Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius - ne visa Lietuva

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kodėl Lietruvoje sostinė laikoma kaip privalumas investicijoms ir suklestėjimui, o išsivysčiusiose Vakarų Europos ir ne tik šalyse didžiausios investijos ateina į kitus miestus, ne sostinės? Kodėl ten sostinės sindromas neveikia?
    When a man lies, he murders some part of the world

    Comment


      Parašė liutass Rodyti pranešimą
      Kodėl Lietruvoje sostinė laikoma kaip privalumas investicijoms ir suklestėjimui, o išsivysčiusiose Vakarų Europos ir ne tik šalyse didžiausios investijos ateina į kitus miestus, ne sostinės? Kodėl ten sostinės sindromas neveikia?
      Kodėl būtent Lietuvoje? Gi tiesioginės užsienio investicijos ateina iš užsienio.
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


        Parašė liutass Rodyti pranešimą
        Kodėl Lietruvoje sostinė laikoma kaip privalumas investicijoms ir suklestėjimui, o išsivysčiusiose Vakarų Europos ir ne tik šalyse didžiausios investijos ateina į kitus miestus, ne sostinės? Kodėl ten sostinės sindromas neveikia?
        Leisk su tavim nesutikti, visam pasaulyje sostinių sindromas veikia. Tik kai kurios šalys yra įsivedusios įstatymais numatytus visokius apribojimus, kad sostinė netaptų super megapoliu, kuriame daugiau bėdų ir vargo nei tvarkos ir naudos. pvz. Meksikas ir kt.
        Parašas :)

        Comment


          Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
          Kodėl būtent Lietuvoje? Gi tiesioginės užsienio investicijos ateina iš užsienio.
          Įdomu kaip su tiesioginėm užsienio investicijomis, sakysime, Italijoje?
          When a man lies, he murders some part of the world

          Comment


            Parašė Svecias Rodyti pranešimą
            Leisk su tavim nesutikti, visam pasaulyje sostinių sindromas veikia. Tik kai kurios šalys yra įsivedusios įstatymais numatytus visokius apribojimus, kad sostinė netaptų super megapoliu, kuriame daugiau bėdų ir vargo nei tvarkos ir naudos. pvz. Meksikas ir kt.
            Pvz. Vašingtonas vs NYC, Canbera vs Welington, Milan vs Roma
            When a man lies, he murders some part of the world

            Comment


              Parašė liutass Rodyti pranešimą
              Pvz. Vašingtonas vs NYC, Canbera vs Welington, Milan vs Roma
              Vašingtone yra labai daug apribojimų, todėl pramonė ten nesikuria. Australijoj, dabar tikslai neatsimenu, bet atrodo, kad sostinė jau kartą buvo perkelta į mažesnį miestą, kad išvengti didmiesčio keliamų problemų.
              Parašas :)

              Comment


                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                Įdomu kaip su tiesioginėm užsienio investicijomis, sakysime, Italijoje?
                O kas dėl jų Italijoje? Nėra jokios šimtaprocentinės taisyklės, kokie miestai iškyla, o kokie – ne. Sėkmingas miestas turi turėti daugiau privalumų už savo konkurentus, o sostinės statusas yra vienas iš tų privalumų, nors tas privalumas ir nėra akivaizdus.
                Taip jau susiklostė, kad Europoje sostinės yra savo šalių lyderiai, išskyrus kai kurias anomalijas kaip Vokietija ar Italija, kurios per paskutinių laikų istoriją buvo susiskaldžiusios teritorijos.

                Beje, Velingtonas kartais ne N. Zelandijos sostinė? Turbūt turėjai galvoje Sidnėjų?
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  Sidney, taip
                  When a man lies, he murders some part of the world

                  Comment


                    Ar nebus čia postsovietinio mentaliteto įtaka koncentruoti viską į stiprius centrus. Kažkaip visoje postsovietinėje erdvėje vysytmasis vyksta panašia linkme, kai tuo tarpų vakarų Europeje labai remiamas tolygus regioninis vysytymasis.
                    When a man lies, he murders some part of the world

                    Comment


                      Parašė Svecias Rodyti pranešimą
                      Jūs nesimokinot ar jau užmiršot, kaip Lietuvoje carų laikais buvo intensyviai vykdoma rusifikacijos politika ir XIX a. pabaigoje buvo uždrausta lietuvių kalba.
                      Viską aš žinau, juk sakiau, tai tik įdomus pastebėjimas. Kodėl jūs (šiuo atveju tu) nuo to ginatės iš karto Juk Kaune irgi tuo metu buvo labai mažas procentas lietuvių, nors ir ne toks, kaip Vilniuje.
                      Paskutinis taisė ; 2007.04.24, 13:55.
                      Įžvalgos.lt - FB - G+

