Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonomikos naujienos (archyvas)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Atlyginimai Lenkijoje yra didesni nei Lietuvoje, o kainos manau panašios. Iš ES šalių dėl kalbos, $ ir pan. yra žymiai patrauklesnių šalių (senosiose ir turtingesnėse ES narėse galima uždirbti žymiai daugiau).
    Jei neklystu, jie turi gerokai didesnį atlyginimo minimumą, kuris kelia atlyginimų vidurkį ir dėl kurio laikosi tokio lygio nedarbas.
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      The lowest minimum wage – e129 – is in Latvia. The minimum wage in Lithuania is e159, e183 in Slovakia, e192 in Estonia, e234 in Poland, e247 in Hungary and e261 in the Czech Republic. The minimum wage in Bulgaria and Romania, who join the EU tomorrow, is e82 and e90 respectively.
      Skirtumas gan didelis...
      Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

      Comment


        Minimali alga pasako nedaug. Idomu, koks yra vidutinis darbo uzmokestis Lenkijoje ir kaip greit jis auga?

        Comment


          Radau atsakyma i savo klausima:

          is http://www.stat.gov.pl/english/dane_...s_1-3q2006.pdf
          In three quarters of 2006, average gross monthly wages and salaries in the national economy amounted to 2473.62 zl, i.e. the level higher by 4.8% than in the same period of the previous year.
          Taigi grubiai paemus, vidutine alga Lenkijoje yra apie 640EUR. Lietuvoje - apie 480EUR.

          Atyginimu augimas Lenkijoje - apie 5%, Lietuvoje - apie 20%

          Tendencijos gan aiskios. Taigi tik laiko klausims (apie pora metu), kada Lietuvos vidutinis darbo uzmokestis bus didesnis, nei Lenkijoje.

          Comment


            Parašė Edd Rodyti pranešimą
            O tai slavai ne europinės kultūros dalis? O tai Bulgarija ne slavai?

            Dėl slavų Vilniuje kaip visada labiausiai susirūpinę ne vilniečiai. Šiuo metu manau visai normali padėtis. Ir nepamirškim, kad slavas slavui nelygus. Kokie rusai čia buvo atkelti? Tikrai ne patys inteligentiškiausi ir kitokie -iausi. O ir iš tų "išėjo" dabar daug neblogai "prakutusių". Nors aš kažkodėl nesitikiu, kad ir dabar čia kelsis patys inteligentiškiausi ir kitokie -iausi. Kolkas atrodo čia atvyksta paprasti juodadarbiai.
            Atleiskite, susimaišiau. Netyčia priskyriau Bulgarus prie Romanų kalbos grupės.
            Tiesiog su slavų integracija Vilniuje yra problemų, etninės grupės susidariusios, kurios net neketina mokintis lietuviškai. Atvykėliai slavai netruktų to pastebėti ir apsistotų ties kitos slaviškos kalbos - rusų išmokimo. Taip pat nutiko su lenkais. Matydami dominuojančias dvi kalbas jie pasirinko sau artimesnę. Laimė, Kaune tokios bėdos nėra su jokiomis etninėmis grupėmis: nuo libaniečių ir pakistaniečių iki ispanų ar skandinavų - visi prakutę kalbėti lietuviškai.

            O kad rūpinuosi sostine - natūralu. Ji save stato į Lietuvos reprezantacinį vaidmenį ir tikrai neturiu noro, kad kartu reprezentuotų ir tokią supuvusią dalį.

