Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Aš tai labiau už keliones laukiu Zero Covid

    Bet pastaruoju metu tampa vis akivaidžiau, kad pasiekus tą išsvajotąjį Zero, labai sunku jį išlaikyti net ir su griežtomis priemonėmis. Į Taivaną, Vietnamą, Singapūrą virusas su trenksmu grįžo nepaisant sienų uždarymų ir visų atvykėlių griežtos izoliacijos. Kai kurios Ramiojo vandenyno salos, iki tol išvis neturėjusios susirgimo atvejų, irgi krito kovoje su virusu. Iš esmės per pastarąjį mėnesį laisvų nuo viruso kraštų labai sumažėjo, tik Naujoji Zelandija su Australija laikosi gerai.

    Kokios gi priežastys? Man tik viena į galvą ateina. Matyt, išplitus naujoms atmainoms, 14 dienų saviizoliacija jau nebepakankama norint įsitikinti, kad žmogus tikrai neužsikrėtęs. Tai yra racijos kai kurių valstybių sprendimuose (pvz Honkongas) izoliuoti atvykėlius 21 dieną.
    Aišku, Europa vargu ar kada nors įsivestų trijų savaičių izoliaciją viešbutyje, nes jiems tai pasirodys pernelyg žiauri priemonė, turbūt
    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
    Marsrutai.lt tinklaraštis!
    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

    Comment


      Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
      Aš tai labiau už keliones laukiu Zero Covid

      Bet pastaruoju metu tampa vis akivaidžiau, kad pasiekus tą išsvajotąjį Zero, labai sunku jį išlaikyti net ir su griežtomis priemonėmis. Į Taivaną, Vietnamą, Singapūrą virusas su trenksmu grįžo nepaisant sienų uždarymų ir visų atvykėlių griežtos izoliacijos.
      Didžiausias trenksmas įvyko Tailande, kuris iki tol tvarkėsi pavyzdingai - balandžio pradžioje 30k atvejų, dabar jau per tokį trumpą laiką beveik 120k ir greit auga.

      Nors vis dėlto, kaip Prancūzijos dydžio šalyje, tie Tailando 120000 atvejų ir po 3000 kasdien yra vis tiek labai nedaug, lyginant su ta pačia Prancūzija. O testavimas Tailande gana geras.
      Snowflakes will attack U <3

      Comment


        Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą
        Nu taip, o manai nusiteikimas nieko neduoda? Kaip sakoma "ko bijai, tas ir atsitiks". Turiu omeny, užsikrėsi liga, nuo kurios, jei nesi senukas, didelė tikimybė jog nemirsi. O tarp tų mirusių jaunų žmonių - ar buvo daryti tyrimai, kiek iš jų buvo rūkoriai? Garintojai? Kokios jų giminės ligos istorijos? Pvz. pas mane iš artimųjų, nė karto nebuvo tokių kalbų/nuotaikų, kaip "teta ligoninėj guli", "sesei darys operaciją", "važiuosim lankyt pusbrolį į ligoninę, "marti jau pusmetis kaip gydoma". Genetinis veiksnys irgi svarbus. Kodėl manai jog turėčiau susirgti? Net iki viso šito praktiškai su niekur reguliariau nebendradavau.
        Manai virusui įdomus, koks tavo nusiteikimas? Jei pamatys linksmą - nepuls? Nusiteikimas svarbus psichologinei būsenai/ligoms, o ne virusams.

        Nu taip, didelė tikimybė kad vietoj mirties turėsi sugadintą nervų sistemą, plaučių nepakankamumą ar dar kokią lėtinę problemą. Bet juk nemirei!

        Šiaip truputi keista, bet pagal tyrimus rukoriai mirė mažiau. Manoma kad rukimas ant tiek sugadina plaučius kad virusas nesugeba rasti sveiko receptoriaus prie kurio prisikabinti.

        Na visada yra barbariškas variantas - atsisakyti pripažinti, kad sergi, tada numirti nuo išgydomo sveikatos sutrikimo ir aiškinti, kad mūsų šeimoje ligoninėje niekas negulėjo.

        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

        Aš tai nesijuokiu iš to, ką jis rašo. Buvo kitoje temoje minėjęs, kad turi psichologinių problemų, tai juoktis kažkaip man neatrodo labai padoru... Nors postuose išdėstyti dalykai, tokie kaip "negražūs vakcinų pavadinimai" ar "nusiteikimas nesirgti" skamba labai nekaip.
        Na aš irgi stengiausi gražiai atsižvelgiant į prisipažintas psichologines problemas bet kai pradėjo apie šokį su termometrais rašyti tai tik juoktis ir telieka



        Comment


          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

          Didžiausias trenksmas įvyko Tailande, kuris iki tol tvarkėsi pavyzdingai - balandžio pradžioje 30k atvejų, dabar jau per tokį trumpą laiką beveik 120k ir greit auga.

