Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Lietuvos reputacijos tyrimas: užsieniečiams šalis patrauklesnė poilsiui, ne verslui
    http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=10617783
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      Būtent. Nuo to reikėtų ir pradėti.
      Vienas įdomus faktas: mes patys save vertiname prasčiau, nei mus vertina kiti.

      Comment


        Toks jau tas lietuvio būdas
        Mano galerija Flickr'yje

        Comment


          Parašė Berliner Rodyti pranešimą
          Turkijoj neseniai buvau sutikes du jaunus (~25 m) svedus. Tai, ka jie zino apie Lietuva, mane pribloske... Cia net neina kalbai apie sostine ar miestus. Jiems buvo staigmena, kad LT yra ES nare! Kai jau sita issiaiskinom, jie paklause, ar mums reikia vizu vaziuojant i Svedija... (O tai jie zino is viso, kas ta ES???) Paskui paklause, ar pas mus geriau gyventi nei Rusijoj - labai nustebo ir tada, kai pasakiau, kad taip.

          Sutiktas olandas iskele hipoteze, kad lietuviu kalba yra panasi i rusu, tad teko pagrumoti jam kumsciu ir palyginimui pasakyti, kad musu kalba panasi i rusu tiek, kiek olandu i kinieciu (na, cia truputi perdejau, bet kad jie kitaip nesupranta).

          Mane dar labai nervuoja, kai zmones zodi Lithuania interpretuoja kaip Slovenia, ar net Estonia. Kiek sutikau zmoniu Turkijoj, tai neprisimenu ne vieno, kuris teisingai isgirdo (na, gal vienas senstelejes norvegas) - nejau as taip neaiskiai tariu??? Daznai tekdavo pakartot pavadinima gimtaja ju kalba, turkiskai - Litvania, vokiskai, svediskai ir norvegiskai - Litauen. Tada jau supranta pavadinima, bet suraukia antakius, rodos galvoja, kas cia per daiktas ta Lieuva.
          Galim piktintis vakariečių arogancija, tačiau metas pažvelgti ir į save, kaip mes žvelgiame į mažiau išsivysčiusius kraštus. Tegul eilinio piliečio paklausia, ką mano apie kokią Ukrainą ar Bulgariją. Arogancija padvelks... Viršūnė buvo, kai vienas pažįstamas iš Vilniaus atvažiavęs į Kauną rimtai paklausė ar dėl mudviejų plaukų ilgio nereikėtų kepurės užsidėti.
          Stereotipai valdo net ir tokias "nestereotipiškas" visuomėnes kaip Lietuva. Pradėkime keistis nuo savęs.

          Comment


            Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
            Galim piktintis vakariečių arogancija, tačiau metas pažvelgti ir į save, kaip mes žvelgiame į mažiau išsivysčiusius kraštus. Tegul eilinio piliečio paklausia, ką mano apie kokią Ukrainą ar Bulgariją. Arogancija padvelks... Viršūnė buvo, kai vienas pažįstamas iš Vilniaus atvažiavęs į Kauną rimtai paklausė ar dėl mudviejų plaukų ilgio nereikėtų kepurės užsidėti.
            Stereotipai valdo net ir tokias "nestereotipiškas" visuomėnes kaip Lietuva. Pradėkime keistis nuo savęs.
            Na aš gal ir nežinau daug apie Ukrainą ir Bulgariją, bet tikrai žinau, kas Ukrainos prezidentas ir apskritai seku įvykius toje šalyje. Žinau ir tai, kad Bulgarija prisijungs prie ES kitais metais. Kitaip sakant, jei tektų bendrauti su ukrainiečiu ar bulgaru rastume apie ką pakalbėt ir man netektų raudonuot iš gėdos, kad nieko nežinau apie jų šalis.

            Aš iš viso nevadinčiau to "vakariečių arogancija". Jie paprasčiausiai nieko (labai mažai) apie mus žino. Klausimas tik: ar čia jie patys tokie niekuo nesidomintys, ar čia mes nesugebam savęs tinkamai pristatyti (iš pradžių gal reiktų sakyti, prisistatyti ).
            BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

            Comment


              Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
              Galim piktintis vakariečių arogancija, tačiau metas pažvelgti ir į save, kaip mes žvelgiame į mažiau išsivysčiusius kraštus. Tegul eilinio piliečio paklausia, ką mano apie kokią Ukrainą ar Bulgariją. Arogancija padvelks... Viršūnė buvo, kai vienas pažįstamas iš Vilniaus atvažiavęs į Kauną rimtai paklausė ar dėl mudviejų plaukų ilgio nereikėtų kepurės užsidėti.
              Stereotipai valdo net ir tokias "nestereotipiškas" visuomėnes kaip Lietuva. Pradėkime keistis nuo savęs.
              O kaip plaukų ilgis siejasi su Ukraina, Bulgarija ir Kaunu
              Mano galerija Flickr'yje

              Comment


                Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                O kaip plaukų ilgis siejasi su Ukraina, Bulgarija ir Kaunu
                Manau čia buvo kaip pavyzdys, kad žmonės vadovaujasi stereotipais.

