Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonomikos naujienos (archyvas)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Amiko parašė: "Biudžetą dalinam iš gyventojų sk. ir matom, kiek vilnietis, kiek kaunietis ir kiek klaipedietis "pagamina" biudžetui."

    Aš pasakiau, kad tai nėra teisybė, nes didelė dalis biudžeto - dotacijos. Tai kas čia buvo blogai ir ko čia prisikabinai?
    Gal per aršiai sureagavau, galima nustatyt tas "pasigaminamas" pajamas, kai biudžetos pajamos yra pateiktos išskaidytai, taip, kaip pateikiau aš

    Beje, "susikuriamos pajamos" - tai įstatymų nustatyti mokesčiai, kurie vėlgi skirtingose šalyse yra kitokie.
    Žinau.

    Dabar einu, pratęsim kitą kartą

    .
    .
    .

    @Ash: baigiu šią temą, nes parūpo tavo veido oda. Tiesiog turiu ką veikti ir be tavo voratinklių išpainiojimo.
    Na, tavo valia
    Paskutinis taisė ; 2006.12.30, 16:24.
    Įžvalgos.lt - FB - G+

    Comment


      Parašė Ash Rodyti pranešimą
      Aš puikiai žinau apie ką aš kalbu Biudžetas sudarytas iš miesto susikuriamų pajamų ir dotacijų, abidvi dalys aptartos. Tačiau esminė dalis kiek miestas pats susikuria...
      ar tikrai?


      Savivaldybės biudžeto pajamas sudaro:

      1) pajamos iš mokesčių, gaunamos į savivaldybių biudžetus pagal įstatymus ir kitus teisės aktus;
      2) pajamos iš savivaldybių turto (išskyrus pajamas, gaunamas pagal Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymą);
      3) savivaldybių biudžetinių įstaigų pajamos;
      4) pajamos, gautos už išnuomotą arba suteiktą naudotis valstybinę žemę, valstybinio vidaus vandenų fondo vandens telkinius ir Vyriausybės nustatyta tvarka paskirsčius lėšas už parduotus ne žemės ūkio paskirčiai valstybinės žemės sklypus;
      5) valstybės biudžeto dotacijos ir kitos pervedamos lėšos;
      6) negrąžintina finansinė parama (piniginės lėšos);
      7) kitos įstatymų nustatytos pajamos.
      8) Į savivaldybių biudžetų pajamas įskaitomos įmokos už ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto realizavimą



      šiek tiek statistikos:

      Gyventojų pajamų mokesčio dalis liekanti savivaldybei kurioje jis surinktas (proc. 2006.01.01) (Gyventojų pajamų mokestis sudaro didžają dalį "savarankiškų/neišlaikomų" savivaldybių biudžetų)

      Vilnius - 40%
      Kaunas - 74%
      Klaipėda - 64%


      2004 metų duomenys - turint galvoje, kad Vilnius auga daug greičiau nei kiti miestai, skirtumai dabar tik dar didesni...

      Iš viso surinktos lėšos ir procentai valstybės biudžete:

      Vilnius 4656,081 mln.Lt; 37,5 %
      Kaunas 1533,444 mln.Lt; 12,4%
      Klaipėda 623,249 mln.Lt; 5%

      Surinktų lėšų dalis gryžtanti savivaldybėms:

      Vilnius 359,131 mln.Lt; tai yra tik 7%
      Kaunas 217,858 mln.Lt;
      Klaipėda 133,137 mln.Lt;

      Lėšų dalis tenkanti vienam gyventojui nuo visų surinktų pajamų:

      Vilnius 8422 Lt
      Kaunas 4156 Lt
      Klaipėda 3277 Lt

      Lėšų dalis faktiškai tenkanti vienam gyventojui nuo surinktų biudžeto pajamų:

      Vilnius 1213 Lt
      Kaunas 1555 Lt
      Klaipėda 1262 Lt

      tad tamsta gal jau supratai kas turima galvoje sakant, kad Vilnius "išlaiko" Lietuvą? Vilniečiai sukuria tris kart daugiau nei Kauniečiai, o gauna mažiau...
      Paskutinis taisė pablonis; 2006.12.30, 18:05.

