Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
    Baltarusiai tai bus įsileidžiami patys paskutiniai. Valdžioje gal užteks proto suvokti, kad visi vidiniai apribojimai bus pasaka be galo, jei nebus kontroliuojami atvykstantys.
    Gali būti ir toks variantas, kad baltarusius bus bijoma mažiausiai įsileisti, nes dauguma jų jau bus persirgę Bet kam aš pritariu, tai tam, kad jeigu Lietuvos tikslas yra išnaikinti virusą iki minimumo - tai to su atviromis sienomis pasiekti niekaip nepavyks. Tas mane ir labiausiai neramina, kad kai nėra aiškaus tikslo, tai kas iš to, kad mes dabar fiksuojame po 5 naujus atvejus per dieną, jeigu po kelių savaičių jų jau gali būti po 50?

    Comment


      Baltarusijoje +919 atvejų per vieną dieną. Beveik tūkstantis! Ar dar gali būti kokių kalbų apie sienos atidarymą su jais?

      Ir beje, Lukašenka degs pragare. Tegul tvarko situaciją, kol dar įmanoma. Krikščionis gi, toks religingas, į cerkvę eina.
      Snowflakes will attack U <3

      Comment


        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
        Baltarusijoje +919 atvejų per vieną dieną. Beveik tūkstantis! Ar dar gali būti kokių kalbų apie sienos atidarymą su jais?
        O kas čia kalbėjo, kad su Baltarusija dabar atidarys sienas? Manau visi supranta, kad tai šiai dienai yra absurdas, klausimas kitas - ar absurdas yra atidaryti Vilniaus oro uostą, kad ir dalinai?

        Comment


          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

          O kas čia kalbėjo, kad su Baltarusija dabar atidarys sienas? Manau visi supranta, kad tai šiai dienai yra absurdas, klausimas kitas - ar absurdas yra atidaryti Vilniaus oro uostą, kad ir dalinai?
          Visai logiškai skamba sienų atidarymas ir kelionių atnaujinimas su šalimis, turinčiomis panašią politiką ir epidemijos situaciją kaip mes, pvz. Estija ir Latvija.
          Post in English - fight censorship!

          Comment



            Su tuo sutinku, tik bijau, kad kai Skvernelis kalba, kad prasidės skrydžiai nuo 05.15, tai jis kalba ne apie Latviją ir Estiją.

            Comment


              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

              Būtent tame ir yra esmė, kad išeitis iš dabartinės padėties aš matau tik tris:

              1) stebuklas
              2) imuniteto įgavimas (tas nevyksta)
              3) viruso išnaikinimas (tas nevyksta, dėl tos pačios priežasties, kad kai kurios įmonės vis dar dirba)
              Eidvi, o kaip su situo treciu punktu, buvo paminetas pries nepilnas keturias savaites? Vyksta ar ne? Ar cia sugrojo pirmas punktas?

              Comment


                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                O kas čia kalbėjo, kad su Baltarusija dabar atidarys sienas? Manau visi supranta, kad tai šiai dienai yra absurdas, klausimas kitas - ar absurdas yra atidaryti Vilniaus oro uostą, kad ir dalinai?
                JIs nėra uždarytas teoriškai. Kažkada keleiviniai skrydžiai turi būti leisti. Turi būti nustatyta tvarka.


                Comment


                  Įdomus atvejis yra Sri Lanka, susitvarkė gražiai, susirgimų skaičiai minimalūs, atleido karantiną (https://news.lk/news/political-curre...-of-the-public) ir nuo tada naujų susirgimų skaičiai per dieną padidėjo 3-7 kartais (https://www.worldometers.info/corona...try/sri-lanka/).

                  Aišku skaičiai sąlyginai maži palyginus su populiacija, bet panašu, kad galima tikėtis susirgimų padidėjimo, jei karantinas atlaisvinamas per anksti.

                  Comment


                    Parašė rmss Rodyti pranešimą
                    Įdomus atvejis yra Sri Lanka, susitvarkė gražiai, susirgimų skaičiai minimalūs, atleido karantiną (https://news.lk/news/political-curre...-of-the-public) ir nuo tada naujų susirgimų skaičiai per dieną padidėjo 3-7 kartais (https://www.worldometers.info/corona...try/sri-lanka/).

