Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius - ne visa Lietuva

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
    Aš kalbėjau bendrai. Ir nebūtinai vien tik apie Kauno-Vilniaus grybų karą.

    Manau, kad arena Kaune turi būti statoma tokia, kokios reikia pagal Kauno poreikius. O Vilniaus, Rygos, Minsko, Kupiškio ir visos kitos pasaulio arenos su tuo nieko bendro neturi.

    O spalvingiausias pasaulyje "perspjovimo" pavyzdys, manau, yra štai šitas - http://en.wikipedia.org/wiki/Basilic...f_Yamoussoukro (Dramblio Kaulo Krantas perspjovė Romą). Iki to, laimei, mums toli.
    Tiesa, bet kodel arenai taip zutbutinai buvo reikalingas nacionalines svarbos statusas ir kodel prasoma pinigu is vyriausybes?
    Tiesiog siaip truputi pasigedau logikos esamoje situacijoje

    Comment


      Zalgiris yra Kauno simbolis, uz tai ir arena turi labai simboline reiksme. Del to ir visos aistros bei emocijos. O kur prasideda emocijos, ten baigiasi logika. Taip kad jei reikes, kaunieciai vietoj troleibusu paleis konke, bet arena tures :-)

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Tiesa, bet kodel arenai taip zutbutinai buvo reikalingas nacionalines svarbos statusas ir kodel prasoma pinigu is vyriausybes?
        Tiesiog siaip truputi pasigedau logikos esamoje situacijoje
        Todėl. kad nesuteikus nacionalinio statuso objektui, negalėtų būti skiriamos lėšos iš ES fondų. Taigi visai logiškai ir teisingai Kauno arenai skirtas nacionalinės svarbos statusas
        Parašas :)

        Comment


          Parašė Svecias Rodyti pranešimą
          Todėl. kad nesuteikus nacionalinio statuso objektui, negalėtų būti skiriamos lėšos iš ES fondų. Taigi visai logiškai ir teisingai Kauno arenai skirtas nacionalinės svarbos statusas
          Aš tai manau, kad ES fondai turėtų būti naudojami investicijoms, padėsiančioms kilti Lietuvos ekonomikai. O pramogų objektus (kokiu yra arena) aš laikyčiau pinigų pravalgymu, o ne investicija.

          p.s.: mano požiūris nepriklauso nuo pramogų objekto vietos (Vilnius, Kaunas, Pilviškiai, ir t.t.)

          Comment


            Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
            Aš tai manau, kad ES fondai turėtų būti naudojami investicijoms, padėsiančioms kilti Lietuvos ekonomikai. O pramogų objektus (kokiu yra arena) aš laikyčiau pinigų pravalgymu, o ne investicija.
            Nesutinku.

            Gatvių tvarkymas yra pinigų valgymas. Jis duos kapitalo, bet tai bus labai abstraktus kapitalas, sakyčiau. Na, be abejo, galima investuot šimtus milijonų į aukštąsias technologijas, tokią iniciatyvą aš labai palaikyčiau, jos sukraus tikrai daugiau kapitalo, nė bet kokia arena. Tačiau ES fondų parama yra išskirstyta sferomis, ir investicijos į areną nėra imamos iš kitų sferų investicijoms skirtų lėšų. Antra, galim rinktis kokios investicijos miestui norim ir kuri atneš didesnį kapitalą ateityje. Ar arena, kuri stovės miesto pakrašty, kuri neš pelną vienam prekybos centrui ir lokaliai tik jam bus traukos objektu. Ar ta, kuri stovės miesto centre, dėl kurios naudos turės ne tik kitas didelis prekybos centras (kas man nėra aktualu, bet kas labai nepatinka vienam veikėjui), bet ir visas miesto centras, įskaitant Laisvės alėją, Senamiestį. O šių miesto dalių nevaldo vienas dėdė (Rakauskas), tai jau tiesioginis miesto interesas. Iš arenos miesto centre kapitalą krautumėmės ne tik dėl toje miesto dalyje turistų paliekamų pinigų, platesnio jo pasklidimo verslo terpėje lyginant su atveju miesto pakraštyje, bet tai būtų naudinga ir tokioms naujoms investicijoms, kaip „Respublika“, „Domus mea“, dabartinė „Pieno centro“ (atrodo toks pavadinimas) teritorija, būtų sutvarkyta apleista teritorija miesto centre įskaitant krantines ir t.t..

