Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Užsienio kalbos Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Jonas159 Rodyti pranešimą
    Bet kiek ta rusų kalba yra Lietuvoje reikalinga? Gal jos reikalingumas yra sureikšminamas?

    Sakykime dabar, aš esu moksleivis: kokią kalbą man pasirinkti mokytis? Vokiečių ar rusų?
    Tavo vietoje imčiau vokiečių, bet tai tik subjektyvi nuomonė. Gerai iš tikrųjų būtų mokėti abi.
    Flickr

    Comment


      Aišku, gerai mokėti abi. Lietuviai turbūt daugiau bendrauja su Vakarais, bet nelabai mokosi jų kalbų. Vienos anglų neužtenka. Rusų irgi gerai mokėti, nes Rusija kaimynas, kuris turi didžiulę rinką. Galima iš to pinigų užsidirbti. Be to pažinti savo nedraugą yra vertą.

      Comment


        Parašė Jonas159 Rodyti pranešimą
        Bet kiek ta rusų kalba yra Lietuvoje reikalinga? Gal jos reikalingumas yra sureikšminamas?
        Be rusų kalbos Lietuvoje galima laisvai gyventi. Jei nenori jos mokytis tai ir nereikia.
        Sakykime dabar, aš esu moksleivis: kokią kalbą man pasirinkti mokytis? Vokiečių ar rusų?
        Manau vokiečių pasirinkti butu geriau, nes ją išmokti reikia daug daugiau pastangų, nei rusų.
        Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
        Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

        Comment


          Nu ir kas is tos vokieciu? Moku ta vokieciu, niekur nenaudojau ir primirsau stipriai. O va rusu... Nuvaziuok i Vilniu ar Klaipeda, kaipmat dings visi "nereikia tos rusu" Jei noresi lankytis tose vietose, kur nera turistu - be rusu nei is vietos. O jei dar neduok dieve papulsi i tokia situacija, kaip kad as praktika atlikdamas, kur VISAS tiesiogins kolektyvas rusakalbiai ir teks apsimetinet, kad supranti nors zodi ) buciau buves protingesnis, tai tikrai rusu buciau emes, o tai dabar tenka mokytis

          Comment


            Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
            Nu ir kas is tos vokieciu? Moku ta vokieciu, niekur nenaudojau ir primirsau stipriai. O va rusu... Nuvaziuok i Vilniu ar Klaipeda, kaipmat dings visi "nereikia tos rusu" Jei noresi lankytis tose vietose, kur nera turistu - be rusu nei is vietos. O jei dar neduok dieve papulsi i tokia situacija, kaip kad as praktika atlikdamas, kur VISAS tiesiogins kolektyvas rusakalbiai ir teks apsimetinet, kad supranti nors zodi ) buciau buves protingesnis, tai tikrai rusu buciau emes, o tai dabar tenka mokytis
            Pritariu. Anglų kalba neabejotinai yra užsienio kalba nr. 1, kurią reikia mokėti. O vokiečių k., netgi ir pasauliniu mąstu nėra tokia jau ir svarbi kalba , kaip pavyzdžiui, ispanų ar portugalų. Žiūrint į perspektyvą, būtų pravartu mokėti bendrinę kinų kalbą. Rusų kalba yra ypač naudinga, bendraujant su vyresniais žmonėmis iš visų ex-sovietinių valstybių.

            Comment


              Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
              ...Rusų kalba yra ypač naudinga, bendraujant su vyresniais žmonėmis iš visų ex-sovietinių valstybių.
              Kvaila butu prieštarauti
              Aš asmeniškai rusų moku taip kad susikalbėti ir man užtenka, mokytis rusų kalbos niekada nenorėjau... ir nenorių. Bet išmokau gatveje...
              Kitas reikalas vokiečių... jos gatveje neišmoksi. Va, ką aš turejau omeny
              Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
              Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

              Comment


                Parašė Jonas159 Rodyti pranešimą
                Sakykime dabar, aš esu moksleivis: kokią kalbą man pasirinkti mokytis? Vokiečių ar rusų?
                Jeigu aš dabar būčiau moksleivis ir galėčiau nuspėti ateitį, visom keturiom griebčiau prancūzų kalbą. Žymiai daugiau vokiečių moka anglų kalbą nei prancūzai. O kai dar šalia manęs net keli pavyzdžiai, kurie iš prancūzų kalbos susikrovė tokį materialų ir nematerialų kapitalą... Net ir šiandien, turėdamas nors saujelę intelekto ir gerai mokėdamas prancūzų kalbą net ir Lietuvoje gali toookią karjerą padaryti...
                I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                Comment


                  Iš esmės be didelio intereso toliau naudoti tą užsienio kalbą ar noro ir po mokyklos ją mokytis, tai ką išmokins mokykloje gali būti labai greitai pamiršta. Nesvarbu ar tai vokiečių ar prancūzų. Asmeniškai aš mokiausi vokiečių k., tačiau praktikoje jos nenaudojau, o mokyklinis paruošimo lygis buvo žemas, taigi dabar beveik visiškai pamiršau ką mokėjau.