                      Comment


                        Parašė Rodyti pranešimą
                        Viską aš žinau, juk sakiau, tai tik įdomus pastebėjimas. Kodėl jūs (šiuo atveju tu) nuo to ginatės iš karto Juk Kaune irgi tuo metu buvo labai mažas procentas lietuvių, nors ir ne toks tragiškas kaip Vilniuje.
                        savo multikulturiskumu Vilnius visalaik didziavosi ir didziuojasi. Cia sekmingai gyveno/gyvena, kure/kuria daugelio tautu atstovai. tai Vilniaus dvasia
                        "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                        negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                        Comment


                          Parašė Andrew Rodyti pranešimą
                          savo multikulturiskumu Vilnius visalaik didziavosi ir didziuojasi. Cia sekmingai gyveno/gyvena, kure/kuria daugelio tautu atstovai. tai Vilniaus dvasia
                          O mes didžiuojamės savo lietuvybės dvasia. Nemanau, kad tarpusavyje jos viena kitai trugdo.
                          Įžvalgos.lt - FB - G+

                          Comment


                            Parašė liutass Rodyti pranešimą
                            Ar nebus čia postsovietinio mentaliteto įtaka koncentruoti viską į stiprius centrus. Kažkaip visoje postsovietinėje erdvėje vysytmasis vyksta panašia linkme, kai tuo tarpų vakarų Europeje labai remiamas tolygus regioninis vysytymasis.
                            Sutinku su tavim.
                            Reiktų mažiau skirti centralizuotų lėšų didiesiems miestams, o sudaryti palankesnias sąlygas mokesčių srityje mažesniems, tokiems kaip Utena, Alytus, Marijampolė, Tauragė, Telšiai ir t.t. visų čia nevardinsiu.
                            Parašas :)

                            Comment


                              Parašė liutass Rodyti pranešimą
                              Ar nebus čia postsovietinio mentaliteto įtaka koncentruoti viską į stiprius centrus. Kažkaip visoje postsovietinėje erdvėje vysytmasis vyksta panašia linkme, kai tuo tarpų vakarų Europeje labai remiamas tolygus regioninis vysytymasis.
                              Tarybiniais metais Kaunas kaip tik buvo didesnis traukos centras ir kur gi tas regioninis vystymasis, jei daugelyje šalių sostinės yra tų šalių lyderiai? Be to, miesto lyderio vaidmuo ryškesnis mažesnėse valstybėse ir lyginant su kitomis panašaus dydžio valstybėmis, Lietuvos regioninė situacija yra netgi labai gera.
                              Mano galerija Flickr'yje

                              Comment


                                Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                Lietuvos regioninė situacija yra netgi labai gera.
                                Su šituo teiginiu tikrai nesutinku.
                                When a man lies, he murders some part of the world

                                Comment


                                  Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                  Su šituo teiginiu tikrai nesutinku.
                                  Tai tvarkoj, klok pavyzdžius, paneigiančius mano šitą teiginį.
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                    Su šituo teiginiu tikrai nesutinku.
                                    Paantrinu. Mantai, gal tu tiesiog žiūri į pavyzdžius kur situacija yra bloga ir mus lygini būtent su jais. Tu parink pavyzdžius kur situacija yra iš tiesų gera ir tada mus palygink.

                                    Jau anksčiau šioje temoje sakiau, kad su kažkuo lygint išvis nereikėtų, o vadovautis savo situacija ir jos pasekmėmis, nes visada rasim tokių pavyzdžių, kurie atitiks mūsų poziciją.
                                    Įžvalgos.lt - FB - G+

                                    Comment


                                      Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                                      Tai tvarkoj, klok pavyzdžius, paneigiančius mano šitą teiginį.
                                      Galėtų ES skirtus mln. skirstyti ne centrinė valdžia, bet patys regionai. Vienas iš pavyzdžių.
                                      When a man lies, he murders some part of the world

                                      Comment


                                        Parašė Rodyti pranešimą
                                        O mes didžiuojamės savo lietuvybės dvasia. Nemanau, kad tarpusavyje jos viena kitai trugdo.
                                        butent lietuviska prigimtis/dvasia (sugyvenimo su kitomis tautomis ir kulturomis) ir leme tai, kad Vilnius visalaik buvo atviras miestas. Musu valstybingumo saknys taip pat yra daugiakulturines.
                                        "Laisvė turėti įsitikinimus reiškia, kad žmogus yra laisvas pats formuoti savo įsitikinimus, pasirinkti pasaulėžiūros vertybes, jis ginamas nuo bet kokios prievartos, jo pažiūrų
                                        negalima kontroliuoti."(Konstitucinio Teismo 2000-06-13 nutarimas).

                                        Comment


                                          Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                          Galėtų ES skirtus mln. skirstyti ne centrinė valdžia, bet patys regionai. Vienas iš pavyzdžių.
                                          kad dar maziau kontroles butu?!! ....

                                          Comment

                                          Working...
                                          X