Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Emigracija ir imigracija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Šiauliuos Girteka tuo klausimu didelį įdirbi padarius

    Comment


      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

      O Vilniuje, Kaune mažiau išvystytas?
      Na, gal tiesiog Šeulei patrauklesnis miestas gyvenimui nei Vilnius ir Kaunas
      If a lion could speak, we could not understand him.

      Comment


        Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

        Na, gal tiesiog Šeulei patrauklesnis miestas gyvenimui nei Vilnius ir Kaunas
        Vis tiek turi sovietinės auros, bet kokiais 2010 m. kai lankiausi (vieną vienintelį kartą kol kas) pasirodė tvarkingesnis miestas nei Kaunas. Čia tik spėjimas, bet Kaune ir Vilniuje visokie užkaboriai netvarkingesni nei Vakarų Lietuvos miestų užkaboriai. Tie purvynai kokie buvo prifotkinti parkavimo temoje Vilniuje turbūt nesunkiai būtų randami ir Kaune (jei ne lengviau...), bet gal tokios situacijos rečiau pasitaiko ar aplamai nėra pvz. Šiauliuose ar Klaipėdoje?
        Paskutinis taisė PoDV; 2020.01.16, 12:41.

        Comment


          Parašė PoDV Rodyti pranešimą

          Vis tiek turi sovietinės auros, bet kokiais 2010 m. kai lankiausi (vieną vienintelį kartą kol kas) pasirodė tvarkingesnis miestas nei Kaunas. Čia tik spėjimas, bet Kaune ir Vilniuje visokie užkaboriai netvarkingesni nei Vakarų Lietuvos miestų užkaboriai. Tie purvynai kokie buvo prifotkinti parkavimo temoje Vilniuje turbūt nesunkiai būtų randami ir Kaune (jei ne lengviau...), bet gal tokios situacijos rečiau pasitaiko ar aplamai nėra pvz. Šiauliuose ar Klaipėdoje?
          Na nežinau dėl tų purvynų Kaune. Bent pas manes prie daugiabučio kiemuose nei vienos mašinos nėra ant žolės. Kiek pamenu Kaune niekur nemačiau tokių tešlynų, kaip tavo minėtuose užkaboriuose.

          Anyway neduokim Sankauskui ko jis nori, t.y. eilinio diskusijų kuris miestas geresnis.
          Studentas

          Comment


            Labadiena.
            Kaip manote, kodėl net baltarusiai ir ukrainiečiai nenori važiuoti į Kauną gyventi?
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
              Labadiena.
              Kaip manote, kodėl net baltarusiai ir ukrainiečiai nenori važiuoti į Kauną gyventi?
              Matyt užtenka vietinių darbininkų.

              Nu kaip į Klaipėdą ir Vilnių, pavyzdžiui, irgi važiavo kažkada iš Rytų žmonės, sudaro nemenkas mažumas, o Kaune gal tik keli proc.

              Aš vienu metu gal labiau atkreipiau dėmesį, kad daugiau girdžiu rusų kalbą Kaune, dabar vėl pastaruoju metu girdžiu pagrinde tik lietuvių kalbą, o kiek išgirstu rusų, tai ne esminiai atsitiktiniai reti atvejai. Čia iš subjektyvios pusės, aišku.
              Paskutinis taisė PoDV; 2020.01.17, 13:14.

              Comment


                Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                Matyt užtenka vietinių darbininkų.

                Nu kaip į Klaipėdą ir Vilnių, pavyzdžiui, irgi važiavo kažkada iš Rytų žmonės, sudaro nemenkas mažumas, o Kaune gal tik keli proc.

                Aš vienu metu gal labiau atkreipiau dėmesį, kad daugiau girdžiu rusų kalbą Kaune, dabar vėl pastaruoju metu girdžiu pagrinde tik lietuvių kalbą, o kiek išgirstu rusų, tai ne esminiai atsitiktiniai reti atvejai. Čia iš subjektyvios pusės, aišku.
                Aš dabar taip pamasčiau, kad gyvendamas Vilniuje nepamenu kada kita kalbą nei lietuvių girdėjau, pvz šį mėnesį. Dirbu verslo ventre, tai absoliučiai visur, taip pat visose kavinukės šalia per dienos pietus girdžiu tik lietuvių kalbą. Kiek einu į kitus kultūrinius renginius irgi tik lietuvių kalba. Tai man net keista kur tie kitataučiai (kai esu iš kauniečių daug prispangimo apie Vilnių girdėjas). Tiesa žinau, kad Ikea ar Vilniaus akropolis pamėgti baltarusų spotai, bet aš retai ten lankausi. P.S. labai daug esu girdėjas apie legendinius Vilniaus taksistus kurie tik rusiškai kalba, bet man gyvenime neteko važiuoti su taksi kurios vairuotojas nekalbėtų lietuviškai, gal nepapuolė.

