Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Combat Rodyti pranešimą
    Lietuvoje žmonės jau jokių teisių nebeturi, bet va į kitos valstybės reikalus reikia kištis būtinai.
    Kokių teisių nebeturi? Gauti didelę pensiją, pašalpą ir atlyginimą iš mokesčių mokėtojų pinigų tikrai nėra žmogaus teisė.
    Post in English - fight censorship!

    Comment


      Parašė Combat Rodyti pranešimą
      Vot visada kažkas jaučia reikalą įsikišti į kitos valstybės vidaus tvarką ir pakovoti „už žmogaus teises“. Lietuvoje žmonės jau jokių teisių nebeturi, bet va į kitos valstybės reikalus reikia kištis būtinai.
      Na, žmonės jau tokie sutvėrimai, kuriems svarbu ne tik kas jų kieme vyksta. Pažiūrėk tu į Kedžio visą istoriją ir tą minią, kodėl jiems svarbu kištis į kitų reikalus? Juk jų tai tiesiogiai neliečia. Jeigu Rusijoje siautė gaisrai ir jiems reikėjo pagalbos, tai tikrai nematau nieko blogo, kad mes įsikišome ir padėjome žmonėms. Jeigu Baltarusijoje ar kur kitur tie patys žmonės kenčia ne nuo gaisrų, o nuo jų teisių pažeidinėjimų, tai nematau nieko blogo, kad mes ir jiems stengtumėmės padėti. Kišimasis į kitų valstybių reikalus yra papildomas saugiklis žmonių gerovei užtikrinti. Kai nėra jokios kontrolės iš šalies, radikalizmas gali paimti viršų, tas galioja ir Lietuvos atžvilgiu ir ačiū ES, kad mus pakontroliuoja.

      O tas sulyginimas su Lietuva ir lietuvių teisėmis, tai man šiek tiek juokingas. Kai kažkas kažkokią problemą bando spręsti, pvz. dvirčių takų tiesimą, tai visada atsiranda kažkas, kas pradeda porinti "vaikai nevalgę, seneliai vaistų neišgali nusipirkti, o invalidams vežimėlių trūksta". C'mon, jautrių temų visada galime surasti, bet ne viskas jomis ir apsiriboja.
      Paskutinis taisė Eidvis; 2010.11.13, 15:29.

      Comment


        Kodėl Lietuva apskritai turi rūpintis Baltarusijos žmogaus teisėmis? Vienintelis mūsų interesas BY yra ekonominis. Savo žmogaus teisėmis jie pasirūpins patys ir atitinkamos JTO bei Europos organizacijų institucijos. O mes lįsdami į tokias sritis atrodome kaip juokdariai, ką jau ne kartą pademonstravome. Juo labiau, kad patys šioje srityje turime nemažų problemų, dėl ko esame skalbiami tos pačios ES spaudos ir institucijų.

        Comment


          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
          Jeigu Baltarusijoje ar kur kitur tie patys žmonės kenčia ne nuo gaisrų, o nuo jų teisių pažeidinėjimų, tai nematau nieko blogo, kad mes ir jiems stengtumėmės padėti.
          Jei baltarusiai į Lietuvą plūstų būriais dėl jų teisių pažeidinėjimo, sakyčiau, reikia pažvelgti į tai, kas ten už sienos darosi. Dabar į Lietuvą nelegaliai užklysta nebent tik priliuobęs baltarusis, supainiojęs pasienio takelius. Tai – akivaizdi situacijos, kad su žmogaus teisėmis Baltarusijoje yra viskas daugmaž tvarkoje, demonstracija, nes į Lietuvą net už pinigus dirbti nevažiuoja – per mažai mokam.

          Dėl Kedžio istorijos paminėto pavyzdžio. Tai – mūsų vidaus reikalas, kuris išaugo iš Kedžių vidaus reikalo. Ta istorija – pūlinys, prasiveržęs ir užliejęs visą Lietuvą, pademonstruodamas, koks yra bejėgis žmogus, kai susikerta jo ir valdžios atstovų interesai, t.y. kai paprastas žmogus Kedys, nei itin blogas nei itin pavyzdingas, užlipo ant uodegų, kurias į balą buvo įmerkę galingieji, o gal net ir į visą CŽV tinklą Lietuvoje (žmogų „pariši“
          jį užfiksavęs akte su nepilnamečiu; antru atveju nesuprantu, kodėl taip norima ne ištirti, o užglaistyti tą pedofilijos istoriją).

          Žmogus teisės Lietuvoje neberealizuojamos pačiu ciniškiausiuoju būdu. Kaip žinia, ne taip senai Konstitucinis teismas ciniškai išaiškino, kad žmogus tik turi teisę, pvz., į pensiją, bet tai nereiškia, kad jis turi ją gauti. Tu turi „teisę“ ir būk ja patenkintas. Lietuvoje žmogaus teisių realizavimas ir orus žmogaus gyvenimas Kubiliaus yra nuleisti į unitazą. O čia dar siūlai Baltarusijos reikalais rūpinti, kai Lietuvoje viskas yra labai labai blogai.

