Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Zorro Rodyti pranešimą
    Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 1531 naujas COVID-19 atvejis, penktadienį skelbta apie naują užsikrėtimų rekordą, kai buvo nustatyti 2066 nauji užsikrėtimo atvejai, tačiau vilniečių tai negąsdina. Likus pusantro mėnesio iki Kalėdų apniukusį šeštadienį daugybė žmonių nutarė praleisti prekybos centruose.

    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1407910?copied
    Aš tai jau seniai nesistebiu ir jau nuleidau rankas, nes beviltiška kažką keisti. Dar seniau bandydavau kažką šnekėti ta tema su aplinkiniais, bet pastebėjau, kad man pradeda grėsti reali socialinė izoliacija - likti be žmonių, norinčių su manimi bendrauti, tai kažkaip dabar neauklėju. Suaugę žmonės, jeigu proto nėra, tai aš ne mesijas ir jiems nepadėsiu. Daug ką netgi trigerina kad nenoriu sveikintis už rankų, ar kad nusiprkęs ką nors parduotuvėje ar degalinėje, išpurškiu prekę dezinfekciniu (pakuotę aišku, o ne jos turinį). Iš kur aš žinau, kas prieš tai čiupinėjo. Žmones kažkodėl tai nervina.
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      Parašė Zorro Rodyti pranešimą
      Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 1531 naujas COVID-19 atvejis, penktadienį skelbta apie naują užsikrėtimų rekordą, kai buvo nustatyti 2066 nauji užsikrėtimo atvejai, tačiau vilniečių tai negąsdina. Likus pusantro mėnesio iki Kalėdų apniukusį šeštadienį daugybė žmonių nutarė praleisti prekybos centruose.

      Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1407910?copied
      Ozas šiandien iki pietų buvo apytuštis.
      Įdomiau, tai, kad kavinėse, privačiose sodybose ir pan. tebevyksta uždari vakarai. Ten padėtis nekontroliuojama..

      P.S. šiaip jau visuomenė pasidalinusi, dalis saugosi, dalis linkusi į "puotą maro metu".
      Ypač Žemaitijoje ir žmonos tėviškėje tame tarpe, visi kone agresyviai "prieš koronavirusą", "ancnukius", skiepus. Manau, sociologai turėtų panagrinėti šiuos reiškinius.
      Paskutinis taisė Sula; 2020.11.14, 22:04.

      Comment


        Parašė Sula Rodyti pranešimą
        Ypač Žemaitijoje ir žmonos tėviškėje tame tarpe, visi kone agresyviai "prieš koronavirusą", "ancnukius", skiepus. Manau, sociologai turėtų panagrinėti šiuos reiškinius.
        Žemaitijoj, ypač jų (nedidelėje bet visgi) specifinėje žemaitiškoje informacinėje aplinkoje vienu metu labai aktyviai reiškėsi vatnikai (Lėkštučiai, Titovai etc.), tas gali turėti kažkiek įtakos, galbūt.
        Post in English - fight censorship!

        Comment


          Parašė Sula Rodyti pranešimą

          Ozas šiandien iki pietų buvo apytuštis.
          Įdomiau, tai, kad kavinėse, privačiose sodybose ir pan. tebevyksta uždari vakarai. Ten padėtis nekontroliuojama..

          P.S. šiaip jau visuomenė pasidalinusi, dalis saugosi, dalis linkusi į "puotą maro metu".
          Ypač Žemaitijoje ir žmonos tėviškėje tame tarpe, visi kone agresyviai "prieš koronavirusą", "ancnukius", skiepus. Manau, sociologai turėtų panagrinėti šiuos reiškinius.
          Tai čia ne tik Žemaitijoje. Ir Vilniuje kiek pilna tokių. Kaukę užsidėti - kažkoks kaip orumo pažeminimas, suniekinimas. Daug kas kai ateina su kauke, tai kažkodėl dar būtinai jaučia pareigą paaiškinti, kad "man šiaip nereikia tos kaukės, aš čia tik tam užsidėjau, kad negaučiau baudos", tarsi aplinkiniams tai labai aktualu. Nors nežinau, gal čia tik man neaktualu, gal kitiems labai svarbu ar žmogus su "ancnukiu" nes nenori užkrėsti savęs ir artimų žmonių, ar tik dėl baudos? Gal tai kažką sako apie žmogų svarbaus, ko aš nesuprantu?

