Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos įvaizdis užsienyje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
    Vieniems homoseksualumas, kitiems galimybiu nebuvimas, ekonomine situacija, bedarbyste, prastas klimatas, issilavinimo galimybes kitur...vis kazkas Lietuvoj negerai
    O kitiems dėl blizgučių įsigijimo (mobileko, automobilio).
    Šiaip tai aš su užuojauta žiūriu į emigrantus (ne į tuos kurie keletui mėnesių išvažiuoja uždarbiauti, bet visam laikui). Nematau aš savęs tokioje pozicijoje . Neišsivaizduoju, kokia neviltis turėtų būti apėmusi, ar kokie bilijonai vartytusi, kad visko atsisakyčiau ką čia turiu. Kitas dalykas, nesakau kad visi, bet kaip paklausau, kaip mūsų tautiečiai ten gyvena: po 4-6 asmenis vienam kambaryje, su daliniais patogumais, prasčiausiame rajone, valgo visokias nukainotas prekes iš pigiausių supermarketų, dirba pačius nekvalifikuočiausius darbus ir t.t. kad kiekvieną $ sutaupyti, tai sorry, bet čia ne man. Gyvenkit tokiomis sąlygomis čia, dirbkit po 14-16 val. + savaitgaliais ir neturėsite kur pinigų dėti . Bet ne, orumas neleidžia.
    Kiekvienam savo .
    gera gyventi gerai

    Comment


      Ne visi emigrantai tokie. Dalis jų mokosi, dirba pagal specialybę, statosi namus ir t.t. ir pan.
      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

      Comment


        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
        Ne visi emigrantai tokie. Dalis jų mokosi, dirba pagal specialybę, statosi namus ir t.t. ir pan.
        Visada yra išimčių, bet didžioji dalis būtent tokie, kaip išvardino Kema

        Comment


          Tai, sakyčiau, gal ir ačiū dievui, kad tokie išvažiavo iš Lietuvos

          Comment


            Gal geriau išvažiuoti ir turėti pajamų, nei čia būti bedarbiu arba už 800 dirbti.

            Comment


              Parašė Kema Rodyti pranešimą
              O kitiems dėl blizgučių įsigijimo (mobileko, automobilio).
              Šiaip tai aš su užuojauta žiūriu į emigrantus (ne į tuos kurie keletui mėnesių išvažiuoja uždarbiauti, bet visam laikui). Nematau aš savęs tokioje pozicijoje . Neišsivaizduoju, kokia neviltis turėtų būti apėmusi, ar kokie bilijonai vartytusi, kad visko atsisakyčiau ką čia turiu. Kitas dalykas, nesakau kad visi, bet kaip paklausau, kaip mūsų tautiečiai ten gyvena: po 4-6 asmenis vienam kambaryje, su daliniais patogumais, prasčiausiame rajone, valgo visokias nukainotas prekes iš pigiausių supermarketų, dirba pačius nekvalifikuočiausius darbus ir t.t. kad kiekvieną $ sutaupyti, tai sorry, bet čia ne man. Gyvenkit tokiomis sąlygomis čia, dirbkit po 14-16 val. + savaitgaliais ir neturėsite kur pinigų dėti . Bet ne, orumas neleidžia.
              Kiekvienam savo .
              Reikia but visisku idiotu, kad gyvent ir dirbt tokiom salygom ,kaip tu cia rasai.
              Atlyginimai neblogi ir uz 8 valandas per diena, to viviskai pakanka ,kad keliese galima nutu issinuomot nama . Pats Airijoj pragyvenau 5 metus. Dirbdavau po 8 valandas per diena, turedavau 15 ir 45 minuciu pertraukeles darbe. Menesi padirbus persikraustem su keliais draugais i nuomojama nama. Penkiese gyvenom name su 4 meigamaisiais , 2 tualetais , didziule virtuve , svetaine ir nuosavu kiemu, ir moket uz ta nama iseidavo tik 7% menesio algos . Ir valgyt galima ka nori, ir savaitgaliais nedirbau nei pats nei ka snors is draugu. Aisku , kas praktikuoja sadomazochizma gal ir dirba tokiom salygom kaip tu rasai. Bet cia tai turi patikt zmogui, arba but visisku idiotu kad nesugebetu rast normalios gyvenamosios vietos ir panasiai. Kita vertus , idomu koks procentas zmoniu Lietuvoje perka pigiausia maista is pigiausiu supermarketu?

