Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Emigracija ir imigracija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Būtum pataręs kaip prieiti prie projektų - mažiau emigruotų.
    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

    Comment


      Parašė dr-rox Rodyti pranešimą
      Na yra man tekę važinėt po mokyklas su keliais projektais, tai bendra nuotaika buvo nekokia, vyresnių klasių moksleiviai dažnai sakydavo, kad norėtų išvykti. nes ir tėvai sako, kad reikia, vyresni broliai, sesės išvyko ir pan.
      Mano dukra irgi taip sakė 9 klasėj. Dabar studentė Vilniuje ir išvažiuoti nenori, jos klasiokų iš Biržiškos gimnazijos išvažiavo tikrai ne 80%, kažkur gal 10%.

      Comment


        Dabar studentė Vilniuje ir išvažiuoti nenori
        Noras išvažiuoti gali paūmėti baigus studijas ir ieškant darbo . Aišku, daug priklauso ir nuo šeimos/draugų pavyzdžių. Jei užsienyje yra draugų/giminių, kuriems neblogai sekasi, tai tampa rimtu stimulu. Ypač jei kviečia ir dar pažada padėti.

        Comment


          Vėl norėčiau paklausti, ko jie važiuoja, studijuot užsienį ar dirbt? Jei mano gyvenimas būtų susiklostęs kitaip, statybininku ar furistu važiuočiau dirbt į vakarus ilgai negalvojęs. O kad nevažiavau studijuot į užsienį ar bent jau su ERASMUS neišvažiavau, laikau didžiausia gyvenimo klaida, kolkas

          Comment


            Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
            Vėl norėčiau paklausti, ko jie važiuoja, studijuot užsienį ar dirbt? Jei mano gyvenimas būtų susiklostęs kitaip, statybininku ar furistu važiuočiau dirbt į vakarus ilgai negalvojęs. O kad nevažiavau studijuot į užsienį ar bent jau su ERASMUS neišvažiavau, laikau didžiausia gyvenimo klaida, kolkas
            Statybininkai ir fūristai neblogai uždirba ir Lietuvoje, jiems bent šiuo metu nėra tikslo emigruoti, labiau suprantama, kai emigruoja pvz. medikai, mokytojai, gaisrininkai, socialiniai darbuotojai ir kiti pan. darbus dirbantys viešojo sektoriaus darbuotojai. Verslas Lietuvoje tikrai geresnėje situacijoje nei viešasis sektorius, jei lyginam juos su turtingų vakarų valstybių. Aišku, apie kokią Maximą nekalbu, kur tūkstančiai vis dar dirba varginantį darbą už 400 Eur. ir nesugeba paieškoti galimybių užsienyje. Bet čia jau prarasta visuomenės dalis.
            Paskutinis taisė Lettered; 2018.11.13, 22:31.
            Flickr

            Comment


              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
              Aišku, apie kokią Maximą nekalbu, kur tūkstančiai vis dar dirba varginantį darbą už 400 Eur. ir nesugeba paieškoti galimybių užsienyje. Bet čia jau prarasta visuomenės dalis.
              Bent jau Vilniuje kasininkės dirba jau nebeskubėdamos. Nematau ten nieko varginančio - mygtukus spaudai ir stumdai prekes. Fabrike prie staklių būna ir sunkiau ir daugiau triukšmo. Berods Vilniaus Norfoje kasininkių alga arti 700eur(buvo kažkoks straipsnis). Miesteliuose, ten kur vienintelis darbdavys parduotuvė, gal ir negali išsimušti gerų algų.

              Comment


                Nematau ten nieko varginančio - mygtukus spaudai ir stumdai prekes.
                Taip, fiziškai lengviau nei dirbti krovėju , bet monotonija plius būtinybė maloniai bendrauti su klientais išvargina psichologiškai. Ir reikia išlaikyti atidumą, nes dirbama su pinigais. Manau, kad tai pakankamai bukinantis darbas.

                Comment


                  Parašė dr-rox Rodyti pranešimą
                  ateities čia nebus bet kokiu atveju.
                  Kodėl nebus? Gyvenu Lietuvoje ir matau čia ateitį. Pasaulyje yra 188 valstybės, Lietuva pagal HDI yra 35 vietoje. Tokioje šalyje nėra ateities? Žmonės gyvena net Afrikoje ir kažką planuoja, kažko siekia, daro, mato savo geresnę ar prastenę ateitį, bent jau tikisi kažko. O čia - 35 pasaulio valstybė negerai.

                  Parašė Galys Rodyti pranešimą

                  "80% nori išvykti iš šalies IR mokytis kitur". Jei galvojate, kad 80 % Lietuvos vaikų apskritai susimąsto apie mokslą, tai turbūt ne tai kad nesate buvęs mokykloje, bet ir vaiką paskutinį kartą matėte dar prie Smetonos
                  Dar ir kaip susimąsto. Ypač nuo kokių 15 - 16 metų gimnazijose. Mes būdami tokio amžiaus vieni prieš kitus draskėmės dėl geresnio pažymio, kas kur stos ir t. t. Nemanau, kad per 10 - 15 metų kažkas labai pasikeitė.