          Kad vyksta tūsai namuose ir sodybose, uždarius barus, tai manau čia niekam ne paslaptis, ir niekas to nesukontroliuos. Nebent sužinojus tokį atvejį, pranešti anonimiškai pareigūnams, tegul nuvažiuoja, pasižiūri kas vyksta.

          Parašė index Rodyti pranešimą

          Žemaitijoj, ypač jų (nedidelėje bet visgi) specifinėje žemaitiškoje informacinėje aplinkoje vienu metu labai aktyviai reiškėsi vatnikai (Lėkštučiai, Titovai etc.), tas gali turėti kažkiek įtakos, galbūt.
          Prie ko čia vatnikai. JAV, Brazilija, visokie Ispanijos, Vokietijos, UK masiniai protestai prieš kaukes ir t. t. Čia žymiai platesnio masto problema, nei kažkokių siaurų politinių pažiūrų ratas. Ir tai yra baisiausia.
          Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.11.14, 22:13.
          Snowflakes will attack U <3

          Comment


            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
            Daug kas kai ateina su kauke, tai kažkodėl dar būtinai jaučia pareigą paaiškinti, kad "man šiaip nereikia tos kaukės, aš čia tik tam užsidėjau, kad negaučiau baudos"
            Aš taip pat vaikštau su kauke vien todėl kad Veryga taip liepė.

            Comment


              Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

              Tai čia ne tik Žemaitijoje. Ir Vilniuje kiek pilna tokių. Kaukę užsidėti - kažkoks kaip orumo pažeminimas, suniekinimas. Daug kas kai ateina su kauke, tai kažkodėl dar būtinai jaučia pareigą paaiškinti, kad "man šiaip nereikia tos kaukės, aš čia tik tam užsidėjau, kad negaučiau baudos", tarsi aplinkiniams tai labai aktualu. Nors nežinau, gal čia tik man neaktualu, gal kitiems labai svarbu ar žmogus su "ancnukiu" nes nenori užkrėsti savęs ir artimų žmonių, ar tik dėl baudos? Gal tai kažką sako apie žmogų svarbaus, ko aš nesuprantu?

              Kad vyksta tūsai namuose ir sodybose, uždarius barus, tai manau čia niekam ne paslaptis, ir niekas to nesukontroliuos. Nebent sužinojus tokį atvejį, pranešti anonimiškai pareigūnams, tegul nuvažiuoja, pasižiūri kas vyksta.



              Prie ko čia vatnikai. JAV, Brazilija, visokie Ispanijos, Vokietijos, UK masiniai protestai prieš kaukes ir t. t. Čia žymiai platesnio masto problema, nei kažkokių siaurų politinių pažiūrų ratas. Ir tai yra baisiausia.
              Vatnikai aktyviai skleidžia dezinformaciją apie virusą. Visokie antivakseriai, antikoronininkai dažniausiai yra pro-putiniški (bent jau Lietuvoj).

              Šita vatnikišką botą, su reverse image search, pats pagavau, kai pasakojo apie tai kaip jai kažkokia tariama gydytoja pasakojo, kad kaukės neveikia ir korona sugalvota. Visokios bobos su gėlių rėmais, 15 min ir delfi komentarų sekcijoj, prisiskaito tokio šūdo ir tiki. Kai parašiau, kad ji yra rusiškas trolis ir numečiau linką, ištrynė visus komentarus.