          Nors vis dėlto, kaip Prancūzijos dydžio šalyje, tie Tailando 120000 atvejų ir po 3000 kasdien yra vis tiek labai nedaug, lyginant su ta pačia Prancūzija. O testavimas Tailande gana geras.
          Tailando atvejis, deja, nestebina - jie pasiilgo turistų ir prieš kelis mėnesius atidarė sienas, nors ir su šiokiais tokiais ribojimais.
          Labiau stebina tokios šalys kaip Singapūras, Taivanas, kur virusas įsisuko ir paplito populiacijose nepaisant griežtos atvykėlių kontrolės. Anksčiau šios šalys sugebėdavo per kelias savaites ar daugiausia per mėnesį susitvarkyti su protrūkiais, atsekti ir izoliuoti kontaktus ir grįžti prie ZERO. Kažin, ar pavyks šį kartą.
          Tailandui jau turbūt nebepavyks.

          Beje, Pietų Amerikoje vėl žiauri banga kyla. Argentinoje ir Čilėje jau tragiškai didelis sergamumas, nors ir neblogai abi šalys juda su skiepijimu.
          Paskutinis taisė Vilnietizz; 2021.05.21, 08:32.
          Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
          Marsrutai.lt tinklaraštis!
          SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

          Comment


            Parašė liootas Rodyti pranešimą

            Čia apie efektyvumą. Bet mirtims atrasti turbūt buvo per trumpalaikis tyrimas. https://www.thelancet.com/journals/l...628-0/fulltext
            Dėkui, buvau nematęs šito. Bet labai jau maža imtis. Būtų įdomu patesnės apimties kokius tyrimus pamatyti.

            Comment


              Vakar Lietuvoje buvo fiksuota 664 nauji atvejai, prieš savaitę tą pačią dieną buvo vos ne dvigubai daugiau. Regis banga ne tai kad pasuko į kitą pusę, bet smigo staigiai žemyn ir to vien tik su vakcinacija paaiškinti neišeina, neabejotinai tam įtakos turėjo ir prieš savaitę buvę šilti ir saulėti orai.

              Comment


                Į kiną su bet kokia kauke nepateksi: piktinasi dvigubais standartais

                Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1506868?copied

                Medicininė kaukė arba respiratorius yra prievolė žiūrovui, nustatyta operacijų vadovo sprendimu. Mes privalome užtikrinti, kad mūsų svečiai šios prievolės laikytųsi – esame griežtai įpareigoti, nors manome, kad tai perteklinė priemonė. Po prekybos centrus galima vaikštinėti su šaliku ant nosies, o atsidūrus prie kino salės durų atsiranda pareiga dėtis kaukę arba respiratorių“, – kalbėjo G.Plytnikas.
                Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                Marsrutai.lt tinklaraštis!
                SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                Comment


                  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                  Į kiną su bet kokia kauke nepateksi: piktinasi dvigubais standartais

                  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1506868?copied

                  Čia tie "atsakingieji" verslininkai, kurie saugosis net labiau nei reikia, tik leiskit dirbt.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                    Parašė index Rodyti pranešimą

                    Čia tie "atsakingieji" verslininkai, kurie saugosis net labiau nei reikia, tik leiskit dirbt.
                    Na,tas tiesa.

                    Na ir šiaip, čia ne švelnint, o griežtint gal reiktų. Kitos Europos šalys jau pamažu atsisako paprastų kaukių, o vietoje to reikalauja visose viešose patalpose dėvėti FFP2 klasės respiratorius. Lietuvoje gi į parduotuvę ar troleibusą įleidžia kad ir su šaliku ar skarele. Gal tą jau laikas keisti ?
                    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                    Marsrutai.lt tinklaraštis!
                    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                    Comment


                      Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

                      Na,tas tiesa.

                      Na ir šiaip, čia ne švelnint, o griežtint gal reiktų. Kitos Europos šalys jau pamažu atsisako paprastų kaukių, o vietoje to reikalauja visose viešose patalpose dėvėti FFP2 klasės respiratorius. Lietuvoje gi į parduotuvę ar troleibusą įleidžia kad ir su šaliku ar skarele. Gal tą jau laikas keisti ?
                      Esant tokiai covid dinamikai, nesistebėčiau, jei bus einama tik laisvinimo keliu.