                Comment


                  Dirbu verslo ventre, tai absoliučiai visur, taip pat visose kavinukės šalia per dienos pietus girdžiu tik lietuvių kalbą.
                  Nes atvykę rusakalbiai nedirba verslo centruose (o jei dirba, tai moka lietuvių kalbą) ir vidurdienį miesto centre negeria kavos. Kultūriniai renginiai jiems irgi ne prioritetas . Pavaikščiok vakarais ar savaitgaliais po miegamuosius rajonus, parduotuves ir išgirsi .

                  Comment


                    Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą

                    Aš dabar taip pamasčiau, kad gyvendamas Vilniuje nepamenu kada kita kalbą nei lietuvių girdėjau, pvz šį mėnesį. Dirbu verslo ventre, tai absoliučiai visur, taip pat visose kavinukės šalia per dienos pietus girdžiu tik lietuvių kalbą. Kiek einu į kitus kultūrinius renginius irgi tik lietuvių kalba. Tai man net keista kur tie kitataučiai (kai esu iš kauniečių daug prispangimo apie Vilnių girdėjas). Tiesa žinau, kad Ikea ar Vilniaus akropolis pamėgti baltarusų spotai, bet aš retai ten lankausi. P.S. labai daug esu girdėjas apie legendinius Vilniaus taksistus kurie tik rusiškai kalba, bet man gyvenime neteko važiuoti su taksi kurios vairuotojas nekalbėtų lietuviškai, gal nepapuolė.
                    Gyvenau Šeškinėje prieš penketą metų, tai rusų kalba ohoho kaip paplitus, ir tiesą pasakius, man buvo įdomu, overall patiko tokia įvairesnė patirtis.

                    Šiaip jaučiasi važiuojant 5G autobusu, kuo arčiau miegamųjų rajonų tuo labiau girdi rusų kalbą (jau prie Akropolio atrodo, kad koks 30-50% rusakalbiai, o kur dar toliau rusakalbė mokykla Siesikų st.), o kuo arčiau Saulėtekio, Antakalnio tuo daugiau girdžiu lietuvių kalbą, pvz. dauguma studentų Saulėtekyje kalba lietuviškai, net jei jie ir rusiškos tautybės. Lenkų kalbą iš savo patirties sakyčiau girdžiu panašiais kiekiais abejose galuose, nėra ji tiek paplitus kiek rusų. Kartais nesuprasi abejų kalbų skirtumo.

                    Comment


                      Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                      Gyvenau Šeškinėje prieš penketą metų, tai rusų kalba ohoho kaip paplitus, ir tiesą pasakius, man buvo įdomu, overall patiko tokia įvairesnė patirtis.

                      Šiaip jaučiasi važiuojant 5G autobusu, kuo arčiau miegamųjų rajonų tuo labiau girdi rusų kalbą (jau prie Akropolio atrodo, kad koks 30-50% rusakalbiai, o kur dar toliau rusakalbė mokykla Siesikų st.), o kuo arčiau Saulėtekio, Antakalnio tuo daugiau girdžiu lietuvių kalbą, pvz. dauguma studentų Saulėtekyje kalba lietuviškai, net jei jie ir rusiškos tautybės. Lenkų kalbą iš savo patirties sakyčiau girdžiu panašiais kiekiais abejose galuose, nėra ji tiek paplitus kiek rusų. Kartais nesuprasi abejų kalbų skirtumo.
                      Iš esmės, kad ir kaip tai beskambėtų, autobuse išgirsi daugiau rusų kalbos nei jos realiai yra Vilniuje, nes esu pastebėjes kad kasininkai, autobusų vairotojai, turgelių pardavėjai Vilniuje yra būtent kitataučių dominuojamos darbo vietos. O realiai kai naudojuosi automobiliu dirbu verslo centre ir sukuosi kultūrinėje aplinkoje, kitų kalbų apart lietuvių girdžiu retai, o jeigu ir girdžiu tai tarpusavyje kas kaip nori tas taip šneka, bet man asmeniškai niekada Vilniuje nėra tekę naudoti rusų kalbos. Pažįstų kitataučių turių tarp draugų, man patinka rusų kalba viskas su ja gerai, bet su jais kalbu tik lietuviškai. Jie ir patys, kavinėse parduotuvėse ir visur kreipiasi valstybine lietuvių kalba, o tik rapusavyje rusiškai ar kitaip kalba. Matyt kas kita dėl naujos emigrantų iš rytų bangos, nors su jais asmeniškai nesu susiduręs, bet vargu ar metus čia dirbantis ukranietis mokės/norės mokintisl ietuviškai.

