Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą

    Su Budapeštu, Praha, Krokuva? U mad bro? Gal tada lyginkim tiesiai su Paryžiumi ir Londonu
    Šiuo atveju aš kalbėjau ne apie gyventojų skaičių, o apie turizmą. Turizmą labiausiai lemiantis faktorius - senamiestis. Vilniaus senamiestis pagal savo dydį ir monumentalių pastatų skaičių labiau lygintinas su Budapeštu, Krokuva ir Praha, nei su Talinu ar Ryga.

    Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

      Šiuo atveju aš kalbėjau ne apie gyventojų skaičių, o apie turizmą. Turizmą labiausiai lemiantis faktorius - senamiestis. Vilniaus senamiestis pagal savo dydį ir monumentalių pastatų skaičių labiau lygintinas su Budapeštu, Krokuva ir Praha, nei su Talinu ar Ryga.
      Eidvi, tu mane kartais nustebini. Paprastai rašai teisingai ir protingai, bet kai jau iššauni, tai iššauni. Praha, Budapeštas ir matyt Krokuva (pastarasis nėra visai ta pati lyga su Praha ir Budapeštu) kitos lygos žaidėjai. Tai kad Vilniaus Senamiesčio seniūnija turi didesnį plotą, nei Prahos senamiestis, nereiškia absoliučiai nieko. Ką puikiai demonstruoja ir turistų kiekiai.

      Vilnius galbūt, tik galbūt, galėtų konkuruoti su Ryga ar Talinu, jei išnaudotų pilną savo potencialą ir deramai paminėtų savo žydų istoriją bei susitvarkytų viešąją aplinką, kad ji nustotų būti panaši į Petrozavodską. O lyginti Vilnių su Praha ar Budapeštu yra visiškai neadekvatu ir tiesiog beprotiška, kaip ir lyginti su Paryžiumi ar Londonu.

      Comment


        Nesuprantu, kodėl taip stanga Jonui parūpo Vilniaus žydų istorija? Ar čia dėl komercijos, tamsta, kalbate. Jeigu taip, tai jo, galima būtų super-duper muziejų padaryti. Tačiau Vilniaus žydų istorija nemažai įprasminta ir to nežino tik, sakykime, neofitai, kurie netyčia netikėtai išgirdo, kad čia buvo žydai, bet nerado super-duper pastato.
        Bus greitai įkūrtas Žydų kultūros ir tapatybės muziejus, taip pat Vilniuje bus Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinis muziejus, yra Tolerancijos centras, kur yra ir Samuelio Bako muziejus. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus (Naugarduko g. 10/2). Dar yra Panerių memorialas. Be to, pilna atminties vietų.

        Comment


          Bet nėra daug garso ir šviesų

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą

            Eidvi, tu mane kartais nustebini. Paprastai rašai teisingai ir protingai, bet kai jau iššauni, tai iššauni. Praha, Budapeštas ir matyt Krokuva (pastarasis nėra visai ta pati lyga su Praha ir Budapeštu) kitos lygos žaidėjai. Tai kad Vilniaus Senamiesčio seniūnija turi didesnį plotą, nei Prahos senamiestis, nereiškia absoliučiai nieko. Ką puikiai demonstruoja ir turistų kiekiai.
            Ir visgi aš nelyginau Vilniaus su Budapeštu ar Praga - aš puikiai suprantu, kad šiuo metu tai yra skirtingų lygų žaidėjai, tik pastebėjau, kad Vilnius turi potencialo, kurį tinkamai realizavus - jis galėtų pereitį į aukštesnę lygą, ten kur yra Budapeštas ir Krokuva.

            Comment


              Kai Johnas kalba apie žydų palikimą, jis turi omenyje Gugenheimą, tik vengia tiesiogiai įvardyti

              Comment


                Mėtytis beprasmiškais štampais gali bet koks gyvis. O klausimas buvo konkretus. Pateikiau pvz. žydų muziejų, tad ir pasitikslinau iš kur čia netikėtas tamstos poreikis žydų istorijai. Kodėl ne pvz. pastatyti Vilniaus miesto (rimtą) muziejų ir jame kaupti medžiagą, ne nacionaliniam, kas liečia Vilniaus reikalus ir t.t. muziejus ar koks. Hmm.

                Comment


                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                  Ir visgi aš nelyginau Vilniaus su Budapeštu ar Praga - aš puikiai suprantu, kad šiuo metu tai yra skirtingų lygų žaidėjai, tik pastebėjau, kad Vilnius turi potencialo, kurį tinkamai realizavus - jis galėtų pereitį į aukštesnę lygą, ten kur yra Budapeštas ir Krokuva.
                  Tai aš ir sakau, kad pilnas potencialo išnaudojimas GALBŪT pritrauktų Vilnių iki Rygos, Talino, galbūt Krokuvos? Bet most certainly ne nei Prahos ar Budapešto. Nu nebent Prahą ar Budapeštą ištiktų branduolinis bombardavimas ar kažkas panašaus.