              Botas: https://www.facebook.com/saule.saule.71216141
              Originalas: https://www.facebook.com/isabellapalmierii/

              Galit pareportint kaip fake accountą

              Comment


                Kas liečia sodybas, privačias šiuo atveju. Bendroje Facebook draugų grupėje buvo mintis iškelta, jog neva niekas neturi teisės kontroliuoti, kiek privačioje ir nuošalioje sodyboje yra žmonių, suprask negalės policija ar kas reikalauti patekti į vidų ir/ar tikrinti ar yra ne daugiau nei 10 žmonių iš max 2 namų ūkių. Čia tiesa ar kliedesys ? Gal kas plačiau pakomentuos ?
                - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                - Rusija su Amerika kariauja.
                - Ir ką, kaip ten reikalai?
                - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                - O amerikiečiai?
                - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                Comment


                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                  Kad vyksta tūsai namuose ir sodybose, uždarius barus, tai manau čia niekam ne paslaptis, ir niekas to nesukontroliuos. Nebent sužinojus tokį atvejį, pranešti anonimiškai pareigūnams, tegul nuvažiuoja, pasižiūri kas vyksta.
                  Viena, jei vakarėliui ar renginiui išnuomuota kavinė ar IŠNUOMUOTA sodyba - tokie dalykai dabar taip, draudžiami. Bet jei vyksta balius, šventė, susibūrimai savuose namuose ar sodyoje - šito karantino sąlygos nedraudžia, tad abejoju, ar policija išvis reaguotų į pranešimą, kad "kaimynas pasikvietė 10 svečių į namus". Nebent tai būtų iškvietimas dėl triukšmo. Karantino sąlygos negalioja privačioje teritorijoje, tad čia teisėsauga bejėgė. Norint riboti galimybes lankytis svečiuose ar priiminėti svečius, jau nepakanka karantino režimo. Čia jau reikėtų įvesti nepaprastąją padėti.

                  Parašė DSaulius Rodyti pranešimą
                  Kas liečia sodybas, privačias šiuo atveju. Bendroje Facebook draugų grupėje buvo mintis iškelta, jog neva niekas neturi teisės kontroliuoti, kiek privačioje ir nuošalioje sodyboje yra žmonių, suprask negalės policija ar kas reikalauti patekti į vidų ir/ar tikrinti ar yra ne daugiau nei 10 žmonių iš max 2 namų ūkių. Čia tiesa ar kliedesys ? Gal kas plačiau pakomentuos ?
                  Užsiimti sodybų nuoma draudžiama, tačiau tiesiog pasikviesti į savo nuosavą sodybą kad ir 50 draugų - kol kas nedraudžiama.
                  Paskutinis taisė 99; 2020.11.16, 11:57.
                  Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                  Marsrutai.lt tinklaraštis!
                  SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                  Comment


                    Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

                    Vatnikai aktyviai skleidžia dezinformaciją apie virusą. Visokie antivakseriai, antikoronininkai dažniausiai yra pro-putiniški (bent jau Lietuvoj).

                    Šita vatnikišką botą, su reverse image search, pats pagavau, kai pasakojo apie tai kaip jai kažkokia tariama gydytoja pasakojo, kad kaukės neveikia ir korona sugalvota. Visokios bobos su gėlių rėmais, 15 min ir delfi komentarų sekcijoj, prisiskaito tokio šūdo ir tiki. Kai parašiau, kad ji yra rusiškas trolis ir numečiau linką, ištrynė visus komentarus.


                    Botas: https://www.facebook.com/saule.saule.71216141
                    Originalas: https://www.facebook.com/isabellapalmierii/

                    Galit pareportint kaip fake accountą
                    Lietuvos kontekste gal šitie dalykai koreliuoja, nors galima rasti ir priešingų variantų - aršių tautininkų ir net nacionalistų, skleidžiančių tas idėjas. Bet tai nepaaiškina milžiniško tokių "idėjų" išplitimo visame pasaulyje. Čia kur kas gilesnė problema. Kad Lietuvoje tai koreliuoja arba su "vatnikizmu', arba su "romantiniu nacionalizmu" matyt paaiškinama tuo, kad visokias sąmokslo teorijas mėgsta žmonės, kurie niekuo nepasitiki, viskas kas yra čia ir dabar jiems yra blogai (ypač valdžia, be abejo), ir jie pastoviai ieško alternatyvos, kitokio požiūrio, kuris būtų priešingas esamam. JAV kontekste antimaskeriai koreliuoja su prijautimu Trumpui - o Trumpas ir buvo išrinktas kaip "kovojantis prieš sistemą".