      Comment


        Parašė pablonis Rodyti pranešimą
        ar tikrai?
        Taip tikrai Nes viskas ką aš pasakiau paremta faktais, viskas suskaičiuota ir duomenys naujesni nė tavo Iš ko sudarytas biudžetas žinau, jei pažiūrėtum diagramą pamatytum, kad joje įskaičiuota viskas, nes tai galutiniai skaičiai

        Kur radai šiuos duomenis? Noriu paskaityt plačiau

        Vilniečiai nesukuria tris kart daugiau (šiek tiek daugiau nė pusantro akrto daugiau) nė kauniečiai, tiesiog tie mokesčiai turbūt ateina į biudžetą per investicijas. Visiem žinoma, kad Vilnius susirenka kur kas daugiau investicijų nė bet kuris kitas Lietuvos miestas
        tad tamsta gal jau supratai kas turima galvoje sakant, kad Vilnius "išlaiko" Lietuvą?
        Kad dalinai išlaiko aš sutinku, jei tik gerai skaitei, turėjai tą pastebėti.

        Kai kurie dabartiniai duomenys visai kitokie. Aš pateikiau naujesnius duomenis dėl to, kuri lėšų dalis faktiškai tenka vienam gyventojui nuo surinktų biudžeto pajamų. Kaip galėjai matyti, dabar vilnietis gauna daugiau nė kaunietis, bet santykinai vis dar per mažai.

        Manau jūs bandot įrodyt ne tą, ką aš negiu. Aš sakau, kad Vilnius atsilieka nuo Rygos ir Talino ir kad atsiliktų bet kuriuo atveju, t.y. nepaisant to, kad dalinai išlaiko kitus Lietuvos miestus. Turbūt neprieštarausi man, kad ir Talinas ir Ryga yra turtingesni atitinkamų šalių regionai, todėl ir jie išlaiko savuosius, tad atitinkamai ir jiems galėtume pridėti tai, ką jie praranda

        Ir dar esu sakęs, kad mielai sutikčiau, kad mano miestas būtų tas, kuris išlaiko, nes dėl gaunamų investicijų jis visvien gyvena geriau, nė tie, kuriuos jis išlaiko
        Paskutinis taisė ; 2006.12.30, 19:50.
        Įžvalgos.lt - FB - G+

        Comment


          Tiesa, dėl biudžeto struktūros Latvijoje ir Estijoje - gal kada ir paieškosiu, bet dabar tingiu. O kad jie gan daug skiriasi nei Lietuvoje manau akivaizdu. Bent jau man atrodo, kad jei būtų identiškai sudaromi biudžetai, tai pvz. Talino biudžetas nebūtų didesnis nei Vilniaus, o tuo labiau nei Vilniaus, Kauno, Klaipėdos biudžetai kartu sudėjus, kaip yra dabar. Tai parodo, kad Lietuvoje savivalda silpna ir jai atitenka mažiau funkcijų, o centrinė valdžia stipri palyginus su kokia Estija.

          Comment


            Parašė Ash Rodyti pranešimą
            Aš sakau, kad Vilnius atsilieka nuo Rygos ir Talino
            O aš sakau, kad tai yra nepalyginami dalykai. Jei biudžetų struktūra būtų vienoda, tada galėtume ir lyginti Lietuvos miestus su Estijos ar dar kažkuom. Estijos savivaldybės turėdamos didesnius biudžetus turi atlikti ir daugiau funkcijų, tuo tarpu pas mus savivaldybės atlieka mažiau funkcijų ir turi mažesnius biudžetus.

