Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pensijos, pensijų fondai, laiminga senatvė ir t.t.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Žnoma, teigiu. Tikėjimas čia nepadės. Lūkesčiai neturi būti perdėm optimistiniai, kuo tai kvepia mes galime stebėti jau dabar.

    Comment


      na aš tikrai manau, kad jeigu ne sovietų globa 50 metų, mes būtumėm tikrai stabili valstybė šiuo laikotarpiu

      Comment


        Parašė Sula Rodyti pranešimą
        Prarandama kintamoji Sodros pensijos dalis. Jeigu ji, išeinant pensijon, bus didesnė, nei jūsų sukaupta kasmėnesinė išmoka, prarasite pinigus. Bet kaupiami pinigai išėjus pensijon taps visiška jūsų nuosavybė, o Sodros (ar kas iš jos liks) pensijas reguliuos Vyriausybė
        Jau kad nebus sodros pensijos dalis išeinant į pensiją didesnė, tai ir arkliui aišku. Niekas jau tos sodros nebeišgelbės. Nuolat bus dotuojama iš valstybės.
        O dar vienas argumentas, dėl kaupimo rizikinguose fonduose, toks, kad visgi investicijos į fondus parodomos tik pinigine verte, o realiai tie pinigai yra nuo 25% iki 50% investuoti į akcijas, kurių kaina gali pradėti augti ekonomikai atsigavus. Tai reiškia, kad fondų vertei krentant nebūtinai yra prarandami pinigai. Be abejo svarbu išsirinkti gerą fondų valdytoją.
        Aš tikrai myliu Lietuvą!

        Comment


          Parašė daktaras Rodyti pranešimą
          nu kaupikai, ką galit pasiūlyti jaunam, neseniai dirbti pradėjusiam žmogui dėl pensijų kaupimo? verta, pliusai minusai ir pan?
          Abejoju ar kas nors įgalus atsakyti į tavo klausimą, nes Lietuvoje pensijų fondai yra dar labai mažai laiko ir jais besinaudojantys per tokį trumpą laiką dar negalėjo pastebėti nei pliusų, nei minusų. Apie pensijų fondus galėtų pasakyti tik tuo besidomintys arba studijuojantys ekonomiką, žodžiu, tos srities žinovai. Aš pensijų fonduose kaupiu dar tik pusmetį - nuo šių metų sausio. Šiuo metu prikaupta 830 Lt, mano pensijos prognozė - 1000 Lt, nors nutylima, kad tai optimistinė prognozė, pesimistiniu atveju pensija būtų 600 Lt. Pensijų fondai - tai leidimas disponuoti savo kaupiamomis lėšomis pensijų fondų įmonėms, o jos su tais pinigais žaidžia, investuodama į bet kokias investicines priemones. Kol kas Lietuvoje, bent jau man, dar LABAI trūksta informacijos apie pensijų fondus. Kol esu jaunas, nebijau pažaisti ir pabandyti, nepatiks - nutrauksiu sutartį arba pakeisiu investicinę bendrovę.
          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

          Comment


            Parašė amiko Rodyti pranešimą
            Pensijų fondai - tai leidimas disponuoti savo kaupiamomis lėšomis pensijų fondų įmonėms, o jos su tais pinigais žaidžia, investuodama į bet kokias investicines priemones.
            Būtent. Pensijų kaupimo fonde atsipirkimas labiausiai priklauso, kaip tie fondų valdytojai atsakingai žiūri į investavimą. Vieni gali gana nemažai uždirbti, o kiti investuoti į visokias aferas (Kai kurie JAv pensijų fondai didžiąją dalį lėšų sukišo į Madoff'o finansų piramidę). Taigi viskas priklauso nuo to kam leisi disponuoti savo pinigais .
            Post in English - fight censorship!

            Comment


              Šiaip prieš pasirašant sutartį su pensijos kaupimo investicine bendrove, patarčiau internete paieškot per google kuo daugiau žmonių atsiliepimų apie vieną ar kitą pensijų kaupimo bendrovę. Pusę lūpų prasitariu, kad su bankais geriau nepasirašyti pensijų kaupimo, aiškių argumentų negaliu pasakyt, bet kiek iš pažįstamų esu girdėjęs - tai vien blogus nusiskundimus. Pats asmeniškai kaupiu MP Pension Funds Baltic, kuris pastaraisiais metais buvo pirmasis Lietuvos pensijų kaupimo bendrovių sąraše pagal sėkmingas investicijas ir kaupiamąją grąžą.