                  Iš mano pažįstamų tai užsienyje labai nedaug - tik kokie 10%, bet nemanau kad Švenčionių rajonas atspindi realią emigracijos situaciją, nes visai šalia Vilnius, dauguma įsikūrė sostinėje ir kuria ateitį čia. Ir pas tėvus nuvažiuoti labai arti.

                  Parašė andyour Rodyti pranešimą

                  Bent jau Vilniuje kasininkės dirba jau nebeskubėdamos. Nematau ten nieko varginančio - mygtukus spaudai ir stumdai prekes. Fabrike prie staklių būna ir sunkiau ir daugiau triukšmo. Berods Vilniaus Norfoje kasininkių alga arti 700eur(buvo kažkoks straipsnis). Miesteliuose, ten kur vienintelis darbdavys parduotuvė, gal ir negali išsimušti gerų algų.
                  Parduotuvėse darbas yra labai sunkus ne tiek techniškai ar fiziškai, bet psichologiškai. Kiekvieną dieną tūkstančiai žmonių, tarp jų labai daug konfliktiškų, agresyvių, kaprizingų, išliejančių visas savo gyvenimo nuoskaudas ant tavęs.
                  Paskutinis taisė Tomizmas; 2018.11.14, 16:45.
                  Snowflakes will attack U <3

                  Comment


                    Lietuvoje nebeliko ir 2,8 mln. gyventojų – liūdnai skelbia statistikos duomenys.


                    https://m.delfi.lt/verslas/verslas/a...hp?id=79232007

                    Comment


                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                      Dar ir kaip susimąsto. Ypač nuo kokių 15 - 16 metų gimnazijose. Mes būdami tokio amžiaus vieni prieš kitus draskėmės dėl geresnio pažymio, kas kur stos ir t. t. Nemanau, kad per 10 - 15 metų kažkas labai pasikeitė.
                      Iš tos pačios apklausos: tai emigruoti į užsienį dėl geresnio švietimo nori viso labo 12% moksleivių.

                      Comment


                        Ž. Maurico FB:

                        Flickr

                        Comment


                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                          Ž. Maurico FB
                          Po Krymo anekcijos ir Rusijos sankcijų atlyginimo skirtumas pasidarė netgi didesnis nei 2008 m. Visada galvojau, kad skirtumas tarp atlyginimų stabiliai mažėjo su kiekvienais metais, tačiau 2007-2015 m. laikotarpiu skirtumas tarp atlyginimų realiai stagnavo. Na, tai lyg paaiškina naujas emigracijos bangas šiais laikais.

                          Comment


                            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                            Ž. Maurico FB:
                            O kiek per tą laiką pasikeitė kainos Lietuvoje ir Anglijoje?

                            Comment


                              Visai pakeitė mano nuomonę apie dvigubą pilietybę.

                              Comment


                                Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                                Visai pakeitė mano nuomonę apie dvigubą pilietybę.
                                Jei ne paslaptis, į kurią pusę?
                                Aš iš esmės už dvigubą pilietybę, bet velnias slypi detalėse (ko referendume nesprendžiame).

                                Comment


                                  Parašė Sula Rodyti pranešimą

                                  Jei ne paslaptis, į kurią pusę?
                                  Aš iš esmės už dvigubą pilietybę, bet velnias slypi detalėse (ko referendume nesprendžiame).
                                  Aš ir buvau už, bet dabar būčiau už lietuvio pasą.

                                  Comment


                                    Man patiko Sinkevičiaus kalba ir argumentai ir pats esu ir buvau tokios pat nuomonės - reikia mažiau emocijų, o išaiškinimo, ar net konkretumo pateikiant sprendimo įtaką aiškiais gyvenimiškais klausimais, padarius pataisas Konstitucijoje. Asmeniškai nematau didelių tragedijų abiejų sprendimų atveju.

                                    Comment


                                      Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                                      Aš ir buvau už, bet dabar būčiau už lietuvio pasą.
                                      Progreso yra, bet vis dar mažokai.

                                      Comment


                                        imigravo 2210
                                        emigravo 1883

                                        Dar tiek mazai emigravusiu nepamenu.

                                        Comment


                                          Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                                          imigravo 2210
                                          emigravo 1883

                                          Dar tiek mazai emigravusiu nepamenu.
                                          Nuo Mažeikių, Marijampolės ar kokie ten miestai buvo minimi kaip išvažiavę iš Lietuvos, šiai dienai perėjome prie Ariogalos ar Rietavo.

                                          Lietuva dėl emigracijos pernai neteko beveik 3,3 tūkst. gyventojų, penktadienį paskelbė Statistikos departamentas.

                                          Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=80073779

                                          Comment

                                          Working...
                                          X