              Paskutinis sakinys irgi labai idomus pasirode. Sunkiai dirbt tau orumas neleidzia? man leidzia . Va tai ir blogiausia kad vakaruose nera negarbingu darbu, niekam negeda pasakyt kas kur dirba , negeda pirkt "pigiuose" supermaretuose. Pas mus kitaip. Yra parduotuves ,kuriose pirkti yra "lygis" . Apie emigrantus laikrasciuose raso kaip juos ismeta is buto ir nesugeba susirast kito ,kaip badauja ir panasiai. O kai pasiklausai parvaziavusiu namo ar ju giminiu pasakojimu, tai visi virsininkai, toks vaizdas ,kad vakaruose nera kam pavadovaut. Niekas nedirba paprastu darbu. kodel zmones isvaziuoja visam laikui? todel kad per kelis metus , su ten uzdirbtais pinigais nieko Lietuvoje nenuveiksi, susimokesi uz sildyma ir pravalgysi abai greitai > isvaziavus visam laikui gali but saugus del ateities
              KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

              Comment


                Parašė rat Rodyti pranešimą
                Gal geriau išvažiuoti ir turėti pajamų, nei čia būti bedarbiu arba už 800 dirbti.
                Gal. Kaip kam. Žiūrint kas ant kortos pastatyta. Aš pvz. negaliu palikti vaikų (kuriuos augintų močiutė ar kaimynė), atsisakyti praleisti gražiausius gyvenimo metus su žmona, vaikais, tėvais, su jais turėti poilsį savaitgaliais gamtoje, švęsti šventes, jausti sugumo jausmą, kad nesu čia vienas ir t.t., vien dėl to, kad papildomą kapeiką užsidirbti. Gal kai kas to neturi arba jam tai yra nereikšmingi dalykai. Kiek žmonių, tiek variantų, tik sakau, kad ne vienam nepavydžiu tų uždirbtų pinigų ir tikiuosi, kad neteks krimsti tokios duonos.
                gera gyventi gerai

                Comment


                  Parašė Kema Rodyti pranešimą
                  Gal. Kaip kam. Žiūrint kas ant kortos pastatyta. Aš pvz. negaliu palikti vaikų (kuriuos augintų močiutė ar kaimynė), atsisakyti praleisti gražiausius gyvenimo metus su žmona, vaikais, tėvais, su jais turėti poilsį savaitgaliais gamtoje, švęsti šventes, jausti sugumo jausmą, kad nesu čia vienas ir t.t., vien dėl to, kad papildomą kapeiką užsidirbti. Gal kai kas to neturi arba jam tai yra nereikšmingi dalykai. Kiek žmonių, tiek variantų, tik sakau, kad ne vienam nepavydžiu tų uždirbtų pinigų ir tikiuosi, kad neteks krimsti tokios duonos.
                  Pasiemi zmona , vaikus ir vaziuoji ia esme ,kad nenori vaziuot todel ir randi priezasciu trukdanciu. Kitas dalykas - tau papildoma kapeika, kitam paprasciausiai tai galimybe padoriai gyvent
                  KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                  Comment


                    Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                    Reikia but visisku idiotu, kad gyvent ir dirbt tokiom salygom ,kaip tu cia rasai.
                    Atlyginimai neblogi ir uz 8 valandas per diena, to viviskai pakanka ,kad keliese galima nutu issinuomot nama . Pats Airijoj pragyvenau 5 metus. Dirbdavau po 8 valandas per diena, turedavau 15 ir 45 minuciu pertraukeles darbe. Menesi padirbus persikraustem su keliais draugais i nuomojama nama. Penkiese gyvenom name su 4 meigamaisiais , 2 tualetais , didziule virtuve , svetaine ir nuosavu kiemu, ir moket uz ta nama iseidavo tik 7% menesio algos . Ir valgyt galima ka nori, ir savaitgaliais nedirbau nei pats nei ka snors is draugu. Aisku , kas praktikuoja sadomazochizma gal ir dirba tokiom salygom kaip tu rasai. Bet cia tai turi patikt zmogui, arba but visisku idiotu kad nesugebetu rast normalios gyvenamosios vietos ir panasiai. Kita vertus , idomu koks procentas zmoniu Lietuvoje perka pigiausia maista is pigiausiu supermarketu?
                    Sakau, visokių variantų yra. Yra kur ir palapinėse gyvena ir karališkas gulbes iš prūdo išsitrakę valgo.