            Comment


              Parašė Edd Rodyti pranešimą
              Tiesa, dėl biudžeto struktūros Latvijoje ir Estijoje - gal kada ir paieškosiu, bet dabar tingiu. O kad jie gan daug skiriasi nei Lietuvoje manau akivaizdu. Bent jau man atrodo, kad jei būtų identiškai sudaromi biudžetai, tai pvz. Talino biudžetas nebūtų didesnis nei Vilniaus, o tuo labiau nei Vilniaus, Kauno, Klaipėdos biudžetai kartu sudėjus, kaip yra dabar. Tai parodo, kad Lietuvoje savivalda silpna ir jai atitenka mažiau funkcijų, o centrinė valdžia stipri palyginus su kokia Estija.
              O koks yra Talino biudžetas? Kiek matau iš pranešimo tu žinai, tai būtų gerai kad parašytum skaičiais Jei tu tikrai žinai, kad Rygos ir Talino savivaldybių biudžetai sudaromi kitokiu principu nė Vilniaus, tuomet, kai tai parodysi man kokiais nors duomenimis, pratęsime diskusiją. Nes aš apie esamus skirtumus nežinau Bet jei nežinai, o tik spėji, tai ir sakyti, kad tai nepalyginami dalykai, neturėtum
              Įžvalgos.lt - FB - G+

              Comment


                Savivalda, jos funkcijos, biudžetų sudarymas ir pan. skirtingose šalyse skiriasi ir tai apibrėžia šalių įstatymai. Tą aš ir manau visi žino ar bent teko girdėti įvairių skirtumų pvz. kad ir tokios smulkmenos kaip spaudoje dažnai minimi tiesioginiai merų rinkimai ir pan. Ir jei manai, kad Talino biudžetas surinktas pagal tuos pačius kriterijus gali būti didesnis, nei Vilniaus+Kauno+Klaipėdos, tada aš manysiu, kad veltui atnaujinau šią diskusiją.
                Talino biudžetą, galima rasti čia: www.tallinn.ee

                Comment


                  Parašė Ash Rodyti pranešimą
                  Kur radai šiuos duomenis? Noriu paskaityt plačiau
                  2004 metu savivaldybes ataskaita vilnieciams

                  Parašė Ash Rodyti pranešimą
                  Vilniečiai nesukuria tris kart daugiau (šiek tiek daugiau nė pusantro akrto daugiau) nė kauniečiai, tiesiog tie mokesčiai turbūt ateina į biudžetą per investicijas. Visiem žinoma, kad Vilnius susirenka kur kas daugiau investicijų nė bet kuris kitas Lietuvos miestas
                  Koks skirtumas kaip jie ateina?... ar mes kalti kad Kaunas neigalus?

                  Parašė Ash Rodyti pranešimą
                  Manau jūs bandot įrodyt ne tą, ką aš negiu. Aš sakau, kad Vilnius atsilieka nuo Rygos ir Talino ir kad atsiliktų bet kuriuo atveju, t.y. nepaisant to, kad dalinai išlaiko kitus Lietuvos miestus. Turbūt neprieštarausi man, kad ir Talinas ir Ryga yra turtingesni atitinkamų šalių regionai, todėl ir jie išlaiko savuosius, tad atitinkamai ir jiems galėtume pridėti tai, ką jie praranda
                  atsilieka del atgyvenusios musu sistemos ir sutrunijusios valdzios baimiu vykdyt reformas, jei sistema butu ta pat, Vilniaus biudzetas butu gerokai didesnis nei Talino ir tik nezymiai atsiliktu nuo Rygos...


                  is 2006 metu ataskaitos:

                  2005 Vilniuje buvo surinkta virs 6,1 mlrd litu mokesciu, tik apie 0,5 mlrd pateko i miesto biudzeta... ~5,6 mlrd tu vadini siektiek?

                  Comment


                    Parašė pablonis Rodyti pranešimą
                    ar mes kalti kad Kaunas neigalus?
                    Gal atsargiau su tokiais komentarais?

                    Comment


                      Parašė Edd Rodyti pranešimą
                      Gal atsargiau su tokiais komentarais?
                      Edd, jei žmogus saves negerbia, jokie komentarai jam nepadės

                      Comment


                        Parašė Edd Rodyti pranešimą
                        Talino biudžetą, galima rasti čia: www.tallinn.ee
                        Juk žinai, kad estiškai nemoku (tarkim ir angliškai nepakankamai gerai). Aš tau juk skaičius pateikiau, ne jau tu to padaryti negali?

