir paklaust ką daryt, jei aš praeitais metais neturėjau avarijų, kaip man susigrąžint pinigus.

          Comment


            Parašė SPX Rodyti pranešimą
            Aiškinimas, kad žmogus, pvz., pernai nesirgo, todėl jis ir šiemet neketina draustis, yra vaikiškas, nes to neapsidraudėlio tėvai pensininkai ar vaikai, greičiausiai, juk lankėsi pas daktarus ir kažkas turėjo apmokėti tas paslaugas. Vadinasi, sveikatos draudimas yra ne tik asmeninis reikalas, bet ir solidari visos šeimos, o plačiąja prasme ir visos tautos sveikatos apsaugos priedermė.
            Taip, šiuo atveju vaikiškas. Bet jei pernai nesirgo ir dabar toks žmogus sužino, kad yra skolingas ir tuo labiau, kad dar skola paremta kažkokiu įstatymu, apie kurį jis nežinojo, nes institucijos pamiršo konstitucinę pareigą informuoti savo valstybės piliečius? Fantastika kažkokia, net Zemeckiui su Spielbergu taip nesusimąstytų... Mokėti už praeitį, nes jis susirgti gali praeityje??? Kur ta laiko mašina? Kodėl Lietuvos mokslas padaręs tokią pažangą tyli...
            O tu toliau nei pats paryškinai nemoki skaityt? Ar atsakinėji į sakinio dalį iki kablelio?

            Comment


              Parašė artexs Rodyti pranešimą
              O tu toliau nei pats paryškinai nemoki skaityt? Ar atsakinėji į sakinio dalį iki kablelio?
              O jeigu aš vaikų neturiu? ir mano tėvai dar patys sugeba susimokėti mokesčius.. ką jūs į tai?
              Neišmeskite spalvų

              Comment


                Parašė dts Rodyti pranešimą
                O jeigu aš vaikų neturiu? ir mano tėvai dar patys sugeba susimokėti mokesčius.. ką jūs į tai?
                Ir neplanuoji sirgt per visą gyvenimą ir neplanuoji vaikų ir tėvai iki gyvenimo galo susimokės patys už save PSD?

                Comment


                  Parašė artexs Rodyti pranešimą
                  Ir neplanuoji sirgt per visą gyvenimą ir neplanuoji vaikų ir tėvai iki gyvenimo galo susimokės patys už save PSD?
                  kodėl aš turiu mokėti už savo tėvus?. Jie užsidirbs per gyvenimą ir tvarkingai išeis i pensija
                  Neišmeskite spalvų

                  Comment


                    Parašė artexs Rodyti pranešimą
                    Dabar galvoju, gal man nueit į draudimo bendrovę ir paklaust ką daryt, jei aš praeitais metais neturėjau avarijų, kaip man susigrąžint pinigus.
                    Tu baik apie tuos automobilius. Gerai. Čia visai ne tas pats. Tu nusipirkai auto, reiškia vairuoji. Bet tai nėra tas pats kas liga. Supranti kaip yra moku PSD, bet valstybės duodamas šeimos gydytojas ir tuo labiau įstaiga manęs netenkina jau seniai (jei kam įdomu, tai privačioj konsultacija šeimos gydytojo tik nežymiai brangesnė nei nedraustam asmeniui valstybinėj). Ir ką turiu? O gi dvigubas išlaidas, nes net nėra kažkokios tvarkos, kuri leistų įrodyt, kad aš gydausi ir privačiai.
                    Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                    Comment


                      Pasiticituosiu save

                      Parašė artexs Rodyti pranešimą
                      Žmogau, matau tu nenori suprasti įstatymų ir jų laikytis. Jei nenori, gali važiuoti ten, kur tie įstatymai geresni.
                      Yra gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas, pagal kurį išvykstant ilgesniam laikui, reikia tai deklaruoti. Už jo nevykdymą yra numatyta atsakomybė. Yra PSD įstatymas, pagal kurį sveikatą visiems reikia draustis SOLIDARIAI. Kas uždirba daug - moka daug, kas negali uždirbt - tą draudžia valstybė, kas nenori dirbt tas moka pats minimalią įmoką, kuri nepalyginamai mažesnė nei kainuoja bet koks gydymas ligoninėje.