                    Aišku skaičiai sąlyginai maži palyginus su populiacija, bet panašu, kad galima tikėtis susirgimų padidėjimo, jei karantinas atlaisvinamas per anksti.
                    Bet testu skaicius, kaip Togo ir Bisau Gvinejos

                    Comment


                      Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

                      Eidvi, o kaip su situo treciu punktu, buvo paminetas pries nepilnas keturias savaites? Vyksta ar ne? Ar cia sugrojo pirmas punktas?
                      Su tuo trečiu punktu viskas tvarkoj. Aš tiesiog ten nesudėjau visų kintamųjų, nes gi ir taip gavosi paklodė Esmė ta, kad pagal tuometinę situaciją aš nemačiau galimybių Lietuvoje išnaikinti virusą ir tame buvo daug faktorių, rasi daug mano pasisakymų ir dar netgi iš anksčiau, kur sakiau, jog vienas pagrindinių viruso išnaikinimo faktorių yra veido kaukės. Ir visgi jos bus įvestos, viruso išnaikinimas Lietuvoje pasidarė visai realus. Ir čia yra mano problema - aš nematau jokio vidurinio kelio. Aš negalvoju, kad Lietuvoje vaikai gali neiti į mokyklas metus ar metus visur vaikščioti vien tik su veido kaukėmis. Ir čia tik vaikai, o kur dar 1000 kitų suaugusių problemų. Aš matau tik du kelius - arba herd immunity, arba visiškas viruso išnaikinimas. Aš pritarsiu bet kuriam iš tų kelių, bet nepritarsiu vos ne metus truksiančiam karantinui, kad ir 'daliniam'. Dėl to mane truputi stebina, kai mes džiaugiamės, kad naujų susirgimų sumažėjo iki 5 per dieną (ir čia yra kuo džiaugtis), bet tuo pačiu tą pačią dieną mes skelbiame, kad jau po dviejų savaičių atsinaujins skrydžiai.

                      Comment


                        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                        Su tuo trečiu punktu viskas tvarkoj. Aš tiesiog ten nesudėjau visų kintamųjų, nes gi ir taip gavosi paklodė Esmė ta, kad pagal tuometinę situaciją aš nemačiau galimybių Lietuvoje išnaikinti virusą ir tame buvo daug faktorių, rasi daug mano pasisakymų ir dar netgi iš anksčiau, kur sakiau, jog vienas pagrindinių viruso išnaikinimo faktorių yra veido kaukės. Ir visgi jos bus įvestos, viruso išnaikinimas Lietuvoje pasidarė visai realus. Ir čia yra mano problema - aš nematau jokio vidurinio kelio. Aš negalvoju, kad Lietuvoje vaikai gali neiti į mokyklas metus ar metus visur vaikščioti vien tik su veido kaukėmis. Ir čia tik vaikai, o kur dar 1000 kitų suaugusių problemų. Aš matau tik du kelius - arba herd immunity, arba visiškas viruso išnaikinimas. Aš pritarsiu bet kuriam iš tų kelių, bet nepritarsiu vos ne metus truksiančiam karantinui, kad ir 'daliniam'. Dėl to mane truputi stebina, kai mes džiaugiamės, kad naujų susirgimų sumažėjo iki 5 per dieną (ir čia yra kuo džiaugtis), bet tuo pačiu tą pačią dieną mes skelbiame, kad jau po dviejų savaičių atsinaujins skrydžiai.
                        Bet jei siandien pats uzsikrestum, rytoj butu +1, mazas zingsnelis zmogui, didelis suolis zmonijai, ar ne taip?

                        Comment



                          Pats supranti, kokį bullshitą kalbi?

                          Comment


                            Eidvi, o kas yra konkrečiai tas visiško viruso išnaikinimo kelias?
                            Sėdėti visiškam lock-downe iki tol, kol naujų atvejų skaičius nukris iki stabilaus nulio? Skamba gražiai, bet kaip tai įgyvendinti? Nei viena valstybė negali sau leisti visiškai stabdyti ekonomikos ilgam laikui.

                            Dėl to ir taikomi tarpiniai variantai, kaip palaikyti ekonomikos "variklį", tuo pačiu neperkraunant sveikatos apsaugos sistemos. Tai yra, karantinai dabar jau daug kur švelninami. Žinoma, tai gali iššaukti šiokį tokį užsikrėtimų augimą, bet svarbiausia, kad jis būtų kontroliuojamas.

                            Kas liečia skrydžių atnaujinimą, tai nemanau, kad tai iššauks kažkokį eksponentinį augimą. Juk pradžioje bus leisti skrydžiai tik į ES valstybes ir tik į tas, kur stabili epidemiologinė situacija. Be to, griežtai bus tikrinami visi atvyksantys - patirties jau turim. Na, o aviakompanijoms bus suteikta šiokia tokia "pagalvė", kuri leis nors šiek tiek užsidirbti ir išvengti visiško bankroto.
                            Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                            Marsrutai.lt tinklaraštis!
                            SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                            Comment



