Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos demografija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
    Elementaru – 3 vaikus turint „auginti“ nereikia, jie patys auga :] Rimtai, vieną auginant jam dėmesio reikia nuolatos, o štai trys žaidžia tarpusavy (be abejo, dėmesio taip pat reikia skirti).
    žinosiu, pas ką auga vaikai iš kriminalų skilties žiniose

    Comment


      Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą

      Elementaru – 3 vaikus turint „auginti“ nereikia, jie patys auga :] Rimtai, vieną auginant jam dėmesio reikia nuolatos, o štai trys žaidžia tarpusavy
      Tu kaip suprantu pats 3 vaikus augini?
      If a lion could speak, we could not understand him.

      Comment


        Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

        Tu kaip suprantu pats 3 vaikus augini?
        Neaugina, kaip sakė patys auga kažkur gatvėje.
        Flickr

        Comment


          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

          Tu kaip suprantu pats 3 vaikus augini?
          Sakykim, kad kalbu turėdamas rimtų argumentų.

          Parašė Lettered Rodyti pranešimą

          Neaugina, kaip sakė patys auga kažkur gatvėje.
          Sakė? Ne pirmą kartą pagalvoju, kad, atsižvelgiant į tamstos gerbėjimą suprasti kelių eilučių tekstą bei pranešimų kokybę, pačiam rimtai reikėtų apsvarstyti savo miestai.net pseudonimą paredaguoti pirmąją e pakeičiant į i.

          suoliuojantis puikiai parašė - skaitykite ir mokykitės.

          Comment


            Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
            Sakė? Ne pirmą kartą pagalvoju, kad, atsižvelgiant į tamstos gerbėjimą suprasti kelių eilučių tekstą bei pranešimų kokybę, pačiam rimtai reikėtų apsvarstyti savo miestai.net pseudonimą paredaguoti pirmąją e pakeičiant į i.
            Tai aš ir rašau tarp eilučių, čia jūs nemokat skaityti.
            Flickr

            Comment


              Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
              Su savo trimis galiu pasakyti, kad tikrai didžiausia probolema ne pinigai (bent jau mano tokia patirtis). Didžiausia problema, kad tai didelis papildomas "darbas". Ir atitinkamai gyvenimo būdo ir lūkesčių pasikeitimas ir suderinimas. Susitaikymas su tuo, kad kolegos (tie kur su vienu) po darbo bėgs alaus išgerti, o pats turi lėkti namo, nes vienas serga, o kitą tuo metu reikia kažkur nuvežti. Kad atostogų planus reikia suderinti, nes tuo metu vienas nori ten, kitas ten. Kad kartais iš darbo reikia rasti galimybę parlėkti vidury dienos, nes kažkurį reikia pas medikus nuvežti. O po to sugebėti atidirbti už tai. Ir beje ta priemiesčių mada: mes sąmonigai būstą statėmės mieste kur gera infrastruktūra ir arti viskas, kad į mokyklą būtų galima patiems nueiti ir pan. Bet tie priemiestiniai tai nežinau kaip tvarkosi ...

              Dėl pinigų tai kaip čia pasakius. jeigu uždirbama kiek daugiau nei vidurkis ir protingai planuojamos išlaidos, tai manau įmanoma. Bet yra tam tikros visuomenės dalies mentalitetas. Mano žmona finansininkė ir anksčiau pas ją atvažiuodavo draugės bendramokslės finansininkės, dirbusios Vilniuje tarptautinėse finansinėse kompanijose, uždirbdavusios tikrai daug. Taip ir nežinau ar pasigimdė jos vaikų ir kiek, bet tuo klausimu savo šnekomis jos mane nuolat nervindavo. Ten pastoviai buvo maždaug taip: vaikus galima gimdyti šiais laikais tik jei suvoki, kad galėsi jiems duoti viską kas geriausia. Negi galima pirkti vaikams maistą Maximoje. Jeigu nesugebėsi užsisakinėti maisto iš ekologinių ūkių, tai kaipgi galima auginrti vaikus. Negi leisi vaikus į paprastą mokyklą ar darželį ? Jei matai, kad nesugebėsi apmokėti už itin madingą privatų darželį ar mokyklą, nu taigi visiška neatsakomybė. Jei matai, kad nepajėgsi apmokėti studijų prestižiniame užsienio universitete, tai kaipgi galima gimdyt vaikus ... Ojojoj. Mano replikos ar to vaikams reikia ir kas iš jų išaugs toku atveju likdavo be atsakymo. Nors įsitiikinęs, kad čia buvo tiesiog atsikalbinėjimas ir noras rasti pasiteisinimą dėl nenoro savęs apkrauti papildomu darbu.
              Dar norėčiau pridurti (buvau rašęs berods kitoje temoje) kad ganėtinai sunku vaikus auginti jei šalia nėra "extended family" - tėvų, kitų artimų giminaičių. Mano atveju, jei suserga vaikas, ir reikia pasiimti iš darželio, nei man nei žmonai nereikia mesti darbų - seneliai nuvažiuoja, paima vaiką iš darželio, ir aš iš jų pasiimu jau sveiką vaiką po 3 ar 4 dienų. taip pat neturiu jokių problemų jeigu noriu išeiti tik dviese su žmona į teatrą ar koncertą. Jei vaikų seneliai gyvena už 100+ km, visos šitos pagalbos jau nebeturi.
              Tas nuima labai daug vaikų auginimo rūpesčių.

              Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
              Dėl pinigų tai kaip čia pasakius. jeigu uždirbama kiek daugiau nei vidurkis ir protingai planuojamos išlaidos, tai manau įmanoma. Bet yra tam tikros visuomenės dalies mentalitetas. Mano žmona finansininkė ir anksčiau pas ją atvažiuodavo draugės bendramokslės finansininkės, dirbusios Vilniuje tarptautinėse finansinėse kompanijose, uždirbdavusios tikrai daug. Taip ir nežinau ar pasigimdė jos vaikų ir kiek, bet tuo klausimu savo šnekomis jos mane nuolat nervindavo. Ten pastoviai buvo maždaug taip: vaikus galima gimdyti šiais laikais tik jei suvoki, kad galėsi jiems duoti viską kas geriausia. Negi galima pirkti vaikams maistą Maximoje. Jeigu nesugebėsi užsisakinėti maisto iš ekologinių ūkių, tai kaipgi galima auginrti vaikus. Negi leisi vaikus į paprastą mokyklą ar darželį ? Jei matai, kad nesugebėsi apmokėti už itin madingą privatų darželį ar mokyklą, nu taigi visiška neatsakomybė. Jei matai, kad nepajėgsi apmokėti studijų prestižiniame užsienio universitete, tai kaipgi galima gimdyt vaikus ... Ojojoj. Mano replikos ar to vaikams reikia ir kas iš jų išaugs toku atveju likdavo be atsakymo. Nors įsitiikinęs, kad čia buvo tiesiog atsikalbinėjimas ir noras rasti pasiteisinimą dėl nenoro savęs apkrauti papildomu darbu.
              Iš esmės sutinku, bet tarkime pagalvoju apie ketvirtą vaiką, kaip ir norėčiau, ir finansinės galimybės leidžia, bet mane stabdo mintis ar galėsiu skirti pakankamai kokybiško laiko ir dėmesio keturiems vaikams, visiškai neatsisakant sau skiriamo laiko. Čia toks pagrindinis stabdis - kad nebeužteks pakankamai skiriamo laiko ir dėmesio visiems.
              If a lion could speak, we could not understand him.

              Comment


                Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                Dar norėčiau pridurti (buvau rašęs berods kitoje temoje) kad ganėtinai sunku vaikus auginti jei šalia nėra "extended family" - tėvų, kitų artimų giminaičių. Mano atveju, jei suserga vaikas, ir reikia pasiimti iš darželio, nei man nei žmonai nereikia mesti darbų - seneliai nuvažiuoja, paima vaiką iš darželio, ir aš iš jų pasiimu jau sveiką vaiką po 3 ar 4 dienų. taip pat neturiu jokių problemų jeigu noriu išeiti tik dviese su žmona į teatrą ar koncertą. Jei vaikų seneliai gyvena už 100+ km, visos šitos pagalbos jau nebeturi.
                Tas nuima labai daug vaikų auginimo rūpesčių.
                Retkarčiais – taip. Ir dar su sąlyga, kad seneliai sėdi ir laukia iškvietimo. Žinau ne vieną atvejį, kai seneliai (visiškai teisingai) pasako, kad „savo vaikus jau užauginom, jūs auginate patys“.