          Dėl gaisrų Rusijoje. Sunkjai įsivaizduoju gaisrinės technikos įsiveržimą į Rusiją. Todėl tai reikia vadinti ne įsikišimu, „pagalba, parama“.

          Kalbėdamasis apie tai, kad
          Kišimasis į kitų valstybių reikalus yra papildomas saugiklis žmonių gerovei užtikrinti.
          pamiršai pridėti, kad suinteresuotos valstybės.
          Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

          Comment


            Parašė index Rodyti pranešimą
            Kokių teisių nebeturi? Gauti didelę pensiją, pašalpą ir atlyginimą iš mokesčių mokėtojų pinigų tikrai nėra žmogaus teisė.
            Pvz, laisvai reikšti savo įsitikinimus. Apsirenk raudonais marškinėliais su kūju ir pjautuvu penkiakampės žvaigždės fone su užrašu ant nugaros „aš myliu TSRS“, pasivaikščiok Gedimino prospekte, ir pamatysi kas tau bus. Lygiai taip pat apsirengęs, tik su angliškais užrašais, pasivaikščiok palei Kapitolių JAV. Skirtumą pajusi akivaizdų.

            Pvz., teisė į nešališką ir objektyvią tiesą.Paimk 6–klasės istorijos vadovėlį Lietuvoje ir pažiūrėk, kas rašoma apie tavo tėvus, t.y., sovietinį žmogų. Žmogus Lietuvoje durninamas ir tiesa slepiama, taip dirbtinai jį bukinant, jau nuo jaunų dienų.

            Galėčiau vardinti ir vardinti, bet tema čia ne ta.
            Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

            Comment


              Parašė Combat Rodyti pranešimą
              Galėčiau vardinti ir vardinti, bet tema čia ne ta.
              Combat, jokiu būdu neteigiu, kad nusišneki — Tamstos rašliavoje yra tiesos grūdas. Bet kažkodėl darai daugumos feminisčių klaidą — nepagrįstai ir per daug užaštrini nebūtinai pirmojo plano problemas. O jos egzistuoja VISOSE pasaulio valstybėse. Pvz skundiesi, kad draudžiama sovietinė simbolika. Bet kodėl tada draudžiama ir nacistinė? Gal ir man patiktų su juoda svastika ir užrašu ant nugaros „StipruS SmūgiS“ pasivaikščioti Maskvoje Raudonojoje aikštėje, užsukti į Kremlių, Lenino mauzoliejų, arba po Vašingtoną, užsukant į Baltuosius Rūmus, gal net Pekine, po TenJanmenio aikštę, užsukant į Uždraustą miestą. Vadinasi, pasaulyje varžomos mano įsitikinimų raiškos laisvė?
              Kas dėl pensijos. Pamirštama, kad pensininkai gauna ne tik pensijas, bet ir lengvatas. Jie reikauja didesnių pensijų, o aš reikalauju didesnio atlyginimo. Juk ir aš noriu turėti didesnes pajamas ir gyventi geriau. Bet aš neturiu laiko kaip pensininkai darbo dieną rinktis viešose vietose ir į garsiakalbį ar mikrofoną skalambyti praeiviams apie sunkią mano padėtį. Beje, man reikia ne tik dirbti ir užsidirbti, už viską susimokėti visą kainą (be nuolaidų ir lengvatų), bet dar ir savo vaikus išlaikyti. Pensininkas gali per dienas sėdėti poliklinikoje ar gulėti ligoninėje, o man tai yra potencialaus uždarbio praradimas — SoDra už biuletenį nekompensuoja 100%. Todėl dažnai, ypač žiemą, tenka į darbą eiti 'su temperatūra', kai pensininkas tuo metu išeina nebent iki parduotuvės.
              Taigi, galėčiau vardinti ir vardinti, bet tema čia ne ta.
              I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
              Parama Siaurojo geležinkelio klubui

              Comment


                Parašė Combat Rodyti pranešimą
                Pvz, laisvai reikšti savo įsitikinimus. Apsirenk raudonais marškinėliais su kūju ir pjautuvu penkiakampės žvaigždės fone su užrašu ant nugaros „aš myliu TSRS“, pasivaikščiok Gedimino prospekte, ir pamatysi kas tau bus. Lygiai taip pat apsirengęs, tik su angliškais užrašais, pasivaikščiok palei Kapitolių JAV. Skirtumą pajusi akivaizdų.
                Pabandyk Vokietijoje pavaikščioti pasidabinęs svastikomis. Nors simbolikų draudimus (visų) laikau šiek tiek beprasmiškais dalykais.