                  Comment


                    Vienas dalykas, kuris pamirštamas paminėti apie G spot reklamą, kad čia yra ne tik turistų pritraukimui skirta reklama, bet ir miesto įvaizdžio formavimui tam tikram sluoksnyje, kurio Go Vilnius nori daugiau - jauni startuperiai, skaitmeniniai klajokliai (digital nomads) ir šiaip jauna hipsteriška publika, būtent todėl ir pasirinkti Berlynas (kaip vienas populiariausių visame pasaulyje to sluoksnio pasirinkimas) ir Londonas, kuris irgi globalus miestas (+brexit +fintech kaip papildomi veiksniai). Bent jau vienu šiam segmentui svarbiu aspektu - interneto kainos ir kokybės santykiu tai Vilniaus tikrai Europos G taškas.
                    Paskutinis taisė Kristisz; 2018.08.07, 18:47.

                    Comment


                      O kur dingo diskusija apie idėjas žydų muziejui, kuris mus priartintų prie Vitebsko lygio?
                      If a lion could speak, we could not understand him.

                      Comment


                        Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                        Mėtytis beprasmiškais štampais gali bet koks gyvis. O klausimas buvo konkretus. Pateikiau pvz. žydų muziejų, tad ir pasitikslinau iš kur čia netikėtas tamstos poreikis žydų istorijai. Kodėl ne pvz. pastatyti Vilniaus miesto (rimtą) muziejų ir jame kaupti medžiagą, ne nacionaliniam, kas liečia Vilniaus reikalus ir t.t. muziejus ar koks. Hmm.
                        Nėra skirtumo, kaip tai bus pavadinta. Gali būti ir Vilna Museum. Bėda ta, kad dabar Vilniuje (apskritai Lietuvoje) nėra nė vieno bent kiek dėmesio verto ar įdomaus muziejaus. Tai rodo gilų Lietuvos visuomenės provincialumą ir matyt žemą intelektą.

                        Comment


                          Parašė John Rodyti pranešimą

                          Nėra skirtumo, kaip tai bus pavadinta. Gali būti ir Vilna Museum. Bėda ta, kad dabar Vilniuje (apskritai Lietuvoje) nėra nė vieno bent kiek dėmesio verto ar įdomaus muziejaus. Tai rodo gilų Lietuvos visuomenės provincialumą ir matyt žemą intelektą.
                          Na ir nelaimingas tu, Jonai, žmogus. Visur tik infantilai, diletantai, provincialai ir žemo intelekto asmenys, o tik tokia lokalinė neįvertinta žvaigždė, kur, kaip ir forumo visko žinovas, jauti, kad viską žinai, o kitų žinios tėra apgavystė ir summa summarum jie yra idiotai. Išmanai muziejininkystę ir suvoki dalykus, kurie eksponuoami ir gebi juos įvertinti, nes puikiai išmanai krašto istoriją.
                          Nykus ir narciziškas žmogus esi.

                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą

                            Tai aš ir sakau, kad pilnas potencialo išnaudojimas GALBŪT pritrauktų Vilnių iki Rygos, Talino, galbūt Krokuvos? Bet most certainly ne nei Prahos ar Budapešto. Nu nebent Prahą ar Budapeštą ištiktų branduolinis bombardavimas ar kažkas panašaus.
                            Tai, ką tu teigi, tai kad Talino ir Rygos turistinis potencialas yra didesnis už Vilniaus, kad net išnaudojus visą turistinį potencialą tikriausiai jų nepavytumėm, su kuo aš nelabai norėčiau sutikti. Mano supratimu didžiausią potencialą Baltijos šalyse turi būtent Vilnius ir būtent dėl to, kad turi didžiausią ir su daugiausiai monumentalių pastatų senamiestį. Sutinku, kad kokią Prahą būtų be proto sunku aplenkti, bet aš ir neteigiau, kad Vilnius gali ją aplenkti. Ką aš teigiau, kad išnaudojus visą Vilniaus potencialą bent jau galima būtų lygintis ir žaisti panašioje lygoje. Aš tiesiog nematau, ką tokio turi Praha, Budapeštas ir Krokuva, ko negalima būtų turėti Vilniuje. Gyventojų skaičius - vienintelis faktorius, nors turizmui jis ir nėra pats svarbiausias.