                Iš esmės sutinku, bet tarkime pagalvoju apie ketvirtą vaiką, kaip ir norėčiau, ir finansinės galimybės leidžia, bet mane stabdo mintis ar galėsiu skirti pakankamai kokybiško laiko ir dėmesio keturiems vaikams, visiškai neatsisakant sau skiriamo laiko. Čia toks pagrindinis stabdis - kad nebeužteks pakankamai skiriamo laiko ir dėmesio visiems.
                Manyč, kad vienintelis variantas yra derinti pomėgius ar bandyti patraukti prie savųjų. Aišku, daug niuansų.

                Comment


                  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                  Dar norėčiau pridurti (buvau rašęs berods kitoje temoje) kad ganėtinai sunku vaikus auginti jei šalia nėra "extended family" - tėvų, kitų artimų giminaičių. Mano atveju, jei suserga vaikas, ir reikia pasiimti iš darželio, nei man nei žmonai nereikia mesti darbų - seneliai nuvažiuoja, paima vaiką iš darželio, ir aš iš jų pasiimu jau sveiką vaiką po 3 ar 4 dienų. taip pat neturiu jokių problemų jeigu noriu išeiti tik dviese su žmona į teatrą ar koncertą. Jei vaikų seneliai gyvena už 100+ km, visos šitos pagalbos jau nebeturi.
                  Tas nuima labai daug vaikų auginimo rūpesčių.
                  Kieno seneliai gyvena kur nors kitame Lietuvoje gale arba apskritai jų nėra samdosi aukles tiems reikalams, arba vienas iš sutuoktinių tiesiog nedirba (arba labai apribotai) iki kol vaikai nepaauga iki tokio amžiaus, kol gali būti vieni. Bet kokiu visi variantai nemažai kainuoja, tai juokinga skaityti tokius teiginius neva vaikai nekainuoja. Realiai kainuoja kaip ir kiekvienas šeimos narys. Nebent kažkas nuėjęs į pvz. kavinę su vaikais sau užsisako normalų patiekalą, o vaikams duoda kokių nors atsineštų čipsų pavalgyti. Arba keliauja tik vieni, o vaikai lieka su seneliais.
                  Paskutinis taisė Lettered; 2023.02.10, 15:06.
                  Flickr

                  Comment


                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                    Kieno seneliai gyvena kur nors kitame Lietuvoje gale arba apskritai jų nėra samdosi aukles tiems reikalams, arba vienas iš sutuoktinių tiesiog nedirba (arba labai apribotai) iki kol vaikai nepaauga iki tokio amžiaus, kol gali būti vieni. Bet kokiu visi variantai nemažai kainuoja, tai juokinga skaityti tokius teiginius neva vaikai nekainuoja. Realiai kainuoja kaip ir kiekvienas šeimos narys. Nebent kažkas nuėjęs į pvz. kavinę su vaikais sau užsisako normalų patiekalą, o vaikams duoda kokių nors atsineštų čipsų pavalgyti. Arba keliauja tik vieni, o vaikai lieka su seneliais.
                    Auginant 3 vaikus išmoka yra 408€, kas nėra taip jau ir mažai.



                    If a lion could speak, we could not understand him.

                    Comment


                      Nemažai Europos šalių kenčia nuo mažo gimstamumo. Tai čia gal net ES lygio klausimas daryti nuodugnius tyrimus.
                      Šiaip išskirčiau ir būsto plotį, nes maži būstai ir šiaip erdvė mažina gimstamumą.

                      Vienu metu Lenkija, Slovakija labai mažai gimdė, mažiau nei Lietuva. Dabar lyg Lenkija atsigauna, dėl Slovakijos nežinau.

                      Lietuvos atveju tai paprasčiausias neapibrėžtumas per pandemiją ir dabar karą. Žodžiu reikalinga šalies Izraelizacija, o senos iliuzijos dužo, žmonės nebežino ar verta. Aš nors dar vaikų neplanuoju, bet jau atėjus svarbiam pasirinkimo momentui savo atveju dabar irgi turėčiau abejonių, kai per žinias ten gąsdina apie NATO-Rusijos branduolinį karą, o atsargos karininkai spekuliuoja, kad gal ir nieko būtų parizikuot nueit iki Maskvos, nes "taip ar taip šakės". Beje. nesakau, kad nesąmones šneka dėl galimo tiesioginio įsitraukimo, bet tas neapibrėžtumas veikia sąmonę, nors pavykus išvengti rimtesnio WWIII, greičiausiai lauktų kūdikių bumas.