                    Paskutinis sakinys irgi labai idomus pasirode. Sunkiai dirbt tau orumas neleidzia? man leidzia .
                    Ne man, o emigrantams. Kai čia, Lietuvoje, tai niekas nenori eiti seniams šiknas plauti, bulvių laukus ravėti ar griovius kasti, o už viršvalandžius kumščiu mojuoja, nes nelygis prieš draugus taip dirbti, bet užtenka tautiečiams nuvažiuoti užjūrin, kai visi darbai pasidaro mieli, tik padavai ir kuo daugiau . Aišku, yra ir išimčių, bet čia bendrai kalbu.
                    gera gyventi gerai

                    Comment


                      Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                      Pasiemi zmona , vaikus ir vaziuoji
                      Jo, kaip viskas paprasta, kaip lagaminus. Tiek to, kolkas pragyvenu ir čia .

                      ia esme ,kad nenori vaziuot todel ir randi priezasciu trukdanciu. Kitas dalykas - tau papildoma kapeika, kitam paprasciausiai tai galimybe padoriai gyvent
                      Taip, aš to ir neslepiu, kad važiuoti nenoriu. Išvažiuojantys irgi randa milijonus priežąsčių, nors sakau, įdėjus tiek darbo ir noro, kiek įdeda išvažiavus, manau galima pasiekti panašų rezultatą ir čia, bet daugelis mąsto: ai, čia niekam nereikalingas, pora cv išsiunčiau - neatsakė, kažką savo sukti irgi neverta, daug rizikos, tepu slides.
                      gera gyventi gerai

                      Comment


                        Parašė Kema Rodyti pranešimą
                        Ne man, o emigrantams. Kai čia, Lietuvoje, tai niekas nenori eiti seniams šiknas plauti, bulvių laukus ravėti ar griovius kasti, o už viršvalandžius kumščiu mojuoja, nes nelygis prieš draugus taip dirbti, bet užtenka tautiečiams nuvažiuoti užjūrin, kai visi darbai pasidaro mieli, tik padavai ir kuo daugiau . Aišku, yra ir išimčių, bet čia bendrai kalbu.
                        Realybė ta, kad vakarų Europoje net juodą darbą dirbdamas uždirbsi tiek, kad pajamų užteks (tegu ir kukliam) pragyvenimui. Lietuvoje - greičiausiai neužteks, nes kainų ir atlyginimo santykis visai ne Lietuvos naudai. Galima ilgai diskutuoti, kodėl taip yra ...
                        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                        Comment


                          Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
                          Tu turbut juokauji . cia uk arba usa as galiu iteisinti savo santykius su parneriu , galiu isivaikinti, arba pats vaiku pasidaryt ir niekas nepasmerks...galiu gaut top issilavinima ir but laimingu. Cia ne pasiteisinimas cia REALYBE!
                          Būti laimingu?
                          Visa žmonijos filosofija pripažįsta, kad laimė - ne laiko ir ne erdvės dimensijų objektas. Tai kad neapsigauk perdaug Mačiau Lietuvos kaime laimingesnių žmonių už pusę Londono kartu paėmus

                          Na, dėl homodiskomforto gal ir taip. Bet tai, sakykime, mažas lyrinis nukrypimas nuo pagrindinio scenarijaus

                          Comment


                            Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                            Realybė ta, kad vakarų Europoje net juodą darbą dirbdamas uždirbsi tiek, kad pajamų užteks (tegu ir kukliam) pragyvenimui. Lietuvoje - greičiausiai neužteks, nes kainų ir atlyginimo santykis visai ne Lietuvos naudai. Galima ilgai diskutuoti, kodėl taip yra ...
                            Tai gal realybė tiesiog ta, kad išvažiuoja kaip taisyklė būtent tie, kurie gėdijasi dirbti savo šalyje tokį darbą, o reikiamo išsilavinimo kitiems darbams arba intelekto tam išsilavinimui įsigyti neturi?
                            Bent jau pasižiūrėjus KAS iš mano aplinkos išvažiavo dėl ekonominių priežasčių - toks vaizdas ir susidaro

                            Comment


                              Iš principo dabar net ir juodo darbo neliko. Šlavėjams atlyginimus savivaldybės vėluoja mokėti. Dabar dauguma emigruoja dėl to, kad tiesiog neturi ko ėst, arba dėl to, jog dėl sumažinto atlyginimo/praradus darbą neišgali gražinti kredito - ir nenori būti išmesti į gatvę. Nu, aišku, yra visokių, bet, manau, kad didžioji masė emigruojančių - šiuo metu tą daro tiesiog iš skurdo.

                              Comment


                                Parašė Big Cat Rodyti pranešimą
                                Iš principo dabar net ir juodo darbo neliko. Šlavėjams atlyginimus savivaldybės vėluoja mokėti. Dabar dauguma emigruoja dėl to, kad tiesiog neturi ko ėst, arba dėl to, jog dėl sumažinto atlyginimo/praradus darbą neišgali gražinti kredito - ir nenori būti išmesti į gatvę. Nu, aišku, yra visokių, bet, manau, kad didžioji masė emigruojančių - šiuo metu tą daro tiesiog iš skurdo.
                                Nuo savęs nepabėgsi. Dauguma vis dėlto turi ir darbų ir gyvena padoriai.