                      Aš šiaip būčiau nieko prieš, jei pvz. būtų galima raštu atsisakyti sveikatos draudimo ir nemokėti to mokesčio. Bet pirmoji pagalba tokiem žmonėm būtų tik nuskausminamųjų suleidimas ir žaizdos sutvarstymas ir viskas. Po pirmųjų sunkesnių atvejų kai mirtų keli žmonės negavę gydymo, likę suprastu kam reikalingas tas draudimas už juokingą kainą. Aišku tai sukeltų etinių problemų, laikraščiai rašytu apie nežmoniškus gydytojus kurie leido mirti ir t.t. Bet greitai nepasidraudusiųjų sumažėtų iki minimumo.

                      Comment


                        Parašė artexs Rodyti pranešimą
                        Pasiticituosiu save
                        Civilizuotose šalyse pagalba yra suteikiama bet kokiu atveju, tik už tai vėliau paprašoma susimokėti atitinkamą kainą. Kas manau kai kuriems žmonėms, kurie nėra patenkinti šiuo mokesčiu nesukeltų sunkumų
                        Neišmeskite spalvų

                        Comment


                          Parašė SPX Rodyti pranešimą
                          Tu nusipirkai auto, reiškia vairuoji.
                          Tu gyveni, vadinasi bet kuriu metu tave gali kilti sveikatos problemų.

                          Parašė SPX Rodyti pranešimą
                          Ir ką turiu? O gi dvigubas išlaidas, nes net nėra kažkokios tvarkos, kuri leistų įrodyt, kad aš gydausi ir privačiai.
                          Greitąją sau ir savo šeimai kviestum privačią ar skambintum į valstybinę ekstra atveju?

                          Comment


                            Parašė dts Rodyti pranešimą
                            O jeigu aš vaikų neturiu? ir mano tėvai dar patys sugeba susimokėti mokesčius.. ką jūs į tai?
                            Parazitas ir tiek
                            Primtiniausias variantas butu, kad sis mokestis butu neprivalomas, atsirastu aisku tokiu kietuoliu taupuku, bet kai pirmi du kokie pasimirtu tai visi greitai suprastu kodel reikia draustis. Blogo niekam nelinkiu!
                            Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                            Comment


                              Parašė dts Rodyti pranešimą
                              Kas manau kai kuriems žmonėms, kurie nėra patenkinti šiuo mokesčiu nesukeltų sunkumų
                              Nesukeltų sunkumų susimokėti pvz. už vėžio gydymą >100000Lt tiems žmonėms, kuriems sukelia sunkumų susimokėti 72Lt/mėn? Jauti savo logikos stiprumą?

                              Comment


                                Parašė dts Rodyti pranešimą
                                kodėl aš turiu mokėti už savo tėvus?. Jie užsidirbs per gyvenimą ir tvarkingai išeis i pensija
                                Ką jie užsidirbs? Kas mokės už jų gydymą? Biudžetas iš surinktų mokesčių iš kitų žmonių, bet ne tavęs? Įsivaizduok, senatvėj tu neturi vaikų ir niekas neapmoka tau gydymo, nes tu nemokėjai jokių mokesčių, sutinki?

                                Comment


                                  Parašė artexs Rodyti pranešimą
                                  Tu gyveni, vadinasi bet kuriu metu tave gali kilti sveikatos problemų.



                                  Greitąją sau ir savo šeimai kviestum privačią ar skambintum į valstybinę ekstra atveju?
                                  Nu tau matau nedaeina. Kažkoks idiotas. Tau neaiškiai anksčiau viską išdsčiau? Ar npastabus toks jau? Apie privačia greitąją išvis negirdėjau pas mus. Privačios šeimos klinikos tokių paslaugų neteikia. Bet jos turi visai kitų pliusų:

                                  1. Nereikia laukti valstybinėj kol tave priims, jei tau skauda gerklę, sloga ir t.t.

                                  2. Kokybiškas aptarnavimas, tik už šiek tiek didesnį mokestį. Dauguma galvoja, kad privatus šeimos gydytojas yra labai brangus, toli garžu ne. Jei paimsim įkainį nedraustam asmeniuj valstybinėj, tai privačioj tokia paslauga 15-20proc. brangesnė.