                              Visiškas viruso išnaikinimas yra tada, kada kaip minimum savaitę mes fiksuojam po 0 naujų atvejų, o jei koks atsiranda - tai gerai susidorojam atsekdami kontaktus. Teoriškai, kad išnaikinti virusą, tereikia dviejų savaičių visiško lock-downo. Pas mus tas lock-down'as jau du mėnesius (tik ne visiškas), bet jau pasimatė visai neblogi rezultatai. 5 nauji susirgimai per dieną, aš tą sakiau prieš savaitę ar dvi, bet pasikartosiu - kad jau tada buvo kritinis laikas įvesti absoliutų lockdowną. Jis žiaurus, bet reikalingas, kad virusas išnyktų. O dabar mes einame priešingu keliu - džiaugiamės 5 užsikrėtimų per dieną atvejais ir pradedam atšaukinėti karantiną, atnaujinti skrydžius ir t.t. Aš netikiu, kad jeigu mes atsipalaiduosim, tai virusas neišplis. Aš tikiu, kad virusas gali nustoti plisti tik tada, kada bus išnaikintas arba kada bus pasiekta herd immunity.

                              Comment


                                Bet nepamiršk, kad, net ir sumažinus naujų atvejų kiekį iki nulio, niekas negali užtikrinti, jog, pradėjus švelninti karantiną, atvejų skaičius nešoks vėl į viršų. Sunkiai įmanoma visiškai pažaboti virusą, kol nėra vakcinos.

                                Be to, ilgas lock-down turi ir dar vieną šalutinį efektą, apart jau daug kartų aptarto ekonominio ir psichologinio. Ilgai gyvendami visiškai steriliomis sąlygomis, žmonės praranda imunitetą ir tampa daug mažiau atsparūs visokiems virusams. Logika paprasta - organizmas atsipalaiduoja, nevykdydamas savo gynybinės funkcijos.
                                Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                Comment


                                  Visiškas viruso išnaikinimas yra tada, kada kaip minimum savaitę mes fiksuojam po 0 naujų atvejų, o jei koks atsiranda - tai gerai susidorojam atsekdami kontaktus.
                                  Tą patį galima efektyviai daryti ir su penkiais atvejais. Ne saloje gyvenam, kad tą 0 ilgai išlaikytume, kai aplinkinėse šalyse iki 0 ilgas kelias. Lenkija, su kuria ryšių daugiausia, kasdien vis dar fiksuoja po 300 naujų atvejų. Žiūrint iš ekonominių pozicijų, būtent sienos su Lenkija atvėrimo reikia labiausiai. Bet sprendimai dėl sienų gal išvis priklausys ne tiek nuo Lietuvos, kiek nuo ES pozicijos ar kitų šalių sprendimų.
                                  Paskutinis taisė senasnamas; 2020.04.29, 07:53.

                                  Comment


                                    Matyt, lenkai pasiekė piką, kai prieš savaitę buvo 550 naujų atvejų per vieną dieną. Gal ir pas juos neužilgo mažėjimas prasidės.

                                    Kas liečia ekonomiką, tai juk ir dabar siena nėra visiškai uždaryta. Krovininius automobilius praleidžia, taip pat, atrodo, pavyko pasiekti susitarimą dėl praleidimo per Lenkijos teritoriją asmenų, vykstančių dirbti į Vakarus. Iš esmės siena uždaryta tik turistinėms kelionėms ir pramogoms, apsipirkimams.
                                    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                    Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                    Comment


                                      Deja, turime dar vieną židinį.

                                      Naujas karštas taškas: Kartenos slaugos ligoninėje 21 pacientui patvirtintas koronavirusas (106)

                                      Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84160999
                                      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                      Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                      Comment


                                        Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                                        Bet nepamiršk, kad, net ir sumažinus naujų atvejų kiekį iki nulio, niekas negali užtikrinti, jog, pradėjus švelninti karantiną, atvejų skaičius nešoks vėl į viršų.
                                        Jei virusas būtų visiškai pažabotas savaitę ar pan. fiksuotumėm po 0 naujų atvejų, tai jis atsinaujinti galėtų tik tuo atveju, jeigu vėl iš naujo būtų atvežtas iš užsienio.Ir netgi laikant uždarytas sienas - jis turbūt būtų atvežtas, kad ir tų pačių furistų, tai būtų sėdėjimas ant tiksinčios bombos, kada niekad nežinai kur ir kada jinai gali sprogti. Kai tos bombos sproginėja karantino metu - tai jas lengva suvaldyti, bet bijau, kad atšaukus karantiną jų taip lengvai nesuvaldysim. Bet galbūt, jeigu mes įvaldytumėm meną gesinti židinius, t.y. atsiradus naujiems atvejams uždarinėti miestus, o ne šalį, mums pavyktų plius/minus normaliai gyventi. Bet aš negaliu įsivaizduoti kaip toks scenarijus galėtų veikti, jeigu būtų nuimti suvaržymai avialinijoms ir keliauti po užsienį.

                                        Comment


                                          Kas nors tuos gydytojus-etatininkus, zujančius per 5 savivaldybes sutramdys ar ne?
                                          Show must go von!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X