                                Man tame filme dar vienas dalykas labai įdomiai atrodo: veikėjas iš "Ruskaja radija", kontoros, kurį yra vienas svarbiausių rusiškos propagandos ruporu Lietuvoje ir gauna "babkes" iš Rusijos vyriausybės, "samprotauja" apie Lietuvos valdžios nuodemes ir skiedžia kad "Lietuvoje yra dabar blogiausia padėtis visame pasaulyje".

                                Comment


                                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                  Dauguma vis dėlto turi ir darbų ir gyvena padoriai.
                                  Nežinau, kaip tu tą daugumą nustatai. Bet turėk omeny, kad Lietuvoje bedarbystė vos ne 18%. Tad šūdino darbo važiuoja dirbti tikrai ne iš gero gyvenimo. O gero darbo ten nėra - nes tenais gyvenančius vietinius irgi iš darbo atleidinėja, juk ir ten krizė. Va, skaičiau, kad Suomijos braškynus užplūdo darbuotojai iš Baltijos šalių. Nori pasakyti, metė čia padorų gyvenimą ir išvarė vasarą braškių skinti.
                                  Paskutinis taisė Big Cat; 2010.06.01, 11:07.

                                  Comment


                                    Parašė Big Cat Rodyti pranešimą
                                    Nežinau, kaip tu tą daugumą nustatai. Bet turėk omeny, kad Lietuvoje nedarbingumas vos ne 18%. Tad šūdino darbo važiuoja dirbti tikrai ne iš gero gyvenimo. O gero darbo ten nėra - nes tenais gyvenančius vietinius irgi iš darbo atleidinėja, juk ir ten krizė. Va, skaičiau, kad Suomijos braškynus užplūdo darbuotojai iš Baltijos šalių. Nori pasakyti, metė čia padorų gyvenimą ir išvarė vasarą braškių skinti.
                                    Turiu draugą fotografą, kuris vasara važiuoja į Švediją papildomai užsidirbti. Bet šiaip turi darbą ir nesiskundžia.

                                    Comment


                                      Pakalbink, kad tuos uždirbtus pinigus išleistų čia Lietuvoje, didės vartojimas, kils ekonomika

                                      Comment


                                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                        Turiu draugą fotografą, kuris vasara važiuoja į Švediją papildomai užsidirbti. Bet šiaip turi darbą ir nesiskundžia.
                                        Mažai tokių aristokratiškų darbų, kai visą vasarą galima turėt atostogas ir jas susiplanuoti savaip.
                                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                        Comment


                                          Dėl to 4-6 žmonių gyvenimo vienam kambary... Čia jau turbūt priklauso nuo to, kokie žmogaus išvažiavimo tikslai. Jei jie tikrai nori greitai užsidirbti, kuo daugiau sutaupyti, ir tuos pinigus parsivežti į Lietuvą, tai gal ir galima pakentėt kurį laiką (o ir Lietuvos ekonomikai tai į naudą būtų, jei jie daug pinigų parsivežtų). Bet aš tai taip nesugebėčiau, kažkokio konforto vis tiek reikia. O pragyvent Anglijoj, ypač jei moki kalbą, nėra sunku: aš dirbdavau po ~20 valandų per savaitę padavėjų ir atlyginimo+arbatpinigių man pilnai užteko ir susimokėt už nuomą, ir nusipirkt kokio tik noriu maisto, ir gert tokius gėrimus, kurie Lietuvoj atrodo neįperkami, ir dar namo šiek tiek tų pinigų parsivežiau (nedaug, bet vasarai užteko). O gyvenom keturiese arba penkiese 6 kambarių name: 3 dideli miegamieji, 2 mažesni kambariukai, kuriuos aš ir nuomavaus, bei svetainė. Lietuvoj dirbdamas po 20 valandų per savaitę taip niekad negalėčiau. Na bet galiausiai viskas vis tiek susivedė į tai, kad pasiilgau Lietuvos. Namų tas visas angliškas konfortas man tikrai niekad nepakeis, todėl dabar ir esu Lietuvoje. Nors kada nors dar norėčiau ir ten nuvažiuot: vasarai, ar kokiam pusmečiau, bet tikrai ne visam laikui.

                                          O kiek man teko bendraut su Londono lietuviais, tai daugmaž per pusę: pusė ketina grįžt, pusė neketina. Bet tai buvo daugiausiai žmonės pakankamai gerai ten įsitvirtinę, tarp tų, kurie ten juodą darbą dirba, ko gero, ketinančių grįžt žymiai daugiau.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X