                                  Taip, problemų gali kilti. Bet pvz turėdamas teliką be garantijos, mesitrui, kurį jis taisė po-garantiniu laikotarpiu vargiai ar moki kas mėn. po 50lt visus metus galvodams "Avdrug" suges"... Esmė ne tame. Už tuos 72lt/mėn vistiek gaunamos tik praktiškai pagrindinės paslaugos. Už daugelį tyrimų net draustieji moka pagal atskirus įkainius. Tuo labiau patys gydymai, kaip minėjau, yra rezerve nevisiems draustiems piliečiams. Tenka pakratyt piniginę ir gan neblogai. Už tą patį tavo vėžį ir t.t. Taip, kad toks mokestis kogero netgi per didelis...
                                  Paskutinis taisė SPX; 2010.04.20, 18:18.
                                  Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                  Comment


                                    Parašė artexs Rodyti pranešimą
                                    Nesukeltų sunkumų susimokėti pvz. už vėžio gydymą >100000Lt tiems žmonėms, kuriems sukelia sunkumų susimokėti 72Lt/mėn? Jauti savo logikos stiprumą?
                                    Lietuvoje tokio nesigydyčiau, nes tikimybė mirti vistiek bus 5~6 kartus didesnė nei gydant tapati susirgimą vakarų europoje
                                    Neišmeskite spalvų

                                    Comment


                                      Parašė artexs Rodyti pranešimą
                                      Pasiticituosiu save

                                      Aš šiaip būčiau nieko prieš, jei pvz. būtų galima raštu atsisakyti sveikatos draudimo ir nemokėti to mokesčio. Bet pirmoji pagalba tokiem žmonėm būtų tik nuskausminamųjų suleidimas ir žaizdos sutvarstymas ir viskas. Po pirmųjų sunkesnių atvejų kai mirtų keli žmonės negavę gydymo, likę suprastu kam reikalingas tas draudimas už juokingą kainą.
                                      Daugybė pavyzdžių rodo, kad nesuprastų. Kiek žmonių rūko, kiek važinėja neprisisegę, kiek neturi visiškai jokių santaupų.

                                      Racionalūs žmonės - tai tik ekonomistų (ir tai ne visų) prielaida, ji nėra visiškai teisinga.

                                      Comment


                                        Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                        Daugybė pavyzdžių rodo, kad nesuprastų. Kiek žmonių rūko, kiek važinėja neprisisegę, kiek neturi visiškai jokių santaupų.

                                        Racionalūs žmonės - tai tik ekonomistų (ir tai ne visų) prielaida, ji nėra visiškai teisinga.
                                        Ok, manau suprastų dauguma. Per paskutinę gripo epidemiją dėl nekokio skiepų įvaizdžio atrodo Rumunijoje mažai kas skiepijosi iki tol, kol nuo gripo nenumirė kažkokia TV žvaigždė. Tada skiepų pritrūko.

                                        Comment


                                          Niekas nesako, kad mokėtį į ateitį nereikia šio mokesčio. Bet dabar deramai neinformavę verčia susimokėti už praeitį. Taip, toks dalykas būtų teisingas, bet tik tuo atveju visus metus asmuo buvo draudžiamas valstybės lėšomis. Ir netgi preliminarioje deklaracijoje tokie asmenys turėtų pamatyti lentelę su visais metų mėnesiais ir grafose uržrašais "Darustas valstybės lėšomis", "Taip" arba "Ne". Jei jie kalba, kad minėti 200tūkst. asmenų buvo drausti valstybės lėšomis ir net nedirbadami/nesimokydami naudojosi nemokamai šeimos gydytojais, kitom paslaugom (kas kogero yra visiška nesamonė ir nįtikėtina, nes praradus darbą draudimas galioja dar 1 mėn.), tada tokie piliečiai yra skolingi valstybei. Jei kalbama apie asmenis, kurie yra nedrausti ir už paslaugas mokėjo iš savo kišenės, tada yra ne kas kita kaip neteisėti veiksmai (tokie asmenys deklaracijoje turėtų matyti, kad nebuvo drausti visus mėn. valstybės lėšomis). Tai ką gauname dabar, o gi tokią padėtį - asmuo nesiskolinęs iš valstybės irgi skolingas. Paremsiu labai buitiniu pvz. - neperku kefyro, bet už jį moku. Idiotizmas...
                                          Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X