            Esi visiškai teisus, sakydamas, kad turime investuoti. Lietuvos ūkis kol kas auga ne dėl augančios gamybos, ji auga, tačiau ne ji kol kas mus maitina. Lietuvos ūkis šiuo metu auga dėl vidinės paklausos didėjimo. Ši vidinė paklausa yra sąlygota [pa]skolų, o visas [pa]skolas anksčiau ar vėliau reikia grąžinti. Tačiau turime turėti iš ko jas grąžinti, kai [pa]skolos bus panaudotos. Todėl ir reikia investuoti į kapitalo gavimą ir keleriopai didesnių lėšų susigrąžinimą. Arena Kaunui kainuos 200 milijonų litų, jos sąlygotos investicijos miesto centrui sudarys 2 milijardus litų (duomenis pateikia Paulius Motiejūnas, komunikacijos direktorius, VŠĮ Kauno „Žalgirio“ rėmėjas).

            Ir prie viso to man jau nebereikia pridėt vizualinių arenų skirtumų, taip pat Kauno, kaip Lietuvos krepšinio sostinės, simbolizmo. Kauno problema lyginant su Klaipėda ar Vilniumi yra sąlyginai mažos investicijos. Kodėl tie du miestai mus lenkia? Todėl, kad jie turi statusus - atitinkamai uostas ir sostinė. Šie statusai jiems automatiškai garantuoja tam tikrą investicijų lygį. Kaunas panašaus statuso neturi, tačiau mes galime kurti savo unikalumą patys, nors, žinoma, turėti pradinį atspirties tašką būtų kur kas geriau. Vienas projektas miesto ekonomikos tikrai kardinaliai nepakeis, nors žvelgiant į Sidnėjaus operos, kuri net gi buvo įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą, pavyzdį galime matyti kokią svarbą gali turėti ir vienas objektas. Tačiau jis būtų mūsų unikalumo dalis. To, ką minėjau esant įgyvendinta Sidnėjuje, Lietuvoje, Kaune, aš nesitikiu, man pakaks ir kur kas mažesnės ekonominės injekcijos, nes ji visvien bus labai teigiama.

            Mes investuojame.
            Paskutinis taisė ; 2007.06.29, 12:10.
            Įžvalgos.lt - FB - G+

            Comment


              Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
              Aš tai manau, kad ES fondai turėtų būti naudojami investicijoms, padėsiančioms kilti Lietuvos ekonomikai. O pramogų objektus (kokiu yra arena) aš laikyčiau pinigų pravalgymu, o ne investicija.

              p.s.: mano požiūris nepriklauso nuo pramogų objekto vietos (Vilnius, Kaunas, Pilviškiai, ir t.t.)
              Atsiprasau uz neismanyma, bet kas tavo nuomone yra "ekonomika"? Kiek teko mokytis tai siuo zodziu apibreziamas visas salies ukis ir jo pridetine verte (beje labai taikliai apmokestinta Pridetines vetes mokesciu - PVM). Kiek zinau siuo mokesciu apmokestinami ne tik pagaminti balda, bet ir knygos, renginiu bilietai, koncertai, kino seansai ir t.t. Ar tavo nuomone ekonomika yra tik zemes ukis ir runkeliu beigi bulviu auginimas?

              Comment


                Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                Aš tai manau, kad ES fondai turėtų būti naudojami investicijoms, padėsiančioms kilti Lietuvos ekonomikai. O pramogų objektus (kokiu yra arena) aš laikyčiau pinigų pravalgymu, o ne investicija.

                p.s.: mano požiūris nepriklauso nuo pramogų objekto vietos (Vilnius, Kaunas, Pilviškiai, ir t.t.)
                O tu negirdejai, kad Lietuva nesugeba isisavint visu ES paramos lesu? Su tavo mintim aisku visiskai nesutinku (zemiau zmones pateike argumentu) , bet jei sutikciau vis tiek dziaugciausi, nes siuo atveju arba "pravalgymas" arba nieko. Nes kadangi nera isisavinamos visos lesos tai kur kitur sitas arenos lesas skirtum jei ir taip yra laisvu ES pinigu, kuriu Lietuva nesugeba paimt

                Comment


                  Reikia biurokratams "galvas kapoti", už neįsisavinimą...
                  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                  Comment


                    Pasiskaitykit nekilnojamojo turto apžvalgas ir pamatysit, kad statybų/nekilnojamo turto srityje Kaunas neatsilieka, o Klaipėda lenkia Vilnių. Tad šią temą reiktų uždaryti.