                    Neslėpsiu, ir gal daug forumiečių dar pamena, kad kai buvau jaunesnis, man pačiam tas kitokių idėjų ieškojimas ir ėjimas prieš sistemą atrodė cool, vos ne kaip kažkoks pasaulio gelbėjimas nuo sisteminio blogio, bet su patirtimi pamatai, kaip iš tikrųjų veikia pasaulis, ir to atsikratai. Arba ne.
                    Snowflakes will attack U <3

                    Comment


                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                      Lietuvos kontekste gal šitie dalykai koreliuoja, nors galima rasti ir priešingų variantų - aršių tautininkų ir net nacionalistų, skleidžiančių tas idėjas. Bet tai nepaaiškina milžiniško tokių "idėjų" išplitimo visame pasaulyje. Čia kur kas gilesnė problema. Kad Lietuvoje tai koreliuoja arba su "vatnikizmu', arba su "romantiniu nacionalizmu" matyt paaiškinama tuo, kad visokias sąmokslo teorijas mėgsta žmonės, kurie niekuo nepasitiki, viskas kas yra čia ir dabar jiems yra blogai (ypač valdžia, be abejo), ir jie pastoviai ieško alternatyvos, kitokio požiūrio, kuris būtų priešingas esamam. JAV kontekste antimaskeriai koreliuoja su prijautimu Trumpui - o Trumpas ir buvo išrinktas kaip "kovojantis prieš sistemą".

                      Neslėpsiu, ir gal daug forumiečių dar pamena, kad kai buvau jaunesnis, man pačiam tas kitokių idėjų ieškojimas ir ėjimas prieš sistemą atrodė cool, vos ne kaip kažkoks pasaulio gelbėjimas nuo sisteminio blogio, bet su patirtimi pamatai, kaip iš tikrųjų veikia pasaulis, ir to atsikratai. Arba ne.
                      https://thebulletin.org/2020/10/how-...e-geopolitics/

                      Vatnikų propaganda yra globali. Nors tai turbūt yra tik žibalo pylimas į ugnį. Kitos priežastys gali būti kompleksinės: socialinės, psichologinės, ekonominės. Labai dažnai, tie antisisteminio mąstymo žmonės, tiesiog nesuvokia kaip tos sistemos, apie kurias jie šneka, veikia. Kitaip tariant yra idiotai.

                      Comment


                        Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

                        https://thebulletin.org/2020/10/how-...e-geopolitics/

                        Vatnikų propaganda yra globali. Nors tai turbūt yra tik žibalo pylimas į ugnį. Kitos priežastys gali būti kompleksinės: socialinės, psichologinės, ekonominės. Labai dažnai, tie antisisteminio mąstymo žmonės, tiesiog nesuvokia kaip tos sistemos, apie kurias jie šneka, veikia. Kitaip tariant yra idiotai.
                        Na, paprastai iš tikrųjų tai yra nesuprantantys žmonės. Nes tie, kurie supranta sistemos veikimą, prieš ją neis, ir dar tokiais kvailais būdais. Be sistemos nebus duonos.
                        Snowflakes will attack U <3

                        Comment


                          Parašė DSaulius Rodyti pranešimą
                          Kas liečia sodybas, privačias šiuo atveju. Bendroje Facebook draugų grupėje buvo mintis iškelta, jog neva niekas neturi teisės kontroliuoti, kiek privačioje ir nuošalioje sodyboje yra žmonių, suprask negalės policija ar kas reikalauti patekti į vidų ir/ar tikrinti ar yra ne daugiau nei 10 žmonių iš max 2 namų ūkių. Čia tiesa ar kliedesys ? Gal kas plačiau pakomentuos ?
                          Policija į privačią valdą gali įeiti tik jeigu yra pagrindas manyti, kad vyksta nusikaltimas. Anoniminis pranešimas yra pakankamas pagrindas. Todėl tikrinti galės.