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              Ar tu bent supranti, ka kalbi? Man tokie pasisakymai kvepia tiesiog rasizmu. Kaip gali buti "tragiska padetis" kokios nors etnines ar tautines grupes atzvilgiu? Ka tau blogo daro slavai? Ar tau patiktu, jeigu airiai ar britai kalbetu mazdaug taip: "jau ir taip tragista padetis Londone su tais lietuviais"... turbut ne, pradetume piktintis... Todel siulyciau tokiais pasisakymais nesisvaistyti. Beje, idomu, ar pats gyveni toje sostineje?
              Prie ko čia rasizmas? Gal kiek apibendrintai pasakiau, bet esmė išlieka. Galiu lygiai taip pat svarstyti afrikiečių atvykimą į Lietuvą. Gal visuomenė taptų tolerantiškesnė, bet tuo pačiu afrikiečiai nepasižymėtų dideliu darbingumu. Tad galiu teigti, kurių galų mums reikia Afrikiečių? Geriau prisiviliojam Tolimosios Azijos atstovus. Tai jau rasistiška?

              Man tiesą pasakius nelabai rūpi, kaip apie lietuvius emigrantus galvoja kiti, mane tai vargiai liečia. Jei britams jie nėra parankūs (kalbu apibendrintai): kelia nusikalstamumą, nulis kultūros ir pagarbos kitam - tegul kalba ką tik nori.

              Į dalį tavo pranešimo atsakiau laiške Edd.

              Comment


                Parašė John Rodyti pranešimą
                Ar tu bent supranti, ka kalbi? Man tokie pasisakymai kvepia tiesiog rasizmu. Kaip gali buti "tragiska padetis" kokios nors etnines ar tautines grupes atzvilgiu? Ka tau blogo daro slavai? Ar tau patiktu, jeigu airiai ar britai kalbetu mazdaug taip: "jau ir taip tragista padetis Londone su tais lietuviais"... turbut ne, pradetume piktintis... Todel siulyciau tokiais pasisakymais nesisvaistyti. Beje, idomu, ar pats gyveni toje sostineje?
                John tau, bet koks pagrumojimas ant kitos tautybės iškart rasizmų kvepėt pradeda. Aš irgi galiu paklausti, kokiam airiui ar britui patiktu , jei aš pas ji atėjas į parduotuvę pirkt ko nors pradėčiau iš pradžiu su juo lietuviškai snekėt, matydamas , kad jis nieko nesupranta išvadinčiau ji durneliu (anglu kalba žinoma). Ir galiausiai, eičiau toliau per parduotuves ieškodamas ne taip "rasistiškai" nusiteikusiu pardavėjų

                Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                --------------------------------------------------

                Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                Comment


                  Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
                  Tiesiog su slavų integracija Vilniuje yra problemų, etninės grupės susidariusios, kurios net neketina mokintis lietuviškai. Atvykėliai slavai netruktų to pastebėti ir apsistotų ties kitos slaviškos kalbos - rusų išmokimo. Taip pat nutiko su lenkais. Matydami dominuojančias dvi kalbas jie pasirinko sau artimesnę. Laimė, Kaune tokios bėdos nėra su jokiomis etninėmis grupėmis: nuo libaniečių ir pakistaniečių iki ispanų ar skandinavų - visi prakutę kalbėti lietuviškai.

                  O kad rūpinuosi sostine - natūralu. Ji save stato į Lietuvos reprezantacinį vaidmenį ir tikrai neturiu noro, kad kartu reprezentuotų ir tokią supuvusią dalį.
                  Kaip gyvendamas Vilniuje ir turintis pažįstamų rusų/lenkų tarpe manau situaciją žinau kiek geriau, nei tamsta. Galiu pasakyti tiek, kad ji labai pasikeitė palyginus su tuo kas buvo prieš kokių 10 metų. Yra lenkų/rusų, kurie nemoka ar labai blogai moka lietuvių kalbą, bet jie dažniausiai yra seni ir gyvena iš pensijų arba dirba kur nors gariūnuose. Tie kas dirba normalų darbą ar studijuoja - absoliuti dauguma moka lietuvių kalbą. Nepastebiu čia kažkokių kovų tarp lenkų, rusų ir lietuvių. Visi sutaria daugmaž draugiškai t.y. čia rusai ar lenkai nieko nestebina. Nustebina tik atvykėlius iš kitų Lietuvos miestų (kažkodėl ypač jautriai į visa tai reaguoja kauniečiai).
                  Pastebimos lenkų grupės, kurios gyvena gan izoliuotai ir bendrauja lenkiškai yra Vilniaus apskrities "pensininkų kaimeliuose".
                  Dėl Kauno - taip problemų nėra. Vienas skandinavas kalba lietuviškai, du ispanai irgi lietuviškai...