                Comment


                  Tu man nesusipratėliui paaiškink, koks čia apskritai stereotipas veikia
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                    Parašė Mantaz Rodyti pranešimą
                    Tu man nesusipratėliui paaiškink, koks čia apskritai stereotipas veikia
                    Kadangi ne aš tokius pavyzdžius duodu tai ir paaiškint napaaiškinsius. Manau sanomiz paaiškins.

                    Comment


                      Šiaip tai kalbant apie mūsų ir Vakarų (pvz. JAV, Britanijos, Švedijos ar Vokietijos) žmonių bendrą susivokimo apie užsienį lygį mūsiškiai yra kiek labiau praprusę dėl kelių priežasčių -

                      Europa Į Rytus ir į Vakarus nuo mūsų paprastam LT tautiečiui visada buvo kiek aktualesnė nei kokiam britui ar vokiečiui (jiems Rytų Europa ilgą laiką buvo "dzin", išskyrus visokias grėsmes - rusų, mafijos, imigrantų ir kt.)

                      Dar nuo sovietyno laikų pas mus vertinamas žmogus "visų galų meistras" - turi žinoti ne tik kaip lentyną susikalti, mašiną susiremontuoti, namą pasistatyti, bet ir bendrai apie visokias geografijas, istorijas (Rusijoje toks platus ir paviršutiniškas išsilavinimas dar labiau krenta į akis). Tuo tarpu Vakaruose (nesakau, kad gerai), bet kitas ekstremumas - specializacija (ypač JAV): užsiimu tik tuo, ką žinau geriausiai + hobis. Man prestižinės JAV mokyklos absolventas negalėjo išvardinti savo valstijos kaimyninių valstijų pavadinimų... Apie kokias dar masių žinias apie Lietuvą galime kalbėti...

                      O šiaip pažiūrėjus kokį "Klausimėlį" nemažai abejonių kyla ir dėl bendro tautiečių susivokimo lygio... Tačiau svarbiausia žmonėms leisti šnekėti, kad pasimatytų durnumo lygis - Vakaruose jie jau seniai šneka, o pas mus dar tik šnekėti pradėjo (todėl ir išsigandome pamatę kvailą veidą veidrodyje ). Demokratija - puiki kvailių paviešinimo sistema (tik kartais dėl to ir varanti į depresiją )
                      Paskutinis taisė Jeffas; 2006.09.12, 09:03.

                      Comment


                        Dėl Ukrainos ar Bulgarijos - visiškai skurdžių valstybių įvaizdis veikia. Vakaruose Ukrainą įsivaizduoja, kaip šalį po Černobilio sugriautą. O dėl Kauno, tai dėl plaukų ilgumo. Atleiskit, jei nesugebu aiškiai savo minčių išdėstyti.

                        Comment


                          Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
                          O dėl Kauno, tai dėl plaukų ilgumo.
                          Kaune ilgų plaukų sindromas atsirado 1971 m. po R. Kalantos susideginimo. tada bet kuris ilgaplaukis mentų buvo persekiojamas ir skutamas plikai.

                          Comment


                            Parašė liutass Rodyti pranešimą
                            Kaune ilgų plaukų sindromas atsirado 1971 m. po R. Kalantos susideginimo. tada bet kuris ilgaplaukis mentų buvo persekiojamas ir skutamas plikai.
                            ... kol galų gale visi buvo taip išmuštruoti, kad patys pradėjo skustis plikai ir dar duoti į kaulus tiems, kurie taip nedaro Ogi Stokholmo sindromas, pasirodo!

                            Comment


                              Mano gimines is ukrainos, nors ir gyvena nedideliame miestelyje zino kad lietuvoje buvo prezidento skandalas ir beveik pasake to prezidento pavarde (Paksus).Siaip ukrainoj buvau daug kartu ir ten viskas nera jau taip ir blogai.Galbut uzsienieciai pabuve vien tik odesos ar kijevo stotyje isivaizduoja kad visur toks pats jovalas kaip ir ten.Aisku ten nera dangoraiziu bet yra tramvajai metro.
                              Pasaulį reikia susprogdint, kad žmonės būtų laisvi, nes tada visos sienos išlėks į orą.