                      Comment


                        Tarptautinė verslo kalba anglų, bet plūgeliai parpuola prieš slavus ant kelių ir su jais bendrauja jų kalba. Gal jie angliškai nemoka? O jeigu angliškai nemoka, kam mums tokie imigrantai vatiniai?

                        Comment


                          ExpressMarket'uose Kaune pastebėjau dirba indų, juodaodžių ir kitų pan. kraštų, grubiai kraštai į pietryčius nuo Lietuvos (Pietų, Vakarų Azija ir šiek tiek subsacharinė Afrika).

                          Kitur nepastebėjau (dar).

                          Comment


                            Vilniuj plaukimo baseinuose rusu kalba dominuoja, ten tiek treneriai, tiek vaikai dauguma rusakalbiai. Musu zymieji penkiakovininkai irgi rusu kalbai prioriteta duoda

                            Comment


                              Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                              Vilniuj plaukimo baseinuose rusu kalba dominuoja, ten tiek treneriai, tiek vaikai dauguma rusakalbiai. Musu zymieji penkiakovininkai irgi rusu kalbai prioriteta duoda
                              Matyt jūrų pėstininkai ir narai infiltravosi.

                              Comment


                                Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                                Labadiena.
                                Kaip manote, kodėl net baltarusiai ir ukrainiečiai nenori važiuoti į Kauną gyventi?
                                Važiuoja, jeigu gauna ten darbą. Girdžiu statybininkus, gatvių remontininkus, gal ir fūristų yra.

                                O šiaip logiška, kad prieš važiuodami rusakalbiai ukrainiečiai, kazachai ir baltarusiai pažiūri, kur ras rusų kalbos. Pirmiausia sužino, kur yra laukiami, iš visokių rusakalbių, kurie kelia filmukus apie savo gyvenimą LT į youtube. Mažai Kaune rusų ne tik kad gyvena, bet ir atvažiuoja, nes tebesklinda tarp jų kalbos apie tai, kad Kaunas - lietuvių nacių miestas ir ten mažai rusų kalbos jie girdės, tuo labai išsiskirs.

                                Nėra sovietmečiu Sovietijoje gimusio rusakalbio, kuris neklaustų prieš važiuodamas į Lietuvą ar Balkanus: "O kaip ten žiūri į rusus? Ar ten MYLI rusus? Ar ten kalbės su manim rusiškai? Ar ten reikės mokytis nerusiškai?" Daugiau imigruoja į Latviją, Estiją, nes Lietuvoj rusakalbių mažiau. Dabar išsigandę latviai ir estai naikina mokyklas rusų mokomąja kalba, Lietuva nenaikina, tai važiuos jie į Lietuvą.
                                Paskutinis taisė manometras; 2020.01.17, 18:24.
                                ПТН ПНХ
                                «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                                Comment


                                  Parašė manometras Rodyti pranešimą
                                  tebesklinda tarp jų kalbos apie tai, kad Kaunas - lietuvių nacių miestas ir ten mažai rusų kalbos jie girdės, tuo labai išsiskirs.
                                  Pasisekė Kaunui. Gal galima tokias pat kalbas apie Vilnių paplatinti kažkokiu būdu?

                                  Comment


                                    Šiaip tai dabar visi labai mobilūs ir įvairūs ir jei atvažiuoja pasimokyt ir truputį padirbt, tai ne faktas, kad ilgai čia gyvens; jei gyvens, tai dar nereiškia, kad čia ir dirbs; jei dirbs, tai nebūtinai legaliai.
                                    ПТН ПНХ
                                    «Русский военный корабль, иди нахуй!»

                                    Comment


                                      Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                                      Vilniuj plaukimo baseinuose rusu kalba dominuoja, ten tiek treneriai, tiek vaikai dauguma rusakalbiai. Musu zymieji penkiakovininkai irgi rusu kalbai prioriteta duoda
                                      Fabijoniskiu baseine kuriama vakarais plaukioju vaikai ir treneriai kalba lietuviškai, rusų kalbos ten nesigirdi.

                                      Comment


                                        Būtent Fabuos ir girdžiu. Nors sutinku, kad Lazdynų laikais su tais pačiais treneriais buvo dar blogiau. Aš vakarais beveik nebe einu, vandensvydžio trefkej net lenkų/tuteišų pilna programa vykdavo
                                        Paskutinis taisė Garbanius; 2020.01.17, 18:58.

                                        Comment


                                          Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                                          Būtent Fabuos ir girdžiu. Nors sutinku, kad Lazdynų laikas su tais pačiais treneriais buvo dar blogiau. Aš vakarais beveik nebe einu, vandensvydžio trefkej net lenkų/tuteišų pilna programa vykdavo
                                          Tai ko tikėtis, kai pagal paskutinį surašimą Vilniuje buvo 34 proc. slavų.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X