                  Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
                  Nu ir kas is tos vokieciu? Moku ta vokieciu, niekur nenaudojau ir primirsau stipriai. O va rusu... Nuvaziuok i Vilniu ar Klaipeda, kaipmat dings visi "nereikia tos rusu" Jei noresi lankytis tose vietose, kur nera turistu - be rusu nei is vietos. O jei dar neduok dieve papulsi i tokia situacija, kaip kad as praktika atlikdamas, kur VISAS tiesiogins kolektyvas rusakalbiai ir teks apsimetinet, kad supranti nors zodi ) buciau buves protingesnis, tai tikrai rusu buciau emes, o tai dabar tenka mokytis
                  Negaliu sutikti su teiginiu, kad Vilniuje be rusų kalbos nė iš vietos. Pats čia esu gimęs ir užaugęs. Vaikystės aplinkoje rusakalbių nebuvo, tai jos savaime neišmokau ir laisvai išsiverčiu be šios kalbos. Nors tiesa pasakius pastaruoju metu šiek tiek pramokau žiūrėdamas kai kuriuos tv kanalus ar filmus rusų kalba. Tačiau kadangi praktikoje netenka naudot, tai susikalbėti galiu sunkiai, tik suprasti pavyksta daugiau.

                  Comment


                    Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                    Jeigu aš dabar būčiau moksleivis ir galėčiau nuspėti ateitį, visom keturiom griebčiau prancūzų kalbą. Žymiai daugiau vokiečių moka anglų kalbą nei prancūzai. O kai dar šalia manęs net keli pavyzdžiai, kurie iš prancūzų kalbos susikrovė tokį materialų ir nematerialų kapitalą... Net ir šiandien, turėdamas nors saujelę intelekto ir gerai mokėdamas prancūzų kalbą net ir Lietuvoje gali toookią karjerą padaryti...
                    Kalbi apie biurokratinį darbą ES institucijose? Tikra tiesa, aš irgi tą patį galiu pasakyti iš savo aplinkos, ir krizes ten nelabai jaučiasi.
                    Flickr

                    Comment


                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                      Kalbi apie biurokratinį darbą ES institucijose? Tikra tiesa, aš irgi tą patį galiu pasakyti iš savo aplinkos, ir krizes ten nelabai jaučiasi.
                      Ne tik biurokratinį darbą ES institucijose. Su prancūzų kalba Lietuvoje dabar ta pati situacija, kokia Lietuvoje buvo su anglų kalba 1991m.-1996m.; t.y. jeigu nesi konkrečioje (darbdaviams reikalingoje) sferoje 'žalias' ir moki prancūzų kalbą, tave samdo kone automatiškai, dažnu atveju už prancūzišką atlyginimą, ilgiau padirbus sudaro galimybes de facto nemokamai pakeliauti (ale komandiruotės) po frankofoniškas ES valstybes.
                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                      Comment


                        O cia apie kokias specialybes ir busimus/esamus darbus jus diskutuojat? Siap manau isilavines ar bent jau daugiau siekiantis zmogus turetu moketi LT-EN puikiai, rusu bent susikalbeti, na ir vokieciu, kas galvoja apie tas darbo rinkas tiek dirbant cia, tiek uzsienyje. Prancuzu, jei galvojat apie darba Briuselyje NR.2. Ispanu jei galvojat apie Amerika-labai pageidautina, bet kiek teko pabuvot Ispanijoj- su anglu nevisiems jiems ok. Lenku ne paskutiniu smuiku griezia jei darbas su prekyba-logistika..

                        Ir siap kaip kazkas jau minejo, jei klaustu, ar traktoristas, turi moketi bent 2uzsienio kalbas, as dar pagalvociau ka atsakyti, o cia besilankantiems, tokiu klausimu nekyla turbut

                        Comment


                          Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                          Manau vokiečių pasirinkti butu geriau, nes ją išmokti reikia daug daugiau pastangų, nei rusų.
                          Šiek tiek mokiausi vokiečių. Manau, kad vokiečių gal ir nėra sunkesnė už rusų. Čia asmeniškas patyrimas.
                          Paskutinis taisė Jonas159; 2011.09.15, 15:21.

                          Comment


                            Kalbų mokėjimas gali būti vertesnis už universiteto diplomą. Tik va kartais pritrūksta smegenų ir/ar laiko.

                            Comment


                              Parašė miestas
                              Buvo nelabai malonu skaityti rusų atsiliepimus, kad Vilnius juos nuvylė ir palyginus su Ryga ar Talinu, atrodo labai apleistas, apgriuvęs. Paskutinis komentaras buvo: "na į Rygą tai dar būtinai sugrįšime ir Talinas mums labai patiko".
                              Rusams kur kas labiau kliūna aptarnaujančio personalo nesugebėjimas bendrauti rusų kalba nei kad asfaltuotos senamiesčio gatvės.
                              Paskutinis taisė Romas; 2016.12.03, 21:16. Priežastis: Kopija iš temos "Vilniaus infrastruktūros projektai"

                              Comment


                                Parašė dyko Rodyti pranešimą
                                Rusams kur kas labiau kliūna aptarnaujančio personalo nesugebėjimas bendrauti rusų kalba nei kad asfaltuotos senamiesčio gatvės.
                                Tegu mokosi angliškai šnekėt prieš važiuodami į ES šalis.
                                Man niekur pasaulyje "nekliūna" kad mane negali lietuviškai ar ukrainietiškai aptarnauti.