              Šiek tiek pletkų kitame forume >>>
              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

              Comment


                nu kai kurie šneka, kad bendroj sumoj gausis geriau, nei vien tik sodra... bet čia tas faktas, kad su bankais neverta - asmeniškai aš esu swedbanko klientas, jie mano kalbina smarkiai, bet žinodamas jų paskolų taškymą ir sunkią padėtį turbūt turėčiau net nesvarstyti jų pasiūlymo?

                Comment


                  Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                  nu kai kurie šneka, kad bendroj sumoj gausis geriau, nei vien tik sodra... bet čia tas faktas, kad su bankais neverta - asmeniškai aš esu swedbanko klientas, jie mano kalbina smarkiai, bet žinodamas jų paskolų taškymą ir sunkią padėtį turbūt turėčiau net nesvarstyti jų pasiūlymo?
                  Dar viena mintis atėjo, kad bankai gali būti ir visai neblogas variantas dėl jų dydžio, o dėlto ir stabilumo. Jie gali vienas sritis patempti pinigais, paimtais iš kitų sričių, o taip pat dėl galimos vyriausybių paramos (Aišku reikia rinktis tokį, kuris būtų "Too big to fail"). Šiaip būtų įdomu pamatyti praeito pusmečio pensijų fondų rezultatus. Tada dėl to galima būtų padaryti svaresnes išvadas.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    ojojoj, kiek daug finansų konsultantų čia pas mus.. geriausias patarimas šiaip c2h'o dėl vaikų, rimtai. o apie dabartinių mūsų fondų ir jų valdytojų rezultatus ir kompetencija kalbėti dar per anksti, juolab šiuo metu, kai visas finansų pasaulis vos nesubyrėjo. Iš esmės, manau, labai didelio skirtumo tarp visų tų fondų nėra, belieka tik tikėtis, kad kai išeidinėsi į pensiją neatsitikų toks finansinis armagedonas kaip dabar. O šiaip laiku keisti rizikos laipsnį artėjant link senatvės tuose fonduose, o pasirinkti valdytoją tai siūlyčiau pasilyginus kaip jie valdo, ar geresni rezultatai nei rinkų indeksai atitinkamu laikotarpiu (kuo ilgesnė duomenų eilutė tuo geriau, visada atminkit) ar prastesni. o šiaip aš ir pats labai galvoju dabar, kad kuo didesnis bankas ir arčiau jis lovio, tai tuo saugesni ten pinigai ir kol neatėjo naujas boom-bust ciklo apogėjus reikia bėgt iš visokių smulkių firmelių.. in the end, nepaisant kai bepasirinksi, gyvenimas vis vien turi savo scenarijų.. o visos investicijos, nepamirškite, yra nulinės sumos žaidimai..
                    Jūsų,
                    Analitikas PlėtRa™

                    Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                    Comment


                      na as tai nesirupinu jokiais pensiju findais, pvz kodel man moketi pinigus fondams, kad jie man pensijos metu moketu pensija jei as alternatyviai galiu tuos pinigus pats kur nors invetuoti ir taip kaupti sau pensija. Na paprastai snekant pats atliksiu sau pensiju fondo funkcijas. Kazkaip nesinori patiketi savo pinigus kiteims, kuriuos tik galbut atgausiu po XX metu

                      Comment


                        Parašė Gator Rodyti pranešimą
                        na as tai nesirupinu jokiais pensiju findais, pvz kodel man moketi pinigus fondams, kad jie man pensijos metu moketu pensija jei as alternatyviai galiu tuos pinigus pats kur nors invetuoti
                        Kalba apie II pakopos pensijas, niekas tamstai tų pinigų į rankas neduoda.

                        Comment


                          Parašė amiko Rodyti pranešimą
                          Šiaip prieš pasirašant sutartį su pensijos kaupimo investicine bendrove, patarčiau internete paieškot per google kuo daugiau žmonių atsiliepimų apie vieną ar kitą pensijų kaupimo bendrovę.
                          Žmonių atsiliepimai mažai ko verti. Ne dėl to, kad žmonės durni o dėl to, kad kaupimas vyksta tik 5 metus ir per mažai duomenų spręsti, kas dirba tinkamai o kas ne. Šiuo metu atsiliepimai tebus tik apie paviršinius dalykus - malonų aptarnavimą ofise ir džiugius skaičiukus metinėje ataskaitoje (kas nėra ateities rezultataų garantija). Va kai daug žmonių pradės gauti pensijas iš naujosios sistemos - va tada ir bus tikri atsiliepimai.

                          Beje, aš išvis šiek tiek abejoju, ar sistema (bendrai) gali pasiekti grąžą, didesnę nei bendras (indekso) didėjimas?