                      Comment


                        Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                        Manai virusui įdomus, koks tavo nusiteikimas? Jei pamatys linksmą - nepuls? Nusiteikimas svarbus psichologinei būsenai/ligoms, o ne virusams.

                        Nu taip, didelė tikimybė kad vietoj mirties turėsi sugadintą nervų sistemą, plaučių nepakankamumą ar dar kokią lėtinę problemą. Bet juk nemirei!

                        Šiaip truputi keista, bet pagal tyrimus rukoriai mirė mažiau. Manoma kad rukimas ant tiek sugadina plaučius kad virusas nesugeba rasti sveiko receptoriaus prie kurio prisikabinti.

                        Na visada yra barbariškas variantas - atsisakyti pripažinti, kad sergi, tada numirti nuo išgydomo sveikatos sutrikimo ir aiškinti, kad mūsų šeimoje ligoninėje niekas negulėjo.



                        Na aš irgi stengiausi gražiai atsižvelgiant į prisipažintas psichologines problemas bet kai pradėjo apie šokį su termometrais rašyti tai tik juoktis ir telieka


                        Gal pas mane giminėj tikrai geri genai ir nesegama, ligoninėse negulima, o žmonės - ilgaamžiai? Ir nesergantys tokiomis ligomis, kurių pavojingumas abejotinas. Kad mirtingumas didesnis nei gripo - tai dar niekis. Kiek procentų visų užsikrėtusių miršta? Jei bent kokie 20, tada taip, jau rimčiau. Ir tai daugiausia pagyvenę žmonės. Tai nereiškia, kad aš jų negerbiu - priešingai, nuoširdžiai niekinu jaunus, nes apart žodžių karoče/seni jie daugiau nelabai ką moka pasakyti.
                        Dėl šokio su termometrais - tiesiog norėjau pasakyti, kad jei ne tie pirmieji 2020 sausio vaizdai iš Kinijos, gal ir Europa, likęs pasaulis nebūtų ėmęsis tokių geležinių kovos priemonių. Kai pamatėme skafandruotus kosmonautus matuojančius temperatūrą, kaišiojančius pagaliukus į nosį, paskui dar tie apokaliptiniai vaizdai, kai kaimynai užrėmę laiko galimai sergančio žmogaus buto duris, kad tas neištrūktų, arba kai policija gatvėje uždubasina žmogelį be kaukės... Tai natūralu, jog pamatę, kas dedasi tenais rytuose, mūsiškiai irgi perėmė iš kinų tuos pačius metodus. Nu gal nieks nieko nemušė, bet vistiek, tie nebūtinų įstaigų uždarymai, testavimas-karantinavimas. Na ir visų tų vaizdų fone tikrai mintyse suskamba Kinijos himnas. Man tas ir dvejopa - šalis, kuri negarsėja itin aukštais higienos standartais, tačiau įvykus tokiai krizei, staiga imasi drakoniškų priemonių, ir išnaikina ligą iki nulio. Tai kodėl jie negali visam laikui išmokti gyventi švariai kad tokių virusų protrūkiai nebesikartotų?
                        Sako, beveiki visi LT žmonės pažįsta kažką, kas sirgo šituo. Aš tai tikrai ne, ir netgi uždraudžiau sau pažinoti žmones, kurie pažįsta bent vieną sirgusį. O jei pažįsta - tuomet norėčiau sužinoti, kurią dieną buvo patvirtintas jo atvejis. Juk buvo ir tūkstančiais per dieną skaičiuojama, gal kažkur tomis dienomis visi ir spėjo papažinoti?
                        Dėl spardymosi - išgirdus šūkį "Pasiraitokime rankoves ir grįžkime į normalų gyvenimą", man prieš akis iškyla jaunas žmogus, užsiimantis kovos menais, ir tas momentas, kuomet stovėdamas ant vienos kojos, kitą pakelia į orą ir spiria... O jo kūne cirkuliuoja pyzferis, kuris pagamintas šalyje, kuri pandemijos pradžioje nesugebėjo užtikrinti kaukių dėvėjimo, ir dar tie BLM protestai. Tas ir įdomu, kad šalis, leidusi nekontroliuojamai virusui plisti, dabar jau gelbėja pasaulį su bene geriausia vakcina.
                        O visiems, kurie mane laiko kažkokiu keistu siūlau pamatyti mane gyvai- nors šiame forume kaip tik madinga slėptis už slapyvardžių, o gyvai pažįstami gal tik vienetai narių, tačiau, tačiau...

                        Comment


                          Kažkodėl statistikoje nerodo, kiek buvo paskiepyta vakar, gegužės 20 d.