                      Comment


                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                        Kieno seneliai gyvena kur nors kitame Lietuvoje gale arba apskritai jų nėra samdosi aukles tiems reikalams, arba vienas iš sutuoktinių tiesiog nedirba (arba labai apribotai) iki kol vaikai nepaauga iki tokio amžiaus, kol gali būti vieni. Bet kokiu visi variantai nemažai kainuoja, tai juokinga skaityti tokius teiginius neva vaikai nekainuoja. Realiai kainuoja kaip ir kiekvienas šeimos narys. Nebent kažkas nuėjęs į pvz. kavinę su vaikais sau užsisako normalų patiekalą, o vaikams duoda kokių nors atsineštų čipsų pavalgyti. Arba keliauja tik vieni, o vaikai lieka su seneliais.
                        O kam ta nuobodi kavinė? Jeigu už lango nemerkia lietus/šlapdriba, tempi 6-tą ryto savo vaikus iš lovų, kol jiems padedi susiruošti išeiti laukan, antroji pusė paruošia virtų kiaušinių su žalumynais ir karšta arbata ir pėdinat smagiai į savo miesto parką/sodą/skverą/paupį papusryčiauti neįprastoje aplinkoje. Pakeliui ir architektūrą aptarsite, šiaip laiką drauge praleisite, o puikūs įspūdžiai kainuos juokingus 10 EUR.

                        „Kam jums pinigai, jeigu neturite fantazijos“.

                        Comment


                          Padidinti gimstamumą padėtų pasikeitęs valstybės požiūris į didmiesčius ir daugiau uždirbančiuosius. Dabar geriausia auginti vaiką regione uždirbant daugmaž vidutinį atlyginimą - gausi kompensaciją pirmam būstui, tavo pajamos išėjus tėvystės/motinystės atostogų nepasikeis, šalia namų turėsi neapkrautą, ir dažnai naują ar atnaujintą socialinę infrastruktūrą. O jei daugiau uždirbi ir mieste - tada viskas iš savęs - brangesniam būstui jokios nuolaidos, per tėvystės atostogas turėsi susimažinti pajamas iki vidurkio, galimai patogiausias variantas bus primokėti už privatų darželį, o vėliau gal ir už mokyklą, su kitom paslaugom irgi panašiai. Didmiesčio gyventojas ir dar daugiau uždirbi - pats kaltas, pasirūpink savim, vyriausybei vis dar rūpi tik dirbtinų sovietmečio industrializacijos sukurtų miestelių išlaikymas.

                          Comment


                            Parašė Kristisz Rodyti pranešimą
                            vyriausybei vis dar rūpi tik dirbtinų sovietmečio industrializacijos sukurtų miestelių išlaikymas.
                            Nu nu, už tai rajonose užsidarinėja ligonines ir jos apjungiamos, kaip ir visokie bankų skyriai, kaip ir mokyklos, ir jau nekalbu apie darželius. Išvyksti į rajoną gyventi ir tampi ilgamečiu savo vaikų taksistu, be mašinos esi miręs, gyveni iš esmės nesibaigiančiuose privačių namų kvartaluose be iš vis žmogiškos infrastruktūros, o ką jau kalbėti apie socialinę infrą. Ten tiesiog nieko nėra, išskyrus, jeigu pasiseka bažnyčia, gal kultūrkė, o gal dar ir kapines šalia, kad būtų ne taip toli vežti. Jokios socializacijos vietos, išskyrus vietinę koops ar dar kokią parduotuvę. Čia yra didžiausias socialinės politikos pravalas, koks tik galėjo būti. Padaryta be galvos. Bet kitko iš šitos valstybės tikėtis ir negalima buvo.
                            Paskutinis taisė R.D.; 2023.02.10, 23:24.

