UK gali pasitraukti nebent Škotija, visos kitos dalys tikrai liks. Taip 2017 bus gana sunkus jiems. Bet vienerius metus paaugti 1 % a arba dar mažiau nėra čia didelės problemos. Augimas grįš iškart kai susitars ir exit procesas bus baigtas.
Škotija niekur neatsiskirs, tiksliau patys škotai referendume nesenai nusprendė likti UK su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.
Čia tie, kurie balsavo ar organizavo balsuotojų atvedimą į tiesą? Pasakys jiems, kad sienos uždarytos imigrantams iš Afrikos. Tiek turėtų pakakti balsavusiems už išstojimą.
Tiesa yra kažkur anapus
Išstojo iš EU, dėl tokio, sakyčiau, nereikšmingo menkniekio? Lietuva tai pajėgi padaryti neišstodama
Beje, visai sutinku, kad pakaks. Štai kažkur užteko "krymnaš" kaulo.
Supratimas apie brexitą Lietuvoje toks, sakykim, infantilus. Susirinko liumpenai pensininkai , kurie pasak John dėl lietaus neturėjo sugebėti balsuoti ir nubalsavo. Tuo tarpu jaunimas visas už ES ir apskritai visi už ES, įvyko kažkokia klaida.
Realiai gi tas tariamai pro ES jaunimas nematė reikalo eiti balsuoti, tai matyt nelabai jiems ta ES ir rūpi. Agitacija už brexitą buvo vedama gana aukštame lygyje, o oficiali remain agitacija rėmėsi visų pirma gąsdinimu ir bauginimu. Net progresyviai mastantys remain šalininkai savo agitaciją už ES motyvavo ne tuo, kad ES yra jėga, o tuo, kad be britų ES bus dar blogiau nei dabar.
Tokios mintys pasako kad baciulis apskritai nuturi jokios nuovokos sia tema. Jam atrodo kad va kazkokia grupele zmoniu palaiko brexit nes zino kazka daugiau negu visi kiti. Ir butent ta mistika pateikia kaip fakta. O is tikruju ne velnio jie nezino. Kiekvienas turi savu interesu ir jie nebutinai su tampa su daugummos ir net nebutinai jie yra racionus.
Vokiečiams reikia rinkų savo gaminamai produkcijai. JK yra puikus "klientas" ir vokiečiai darys viską, kad jo neprarastų. O kaip tai bus realizuota, tai tik techniniai niuansai .
Galima palikti laisvą prekių judėjimą, bet įvesti vizas Anglijos piliečiams.
UK gali pasitraukti nebent Škotija, visos kitos dalys tikrai liks. Taip 2017 bus gana sunkus jiems. Bet vienerius metus paaugti 1 % a arba dar mažiau nėra čia didelės problemos. Augimas grįš iškart kai susitars ir exit procesas bus baigtas.
ar neatrodo gan juokingai tokie pareiškimai kaip "visos kitos dalys tikrai liks" po įvykusio šalto dušo? brexitas buvo tiek pat neįtikėtinas, kad net buvo mosikuojama jo vėliavėle rinkimų pažaduose.
\Agitacija už brexitą buvo vedama gana aukštame lygyje, o oficiali remain agitacija rėmėsi visų pirma gąsdinimu ir bauginimu. Net progresyviai mastantys remain šalininkai savo agitaciją už ES motyvavo ne tuo, kad ES yra jėga, o tuo, kad be britų ES bus dar blogiau nei dabar.
Pilnai tiesa. Škotų referendume pasilikimas buvo pozytivi žinutė - bettertogether ir tt ir pan. ES remain pusėj - negatyvi. Negatyvios žinutės laimi kurkas kurkas rečiau.
Aj ne, nėra pas juos tokio dalyko kaip įpareigojimai.
Tačiau betkokia peticija, kuri surenka šimtą tūkst. turi būti svarstoma kažkuriuose parlamento rūmuose, bet jie labai lengvai tokias peticcijas dali išmest.
Siekiant gauti Jungtinės Karalystės vyriausybės atsakymą, pakanka surinkti 10 000 asmenų parašų. O surinkus 100 000 parašų, šis siūlymas būtų svarstomas Jungtinės Karalystės parlamento debatuose.
Gal ką nustebins, bet didžiausias ES palaikymas ir mažiausias noras atsiskirti yra Vengrijoje ir Lenkijoje. Nuolatos euroskeptiškomis vadinamos šalys, milžinišku palaikymu išsirinkusios Europos priešais apšauktus lyderius, nori būti Europoje. Priešingai negu Vakarų Europos politikai, kviečiantys griauti ES (M. Le Pen, N. Farage, G. Wildersas, N. Hoferis ir kiti), Višegrado šalių euroskeptikai garsiai svarsto, kaip Europos vienybę išsaugoti.
Keista ta sąjunga, kai turtingos jos narės ta sąjunga praktiškai pasisotinusios ir ieško būdų išeiti, vengia prisijungti arba išsidera daug išlygų. O į ją veržiasi tik neturtingos šalys. Paskutiniais metais vyksta vien tik "gaisrų gesinimas". Produktyviam darbui, normaliom reformom, vizijos kūrimui nėra laiko (galbūt ir gebėjimų). O visokie išstojimai yra kvailystė vien dėl to, kokio milžiniško biurokratinio darbo jie pareikalaus. Po kelių metų JK gal apsigalvos ir vėl norės įstoti? Ir vėl armija teisininkų analizuos kilometrines sutartis, derėsis, šalių vadovai skraidys į nesibaigiančius posėdžius? Sąjunga turi būti tokia, kad stambiausioms ir reikalingiausioms jos narėms ji būtų patraukli ir net nekiltų minčių apie kažkokius išstojimus, nes tai prilygsta griovimui. O jei kyla, tai ta sąjunga netenka prasmės ir akivaizdu, kad kažkas buvo daroma blogai. Biurokratai vėl kažką lipdys, vykdys kažkokius sutarčių punktus, mėgins "suvaldyti krizę" ir vaidinti, kad nieko tokio neįvyko. Per daug smulkmeniško popierizmo ir per mažai kalbėjimo apie esminius dalykus.
Juokinga dėl referendumo rezultatų kaltinti D. Cameroną. Taip, referendumui įvykti leista dėl jo niekingo valdžios siekimo. Tačiau britų pasirinkimą lėmė ne jis (turėtume priešingą rezultatą) ir net ne už išstojimą agitavęs N. Farage`as. Daugiausiai jį lėmė pačios ES lyderių, visų pirma, A. Merkel elgesys. Mažiausiai nuo 2014 metų ES viršūnės turėjo galimybę elgtis taip, kad narystė būtų patraukli, o ne atstumianti.
Comment