                          Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                          Karantino sąlygos negalioja privačioje teritorijoje
                          Čia nuo kada taip?

                          Comment


                            Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

                            Vatnikų propaganda yra globali. Nors tai turbūt yra tik žibalo pylimas į ugnį. Kitos priežastys gali būti kompleksinės: socialinės, psichologinės, ekonominės. Labai dažnai, tie antisisteminio mąstymo žmonės, tiesiog nesuvokia kaip tos sistemos, apie kurias jie šneka, veikia. Kitaip tariant yra idiotai.
                            O tokie visuomenės veikėjai kaip Kiguolis, Kepenis, Nendrė Černiauskienė, Žydrūnas Savickas etc.?
                            Sėkmingi verslininkai, politikai, tarnautojai, sportininkai. Turintys didelę įtaką gyventojams. Idiotais sunku pavadinti.


                            Comment


                              Parašė Sula Rodyti pranešimą

                              O tokie visuomenės veikėjai kaip Kiguolis, Kepenis, Nendrė Černiauskienė, Žydrūnas Savickas etc.?
                              Sėkmingi verslininkai, politikai, tarnautojai, sportininkai. Turintys didelę įtaką gyventojams. Idiotais sunku pavadinti.

                              Nesunku.

                              Comment


                                Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                                Policija į privačią valdą gali įeiti tik jeigu yra pagrindas manyti, kad vyksta nusikaltimas. Anoniminis pranešimas yra pakankamas pagrindas. Todėl tikrinti galės.
                                "Man kaimynas nepatinka, aš ant jo anonimkę parašysiu. nieko blogo policija nesuras, bet tegul kaimynas nervinasi". 1937 anoniminiai pranešimai daug žmonių sunaikino.

                                Comment


                                  Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                  "Man kaimynas nepatinka, aš ant jo anonimkę parašysiu. nieko blogo policija nesuras, bet tegul kaimynas nervinasi". 1937 anoniminiai pranešimai daug žmonių sunaikino.
                                  O taip, atvažiuos policininkai ir nekaltą išveš. Jei būsi su šeima namie tais bus "labas vakaras, pareigūnas Petraitis. Neorganizuojat jokios šventės čia? Ne? Atsiprašau už sutrukdymą". O jei suorganizavo kas nelegalius susibūrimus kur covidu dalinasi, tai bausti yra už ką.
                                  Post in English - fight censorship!

                                  Comment


                                    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                                    Čia nuo kada taip?
                                    Taip, negalioja privačiuose namuose. Į savo namus galima pasikviesti kad ir 20 žmonių, karantino sąlygos vien už tai bausti neleidžia. Nes karantino sąlygos galioja tik viešose ir viešose privačiose erdvėse (parduotuvės, kavinės, reguliarūs autobusų reisai ir tt. ir tt.). Namuose ar net nuosavam automobilyje (negali reikalauti kaukės automobilyje) jokios sąlygos negalioja.

                                    Buvo pavasarį straipsnis apie tai:
                                    Kovoje su koronavirusu – didžiulė spraga: net policija bejėgė prieš vakarėlių gerbėjus

                                    Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...jege-14545944/

                                    Bet privačiose valdose negalioja reikalavimai, taikomi viešose erdvėse – laikymasis 2 metrų atstumo, draudimas burtis daugiau nei 2 asmenims“,
                                    Norint šitai pakeisti, reikia nepaprastosios padėties, karantino režimas teisiškai yra pernelyg švelnus.
                                    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                                    Marsrutai.lt tinklaraštis!
                                    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                                    Comment