                    Comment


                      Parašė Edd Rodyti pranešimą
                      Tad šią temą reiktų uždaryti.
                      Arba pervadinti į "Arena - ne visas Kaunas!"

                      Comment


                        Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                        Arba pervadinti į "Arena - ne visas Kaunas!"
                        ... ir nevisa Lietuva
                        Parašas :)

                        Comment


                          vakar vyko vyriausybės posėdis, kuriame ir pritarė. Beje, dar skirs apie 100 mln. kultūros sostinei 2009, dar apie 350 mln. miesto gražinimui, viadukams ir keliams Vilniuje. Viskas iki 2009 metų. Atrodo, kad minėsime ne Lietuvos 1000-metį, bet Vilniaus 1000-metį, nes negirdėjau, kad kas esminio būtų daroma tai progai kitoje Lietuvoje.
                          Geros naujienos .Suprantama, jei Vilnius yra kulturos sostine, nejaugi pulsi grazinti Kauna? Tie 350 mln. tai manau jau seniai numatyti viaduku, keliu statymui, juk is tikruju darbu reikia atlikti daug, visgi turistu antpludis laukiamas nemazas. O Vilniuje su infrastruktura kolkas ne kas. Aisku tukstanmecio minejimo pagrindiniai renginiai vyks sostineje, nors nemanau kad aplenks ir buvusia laikinaja sostine ir kitus miestus. Nebent tu jau turi renginiu programa. Pasidalink tada.
                          gera gyventi gerai

                          Comment


                            Deja be pinigu nieko nepadarysi. Kita vertus, tos investicijos, ko gero atipirks su kaupu.

                            P.S. deep'ai kodel toks piktas?

                            Comment


                              Parašė liutass Rodyti pranešimą
                              vakar vyko vyriausybės posėdis, kuriame ir pritarė. Beje, dar skirs apie 100 mln. kultūros sostinei 2009, dar apie 350 mln. miesto gražinimui, viadukams ir keliams Vilniuje. Viskas iki 2009 metų. Atrodo, kad minėsime ne Lietuvos 1000-metį, bet Vilniaus 1000-metį, nes negirdėjau, kad kas esminio būtų daroma tai progai kitoje Lietuvoje.
                              Na reikia buti realistams. Lietuvos vardo tukstantmetis is esmes yra tiesiog proga pasireklamuoti uzsienyje, pritraukti turistu. Dauguma atvykusiuju ir apskritai visu renginiu dalyviu bus ne Kaune, Klaipedoje ar Siauliuose ar kitur, o butent Vilniuje. Pinigus reikia deti ten, kur jie atsiperka, o ne kisti vien is idejos ir vadan kazkokiu principu.

                              Comment


                                Joooo... Kema > Lietuvos vardo 1000-mečio minėjimui irgi užtenka Vilniuj paūžt ir gerai, visa kita nebe Lietuva

                                Comment


                                  Parašė boo Rodyti pranešimą
                                  Joooo... Kema > Lietuvos vardo 1000-mečio minėjimui irgi užtenka Vilniuj paūžt ir gerai, visa kita nebe Lietuva
                                  Daznai susidaro ispudis, kad putojantys del neva "per didelio" demesio ir $ skiriamu Vilniui butu kur kas laimingesni, jeigu Vilniui demesio nebutu skiriama, nepaisant to, ar tas demesys butu skiriamas kitiems. Cia kaip ta mysle apie spyna: nei pats valgo, nei kitam duoda... ar kaip ten