                Parašė Combat Rodyti pranešimą
                Pvz., teisė į nešališką ir objektyvią tiesą.Paimk 6–klasės istorijos vadovėlį Lietuvoje ir pažiūrėk, kas rašoma apie tavo tėvus, t.y., sovietinį žmogų. Žmogus Lietuvoje durninamas ir tiesa slepiama, taip dirbtinai jį bukinant, jau nuo jaunų dienų.
                Na ir didžiuma visko ten yra teisybė, kad ir kaip gaila būtų...

                Parašė Combat Rodyti pranešimą
                Kaip žinia, ne taip senai Konstitucinis teismas ciniškai išaiškino, kad žmogus tik turi teisę, pvz., į pensiją, bet tai nereiškia, kad jis turi ją gauti.
                Taip ir turėtų būti, nes pensijas ir pašalpas moka ne mistinė "valžia", o aš ir tu (jeigu dirbi). Ar aš neturiu teisės atiduoti pensininkams mažiau savo uždirbtų pinigų, kad galų gale neturėčiau mažiau nei tas pats pensininkas?
                Paskutinis taisė index; 2010.11.14, 11:49.
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                  Parašė index Rodyti pranešimą
                  Na ir didžiuma visko ten yra teisybė, kad ir kaip gaila būtų...
                  O tu ką apie tai žinai? Net rusiškos kirilicos (raidyno) nepažįsti (kažkurioj diskusijoj nepastebėjai ir nesupratai mano įkelto teksto rusų kalba), o sprendi apie buvusią santvarką iš vienpusiškų ideologizuotų ir dogmatizuotų istorijos pamokų.

                  Taip ir turėtų būti, nes pensijas ir pašalpas moka ne mistinė "valžia", o aš ir tu (jeigu dirbi). Ar aš neturiu teisės atiduoti pensininkams mažiau savo uždirbtų pinigų, kad galų gale neturėčiau mažiau nei tas pats pensininkas?
                  Ne mes pensininkams pensijas mokame. Ar nuo tavęs priklauso, kiek tu atiduosi pensininkams pinigų, pašalpiniams – socialinės paramos, ir pan.?

                  Kad pasimokintumei, tau reikėtų išskirti lopinėlį žemės per 20 km nuo Jenisiejaus, iki kurio tu turėtum prasikirsti kelią per miškus, kad jį pasiektum, o iš ten – artimiausia gyvenvietė (vanduo – irgi kelias) už kokių 40 km, kur tu galėtum nusipirkti vaistų, degtukų, žibalo (pasišviesti), cukraus, druskos. Gal tada suprastum, kad negali mąstyti vien tik apie savo gerovę nepaisydamas aplinkinių. Bet jei nori apsitverti tvora nuo kitų, t.y. visos visuomenės problemų – prašom, bet prie Jenisiejaus; kurk ten savas taisykles ir savą civilizaciją. O visuomenėje mes turime gyventi solidariai.

                  Kažkada tie žmonės, kurie yra dabar pensininkai, kūrė produktą: statė kelius, tiltus, viadukus ir pan., ir tu šiandien raškai jų sukurtus vaisius, o kai kurie „vorotilos“ dabartinių pensininkų įdirbio sąskaita net milijonus užsidirbo (subankrotindami gamyklas ir pardavę stakles į metalo laužą ar nusipirkę už simbolinį lita, kai, pvz., kokį „Lietuvos kurą“, ir pan.). Iš tų žmonių atlygio taip pat buvo išskaičiuojami pinigai pensininkams, gaisrininkams, mokytojams ir kt. biudžetininkams išlaikyti. Bet va pačiam kyla noras, kad pensijos dabar tiems žmonėms nebūtų mokamos arba būtų mokama tiek, kiek pačiam norisi paminant socialinio teisingumo, lygiavos principus (paaiškinsiu, nes pats nesuprasi. „Lygiava“ čia turima uomenyje tai, kad kiekvienas žmogus nori, ir turi, gyventi oriailygiai taip pat, kaip ir pats norėtumei. Esi jaunas, sveikas, stiprus, todėl tau savo orumą per pinigines pajamas, susijusias su darbu, padeda realizuoti valstybinė santvarka, sąlygojama įstatymų leidėjų ir vyriausybės politikos. Bet yra grupė žmonių, kurie savo orumą realizuoti per darbą lygiai taip pat, kaip ir tu, negali dėl įvairių priežasčių – neturi reikiamos sveikatos, yra garbaus amžiaus, neturi patirties, ir pan., bet tai nereiškia, kad juos galima spardyti kojomis kai kokias atmatas).

                  Kai pamatau tokių žmonių, kaip pats, ciniškus samprotavimus apie pensininkų socialinės egzistencijos sprendimo būdus, mane tai tiesiog biesina .