                            Comment


                              Na, LT maža šalis, kasdien po darbo ir Vilniuj ne visi eina kultūrintis, o savaitgaliais, turbūt max 1,5h ir tu didesniam mieste. Sporto užsiėmimai irgi yra kiekvienam rajono centre, tai po mokyklos irgi nereikia kažkur po miestą bastytis ir mokėt brangiai už treniruotes. Tikrai nėra taip, kad Vilnius, Kaunas ir kita Lietuva

                              Comment


                                Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
                                Elementaru – 3 vaikus turint „auginti“ nereikia, jie patys auga :] Rimtai, vieną auginant jam dėmesio reikia nuolatos, o štai trys žaidžia tarpusavy (be abejo, dėmesio taip pat reikia skirti).
                                Jeigu gyveni pėstute įveikiamu atstumu nuo darbo, darželio/mokyklos ir poliklinikos (svarbiausios kasdienybės įstaigos), tai nėra jokių problemų. Vaikus auginti nėra brangu (į spec. poreikius nesuplečiant), sunkiausia lūkesčius/gyvenimo būdą pakeisti atsiradus vaikams. Tiesa, nelabai ilgam, nes gana greitai savo paties vaikams pasidarai nebeįdomus.
                                Auginant tris ir norint kad augtų ne "patys", o išauginti dorus piliečius tai reikai kad vieas iš tėvų nedirbtu, o vaikais rūpintusi.

                                Comment


                                  Nezinau ar kazkas jau minejo tai, bet labai daug kur akcentuojama apie tai kad Lietuva labai dosni mokanti uz vaiko preziuros atostogas. Bet paziurejus kokios sumos mokamos tevam kurie iseje 2 metu vaiko preziuros atostogu. Asmuo uzdirbantis vidutini darbo uzmokesti 1 metais gauna 771.86 eur o antrais metais 441.00 eur, tai finansiskai tikrai gali buti sunku tuos pirmus du metus jei yra busto paskola ir pan dalykai, o ypac dabar prie tokios infliacijos ir dabartinio euribor. Aisku variantas eiti tik 1 metu vaiko prieziuros atostogu kur butu mokama 1102.57 eur, bet daugumai manau nera galimybiu eiti 1 metu del darzeliu trukumo ir pan. tai siti skaiciavimai paemus vidutini darbo uzmokesti pvz. MMA gaunatis tevas/mama gautu 1 metais 360.40 eur o 2 metais
                                  218.04 eur, jei dar susilaukiama antro vaiko per tuos 2 metus, tai isvis turbut situacija nepavydetina tampa.

                                  Comment


                                    Žinau, kad tiems, kas ima 24 mėn. vaiko priežiūros atostogas nuo šių metų sumažino išmokas

                                    Comment


                                      Kaip suprantu, mano parašymas „vaikų auginti nereikia, jie auga patys“ privertė sumišti vaikų dar neauginančius :] Nieko nieko, ateis laikas – suprasite.

                                      Comment


                                        Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                        Dėl pinigų tai kaip čia pasakius. jeigu uždirbama kiek daugiau nei vidurkis ir protingai planuojamos išlaidos, tai manau įmanoma. Bet yra tam tikros visuomenės dalies mentalitetas. Mano žmona finansininkė ir anksčiau pas ją atvažiuodavo draugės bendramokslės finansininkės, dirbusios Vilniuje tarptautinėse finansinėse kompanijose, uždirbdavusios tikrai daug. Taip ir nežinau ar pasigimdė jos vaikų ir kiek, bet tuo klausimu savo šnekomis jos mane nuolat nervindavo. Ten pastoviai buvo maždaug taip: vaikus galima gimdyti šiais laikais tik jei suvoki, kad galėsi jiems duoti viską kas geriausia. Negi galima pirkti vaikams maistą Maximoje. Jeigu nesugebėsi užsisakinėti maisto iš ekologinių ūkių, tai kaipgi galima auginrti vaikus. Negi leisi vaikus į paprastą mokyklą ar darželį ? Jei matai, kad nesugebėsi apmokėti už itin madingą privatų darželį ar mokyklą, nu taigi visiška neatsakomybė. Jei matai, kad nepajėgsi apmokėti studijų prestižiniame užsienio universitete, tai kaipgi galima gimdyt vaikus ... Ojojoj. Mano replikos ar to vaikams reikia ir kas iš jų išaugs toku atveju likdavo be atsakymo. Nors įsitiikinęs, kad čia buvo tiesiog atsikalbinėjimas ir noras rasti pasiteisinimą dėl nenoro savęs apkrauti papildomu darbu.
                                        Pastebėjau šitą dalyką ir jis taip pat man niekad nebuvo suprantamas, lyg mums patiems vaikystėje buvo blogai įprasta mokykla, įprastas maistas iš prekybos centrų, įprasti nebrangūs rūbai ir t. t. Ar labai daug kas vaikystėje bent susimąstydavot apie tai, ar jums kur kas labiau rūpėjo žaisti kokių gaudynių, chaly chalo ar "žemės"? Susigalvoja, kad "vaikams reikia", nors gal jiems to nė kiek nereikia.