                                  Mano supratimu, reiktu visiems dziaugtis, kad turime viena Europinio lygio miesta, kuris turi realias galimybes konkuruoti su kitais Europinio lygio centrais ir i kuri joks Kaunas, Klaipeda ar Panevezys lygiuotis negali ir niekada negales. Ziurint is musu provincialios pozicijos Kaunas ir kiti gal ir "kencia" del to, bet ar Rygai, Talinui ir Varsuvai tai idomu? Galu gale, nekeliant Vilniaus kaip svarbiausio salies centro, viskas tiesiog nuplauks kitur... ir visai ne i Kauna ar Klaipeda, o i Ryga ar Talina. Reiktu i tai ziureti kiek supratingiau ir realistiskiau, nes tokie Lietuvos "puoseletojai" is esmes daro atvirkstini procesa, nes esminis raktas i Lietuva yra butent Vilnius ir nereikia purkstauti, kad buten sitam salies taskui skiriamas didelis demesys, nes kritus Vilniaus ivaidziui ir patrauklumui tuo paciu kris is visa Lietuva. Nei Kaunas, nei Taurage neisgelbes.
                                  Paskutinis taisė John; 2007.07.05, 15:32.

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Daznai susidaro ispudis, kad putojantys del neva "per didelio" demesio ir $ skiriamu Vilniui butu kur kas laimingesni, jeigu Vilniui demesio nebutu skiriama, nepaisant to, ar tas demesys butu skiriamas kitiems. Cia kaip ta mysle apie spyna: nei pats valgo, nei kitam duoda... ar kaip ten

                                    Mano supratimu, reiktu visiems dziaugtis, kad turime viena Europinio lygio miesta, kuris turi realias galimybes konkuruoti su kitais Europinio lygio centrais ir i kuri joks Kaunas, Klaipeda ar Panevezys lygiuotis negali ir niekada negales. Ziurint is musu provincialios pozicijos Kaunas ir kiti gal ir "kencia" del to, bet ar Rygai, Talinui ir Varsuvai tai idomu? Galu gale, nekeliant Vilniaus kaip svarbiausio salies centro, viskas tiesiog nuplauks kitur... ir visai ne i Kauna ar Klaipeda, o i Ryga ar Talina. Reiktu i tai ziureti kiek supratingiau ir realistiskiau, nes tokie Lietuvos "puoseletojai" is esmes daro atvirkstini procesa, nes esminis raktas i Lietuva yra butent Vilnius ir nereikia purkstauti, kad buten sitam salies taskui skiriamas didelis demesys, nes kritus Vilniaus ivaidziui ir patrauklumui tuo paciu kris is visa Lietuva. Nei Kaunas, nei Taurage neisgelbes.
                                    Na as nesutikciau su tuo... Vienas is esminiu ES ir valstybes prioritetu yra butent skirtumu tarp regionu mazininimas ir tolygi pletra.

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Daznai susidaro ispudis, kad putojantys del neva "per didelio" demesio ir $ skiriamu Vilniui butu kur kas laimingesni, jeigu Vilniui demesio nebutu skiriama, nepaisant to, ar tas demesys butu skiriamas kitiems. Cia kaip ta mysle apie spyna: nei pats valgo, nei kitam duoda... ar kaip ten

                                      Mano supratimu, reiktu visiems dziaugtis, kad turime viena Europinio lygio miesta, kuris turi realias galimybes konkuruoti su kitais Europinio lygio centrais ir i kuri joks Kaunas, Klaipeda ar Panevezys lygiuotis negali ir niekada negales. Ziurint is musu provincialios pozicijos Kaunas ir kiti gal ir "kencia" del to, bet ar Rygai, Talinui ir Varsuvai tai idomu? Galu gale, nekeliant Vilniaus kaip svarbiausio salies centro, viskas tiesiog nuplauks kitur... ir visai ne i Kauna ar Klaipeda, o i Ryga ar Talina. Reiktu i tai ziureti kiek supratingiau ir realistiskiau, nes tokie Lietuvos "puoseletojai" is esmes daro atvirkstini procesa, nes esminis raktas i Lietuva yra butent Vilnius ir nereikia purkstauti, kad buten sitam salies taskui skiriamas didelis demesys, nes kritus Vilniaus ivaidziui ir patrauklumui tuo paciu kris is visa Lietuva. Nei Kaunas, nei Taurage neisgelbes.
                                      O tu man zemelapi parodik kur yra Vilnius vidury lietuvos? prie juros? Nezinai atsakymo tai atsakysiu Lenkijos pasienyje Lietuvos pakrasty!! Jokiam issivysciusiam kraste pasones miestas nera vadinamas traukos ir viso kito centru.