                  Tai va, realizuoti savo norą „uždirbti ne mažiau nei pensininkas gauna pensijos“ tu turi ne nurėždamas pinigus nuo silpniausiųjų socialinių grupių, o imdamas už kiaušių Kubliaus vyriausybę, Seimo valdančiąją koaliciją, Prezidentūrą ir jos vadovę. O dabar tu tipiškai lietuviškai nori apeiti probemą ir nuskriausti silpniausius manydamas, kad palikta problema kaip tai savaime išsispręs.
                  Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                  Comment


                    Parašė Combat Rodyti pranešimą
                    O tu ką apie tai žinai? Net rusiškos kirilicos (raidyno) nepažįsti (kažkurioj diskusijoj nepastebėjai ir nesupratai mano įkelto teksto rusų kalba), o sprendi apie buvusią santvarką iš vienpusiškų ideologizuotų ir dogmatizuotų istorijos pamokų.
                    Kirilicą suprantu ir rusiškai kalbu pusėtinai (kelionės į Latviją priertė išmokt). Jei kada ir leptelėjau tai tikriausiai tik dėl ironijos. O apie tą santvarką žinau iš žmonių, kurie tada spėjo pakankamai ilgai pagyventi.

                    Parašė Combat Rodyti pranešimą
                    Ne mes pensininkams pensijas mokame. Ar nuo tavęs priklauso, kiek tu atiduosi pensininkams pinigų, pašalpiniams – socialinės paramos, ir pan.?
                    Tiesą sakant mes. Mes mokame mokesčius, kurie paskui būtent jiems ir sumokami. Taip, priklauso nuo manęs. Aš galiu išsirinkti tokią valdžią, kuri vykdys tokią fiskalinę politiką, kokios aš norėčiau.

                    Parašė Combat Rodyti pranešimą
                    Kad pasimokintumei, tau reikėtų išskirti lopinėlį žemės per 20 km nuo Jenisiejaus, iki kurio tu turėtum prasikirsti kelią per miškus, kad jį pasiektum, o iš ten – artimiausia gyvenvietė (vanduo – irgi kelias) už kokių 40 km, kur tu galėtum nusipirkti vaistų, degtukų, žibalo (pasišviesti), cukraus, druskos. Gal tada suprastum, kad negali mąstyti vien tik apie savo gerovę nepaisydamas aplinkinių. Bet jei nori apsitverti tvora nuo kitų, t.y. visos visuomenės problemų – prašom, bet prie Jenisiejaus; kurk ten savas taisykles ir savą civilizaciją. O visuomenėje mes turime gyventi solidariai.

                    Kažkada tie žmonės, kurie yra dabar pensininkai, kūrė produktą: statė kelius, tiltus, viadukus ir pan., ir tu šiandien raškai jų sukurtus vaisius, o kai kurie „vorotilos“ dabartinių pensininkų įdirbio sąskaita net milijonus užsidirbo (subankrotindami gamyklas ir pardavę stakles į metalo laužą ar nusipirkę už simbolinį lita, kai, pvz., kokį „Lietuvos kurą“, ir pan.). Iš tų žmonių atlygio taip pat buvo išskaičiuojami pinigai pensininkams, gaisrininkams, mokytojams ir kt. biudžetininkams išlaikyti. Bet va pačiam kyla noras, kad pensijos dabar tiems žmonėms nebūtų mokamos arba būtų mokama tiek, kiek pačiam norisi paminant socialinio teisingumo, lygiavos principus (paaiškinsiu, nes pats nesuprasi. „Lygiava“ čia turima uomenyje tai, kad kiekvienas žmogus nori, ir turi, gyventi oriailygiai taip pat, kaip ir pats norėtumei. Esi jaunas, sveikas, stiprus, todėl tau savo orumą per pinigines pajamas, susijusias su darbu, padeda realizuoti valstybinė santvarka, sąlygojama įstatymų leidėjų ir vyriausybės politikos. Bet yra grupė žmonių, kurie savo orumą realizuoti per darbą lygiai taip pat, kaip ir tu, negali dėl įvairių priežasčių – neturi reikiamos sveikatos, yra garbaus amžiaus, neturi patirties, ir pan., bet tai nereiškia, kad juos galima spardyti kojomis kai kokias atmatas).

                    Kai pamatau tokių žmonių, kaip pats, ciniškus samprotavimus apie pensininkų socialinės egzistencijos sprendimo būdus, mane tai tiesiog biesina .