                                        Bet manau, kad paskutinis sakinys tikrai dažnais atvejais būna atsakymas.

                                        Ir dar kitas, sakyčiau labai šlykštus niuansas - tėvų noras vieniems prieš kitus pasirodyti savo "suš*ktą statusą", vaikus tam panaudojant tik kaip priemonę - "mano geriau aprengtas, šustresnėj mokykloj mokosi, ekologiškai valgo".

                                        Mane labai panašiai vaikystėje stebindavo toks dalykas (manau, psichologiškai giminiškas anksčiau paminėtiems reiškiniams): jeigu mokykloje kas primušdavo kokį vaiką, labai daug kurie pažįstami tėvai tuojau pat puldavo skaičiuoti vieni kitų pinigus - aha, mes mažiau uždirbam, jie mus laiko niekuo, tai užtat vaiką primušė. Tokie dalykai priversdavo net žagtelėti, nes nieko mes vaikystėje apie tuos tėvų pinigus nesuprasdavom ir jie mažiausiai mums rūpėdavo. O tie primušimai įvykdavo grynai dėl vaikškų nesąmonių, kur tėvų alga būdavo kaip kitos visatos dimensija.

                                        Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                                        Nu nu, už tai rajonose užsidarinėja ligonines ir jos apjungiamos, kaip ir visokie bankų skyriai, kaip ir mokyklos, ir jau nekalbu apie darželius. Išvyksti į rajoną gyventi ir tampi ilgamečiu savo vaikų taksistu, be mašinos esi miręs, gyveni iš esmės nesibaigiančiuose privačių namų kvartaluose be iš vis žmogiškos infrastruktūros, o ką jau kalbėti apie socialinę infrą. Ten tiesiog nieko nėra, išskyrus, jeigu pasiseka bažnyčia, gal kultūrkė, o gal dar ir kapines šalia, kad būtų ne taip toli vežti. Jokios socializacijos vietos, išskyrus vietinę koops ar dar kokią parduotuvę. Čia yra didžiausias socialinės politikos pravalas, koks tik galėjo būti. Padaryta be galvos. Bet kitko iš šitos valstybės tikėtis ir negalima buvo.
                                        Bet kuriame rajono centre, ar netgi ne centre - šiaip mieste su bent 5000 gyventojų (na, vėl kaip pavyzdį pateiksiu Švenčionėlius), bus pėsčiomis pasiekiamu atstumu ir mokykla, ir darželis, ir paslaugos, ir būreliai, ir bažnyčia, ir keli prekybos centrai, ir gamta, ir kultūrnamis (su dažnai net labai gyva ir aktyvia veikla), ir kokios nors jaunimo iniciatyvos (ne, kalbu ne apie bambalines, bet padorias iniciatyvas). Tikrai nereikia niekur važinėti, kad visa tai būtų. Ir beje, rajone galima gyventi nebūtinai privačiame name. Galima daugiabutyje, o su daugiabučių renovacija nemažoje dalyje rajonų situacija yra žymiai geresnė nei Vilniuje, o ypač Kaune.

                                        Aš irgi priėjau prie išvados, kad vaikų auginimas rajone paprastesnis, pigesnis, mažiau streso keliantis ir gal netgi kokybiškesnis. Labai gerai kad Vilnius šalia, o gauti algą Vilniuje ir leisti ją rajone - tai labai populiarus variantas, kuris labai pasiteisina. Ir jeigu jau prisireikia kokų nors super pramogų, paslaugų, apsipirkimų, per oro uostą kur nors skristi... Visada nesunkiai pavažuosi, mašina ar traukiniu.
                                        Paskutinis taisė Tomizmas; 2023.02.12, 23:10.
                                        Snowflakes will attack U <3

                                        Comment


                                          Iš G. Žiemelis interviu.
                                          Gal toks biški į šoną.
                                          https://youtu.be/pVKv7xh2GiY?t=4506

                                          ~1990

                                          Izraelis - 4.7 mln
                                          Lietuva - 3.7 mln

                                          ~2023

                                          Izraelis - 10.5 mln
                                          Lietuva - 2.45 mln

                                          Comment

                                          Working...
                                          X