                          Comment


                            Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                            Beje, aš išvis šiek tiek abejoju, ar sistema (bendrai) gali pasiekti grąžą, didesnę nei bendras (indekso) didėjimas?
                            Tai kaip tik vidurkis ir turi būti toks, vienų - didesnis, kitų - mažesnis. Klausimas tik - kokio indekso? Saugiausiems fondams jis kaip ir neegzistuoja, ten svarbesnė palūkanų norma.

                            Comment


                              hmm, tai kaip visgi su bankais? man jie irgi atrodo gana patikimi, visgi juos globoja jų motininės valstybės gana smarkiai... sakau - konkrečiai swedbankas, man ten sakė, kad bet kada galėsiu pakeisti operatorių, pinigai liks bet kokiu atveju. tai gal visai dzin, su kuo pradėsiu ar vis tiek verta gerai pasirinkti?

                              Comment


                                Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                                hmm, tai kaip visgi su bankais? man jie irgi atrodo gana patikimi, visgi juos globoja jų motininės valstybės gana smarkiai... sakau - konkrečiai swedbankas, man ten sakė, kad bet kada galėsiu pakeisti operatorių, pinigai liks bet kokiu atveju. tai gal visai dzin, su kuo pradėsiu ar vis tiek verta gerai pasirinkti?
                                Patariu neskubėti pasirinkti, jei planuoji netolimoje ateityje imti būsto ar vartojimo paskolą. Tada pensijų fondas gali būti kaip derybų argumentas numušant palūkanas. Aišku ne stebuklai, bet vistiek. Bankui yra naudinga prisitraukti pensijas, o pritraukęs bankininkas gauna skatinimą. Taigi abipusė nauda. Verta truputį ir palaukti, ypač, jei alga dar nedidelė Vieną kartą pasirinkus fondą, jį pakeisti gali tik po 3 metų.
                                O šiaip dėl bankų, tai aišku, kad jie patikimesni, nei šiaip kažkokios pensijų fondų bendrovės. Nors ir šiaip nėra labai jau daug pasirinkimo pensijų sistemoje http://www.pensijusistema.lt/index.php?-1663295177
                                Be to bankai turi savus analitinius padalinius, kurie vykdo įv. ekonomikos apžvalgas ir tyrimus, taip palengvindami darbą fondų valdytojams.
                                Aš tikrai myliu Lietuvą!

                                Comment


                                  /\ paskolų tikrai neketinu imti - būstas savas yra, o visiems kitiems reikalams tikrai paskolos nereikia na toliau dar žiūrėsiu, gal kas ką gero čia parašys

                                  Comment


                                    Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                                    /\ paskolų tikrai neketinu imti - būstas savas yra, o visiems kitiems reikalams tikrai paskolos nereikia na toliau dar žiūrėsiu, gal kas ką gero čia parašys
                                    Ir dar vienas kriterijus pasirenkant kaupimo bendrovę, mokesčių dydis. T.y. kiek tau kainuos, tavo pinigų administravimas. Bendrovių mokesčiai įvairūs.

                                    Kad dalyviams būtų lengviau juos palyginti, įstatymas leidžia imti tik dviejų rūšių atskaitymus. Įstatymas nustato ir jų maksimalius dydžius. Kaupimo bendrovei neleidžiama atskaityti daugiau kaip 10% nuo kiekvienos įmokos į pensijų fondą ir daugiau kaip 1% nuo kiekvienos pensijų sąskaitos vertės per metus. http://www.pensijusistema.lt
                                    Aš tikrai myliu Lietuvą!

                                    Comment


                                      kelis kart swedbanke klausiau - kiek man tai pas jus kainuos, tai sakė 1 procentą per metus nuo sukauptos sumos, tai kas dar per kitokie 10 procentų ??

                                      Comment


                                        Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                                        kelis kart swedbanke klausiau - kiek man tai pas jus kainuos, tai sakė 1 procentą per metus nuo sukauptos sumos, tai kas dar per kitokie 10 procentų ??
                                        Tai parašyta, nuo kiekvienos įmokos mokestis negali būti didesnis nei 10%, mokestis išskaičiuojamas nuo pervedamos pensijų įmokos. O šiaip tas mokestis būna apie 3%. O tas kur 1%, tai pensijų turto valdymas, kuris skaičiuojamas nuo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės.
                                        Aš tikrai myliu Lietuvą!

                                        Comment


                                          O kas per žvėris yra Kompensa (ar Compensa)?? Labai jau saldūs jų žodžiai.
                                          Aš neliūdnas - aš blaivus

                                          Comment

                                          Working...
                                          X