                    Tai va, realizuoti savo norą „uždirbti ne mažiau nei pensininkas gauna pensijos“ tu turi ne nurėždamas pinigus nuo silpniausiųjų socialinių grupių, o imdamas už kiaušių Kubliaus vyriausybę, Seimo valdančiąją koaliciją, Prezidentūrą ir jos vadovę. O dabar tu tipiškai lietuviškai nori apeiti probemą ir nuskriausti silpniausius manydamas, kad palikta problema kaip tai savaime išsispręs.
                    Visiškai nenoriu atsiriboti nuo likusios visuomenės ir su malonumu moku mokesčius, kitaip nei kai kurie labiausiai besipiktinantys mažomis pensijomis, pašalpomis ir t.t. bei neperku kontrabandinės produkcijos. Ir esu už socialinę pagalbą, bet ji turi būti subalansuota ir neužkraunama per didelė, kuri visiškai užmuštų dirbančiųjų ir uždirbančiųjų iniciatyvą.
                    Post in English - fight censorship!

                    Comment


                      Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                      ...... nepagrįstai ir per daug užaštrini nebūtinai pirmojo plano problemas.....
                      Tai kokios „pirmojo“ plano problemos egzistuoja Baltarusijoje, kad Lietuvai reikėtų kištis į tos valstybės vidaus reikalus žmogaus teisių aspektu pateikiant jiems kaip pavyzdį santvarkos Lietuvoje ypatumų teikiamą naudą?

                      Bet aš neturiu laiko kaip pensininkai darbo dieną rinktis viešose vietose ir į garsiakalbį ar mikrofoną skalambyti praeiviams apie sunkią mano padėtį...
                      Kiti tą darbą už patį padarė. Kažkokiu tai būdu švietimiečiai „skalpą“ Žakaitienei nulupo. Jei ne pastarųjų žmonių veikla, pedagogų atlyginimas būtų dar skurdesnis. O dabar, žr., švietimiečiai ir pensijinio amžiaus nuo 50 reikalauja. Tai čia toks paradoksas: jei neras žmonės laiko, nes „reikia dirbti“, finale dirbs už 800 Lt/mėn, bet jei „ras laiko“ – gali tikėtis ne tik 1600 Lt/mėn, bet ir pensijinio amžiaus nuo 60.
                      Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                      Comment


                        Parašė Combat Rodyti pranešimą
                        Dabar į Lietuvą nelegaliai užklysta nebent tik priliuobęs baltarusis, supainiojęs pasienio takelius. Tai – akivaizdi situacijos, kad su žmogaus teisėmis Baltarusijoje yra viskas daugmaž tvarkoje, demonstracija, nes į Lietuvą net už pinigus dirbti nevažiuoja – per mažai mokam.

                        Nesnekek ko nezinai. Pilna Lietuvoje dirba baltarusu furistu (kai kuriose imonese daugiau kaip puse visu darbuotoju) ir imoniu vadovai spaudzia vyriausybe,kad butu dar daugiau isduodama leidimu jiems dirbti.

                        Comment


                          Parašė Combat Rodyti pranešimą
                          Pvz, laisvai reikšti savo įsitikinimus. Apsirenk raudonais marškinėliais su kūju ir pjautuvu penkiakampės žvaigždės fone su užrašu ant nugaros „aš myliu TSRS“, pasivaikščiok Gedimino prospekte, ir pamatysi kas tau bus. Lygiai taip pat apsirengęs, tik su angliškais užrašais, pasivaikščiok palei Kapitolių JAV. Skirtumą pajusi akivaizdų.

                          .
                          Zinai kaip viskas butu? Pavaiksciotum vilniuje ,pavaiksciotum,atsibostu,kad niekas nekreipia demesio,pavargtum nuo to vaiksciojimo ir nueitum namo. viskas tuo ir baigtusi:-))

                          Comment


                            Baltarusija: dažnai nenuspėjama, bet verslą viliojanti
                            "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                            Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                            Adam Mickiewicz

                            Comment


                              Parašė praeivis Rodyti pranešimą
                              Nesnekek ko nezinai. Pilna Lietuvoje dirba baltarusu furistu (kai kuriose imonese daugiau kaip puse visu darbuotoju) ir imoniu vadovai spaudzia vyriausybe,kad butu dar daugiau isduodama leidimu jiems dirbti.
                              Tai naujieną pasakei. Apie baltarusių fūristus kažkur jau karštai diskutavom: jie patogūs tuo, kad jiems atostogaujant Baltarusijoje juos gali įforminti kaip dirbančius su fūra taip formaliai mažinant įmonės pelną iki 0, o adekvačiai ir sumokėtus mokesčius. Todėl vežėjai ir spaudžia Vyriausybę dėl baltarusių pateikdami išsigalvotas priežastis.

