Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Emigracija ir imigracija Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Jeigu žmogus laiko save Lietuvos piliečiu, jis turi gyventi Lietuvoje, o ne užsienyje
    Nesamonė.

    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Jokio smagumo ar įdomumo gyventi (nuolat) Lenkijoje, Anglijoje ar Rusijoje nematau.
    Rusija ir Lenkija iš kur ištraukėt ? Niekas niekad nekalbėjo apie jas. Anglijoje labai smagu ir įdomu. Skandinavijoje mažiau smagu, bet irgi įdomu. Vokietijoje visai ne smagu, bet verta.

    Comment


      Parašė andyour Rodyti pranešimą
      Neturėdamas pilietybės tu svetimoje šalyje tesi tik imigrantas, o imigrantų niekur nemėgo ir nemėgsta. Būtent tai ir patenka į Maslow piramidę į aukščiausią pakopą. Daugelis vien dėl to sugrįžta į tėvynę.
      Aš neabejoju, kad tėvynėje geriausia gyventi, jei tik viskas gerai sekasi. Bet nesuprantate piramidės esmės - negali grįžti į tėvynę ir iškart užšokt ant aukščiausio laiptelio prašokęs vidurinius. Tada bus vidinis konfliktas. Peršokti į aukštesnį laiptelį gali tik tada, kai tvirtai būni ant pirmųjų. Geresnė psichinė sveikata yra imigrantų tvirtai stovinčių ant pirmų keturių laiptelių, negu Panevėžio mokytojos, kuri vaidina, kad "būna kažkuo", bet nesuduria galo su galu.

      Taip, imigrantas niekada negalės visiškai stovėti ant "self-actualization" aukščiausio laiptelio. Čia jau filosofinis klausimas ar išvis jo siekis lemia geresnę gyvenimo kokybę. Yra įvairių nuomonių.

      Comment


        Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
        Nesamonė.
        Sąmonė.
        Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
        Rusija ir Lenkija iš kur ištraukėt ?
        Visos užsienio šalys (visiškai nepriklausomai nuo jų pragyvenimo lygio) man yra neLietuva.
        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

        Comment


          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
          Sąmonė.
          Pasąmonė.
          Užkniso jau, šiaip jau.

          Visos užsienio šalys (visiškai nepriklausomai nuo jų pragyvenimo lygio) man yra neLietuva.
          Mažoji Lietuva, Lietuva Baltarusijoje?

          Comment


            Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
            Aš neabejoju, kad tėvynėje geriausia gyventi, jei tik viskas gerai sekasi. Bet nesuprantate piramidės esmės - negali grįžti į tėvynę ir iškart užšokt ant aukščiausio laiptelio prašokęs vidurinius. Tada bus vidinis konfliktas. Peršokti į aukštesnį laiptelį gali tik tada, kai tvirtai būni ant pirmųjų. Geresnė psichinė sveikata yra imigrantų tvirtai stovinčių ant pirmų keturių laiptelių, negu Panevėžio mokytojos, kuri vaidina, kad "būna kažkuo", bet nesuduria galo su galu.

            Taip, imigrantas niekada negalės visiškai stovėti ant "self-actualization" aukščiausio laiptelio. Čia jau filosofinis klausimas ar išvis jo siekis lemia geresnę gyvenimo kokybę. Yra įvairių nuomonių.
            Tai nepamiršk, kad mes dar neseniai buvome tarybų sąjungoje visiškame skurde. Manau, kad restrukturizuos švietimo sistemą ir mokytojams padidins atlyginimus. Sveikatos apsauga yra svarbiausia sritis, tai tikiu, kad greitu metu ir ten daktarams pakels algas dvigubai, kaip tai padarė policijai. Iš kur atras pinigų - pelno mokestis jau prašosi didinamas. Verslas nepabėgs, nes pelno mokestis neaugs dvigubai. Kitas momentas, be sveikatos tau ir pinigų neprireiks, tad tai turės būti gelbėjima bet kokia kaina.
            Paskutinis taisė andyour; 2017.01.07, 20:54.

            Comment


              Parašė andyour Rodyti pranešimą
              Tai nepamiršk, kad mes dar neseniai buvome tarybų sąjungoje visiškame skurde. Manau, kad restrukturizuos švietimo sistemą ir mokytojams padidins atlyginimus. Sveikatos apsauga yra svarbiausia sritis, tai tikiu, kad greitu metu ir ten daktarams pakels algas dvigubai, kaip tai padarė policijai. Iš kur atras pinigų - pelno mokestis jau prašosi didinamas.
              Sutinku. Tu nepagalvok, kad man čia patinka, jog taip yra. Tiesiog dabartinėje situacijoje logiškas sprendimas emigruoti, kad dar labiau atkreipti dėmesį į problemas. Individas užsidirbs pinigų, pamatys kitokio požiūrio, galų gale kažką tiesiog pakeis aplinką, dopaminą, adrenaliną patreniruos. O politikai gaus žinutę, kad emigracija nemažėja, reik kažką keist, ir gal pakeis. O emigravęs, pasikeitęs žmogus galės grįžti tėvynėn. Tikiuosi Skvernelio ryžto