                                      O pats i givenima ziuri pro rozinius akinius ir nesupranti kodel kiti zmones kaip tu sakai "purkscia" o purkscia todel jog Vilniui be jokiu kalbu objektui skiriama 200 mln kuris vos kelis kart i metus bus naudojamas o pv Kauno arenai skiriami tik juokingi 60 mln su i ta suma iskaiciuotais ES pinigais. Patikek manim jeigu nacionalinio stadijono reiketu kitam miestui jis tu pinigu per 100 metu negautu, o kalbant apie jo svarba 2009 metais tai tuos renginius laisvai galima perkelt i Vingio parka ar dar kur nors.

                                      Comment


                                        Parašė kukaracha Rodyti pranešimą
                                        O tu man zemelapi parodik kur yra Vilnius vidury lietuvos? prie juros? Nezinai atsakymo tai atsakysiu Lenkijos pasienyje Lietuvos pakrasty!!

                                        Lietuvos žemėlapis. Matau, pravers
                                        Jokiam issivysciusiam kraste pasones miestas nera vadinamas traukos ir viso kito centru.
                                        Nebūtinai. Miesto trauka tiesiogiai nepriklauso nuo jo geografinės padėties šalies atžvilgiu. Kai kurioms investicijoms tai yra svarbu. Štai, pavyzdžiui, logistika telkiama Kaune. Taip yra todėl, kad Kaunas būdamas pagrindinių Lietuvos tranzito magistralių sankryžoje, daugiau mažiau Lietuvos centre, turi privalumą šiai sričiai. Tačiau yra daug dalykų, kurie visiškai nuo to nepriklauso. Kitu atveju juk kiekvienos šalies labiausiai išvystytas regionas būtų centrinis, bet taip anaiptol nėra. Vilnių taip pat galima įvardinti kaip tam tikrų sričių traukos centrą, Lietuvos atžvilgiu. Turistai labiausiai plūsta į Vilnių, investicijos taip pat (yra daugybė kitų dalykų, visko neišvardinsiu). Investicijų trauka puikiai įrodo mano žodžius, jos dažnai gali daug ką nusakyti apie miesto tam tikrą patrauklumą.

                                        Tačiau visada turi išlikti sveiko proto ribos tarp politikos, vykdomos sąlyginai kažkuriuo aspektu patrauklesnio miesto ir kitų miestų atžvilgiu. Patrauklumą reikia puoselėti ne tik miestui lyderiui, bet ir kitiems, kurie jį dar tik pradeda kurti. Mūsų šaliai bus tikrai naudingiau, jei turėsim ne vieną, o kuo daugiau europinio lygio konkurencingų miestų, nepamiršk ir to, John. Žinoma, viskas turi būti įgyvendinama su strategija, išdėstyta laiko atžvilgiu ir paremta prioritetais.
                                        Paskutinis taisė ; 2007.07.05, 23:17.
                                        Įžvalgos.lt - FB - G+

                                        Comment


                                          Parašė kukaracha Rodyti pranešimą
                                          O tu man zemelapi parodik kur yra Vilnius vidury lietuvos? prie juros? Nezinai atsakymo tai atsakysiu Lenkijos pasienyje Lietuvos pakrasty!! Jokiam issivysciusiam kraste pasones miestas nera vadinamas traukos ir viso kito centru.

                                          Nuo Vilniaus iki artimiausio pasienio su Lenkija yra apie 130 km... Keli miestai-pavyzdžiai, kad suprastum kaip stipriai nusišnekėjai dėl lokacijos svarbos - Viena, Berlynas, Bratislava,...

                                          Pritariu John'ui ir iš dalies Aš!!

                                          O purkštaujantiem tegaliu pasakyt - būtent jūs turėtumėt nusiimt rožinius akinius... Nei Kaunas, nei Klaipėda, nei Kalabybiškis,... netaps kažkuom ko jūs tikitės. Optimizmas yra sveikintinas bruožas, bet visgi atsipeikėkit ir įkvėpkit šiek tiek realybės.
                                          Paskutinis taisė pablonis; 2007.07.05, 16:14.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X