                              Tai tik fūristai. O dar kur nors baltarusius, atvykusius į Lietuvą uždirbt, matei? Statybinėse organizacijose, viešbučiuose ir kt. aptarnavimo sferoje, ir pan.?
                              Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                              Comment



                                Europos Sąjunga mano, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nėra vienintelis kandidatas, vertas šalies prezidento posto, pirmadienį pareiškė ES plėtros komisaras Stefanas Fulė.
                                Tokią mintį, kad dabartinis Baltarusijos prezidentas nėra vienintelis iš 19 kandidatų vertas prezidento posto, S. Fulė išsakė per spaudos konferenciją.
                                Ilgametis Baltarusijos vadovas, kuris pastaruoju metu nesutaria su Kremliumi, rinkimų kovoje sulauks savęs vertų varžovų, teigia ekspertai.
                                "Norėtume Baltarusijoje matyti teisingus ir skaidrius rinkimus. Gerbsime šalies žmonių pasirinkimą", — sakė ES pareigūnas.
                                I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                Comment


                                  Aš nežinau kokia ateitis laukia Baltarusija, bet pats faktas kad tokie susirinkimai netramdomi su milicija, jau geras ženklas.

                                  Вместе мы победим! (Фото, видео)

                                  Беларусь действительно на пороге перемен. Это видно по людям, которые пришли 19 ноября на встречу с Андреем Санниковым.
                                  "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                                  Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                                  Adam Mickiewicz

                                  Comment


                                    Štai Jums ir atsakymas į du esminius Baltarusijos politikos klausimus:
                                    1. Kas už mėnesio laimės Baltarusijos prezidento rinkimus?
                                    2. Kodėl būtent A. Lukašenka?



                                    Dabartinis Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka tarp dešimties kandidatų į prezidento postą yra pats turtingiausias, pirmadienį pranešė Rinkimų komisija.
                                    "Remiantis pateikta deklaracija, A. Lukašenkos pajamos 2009 metais buvo 90 mln. Baltarusijos rublių (30 tūkst. JAV dolerių)", — sakė Rinkimų komisijos atstovas. Toliau eina opozicinės "Modernizavimo sąjungos" vadovas Alesas Michalevičius, pernai uždirbęs daugiau kaip 75 mln. Baltarusijos rublių (25 tūkst. JAV dolerių).
                                    Du kandidatai — ekonomistas Viktoras Tereščenka ir buvęs užsienio reikalų viceministras Andrejus Sanikovas, anot jų pajamų deklaracijų, 2009 metais neuždirbo nieko.
                                    Baltarusijos prezidento rinkimai vyks gruodžio 19-ąją.
                                    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                    Comment



                                      Drauge su Aleksandru Lukašenka Baltarusijos prezidento rinkimuose pirmą kartą varžysis dar 9 pretendentai, kuriuos visus kartu remia rekordinis skaičius šalies gyventojų – net 60 proc.
                                      Ar įmanoma, kad Baltarusijos prezidento rikimus gruodžio 19d. laimės ne Aleksandras Lukašenka, o kuris nors kitas iš 9 jo konkurentų? Toks klausimas keliamas pirmą kartą per pastaruosius 20 metų, mat iki šiol niekam nebuvo kilę net menkiausios abejonės, kad kitu Baltarusijos prezidentu jau ketvirtą kadenciją iš eilės vėl bus išrinktas Aleksandras Lukašenka.
                                      Dabar abejonių, kad ir nedidelių, vis dėlto kilo.
                                      Anksčiau opozicijos atstovus palaikydavo tik apie 20 proc. Baltarusijos gyventojų, o dabar jis jau išaugęs iki 60 proc., mat sociologinės apklausos liudija, kad vietoj ankstesnių 80 proc. (kaip būdavo prieš keletą metų), dabar A.Lukašenką palaiko tik apie 40 proc. baltarusių. Vadinasi, iš esmės 60 proc. baltarusių A.Lukašenkos jau nenori matyti savo prezidentu.
                                      Be to, pirmiau A.Lukašenka prezidento rinkimuose iš esmės neturėjo nė vieno realaus konkurento, – dabar jų yra visas devynetas – būtent tiek politikų iki praėjusio penktadienio pavyko surinkti reikiamą parašų kiekį ir būti įregistruotiems kandidatais į prezidento postą Vyriausiojoje rinkimų komisijoje. Ir jiems nebuvo jokių kliūčių – VRK juos visus įregistravo.
                                      Negana to, pirmą kartą toji pati VRK leido jiems visiems surengti viešus debatus tiesioginiame eteryje ir apginti savo rinkimines programas.
                                      Tad gruodžio 4-ąją, jei niekas nepasikeis, visi 10 kandidatų galės lygiomis teisėmis diskutuoti vieni su kitais nacionalinės televizijos eteryje, o kitą dieną – per nacionalinį radiją. To Baltarusijos gyventojai iki šiol savo šalyje nėra nei matę, nei girdėję.
                                      Farsas ar demokratėjimas?
                                      Vis dėlto kodėl paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamas A.Lukašenka leidžia, kad jam būtų sudaroma tokia konkurencija, o rinkimus akylai stebėtų užsienio ekspertai?
                                      Viena vertus, jis siekia, kad rinkimus pripažintų Europos Sąjunga. Pastaroji pažadėjo neva milijardus JAV dolerių, jei tik rinkimai Baltarusijoje bus skaidrūs ir juose rungsis ne simboliniai oponentai, bet realūs konkurentai, o rinkėjų balsai nebus klastojami.
                                      Kita vertus, dėl konfliktų su Rusija ir dėl nestabilios ekonominės situacijos bei nesibaigiančių represijų prieš opoziciją, A.Lukašenkos populiarumas iš tiesų labai sumenko, tad 9 konkurentai A.Lukašenkai yra netgi naudingi, – jis suinteresuotas, kad jo nepalaikančiųjų balsai būtų išskaidyti. Pageidautina – į kokias 9 dalis.
                                      Beje, esama nuogąstavimų, kad kai kuriuos opozicijos kandidatus slapta finansuoja pats A.Lukašenka, taip susimokėdamas už įspūdį, jog šalies gyventojai iš tiesų galės laisvai išsirinkti už ką balsuoti.
                                      Ir vienas pagrindinių A.Lukašenkos konkurentų – Vladimiras Niakliajevas sako, kad rinkimų skaidrumas – tik akių dūmimas. “Jeigu Europos Sąjunga šią rinkimų imitaciją priims kaip natūralią ir savaime suprantamą, tai ji lygiai taip pat ateityje pro pirštus gali pažiūrėti ir į demokratinius procesus, kuriuos imituoti A.Lukašenkai puikiai sekasi”, – aiškina politikas. Jis primena, kad A.Lukašenka, kuris dabar garsiai dalija pažadus gerbti visų nuomones ir užtikrinti nuomonių laisvę, vos prieš kelis mėnesius pareiškė esą “krikščionys, lenkai ir nepriklausomi interneto portalai kelia didžiausią grėsmę jo vienvaldystei”.
                                      Tokios kalbos leidžia spėti, kad vis dėlto A.Lukašenka nelinkęs užleisti “sosto” jokiam kitam kandidatui ir, jei prireiks, numos ranka tiek į ES nuomonę, tiek į pinigus, tiek į reputaciją ir padarys viską, kad išsipildytų jo paties žodžiai – “nėra nė mažiausios abejonės, kad rinkimuose, dar pirmame ture, aš laimėsiu 70 proc. rinkėjų balsų ir toliau būsiu visų jūsų prezidentas”.
                                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                      Comment