                  Comment


                    Eziukui ir sanomiz:

                    Parašė sanomiz
                    Ir aš asmeniškai prieš bet kokių slavų atsikėlimą...
                    atsiprasau, gerbiamieji, bet jeigu jums tai ne rasistinis pasisakymas, man belieka liudeti del tokio savo tautieciu poziurio ir viltis, kad kada nors tai pasikeis.
                    Paskutinis taisė John; 2007.01.14, 22:26.

                    Comment


                      Parašė Edd Rodyti pranešimą
                      Kaip gyvendamas Vilniuje ir turintis pažįstamų rusų/lenkų tarpe manau situaciją žinau kiek geriau, nei tamsta. Galiu pasakyti tiek, kad ji labai pasikeitė palyginus su tuo kas buvo prieš kokių 10 metų. Yra lenkų/rusų, kurie nemoka ar labai blogai moka lietuvių kalbą, bet jie dažniausiai yra seni ir gyvena iš pensijų arba dirba kur nors gariūnuose. Tie kas dirba normalų darbą ar studijuoja - absoliuti dauguma moka lietuvių kalbą. Nepastebiu čia kažkokių kovų tarp lenkų, rusų ir lietuvių. Visi sutaria daugmaž draugiškai t.y. čia rusai ar lenkai nieko nestebina. Nustebina tik atvykėlius iš kitų Lietuvos miestų (kažkodėl ypač jautriai į visa tai reaguoja kauniečiai).
                      Pastebimos lenkų grupės, kurios gyvena gan izoliuotai ir bendrauja lenkiškai yra Vilniaus apskrities "pensininkų kaimeliuose".
                      Dėl Kauno - taip problemų nėra. Vienas skandinavas kalba lietuviškai, du ispanai irgi lietuviškai...
                      Esu asmeniškai bendravęs su Vilniečiu, kuris pasakojo apie Lenkų-Lietuvių "karus". Aiškiai buvo jais nepatenkintas. Galima daryti prielaidą, kad Lenkų bendruomenėje egzistuoja atmatų, kaip ir visose kitose. Turbūt Edd'ui neteko susidurt su šios tautybės tamsiąja puse. Edd'ai, laimingas esi.

                      Comment


                        Teko girdėti apie realų atvejį kai buvo apsispręsta nebeparduoti suderėto sklypo Vilniaus rajone "dėl tautinių interesų"... Kadangi ne į temą tai nesiplėsiu.
                        GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                        Comment


                          Taip Nedai, visokių žmonių yra tarp rusų/lenkų ir beabejo visko būna. Bet ar ne panašiai būtų su kitais pvz. rumunais, bulgarais ar pan.? Manau, kad panašiai. Beje, norint apie lietuvius ir jų elgesį irgi galima daug ką blogo pasakyti. Tad nepritariu tokiems teiginiams, kuriuos išsakė sanomiz.

                          Comment


                            Edd, skleidi demagogijas. Eilinį kartą.
                            John, savo jau paaiškinau. Nesiplėsiu.

                            Comment


                              Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
                              Edd, skleidi demagogijas. Eilinį kartą.
                              John, savo jau paaiškinau. Nesiplėsiu.
                              Sanomiz, manau visi jau ne kartą pastebėjo, kad dažnai nusišneki ir nemanau, kad čia išimtis. Lengva parašyti: "skleidi demagogijas", "savo jau paaiškinau.nesiplėsiu". Tuo tarpu kažką protingesnio parašyti kiek sunkiau.