                        Gal atsargiau su tokiais komentarais?
                        Ačiū.
                        Paskutinis taisė ; 2006.12.30, 21:57.
                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                        Comment


                          Parašė pablonis Rodyti pranešimą
                          Koks skirtumas kaip jie ateina?... ar mes kalti kad Kaunas neigalus?
                          Skirtumas tas, kad Lietuvos miestams (kitiems) praktiškai nerealu nukonkuruot sostinę šitam reikale, tai galėtų nutikt tik per visišką jūsų valdžios apsileidimą.

                          Bet ant tavęs už tą "neįgalus" labai pykt nereikėtų, Kauno valdžia panašių epitetų nusipelno.

                          2005 Vilniuje buvo surinkta virs 6,1 mlrd litu mokesciu, tik apie 0,5 mlrd pateko i miesto biudzeta... ~5,6 mlrd tu vadini siektiek?
                          Į kai kuriuos skaičius reikia žiūrėt imant santykius, ne absoliutines vertes. Bet tu juk žinai kodėl tiek daug mokesčių surenkama Vilniuje. Ir aš kartoju, kad ir Ryga ir Talinas taip pat išlaiko skurdesnius savo regionus. Ir man nerūpi įrodyt nieko kito, kaip tik tai ką įrodinėju nuo pradžių (jei dar neaišku ką, skaityk ankstesnius pasisakymus, nes gausiu kokią nors fobiją bekartodamas) Kad Vilnius dalinai išlaiko kitus Lietuvos miestus, kartoju jau nežinau kelintą kartą, aš sutinku.
                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                          Comment


                            Parašė Ash Rodyti pranešimą
                            Juk žinai, kad estiškai nemoku (tarkim ir angliškai nepakankamai gerai). Aš tau juk skaičius pateikiau, ne jau tu to padaryti negali?
                            2004 metais Talino biudžetas buvo 4724,5 mln EEK, tai maždaug 302 mln eurų. Informacija iš šio pdf:
                            http://www.tallinn.ee/est/g2926s23270

                            Comment


                              Parašė Edd Rodyti pranešimą
                              Talino biudžetas surinktas pagal tuos pačius kriterijus gali būti didesnis, nei Vilniaus+Kauno+Klaipėdos, tada aš manysiu, kad veltui atnaujinau šią diskusiją.
                              Na iš tavo nurodyto dokumento Talino biudžetas 2005-aisias (imkim naujesnius metus)
                              4 988,8 mln. Estijos kronų. Tai yra 312,777 mln. eurų. Tai yra 1 079 mln. litų.

                              Vilniaus biudžetas tais pačiais metais 687 946,3 tūkst. Lt.
                              Kauno biudžetais tais pačiais metais 431 500 tūkst. Lt.

                              Susumavus gautume 1 119,446 mln. litų. Talino biudžetas nelenkia net (arba tik) Vilniaus ir Kauno biudžetų. Bet jis, bet kuriuo atveju, tikrai didelis.

                              Nematau pačioj biudžeto sandaroj esminių skirtumų, tik kad daugumoje sektorių jų įplaukos didesnės. Pavyzdžiui, asmens pajamų mokesčio Taline surinkta 499,49 mln. Lt. Vilniuje - tik 219,744 mln. Lt (Per du metus šis rodiklis išaugo iki 420,1 mln. Lt. Gal mes tiesiog nemokėjom rinkt mokesčių? Nes mūsų ekonomika tokiom proporcijom irgi neauga...).

