Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvių kalba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    "Lietuvos rytas" 2011-03-24
    Alvydas ZIABKUS
    Gelbėtojai atsilieps ir žemaitiškai

    Telefonu 112 į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs žmogus apie jį ištikusią bėdą operatoriams galės papasakoti ne tik pagrindinėmis užsienio kalbomis, bet ir lietuvių kalbos tarmėmis.(...)

    Užsieniečiui atsiliepęs operatorius jo skambutį nukreips tam pagalbos centro darbuotojui, kuris tą kalbą mokės. Įdomiausia, kad užsienio kalbų sąraše yra ir žemaičių tarmė.
    „Prie mūsų skyriaus prijungus Plungės, Telšių rajonus, mums skambina nemažai žmonių, kurie kalba žemaičių tarme. Susijaudinusį ir greitakalbe žodžius beriantį žemaitį juk ne kiekvienas gali suprasti. Todėl mūsų tarnyboje budi ir iš šių rajonų į Klaipėdą perkelti operatoriai, kurie gerai supranta žemaičių tarmę. Žemaičių skambučiai bus nukreipiami būtent jiems”, – pasakojo R.Milius.

    Skyriaus vadovas sutiko, kad į Bendrąjį pagalbos centrą gali paskambinti ir aukštaičių arba dzūkų tarme kalbantis žmogus, kurį suprasti taip pat gali kilti keblumų.
    „Būsime pasirengę ir tokiam atvejui. Kitais metais Klaipėdos skyrius pradės koordinuoti skambučius iš Šiaulių ir Panevėžio apskričių, todėl gali prireikti ir aukštaičių tarmės žinovų.
    Su dzūkais dažniau gali susidurti Vilniaus skyrius, kuris perims skambučius iš Alytaus ir Marijampolės regionų”, – teigė R.Milius.

    http://www.lrytas.lt/?data=20110324&...5110324&view=2
    Žurnalistas turbūt suimprovizavo ir bandė padaryti sensaciją, tarmes priskirdamas prie užsienio kalbų.

    Comment


      Daug kas panikuoja, kad interneto forumuose nerašoma lt kalba. Manau reiketų panikuoti dėl to, kad auga beraščių karta, nes mokykloje mokiniai "uzversti" teksto suvokimais, o gramatika visiškai pamirštama.

      Comment


        Parašė RolandasM Rodyti pranešimą
        Daug kas panikuoja, kad interneto forumuose nerašoma lt kalba. Manau reiketų panikuoti dėl to, kad auga beraščių karta, nes mokykloje mokiniai "uzversti" teksto suvokimais, o gramatika visiškai pamirštama.
        Ką galima kalbėti apie lietuvių kalbos gramatiką, jei sąmoningai nepaisoma elementarių taisyklių?
        Nemanau, kad mokykloje gramatikos nemokoma, nors rimtų spragų tame yra. Naujovių ir noro nėra, smukome žemiau sovietių laikų.
        Jūs pabandykite rasti suprantamą paprastą ar sudėtingesnį lietuvių kalbos kursą tame pačiame internete. Ką jau čia - internete, knygyne žmogiškų knygų nėra!

        Comment


          Parašė RolandasM Rodyti pranešimą
          Daug kas panikuoja, kad interneto forumuose nerašoma lt kalba. Manau reiketų panikuoti dėl to, kad auga beraščių karta, nes mokykloje mokiniai "uzversti" teksto suvokimais, o gramatika visiškai pamirštama.
          Visai jie neužversti. Iki 10 klasės mokinys išmokomas visų svarbiausių lietuvių kalbos pagrindų ir gramatikos. 11 ir 12 klasėse mokoma interpretacijos ir teksto suvokimo, nes tokios užduotys bus egzamine. Egzamino matu vertinamas ir raštingumas. 11 ir 12 klasėse mokiniai gramatiką jau turi mokėti idealiai, o jei nemoka, turi savarankiškai pasivyti, nes miegojo ankstesnėse pamokose.

          Tavo kaltinimą atmetu.
          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

          Comment


            Parašė Sula Rodyti pranešimą
            Ką galima kalbėti apie lietuvių kalbos gramatiką, jei sąmoningai nepaisoma elementarių taisyklių?
            Nemanau, kad mokykloje gramatikos nemokoma, nors rimtų spragų tame yra. Naujovių ir noro nėra, smukome žemiau sovietių laikų.
            Jūs pabandykite rasti suprantamą paprastą ar sudėtingesnį lietuvių kalbos kursą tame pačiame internete. Ką jau čia - internete, knygyne žmogiškų knygų nėra!
            Kalbi vadovėlius? Iš tiesų - jų kokybė, ne vien lietuvių kalbos dalykui skirtų, yra prasta. Ruošiami paskubomis, dažnai lieka klaidų. Bet mokytojas tam ir skirtas, kad paaiškintų, atkreiptų mokinių dėmesį... Savarankiškai mokytis lietuvių kalbos svetimkalbiui ypač sudėtinga. Gabesniam lietuviakalbiui - tikrai įmanoma.
            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