                            Comment


                              Aš tiesiog nematau, ką tokio turi Praha, Budapeštas ir Krokuva, ko negalima būtų turėti Vilniuje.
                              Praha turi pilį su šv. Vito katedra, Krokuva turi Vavelį. Vien šitie pastatų kompleksai reiškia labai daug. Vilniuje net ir atstačius aukštutinę pilį, viskas būtų pernelyg nauja ir netikra. Reiktų, kad praeitų bent koks šimtmetis

                              Comment


                                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                Tai, ką tu teigi, tai kad Talino ir Rygos turistinis potencialas yra didesnis už Vilniaus, kad net išnaudojus visą turistinį potencialą tikriausiai jų nepavytumėm, su kuo aš nelabai norėčiau sutikti. Mano supratimu didžiausią potencialą Baltijos šalyse turi būtent Vilnius ir būtent dėl to, kad turi didžiausią ir su daugiausiai monumentalių pastatų senamiestį. Sutinku, kad kokią Prahą būtų be proto sunku aplenkti, bet aš ir neteigiau, kad Vilnius gali ją aplenkti. Ką aš teigiau, kad išnaudojus visą Vilniaus potencialą bent jau galima būtų lygintis ir žaisti panašioje lygoje. Aš tiesiog nematau, ką tokio turi Praha, Budapeštas ir Krokuva, ko negalima būtų turėti Vilniuje. Gyventojų skaičius - vienintelis faktorius, nors turizmui jis ir nėra pats svarbiausias.
                                Eidvi, Jėzusmarija, kas tau darosi?

                                Pradžiai, susitarkim, ką tiksliai reiškia potencialas

                                potential
                                /pə(ʊ)ˈtɛnʃ(ə)l/
                                having or showing the capacity to develop into something in the future.

                                Dabar skaičiai time:


                                2017
                                Riga:
                                -Tourists total: 1.4 million
                                - Nights total: 2.6 million

                                Tallinn:
                                - Tourists sotal: 1.49 million
                                - Nights total: ~2.5 million

                                Vilnius
                                - Tourists total: 0.9 million
                                - Nights total: ~1.7 million

                                Praha
                                - Tourists total: 6.6 million
                                - Nights total: 16.1 million
                                Kaip matom, Vilnius smarkiai atsilieka nuo Rygos ir Talino. Ir kažkiek labai daug kartų atsilieka nuo Prahos.

                                Tai koks tas menamas "Vilniaus potencialas", kuris padėtų aplenkti bent jau Rygą su Talinu? Arba pasivyti Prahą? Aš suprantu, kad galima teoriškai svarstyti, kaip būtų, jeigu Vilnius imtų tvarkytis kaip Singapūras ir taptų geriausiu miestu regione ar net Eruropoje, bet man atrodo reiktų žiūrėti į tai bent kažkiek realistiškai. Ir tada ima darytis akivaizdu, kad nėra absoliučiai jokių prielaidų manyti, kad Vilnius numatomoje ateityje (t.y. 50 metų) bus tos pačios lygos žaidėjas, kaip Praha ar Budapeštas. Nėra prielaidų manyti ir kad Vilnius bus tame pačiame lygyje, kaip Ryga ar Talinas. Tai tas potencialas lieka kažkur labai giliai palaidotas ir yra maždaug toks pats, kaip ZImbabvės potencialas tapti aukštųjų technologijų centru.

                                Ar tau užtenka kažkokio teorinio "potencialo", kurį turėdamas savo vaizduotėje būsi patenkintas?
                                Paskutinis taisė John; 2018.08.07, 21:54.

                                Comment


                                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                  Praha turi pilį su šv. Vito katedra, Krokuva turi Vavelį. Vien šitie pastatų kompleksai reiškia labai daug. Vilniuje net ir atstačius aukštutinę pilį, viskas būtų pernelyg nauja ir netikra. Reiktų, kad praeitų bent koks šimtmetis
                                  Prahos katedra įspūdinga, bet tai, ką mes turime Vilniuje, t.y. Katedros aikštę su varpinės bokštu ir valdovų rūmais - tai taip pat įspūdinga. Galima lyginti tai su Prahos analogu ir diskutuoti kuris fainesnis - bet tiek Ryga tiek Talinas šioje vietoje smarkiai nusileidžia. O jeigu Vilniuje dar ir pilis būtų atstatyta - tai ir Prahos katedra nublanktų. Atstačius Gedimino pilį, kuri iš katedros aikštės puikiai matytus, aš tam visam Katedros + varpinės + valdovų rūmų + Gedimino pilies ansambliui nematyčiau analogų rytinėje/vidurinėje/šiaurinėje Europoje. Čia gal kažkiek ir skonio reikalas, bet tas vaizdas turėtų būti lyginamas europiniu, o ne Rygos ir Talino lygiu.