                              Na gal jie tikrai viską truputį kitaip skaičiuoja, nes jei jie ir turtingesni už mus, tai bent ne taip smarkiai. Bet tuomet kur tas skirtumas? Bent aš atsakymo nežinau. Gal reiktų klaust taip: kokius finansus jie į savo biudžetą įskaičiuoja, kurių mes neįskaičiuojam?
                              Paskutinis taisė ; 2006.12.31, 00:14.
                              Įžvalgos.lt - FB - G+

                              Comment


                                2005 metai buvo su žvaigždute, todėl jų neėmiau. Aišku esmės tai nekeičia.
                                Beje 2005-ais 4988,8, o ne 4 724,5 (čia 2004).

                                Comment


                                  Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                  2005 metai buvo su žvaigždute, todėl jų neėmiau. Aišku esmės tai nekeičia.
                                  Beje 2005-ais 4988,8, o ne 4 724,5 (čia 2004).
                                  Pasitaisiau, nepataikiau nukopijuoti skaičiuko Beje, siūlydamas imt naujesnius metus sąmokslo, kad renkiesi palankesnę (nežinau ar tikrai palankesnę) statistiką, neįžvelgiau, tiesiog naujesnė informacija yra aktualesnė
                                  Paskutinis taisė ; 2006.12.31, 00:10.
                                  Įžvalgos.lt - FB - G+

                                  Comment


                                    Parašė Ash Rodyti pranešimą
                                    Skirtumas tas, kad Lietuvos miestams (kitiems) praktiškai nerealu nukonkuruot sostinę šitam reikale, tai galėtų nutikt tik per visišką jūsų valdžios apsileidimą.
                                    O aš manau, kad Kaunas bei Klaipėda turi netgi geresnes perspektyvas. Vilnius pirmauja nes yra sostinė, bet yra labai nedėkingoje geografinėje padėtyje, o Klaipėda gali išnaudoti uostą, Kaunas kaip Lietuvos centras bei tranzito kelių susikirtimo centras taip pat.

                                    Comment


                                      Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                                      O aš manau, kad Kaunas bei Klaipėda turi netgi geresnes perspektyvas. Vilnius pirmauja nes yra sostinė, bet yra labai nedėkingoje geografinėje padėtyje, o Klaipėda gali išnaudoti uostą, Kaunas kaip Lietuvos centras bei tranzito kelių susikirtimo centras taip pat.
                                      Įgyvendinus visus didžiuosius Kauno projektus ir pilnai išvysčius (LEZ, europinė geležinkelio vėžė ir t.t.), planuojama į jį pritraukti tokį krovinių kiekį, kokį dabar aptarnauja Klaipėda. Neklauskit iš kur žinau, esu girdėjęs visai neseniai, nepamenu kur. Gal net čia. Tai būtų nemažas postūmis miestui augti. Potencialas yra, labai didelis, mano nuomone. Bet tie projektai juda labai lėtai, jie yra brangūs. Aišku, aš pripažįstu ir valdžios (Kauno) neveiklumą. Nors tokie projektai turėtų būt judinami valstybiniu mastu, nes ateityje iš to naudos galės turėti ne tik Kaunas, bet ir Kauno-Vilniaus dipolis, manau ir Kauno-Klaipėdos simbiozę gautume pasistengę.
                                      Paskutinis taisė ; 2006.12.31, 00:29.
                                      Įžvalgos.lt - FB - G+

                                      Comment


                                        @Ash: Dėl pajamų mokesčio, tai estų pajamos didesnės, o mokesčiai irgi greičiausiai ne taip slepiami. Aplamai mokesčiai skirtingose šalyse skiriasi. Kad ir tas pats gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje ir Estijoje irgi nevienodas.

                                        Comment


                                          Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                          @Ash: Dėl pajamų mokesčio, tai estų pajamos didesnės, o mokesčiai irgi greičiausiai ne taip slepiami. Aplamai mokesčiai skirtingose šalyse skiriasi. Kad ir tas pats gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje ir Estijoje irgi nevienodas.
                                          Bet šie skirtumai nėra sisteminiai, tai skirtumai, kurie atsiranda dėl skirtingo šalių ekonominio lygio. Jei skirtumai yra tik tokie, tai aš nebūčiau neteisus peikdamas mus už atsilikimą
                                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                                          Comment

                                          Working...
                                          X