                                Comment


                                  Vėl pradėjot beretėmis mėtytis. KUR AŠ SAKIAU, KAD JIEMS NEPATIKO PERSONALAS, KAD JIE PRIKIŠTŲ RUSŲ KALBOS NEMOKĖJIMĄ ir dėl ko kilo ši diskusija iš oro??
                                  Kartoju. Turistniame puslapyje, kur kiekvienas gali kurti pasakojimus, buvo paliktas jų atsiliepimas, kad Vilniuje daug apleistų gatvių, nutrupėjusių fasadų ir pagal nutylėjimą, tokių asfaltuotų gatvių, nes prie pasakojimo apie Talino ir Rygos senamiesčius minėjo būtent sukuriamą jaukią viduramžišką atmosferą, kurios Vilniuje jiems stigo. Įdomu kiek prie atmosferos kūrimo prisideda asfaltas?

                                  Comment


                                    Tu nesakei, bet aš sakau tai, ką žinau ir girdėjau iš nevieno rusakalbio turisto


                                    Parašė miestas Rodyti pranešimą
                                    Vėl pradėjot beretėmis mėtytis. KUR AŠ SAKIAU, KAD JIEMS NEPATIKO PERSONALAS, KAD JIE PRIKIŠTŲ RUSŲ KALBOS NEMOKĖJIMĄ ir dėl ko kilo ši diskusija iš oro??
                                    Kartoju. Turistniame puslapyje, kur kiekvienas gali kurti pasakojimus, buvo paliktas jų atsiliepimas, kad Vilniuje daug apleistų gatvių, nutrupėjusių fasadų ir pagal nutylėjimą, tokių asfaltuotų gatvių, nes prie pasakojimo apie Talino ir Rygos senamiesčius minėjo būtent sukuriamą jaukią viduramžišką atmosferą, kurios Vilniuje jiems stigo. Įdomu kiek prie atmosferos kūrimo prisideda asfaltas?

                                    Comment


                                      Parašė John
                                      Čia ir esmė, kad jeigu išmoks angliškai, į Lietuvą nebebus ko jiems važiuoti. Deja, nesame kažkoks labai stiprus traukos taškas, o rusai čia ir važiuoja dėl to, kad gali susišnekėti rusiškai, bet tuo pačiu pasijausti Europoje.

                                      Turbūt matei mano nuotraukas iš vieno Tailando kurorto? Ten niekas per daug nebijo rusų ir patys kabina rusiškas iškabas ir užrašus, kur tik yra galimybių nugriebti rusų turistą.

                                      Turistai neša pinigus, o pas mus važiuojantys rusai dažniausiai nėra ubagai.
                                      Tailandas čia ne prie ko. Nes rusai ten nesipiktina jei su jais rusiškai nebendrauja.
                                      Verslas ir pinigai iš turizmo yra gerai, bet į subinę niekas neprivalo lįsti... Rusiškai rusą visada puikiausiai aptarnaus apšnerkštame Kryme ar baltarusių rivjerose...

                                      Parašė Pilaitis
                                      O apie FINANSAVIMĄ visi pamiršo? Miestas skenda skolose.
                                      Aš tai pirmiausiai padaryčiau didelius mokesčius tiems, kurie labiausiai rėkia, kad geriems dalykams nėra pinigų
                                      Paskutinis taisė Romas; 2012.10.22, 21:13. Priežastis: Sujungti 2 pranešimai iš eilės

                                      Comment


                                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                        Tailandas čia ne prie ko. Nes rusai ten nesipiktina jei su jais rusiškai nebendrauja.
                                        Verslas ir pinigai iš turizmo yra gerai, bet į subinę niekas neprivalo lįsti... Rusiškai rusą visada puikiausiai aptarnaus apšnerkštame Kryme ar baltarusių rivjerose...
                                        Aptarnauti turistą jo kalba, jei tik yra tokia galimybė, yra normali praktika visame pasaulyje, tai nėra kažkur lindimas. Apskritai nereiktų apsiriboti anglų kalba, daug turistų atvyksta iš Lenkijos ir Vokietijos ir jie vertina, kai randa pvz. meniu savo kalba.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                          Aptarnauti turistą jo kalba, jei tik yra tokia galimybė, yra normali praktika visame pasaulyje, tai nėra kažkur lindimas. Apskritai nereiktų apsiriboti anglų kalba, daug turistų atvyksta iš Lenkijos ir Vokietijos ir jie vertina, kai randa pvz. meniu savo kalba.
                                          Meniu yra kiti dalykai...
                                          O leisti visu garsu baisią rusišką blatniako muziką irgi yra "normali praktika visame pasaulyje"? Kažkodėl nei Čekijoje, nei Italijoje, kur rusų turistų 100 kartų daugiau nei Lietuvoje, aš jos niekur negirdėjau...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X