                              Comment


                                Parašė Reptilias Rodyti pranešimą
                                Mano gimines is ukrainos, nors ir gyvena nedideliame miestelyje zino kad lietuvoje buvo prezidento skandalas ir beveik pasake to prezidento pavarde (Paksus).Siaip ukrainoj buvau daug kartu ir ten viskas nera jau taip ir blogai.Galbut uzsienieciai pabuve vien tik odesos ar kijevo stotyje isivaizduoja kad visur toks pats jovalas kaip ir ten.Aisku ten nera dangoraiziu bet yra tramvajai metro.

                                O! Sveiks ant forumo, Reptilias! Matau, kad dar viena ukrainietiska dvasia forume atsirado, labai malonu!
                                Reikejo pataisyti savo gimines, kad ne Paksus, o Paksius

                                Budjmo!

                                Comment


                                  Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
                                  Dėl Ukrainos ar Bulgarijos - visiškai skurdžių valstybių įvaizdis veikia. Vakaruose Ukrainą įsivaizduoja, kaip šalį po Černobilio sugriautą. O dėl Kauno, tai dėl plaukų ilgumo. Atleiskit, jei nesugebu aiškiai savo minčių išdėstyti.
                                  Nu gal ne taip dramatiskai vis delto isivaizduja ta Ukraina...
                                  Bet jeigu ka, ukrainieciai turi atsakyma visada!:

                                  http://www.youtube.com/watch?v=fzLtF_PxbYw

                                  Comment


                                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                    Nu gal ne taip dramatiskai vis delto isivaizduja ta Ukraina...
                                    Bet jeigu ka, ukrainieciai turi atsakyma visada!:

                                    http://www.youtube.com/watch?v=fzLtF_PxbYw

                                    Lietuviai, manau, labai neblogai įsivaizduoja Ukrainą.

                                    Bet va su užsieniečiais tai jau sunkiau. Aš nesakau, kad visi - taip apibendrintai negalima apie nieką kalbėti-, bet apskritai, tai Ukraina, vakariečio akimis, yra kažkas tokio, kur geriau nevažiuot. Ir apie Lietuva ne ką geriau žmonės mano. Bet čia yra ilgas procesas ir, manau, net dideli pinigai šalių reklamai neduotų greito efekto. Kol daug žmonių čia neatvažiuos, nepamatys, nepajus, kas yra ta mistiška "Eastern Europe" niekas nesikeis.

                                    O vaizdo klipas neblogas Kvaili tie amerikietiški serialai...
                                    BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                                    Comment


                                      Dar vienas pavyzdys, kaip viena paleista "antis" padeda kurti Estijos įvaizdį:

                                      AP
                                      New Zealand Foreign Minister in Estonia
                                      Thursday September 28, 11:48 am ET
                                      New Zealand's Foreign Minister Visits Tech-Savvy Estonia

                                      TALLINN, Estonia (AP) -- New Zealand's Foreign Minister Winston Peters arrived in Estonia on Thursday for a one-day visit to the tech-savvy Baltic country.

                                      Peters was set to hold talks with his Estonian counterpart, Urmas Paet, and Prime Minister Andrus Ansip. He was also scheduled to visit the Riigikogu, or parliament, and meet with its speaker Toomas Varek.

                                      Peters was to sign a visa agreement that would make it easier for people between 18 and 30 in Estonia and New Zealand to travel and work for a year in either country.

                                      New Zealand currently has so-called working holiday agreements with 14 European countries.

                                      Estonia, known for its booming high-tech industry, has emerged as one of Europe's fastest growing economies after regaining independence from the crumbling Soviet Union in 1991. It joined the European Union and NATO with its Baltic neighbors Latvia and Lithuania in 2004.
                                      BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                                      Comment


                                        Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                                        Dar vienas pavyzdys, kaip viena paleista "antis" padeda kurti Estijos įvaizdį:
                                        O gal visgi tai nėra taip jau iš piršto laužta. Tik jie nuolat akcentuoja tuos savo pasiekimus.

                                        Comment


                                          Bendravau su vienu austru, kuris yra vienos telekomunikacijų kompanijos, įsikūrusios London Cityje vadovu, kuris čia buvo atvykęs į konferenciją Vilniuje. Sakau jam, atvažiuok vasarą į Nidą, prie jūros, jis sako, o jūs ką, turitę jūrą? Sakau taip, o jis man, kokią? Sakau Baltijos, o jisai, a-a, žinosiu...Nekokia informacija apie Lietuvą...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X