                          Comment


                            Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                            Esant tokiai covid dinamikai, nesistebėčiau, jei bus einama tik laisvinimo keliu.
                            Na, galima tokį miksą daryti laisvinimų iš vienos pusės, ir griežtinimų, iš kitos, kad sumažinti riziką

                            Pavyzdžiui, autobusuose ir traukiniuose galima įvesti prievolę dėvėti respiratorius, bet mainais atsisakyti keleivių skaičiaus ribojimo ir leisti užimti bent jau visas sėdimas vietas. Panašiai neseniai padarė Vokietija.
                            Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                            Marsrutai.lt tinklaraštis!
                            SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                            Comment


                              Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                              Gal pas mane giminėj tikrai geri genai ir nesegama, ligoninėse negulima, o žmonės - ilgaamžiai? Ir nesergantys tokiomis ligomis, kurių pavojingumas abejotinas. Kad mirtingumas didesnis nei gripo - tai dar niekis. Kiek procentų visų užsikrėtusių miršta? Jei bent kokie 20, tada taip, jau rimčiau. Ir tai daugiausia pagyvenę žmonės. Tai nereiškia, kad aš jų negerbiu - priešingai, nuoširdžiai niekinu jaunus, nes apart žodžių karoče/seni jie daugiau nelabai ką moka pasakyti.
                              Dėl šokio su termometrais - tiesiog norėjau pasakyti, kad jei ne tie pirmieji 2020 sausio vaizdai iš Kinijos, gal ir Europa, likęs pasaulis nebūtų ėmęsis tokių geležinių kovos priemonių. Kai pamatėme skafandruotus kosmonautus matuojančius temperatūrą, kaišiojančius pagaliukus į nosį, paskui dar tie apokaliptiniai vaizdai, kai kaimynai užrėmę laiko galimai sergančio žmogaus buto duris, kad tas neištrūktų, arba kai policija gatvėje uždubasina žmogelį be kaukės... Tai natūralu, jog pamatę, kas dedasi tenais rytuose, mūsiškiai irgi perėmė iš kinų tuos pačius metodus. Nu gal nieks nieko nemušė, bet vistiek, tie nebūtinų įstaigų uždarymai, testavimas-karantinavimas. Na ir visų tų vaizdų fone tikrai mintyse suskamba Kinijos himnas. Man tas ir dvejopa - šalis, kuri negarsėja itin aukštais higienos standartais, tačiau įvykus tokiai krizei, staiga imasi drakoniškų priemonių, ir išnaikina ligą iki nulio. Tai kodėl jie negali visam laikui išmokti gyventi švariai kad tokių virusų protrūkiai nebesikartotų?
                              Sako, beveiki visi LT žmonės pažįsta kažką, kas sirgo šituo. Aš tai tikrai ne, ir netgi uždraudžiau sau pažinoti žmones, kurie pažįsta bent vieną sirgusį. O jei pažįsta - tuomet norėčiau sužinoti, kurią dieną buvo patvirtintas jo atvejis. Juk buvo ir tūkstančiais per dieną skaičiuojama, gal kažkur tomis dienomis visi ir spėjo papažinoti?
                              Dėl spardymosi - išgirdus šūkį "Pasiraitokime rankoves ir grįžkime į normalų gyvenimą", man prieš akis iškyla jaunas žmogus, užsiimantis kovos menais, ir tas momentas, kuomet stovėdamas ant vienos kojos, kitą pakelia į orą ir spiria... O jo kūne cirkuliuoja pyzferis, kuris pagamintas šalyje, kuri pandemijos pradžioje nesugebėjo užtikrinti kaukių dėvėjimo, ir dar tie BLM protestai. Tas ir įdomu, kad šalis, leidusi nekontroliuojamai virusui plisti, dabar jau gelbėja pasaulį su bene geriausia vakcina.
                              O visiems, kurie mane laiko kažkokiu keistu siūlau pamatyti mane gyvai- nors šiame forume kaip tik madinga slėptis už slapyvardžių, o gyvai pažįstami gal tik vienetai narių, tačiau, tačiau...
                              Gal tau pasisekė, bet lošti loteriją su itin pavojingomis užkrečiamomis ligomis stipriai neprotinga. Niekinti žmonių apskritai nereikia.

                              Kinija nėra susijusi su infekcijų kontrolės priemonėmis, tą darytų bet kuri šalis (išskyrus Baltarusiją, Šiaurės Korėją, Turkmėnistaną), kur prasidėtų tokios ligos protrūkis.