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Ar tau užtenka kažkokio teorinio "potencialo", kurį turėdamas savo vaizduotėje būsi patenkintas?
                                    Būtent apie tą teorinį potencialą aš ir kalbu. Teoriškai - Vilnius turi visas galimybes aplenkti Taliną su Ryga ir netgi pradėti konkuruoti su Praha, Budapeštu ir Krokuva, t.y. patekti į aukštesnę lygą. Du receptai - atstatom Gedimino pilį + paleidžiam šiuolaikišką reklamą. Vien tai jau duotų labai didelį spyri ir mano supratimu leistų mums aplenkti tiek Rygą, tiek Taliną. Tam 50 metų tikrai nereikia. Visa esmė, kad turistus daugiausiai traukia istorinis paveldas, kuris Vilniuje yra lygintinas ne su Ryga ir Talinu, o su Praha, Budapeštu ir Krokuva. Pagrindinis klausimas yra kaip tas potencialas yra išnaudojamas.Ir taip - Prahą pralenkti galbūt ir būtų vargiai įmanoma, bet Taliną ir Rygą galima būtų lenkti dvigubai ar net trigubai, kas reikštų, jog Vilnius būtų labiau priskiriamas Prahos ir Budapešto lygai, o ne Talino ir Rygos.

                                    Comment


                                      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                                      Būtent apie tą teorinį potencialą aš ir kalbu. Teoriškai - Vilnius turi visas galimybes aplenkti Taliną su Ryga ir netgi pradėti konkuruoti su Praha, Budapeštu ir Krokuva, t.y. patekti į aukštesnę lygą. Du receptai - atstatom Gedimino pilį + paleidžiam šiuolaikišką reklamą. Vien tai jau duotų labai didelį spyri ir mano supratimu leistų mums aplenkti tiek Rygą, tiek Taliną. Tam 50 metų tikrai nereikia. Visa esmė, kad turistus daugiausiai traukia istorinis paveldas, kuris Vilniuje yra lygintinas ne su Ryga ir Talinu, o su Praha, Budapeštu ir Krokuva. Pagrindinis klausimas yra kaip tas potencialas yra išnaudojamas.Ir taip - Prahą pralenkti galbūt ir būtų vargiai įmanoma, bet Taliną ir Rygą galima būtų lenkti dvigubai ar net trigubai, kas reikštų, jog Vilnius būtų labiau priskiriamas Prahos ir Budapešto lygai, o ne Talino ir Rygos.
                                      Bet tokie pasvarstymai yra visiškai tušti. Hararė irgi turi turi visas teorines galimybes konkuruoti su Singapūru ir Honkongu. So what?

                                      Du receptai - atstatom Gedimino pilį + paleidžiam šiuolaikišką reklamą
                                      Kodėl manai, kad tai yra tiek svarbu? Atstatėm Valdovų Rūmus, ir ką? Panašu, kad nieko. Nereiktų pervertinti tokių dalykų svarbos. Geram ir patraukliam miestui svarbūs tokie dalykai kaip kultūra, muziejai, nightlife, restoranai, aukšta serviso kokybė ar netgi legali prostitucija. Vilnius visose šitose srityse smarkiai atsilikinėja nuo Rygos ir Talino ir yra gana boring ir neįdomus miestas, kuriame, geriausiu atveju, yra ką veikti vienai dienai. Nekalbant apie lyginimą su Prahą ar Budapeštu.

                                      Vienintelis realistiškas potencialas, kurį Vilnius čia tikrai gali priešpastatyti visiems šitiems miestams yra Jewish Vilna. Bet tem nesame pribrendę. O visa kita yra tušti pasvarstymai "kaip būtų, jeigu būtų".
                                      Paskutinis taisė John; 2018.08.07, 22:22.

                                      Comment


                                        O kaip jums šūkis "Vilnius - tai dėmė ant paklodės" ?
                                        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą

                                          .
                                          Tu pats pateikei daug ką pasakančius skaičius - Vilnius pagal turistus ganėtinai smarkiai atsilieka nuo Talino ir Rygos. Ar tu tikrai manai, kad Ryga ir Talinas yra tiek geresni? Kiek pamenu iš diskusijų skyscrapercity, tu visuomet teigei, kad tiek Rygai, tiek Talinui yra labai toli iki Vilniaus. Ir šitoje vietoje aš sutikau, nes mano supratimu Vilniaus potencialas yra stipriai neišnaudojamas. Ar tas potencialas siektų Prahą ar Budapeštą - čia jau atskira tema, bet mano supratimu Vilniaus potencialas yra visa galva aukščiau už Rygą ir Taliną netgi šiandienai, tiesiog nesugebam to išnaudoti.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X