                                      Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                      "Man kaimynas nepatinka, aš ant jo anonimkę parašysiu. nieko blogo policija nesuras, bet tegul kaimynas nervinasi". 1937 anoniminiai pranešimai daug žmonių sunaikino.
                                      Stukalinti ira ne pagal panetkes!!! Narmalus baxuras dos i snuki atwazhewes bet nestukalins mentam!!! Pazoras ir pasigaidinimas!!! Paskui nukenče nekalta xebra nu kas če tokio kad kaukes nesidejo ar pazheidinejo ta debylishka karantyna ot px... Wis tiek kas silpnesni tures myrti tox giwenimas!!!
                                      Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.11.15, 13:18.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Dabartinis "karantinas", panašu, paskelbtas tik tam, kad nueinantys valdantieji ir SAM galėtų užsidėti varnelę, kad karantinas techniškai buvo paskelbtas. Nu supraskit kašką darėm. Realiai jis veikia tik tiek, kiek gali veikti maitinimo įstaigų draudimas valgyti viduje. Parduotuvės ir dauguma kitų įstaigų veikia įprastu režimu, daugelyje jų apie jokius atstumų laikymusis ar dezinfekciją nėra net kalbos, žmonės vaikšto ištisomis šeimomis po parduotuves ir apie kažkokius ribojimus, jei ne kaukės, net nežinotume. Apie privačius vakarėlius ir susibūrimus turbūt net neverta pradėti.

                                        Dabar lieka vienintelis klausimas: ar naujoji valdžia klausys ekspertų ir skelbs tikrą karantiną ir bandys mažinti naujų atvejų skaičių ar tęs Verygos šūdmalybos ir nieko nedarymo strategiją ir bandys tai pateikti kaip kaško darimą.

                                        Comment


                                          Šveicarija jau aplenkė Belgiją, netrukus gali pralenkti Čekiją bei tapti didžiausiu COVID-19 židiniu Europoje. Užsikrėtimų skaičius šioje šalyje yra beveik trigubai didesnis nei Švedijoje ar Jungtinėse Valstijose ir dvigubai viršija Europos Sąjungos vidurkį. Ir tokia padėtis nėra dėl intensyvaus testavimo.

                                          Kalbant apie testavimo apimtis, Šveicarijos situacija panaši į esamą Jungtinėse Valstijose bei Europos vidurkį. Procentinė teigiamų atsakymų dalis Šveicarijoje sudaro 27,9 proc. palyginti su 8,5 proc. Švedijoje ir 8,3 proc. Jungtinėse Valstijose. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, didesnis nei 5 proc. rodiklis rodo, kad virusas plinta nekontroliuojamai.

                                          Tačiau net ir dabar, kai šalies vyriausybė pripažįsta, kad sveikatos priežiūros sistemos padėtis yra kritinė, ji vis dar neįvedė net ir „švelnaus karantino“, kaip kad padarė dauguma kitų Europos šalių. Oksfordo universiteto Blavatniko valdymo mokyklos atliktas tyrimas parodė, kad Šveicarijoje kovos su koronavirusu priemonės vis dar gerokai švelnesnės už tas, kurių imamasi likusioje Europos dalyje ir Jungtinėse Valstijose. Ir jos tik vos labiau ribojančios nei Švedijoje.

                                          Viena iš kliūčių yra federalizmas jau ir taip mažoje šalyje. Po pirmosios bangos federalinė vyriausybė suteikė 26 Šveicarijos kantonams teisę spręsti dėl apribojimų įvedimo.
                                          Nepadeda ir faktas, kad kantonai turi padengti finansines COVID-19 sprendimų išlaidas.
                                          Tačiau didesnė problema yra ta, kad griežtesni apribojimai yra nesuderinami su išskirtine Šveicarijos mažos vyriausybės filosofija.

                                          https://m.delfi.lt/uzsienyje/article.php?id=85713421

                                          Comment

                                          Working...
                                          X