                              Comment


                                Parodyk, kur tu nuginčijai mano teiginius? Kad ir ribota mano kalba, bet manau, jog išsireiškiau padoriai suprantamai. Pasakei pavyzdžių iš savo rato ir tiek.
                                Tiesa, gal ir aš kalbėdamas apie patirtis Kaune kalbu kiek subjektyviai, nes gyvenu čia daugmaž tarptautinėje bendruomenėje.

                                Comment


                                  Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
                                  Parodyk, kur tu nuginčijai mano teiginius? Kad ir ribota mano kalba, bet manau, jog išsireiškiau padoriai suprantamai. Pasakei pavyzdžių iš savo rato ir tiek.
                                  Tiesa, gal ir aš kalbėdamas apie patirtis Kaune kalbu kiek subjektyviai, nes gyvenu čia daugmaž tarptautinėje bendruomenėje.
                                  Aš tik pasakiau pavyzdžių iš savo rato ir tiek? O tai sanomiz, ką tu pats pasakei? Tavo nuomonė lygiai taip pat kaip ir mano yra subjektyvi. Vienintelis skirtumas yra tas kad kalbėjom apie padėtį Vilniuje, kuriame pats negyveni, o aš - gyvenu ir pakankamai ilgai. Pasakei, kad slavai yra blogai. Tai pateik savo argumentus kuo jie blogesni už rumunus (jie kaip supratau tau atrodo priimtinesni)? Būtų įdomu išgirsti.

                                  Comment


                                    Nesutinku su sanomiu. Vilniuje tikrai nera jokiu lietuviai vs rusai vs lenkai vs dar kas nors. Netgi atvirksciai. Del nemazo tautiniu mazumu procento(Lietuvos mastu) Vilnius yra gan tolerantiskas miestas, ne taip, kaip kai kurie kiti Lietuvos miestai.
                                    www.lt-lv-forum.org/

                                    Comment


                                      Pats gyvenu Vilniuje ir tikrai nemaciau ir negirdejau kazko panasaus i "tautu karus", Vilnius man atrodo gana tolerantiskas miestas (na, nebent as ne viska zinau, gal bendrauju su kito kontingento zmonemis). Bet griztant prie rumunu ir bulgaru temos - bent man jie yra zymiai priimtinesni uz daugelio minimus baltarusius ir ukrainiecius, Taip manau todel, kad kaip mes visi matome, Lietuva yra stiprioje rusu kalbos ir kulturos itakoje - daug rusu kilmes gyventoju, kai kurie lietuviai, kuriems kazkodel vis dar "patogiau" su rusais kalbeti ju kalba (Lietuvoje!), rusiska masine produkcija (TV etc...). Ir mums dar reikia didinti ta kulturine itaka ir rusakalbiu gyventoju skaiciu imigrantais is NVS? Juk sivaizduokime, vargu ar jie atvyke mokysis musu kalba. Darbdaviai ir kiti su jais bendraus rusiskai (atseit "patogu", ir taip mokam)... Tokia rusakalbiu invazija musu saliai butu prazutinga, kazin ar mes sugebetume juos asimiliuoti ar bent jau kiek "aplietuvinti". Butent todel rumunai ir bulgarai yra labiau priimtini - jie turbut bent jau stengtusi pablevyzgoti jei ne lietuviskai, tai nors angliskai, ir sumazintu rusakalbiu itaka.

                                      O dar vienas dalykas - juk tai ES nares, todel pagal laisvo darbi jegos judejimo tarp ES nariu principa mums labiau deretu gabenti darbuotojus is Rumunijos ir Bulgarijos, o ne is treciuju saliu, kaip Baltarusija ir Ukraina... Kitaip butu netgi nelogiska.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Taip tiesa Lietuviai vs Lenkai vs Rusai Vilniuje yra didelė problema, bet visoje likusioje lietuvoje Lietuviai vs Lietuviai yra katastrofa.

                                        Comment


                                          Vežėjai sparčiai plečia transporto parką

                                          Pernai rugsėjį apie 18 000 sunkvežimių, dabar jau 21 000
                                          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                                          Comment

                                          Working...
                                          X