                                        Kandidatui į Baltarusijos prezidentus Vitalijui Rymaševskiui buvo įteiktas oficialus Generalinės prokuratūros įspėjimas už raginimą surengti nesankcionuotą akciją. Toks įspėjimas parengtas dar vienam kandidatui Nikolajui Statkevičiui.
                                        “Šiandien V.Rymaševskiui įteiktas oficialus Generalinės prokuratūros įspėjimas už raginimą tiesioginėje televizijos laidoje surengti nesankcionuotą mitingą. Parengtas oficialus įspėjimas dar vienam kandidatui į prezidentus Nikolajui Statkevičiui už tokį pat raginimą tiesioginėje televizijos laidoje”, – pranešė Baltarusijos generalinės prokuratūros įstatymų vykdymo ir teisės aktų teisėtumo priežiūros valdybos viršininkas Pavelas Radionovas žurnalistams trečiadienį Minske.
                                        Pasak jo, “šiandien rytą N.Statkevičius buvo įspėtas apie galimas administracinės atsakomybės priemones ir rinkimų įstatymų pažeidimo padarinius už tai, kad ragino ateiti į nesankcionuotą mitingą, kalbėdamas per televiziją”.
                                        Drauge jis pažymėjo, kad “labiausiai įtikėtini padariniai kandidatams į prezidentus už raginimą tiesioginėje televizijos laidoje surengti nesankcionuotą mitingą gali būti CRK sprendimas panaikinti jiems kandidato statusą”.
                                        Tuo tarpu N.Statkevičius atsisakė priimti Generalinės prokuratūros įspėjimą.
                                        “Kažkokie žmonės mėlyna uniforma mėgino duoti man kažkokį popierių šiandien po kalbos per radiją įrašo”, – sakė agentūrai “Interfax” N.Statkevičius.
                                        Pasak politiko, rytą jam paskambino iš Generalinės prokuratūros ir “paprašė dėl kažko ten atvykti”.
                                        “Bet klausykite, aš gi kandidatas į prezidentus, man dabar pats svarbiausiais laikotarpis, aš neturiu laiko”, – sakė N.Statkevičius.
                                        Pasak kandidato, kai jis atsisakė priimti “kažkokį popierių” ir už jį pasirašyti – “aš juk ne žvaigždė, kad autografus dalyčiau”, buvo mėginta “jį perskaityti garsiai”.
                                        “Manau, ten buvo kalbama apie masines akcijas ir teisinę valstybę, bet aš pasakiau, kad neklausysiu”, – pasakojo N.Statkevičius.
                                        Kandidatas į prezidentus mano, jog žmonės mėlynomis uniformomis kalbėjo apie jo kreipimąsi per televiziją, kuriame jis ragino rinkėjus ateiti į Spalio aikštę.
                                        Atsakydamas į klausimą, ar nepakenks ši akcija jo oponentams – kandidatams, kurie, kaip numatyta, turi kalbėti per TV trečiadienio vakarą (Andrejui Sanikovui ir Grigorijui Kostusevui), N.Statkevičius sakė: “Tie žmonės, kurie į aikštę ateis, ir šiaip pasirengę remti demokratiją, ir jiems nesvarbu, kalbės Sanikovas per televiziją ar ne”.
                                        Be to, agentūros pašnekovas mano, kad “Sanikovas gali ateiti pusvalandžiui, ir po to metropoliteno traukiniu spėti į televiziją, o Kostusevas ir valandą gali aikštėje išbūti”.
                                        A.Sanikovas savo ruožtu pareiškė, kad nedalyvaus akcijoje dėl televizijos laidos. “Akcija – tai ne mano iniciatyva, o ir taip iškrito burtai”, – sakė jis.
                                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                        Comment