            Comment


              Mano močiutė dvi klases baigė vos nevos skaityt mokėjo,nekalbu apie gramatiką.Dabar tokį žmogų išvadintų beraščiu,smsniku,arba išvis ne lietuviu.
              NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

              Comment


                Parašė pukisbaisula Rodyti pranešimą
                Mano močiutė dvi klases baigė vos nevos skaityt mokėjo,nekalbu apie gramatiką.Dabar tokį žmogų išvadintų beraščiu,smsniku,arba išvis ne lietuviu.
                O dabar žmonės ne dvi klases baigę (Kiek žinau, Lietuvoje pagrindinis mokslas privalomas) rašinėja kartais ne geriau. Nekalbant jau kai kalbą specialiai darko.
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                  Aš pats buvau labai prastas mokinys,ir klaidų darau begale,ir kogero jau niekas manes nebepakiais.O ši bėda nevientik pas mus,ji pasulinė,ir ateity tik ryškės. Manau procesą mokyklos pristabdo,bet tik pristabdo.(gaila bet tai tikrovė).
                  NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                  Comment


                    Parašė pukisbaisula Rodyti pranešimą
                    Aš pats buvau labai prastas mokinys,ir klaidų darau begale
                    O tai kokios priežastys? Esi ne lietuvis ar kokios?
                    ir kogero jau niekas manes nebepakiais.
                    Gal galima sužinot koks amžius tavo, kad taip save nuvertini? žmogaus niekas pakeist ir negali, tik jis pats gali pasikeist.

                    Manau procesą mokyklos pristabdo,bet tik pristabdo.(gaila bet tai tikrovė).
                    Kokį procesą? mokymosi?
                    mokyklos pristabdo mokymosi procesą?

                    Comment


                      Parašė RolandasM Rodyti pranešimą
                      Daug kas panikuoja, kad interneto forumuose nerašoma lt kalba. Manau reiketų panikuoti dėl to, kad auga beraščių karta, nes mokykloje mokiniai "uzversti" teksto suvokimais, o gramatika visiškai pamirštama.
                      Manau, kad ši problema jau nebetokia didelė palyginus su ankstesniais laikais, kai atsirodo pirmieji mirc`ai, chat`ai, tada buvo didžiausia manija rašyti visokius "labux", "aisq" ir t.t.
                      Dabar, jau vien šį forumą skaitydamas stebiuosi, kad pusė forumiečių rašo lietuviškom raidėmis.
                      Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.03.24, 13:44.

                      Comment


                        Kalbos nykimo procesą (globalizacija).
                        NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                        Comment


                          Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
                          Kokį procesą? mokymosi?
                          mokyklos pristabdo mokymosi procesą?
                          Žmogus sako, kad vyksta visuotinis debilizacijos procesas.

                          Mokyklos tik pristabdo bukinimą.

                          Comment


                            Mane kai vėl iš forumo išmes,kalba forume žinoma pagerės, (statistiškai).
                            NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                            Comment


                              Parašė pukisbaisula Rodyti pranešimą
                              Mane kai vėl iš forumo išmes,kalba forume žinoma pagerės, (statistiškai).
                              O tavęs nedomina palankyt kokias nors lietuvių kalbos pamokėles arba kursus, kad pagerint savo rašybą?

                              Comment


                                Mane domina kur darbą gaut,kad namų neprarasčiau.
                                NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                                Comment


                                  Parašė pukisbaisula Rodyti pranešimą
                                  Mane domina kur darbą gaut,kad namų neprarasčiau.
                                  Geri rašybos, skyrybos ir kalbos sugebėjimai smarkiai padidina galimybes gauti darbą. CV su klaidomis pakankamai dažnai keliauja į šiukšlių dėžę.
                                  Post in English - fight censorship!

                                  Comment


                                    Taip dabar šlavėjai su aukštuoju reikalingi.
                                    NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                                    Comment


                                      Parašė pukisbaisula Rodyti pranešimą
                                      Taip dabar šlavėjai su aukštuoju reikalingi.
                                      Na jei tik į šlavėjo vietą taikai tai ir išvis lietuviškai kalbėt neprivaloma.
                                      Post in English - fight censorship!

                                      Comment


                                        Parašė pukisbaisula Rodyti pranešimą
                                        Mane domina kur darbą gaut,kad namų neprarasčiau.
                                        Žinok, nekokios prošvaistės šiais laikais beraščiams nusimato(ieškant darbo).
                                        Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.03.24, 14:20.

                                        Comment


                                          Baikit aš tik sudramatinau padėtį ,viskas su manim gerai,tik mokykloje dėl gramatikos už ausų tempė. ( Lietuvis aš Lietuvis) - (mušuosi į krūtinę).
                                          NIEKO GUDRAUS NEPASAKYSIU.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X