                              Nežinau, kaip galima uždrausti pažinoti žmones – mano pirmi pažįstami covid susirgo 2020 kovą. Comirnaty skiepus tamstos žiniai sukūrė Biontech, ir jie gaminami per kelias valstybes. Viena vakcinos dozė prieš pasiekdama pacientą kelis kartus perskrenda Atlantą.

                              Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

                              Na, galima tokį miksą daryti laisvinimų iš vienos pusės, ir griežtinimų, iš kitos, kad sumažinti riziką

                              Pavyzdžiui, autobusuose ir traukiniuose galima įvesti prievolę dėvėti respiratorius, bet mainais atsisakyti keleivių skaičiaus ribojimo ir leisti užimti bent jau visas sėdimas vietas. Panašiai neseniai padarė Vokietija.

                              Kad jau net galimybių pasas (asimetriškas karantino laisvinimas) kai kurių verslų pagal principus, o ne pelno siekimą laikomas diskriminacija, apartheidu ir dar kitokiais kliedesiais.

                              Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2021.05.21, 12:43.

                              Comment


                                Statistikos departamentas išleido naują diagramos filmuką:

                                Comment


                                  Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                                  Gal tau pasisekė, bet lošti loteriją su itin pavojingomis užkrečiamomis ligomis stipriai neprotinga. Niekinti žmonių apskritai nereikia.

                                  Kinija nėra susijusi su infekcijų kontrolės priemonėmis, tą darytų bet kuri šalis (išskyrus Baltarusiją, Šiaurės Korėją, Turkmėnistaną), kur prasidėtų tokios ligos protrūkis.

                                  Nežinau, kaip galima uždrausti pažinoti žmones – mano pirmi pažįstami covid susirgo 2020 kovą. Comirnaty skiepus tamstos žiniai sukūrė Biontech, ir jie gaminami per kelias valstybes. Viena vakcinos dozė prieš pasiekdama pacientą kelis kartus perskrenda Atlantą.
                                  Bet tokios titaniškos priemonės kaip durų plombavimas ko gero tik pas kinus įmanomas. O tos 3 jūsų paminėtos šalys gali ir nesiimti jokių veiksmų, tačiau jei persigalvos, tai šių šalių karantinų taisyklių nesilaikymas smogtų su tokia jėga... mažų mažiausiai nukankintų kalėjime.
                                  Užkrečiama ne kiek liga, kiek kovos su ja metodų kopijavimas vienos valstybės nuo kitos (pirmiausia Kinija, pas kuriuos viskas prasidėjo).
                                  Paskutinis taisė Kristupas0220; 2021.05.21, 13:22.

                                  Comment


                                    Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

                                    Bet tokios titaniškos priemonės kaip durų plombavimas ko gero tik pas kinus įmanomas. O tos 3 jūsų paminėtos šalys gali ir nesiimti jokių veiksmų, tačiau jei persigalvos, tai šių šalių karantinų taisyklių nesilaikymas smogtų su tokia jėga... mažų mažiausiai nukankintų kalėjime.
                                    Užkrečiama ne kiek liga, kiek kovos su ja metodų kopijavimas vienos valstybės nuo kitos (pirmiausia Kinija, pas kuriuos viskas prasidėjo).
                                    Aš tamstai dar kartą sakau, kad šitų priemonių būtų imtasi bet kurioje šalyje, kurioje būtų kilusi pandemija, įskaitant tvirčiausias pasaulio demokratijas.

                                    Comment


                                      Na pas mus bent jau nebuvo tokių nesąmonių kaip durų plombavimas, mušimas ar net šaudymas už pasirodymą be kaukės. Pirmąją karantino savaitę tikrai buvo tuščiau, nu bet gal ne taip kaip pas juos, kai gatvėje - nė vienos mašinos.

                                      Comment


                                        Parašė kristupas0220 Rodyti pranešimą
                                        na pas mus bent jau nebuvo tokių nesąmonių kaip durų plombavimas, mušimas ar net šaudymas už pasirodymą be kaukės. Pirmąją karantino savaitę tikrai buvo tuščiau, nu bet gal ne taip kaip pas juos, kai gatvėje - nė vienos mašinos.
                                        Jei tai būtų prasidėję Lietuvoje, būtų buvę panašiai.

                                        Comment


                                          O tuo metu, Lietuva pagal Wordometer šiandien pasiekė 10% populiacijos dabar ar anksčiau užkrėstų kovidu. Jeigu neskaičiuoti priklausomų teritorijų - 10 vieta pasaulyje. Liūdna.
                                          Snowflakes will attack U <3

                                          Comment

                                          Working...
                                          X