                                          Taigi, 2010 m. gruodžio 19 dieną (t.y. rytoj) vyks Baltarusijos naujojo prezidento rinkimai. Nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis Aleksandras Lukašenka, pažadėjo skaidrius ir nesuklastotus rinkimus. Ką apie tai manote Jūs? Kas nugalės rinkimus ir turės galimybę atsisėsti į šį postą? Ar po rinkimų keisis dabartinė Baltarusijos politinė kryptis?

                                          Kandidatai į postą:

                                          1. Grigorijus Kostusiovas - dešiniųjų partija "БНФ";
                                          2. Aleksandras Lukašenka - dabartinis šalies prezidentas;
                                          3. Aleksėjus Michalevičius - juristas, kampanija už šalies modernizaciją;
                                          4. Vladimiras Nekliajevas - poetas, kampanija už skaidrumą politikoje;
                                          5. Jeroslavas Romančiukas - ekonomistas, dešiniųjų partija "Объединённая гражданская партия";
                                          6. Vitalijus Rimaševskis - dešiniųjų partija "Белорусская христианская демократия";
                                          7. Andrėjus Sanikovas - kampanija "Europinė Baltarusija";
                                          8. Nikolajus Statkėvičius - kairiųjų partija "Белорусская социал-демократическая партия";
                                          9. Viktoras Tereščenko - ekonomistas.

                                          Comment


                                          • lietus
                                            lietus commented
                                            Editing a comment
                                            Baltarusijoje jau pasiektas efektas, kad kritinė masė bet kokiu atveju balsuos už tuos kuriuos reikia. Nes didžioji dauguma baltarusių temoka rusų kalbą (net savo gimtosios nemoka). Ypač tie kurie gyvena į rytus nuo Bresto ir Gardino sričių. O apie propogandą sklindnačią iš Rusijos tai nėra ką diskutuoti. Juk Lenkija minus du milijonai gyventojų, Lietuva - minus 1 mln., Latvija - minus 0,8 mil., Estija minus 0,5 mil., o Baltarusija + 200 000. Tai ir išryškinama, juk nieks jiems ten neužsimena, kad Lietuvoje pragyvenimo lygis 3 kartus aukštesnis, bet išryškinama, kad va kiek reikia už komunalinius patarnavimus mokėti (dar dažniausiai tą sumą padidinant 1,5-2 kartus). Tai ir balsuos už tuos, kas kolchozų neardys.
                                            Čia tas pats variantas, jeigu Šiaurės Korėjoje surengtų laisvus demokratinius rinkimus, tai 100%, kad juo laimėtų Kim Čen Unas. Ne 100% balsų surinktų, bet laimėtų lengvai ir pirmame ture.

                                          • Globalus
                                            Globalus commented
                                            Editing a comment
                                            Iš kur tu tokius skaičius imi? ...

                                          • Romas
                                            Romas commented
                                            Editing a comment
                                            Gudijoje vyksta vietos valdžios rinkimai
                                            Rezultatas turbūt žinomas iš anksto

                                            Rinkimų komisijos primininkė Jarmošyna pasakė, kad išvakarėse balsavo 35% rinkėjų .
                                            Ярмошына: Датэрмінова прагаласавалі ўжо 35% выбарцаў
                                            https://nn.by/?c=ar&i=204940

                                            Kai kuriuose studentų bendrabučiuose išvakarėse balsavo 96% rinkėjų
                                            На ўчастку ў «Студэнцкай вёсцы» Мінска датэрмінова прагаласавалі 96,4%
                                            https://nn.by/?c=ar&i=204951
                                            Paskutinis taisė Romas; 2018.02.18, 21:43.
                                        Working...
                                        X