              Comment


                Parašė Sula Rodyti pranešimą
                Mažoji Lietuva, Lietuva Baltarusijoje?
                Nėra skirtumo.
                Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                O politikai gaus žinutę, kad emigracija nemažėja, reik kažką keist, ir gal pakeis.
                Bus sudarytos eilinės darbo grupės, paruoštos programos, užsakytos studijos ir t.t.
                Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                Comment


                  Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                  Kas blogai su dviguba pilietybe? Ar valstybė turi interesą išlaikyt savo piliečius piliečiais ar ne? Nes man atrodo visos normalios valstybės turi. Bet Lietuva ne. http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktua...a-lietuviu.htm 9 iš 10 atvejų, jei emigrantui reiks rinktis LT vs Naujos šalies pilietybę, LT pralaimės.
                  Dvigubos pilietybės įstatymą bluokuoja lenkų problema. Jei dviguba pilietybė bus įteisinta, vietiniai lenkai (rusai, baltarusiai, tuteišiai) masiškai ims lenkiškus pasus, ko pasėkoje problemos pietrytinėje Lietuvoje taps visiškai neišsprendžiamomis. Aišku, galima būtų Lenkiją išeliminuoti iš šalių, kurių pilietybę būtų galima įgyti, sąrašo (kaip kad Rusiją ar Baltarusiją), tačiau tokiu atveju kiltų didžiulis skandalas, kurio pasekmės būtų neprognozuojamos.
                  Lietuva visiems.

                  Comment


                    Parašė abruo Rodyti pranešimą
                    Dvigubos pilietybės įstatymą bluokuoja lenkų problema. Jei dviguba pilietybė bus įteisinta, vietiniai lenkai (rusai, baltarusiai, tuteišiai) masiškai ims lenkiškus pasus, ko pasėkoje problemos pietrytinėje Lietuvoje taps visiškai neišsprendžiamomis. Aišku, galima būtų Lenkiją išeliminuoti iš šalių, kurių pilietybę būtų galima įgyti, sąrašo (kaip kad Rusiją ar Baltarusiją), tačiau tokiu atveju kiltų didžiulis skandalas, kurio pasekmės būtų neprognozuojamos.
                    Gerai žinau padėtį pietryčių Lietuvoje. Ten problemos ne vietiniuose lenkuose, bet vietinėje administracijoje, savivaldybėse, netgi mokyklų direktorėse.

                    Comment


                      Parašė abruo Rodyti pranešimą
                      Dvigubos pilietybės įstatymą bluokuoja lenkų problema. Jei dviguba pilietybė bus įteisinta, vietiniai lenkai (rusai, baltarusiai, tuteišiai) masiškai ims lenkiškus pasus, ko pasėkoje problemos pietrytinėje Lietuvoje taps visiškai neišsprendžiamomis. Aišku, galima būtų Lenkiją išeliminuoti iš šalių, kurių pilietybę būtų galima įgyti, sąrašo (kaip kad Rusiją ar Baltarusiją), tačiau tokiu atveju kiltų didžiulis skandalas, kurio pasekmės būtų neprognozuojamos.
                      Tai tegul ima, kuo blogai, kad lenkai turės Lenkijos pilietybę? Bus ir Lenkijos ir Lietuvos piliečiai. Jie ir taip dabar visi turi lenko kortas. Gal kaip tik gerai, jei nepatinka LT, turi lenko pasą, didesnė motyvacija važiuot ten gyvent. I see no problem.

                      Kitas dalykas, tų militant polekų yra tiek kiek LLRA rinkėjų - 70k. Dėl tokio žiupsnelio atimt galimybę milijonui lietuvių pasaulyje turėt LT pilietybę, kurie nori ją turėti - kvailystė ir valstybinio lygio trumparegiškumas.

                      Comment


                        Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                        Tai tegul ima, kuo blogai, kad lenkai turės Lenkijos pilietybę? Bus ir Lenkijos ir Lietuvos piliečiai. Jie ir taip dabar visi turi lenko kortas.
                        Specialiau buvau paklausęs visus lenkų kilmės žmones iš savo aplinkos (o jų yra pora dešimčių) - ne vienas neturi ir net neplanuoja imti lenko kortą.
                        Taip kad dvigubai pilietybei Lietuvoje - griežtas NE!
                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                        Comment


                          O kaip yra su rinkimais?
                          Jau dabar yra Lietuvos piliečių, turinčių dvi pilietybes. Jie gali rinkti į abiejų valstybių parlamentus?

                          Comment


                            Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                            Specialiau buvau paklausęs visus lenkų kilmės žmones iš savo aplinkos (o jų yra pora dešimčių) - ne vienas neturi ir net neplanuoja imti lenko kortą.
                            Taip kad dvigubai pilietybei Lietuvoje - griežtas NE!
                            Na aš kiek pažįstu, tai turi. Matyt yra įvairiai.
                            Pagrįskite savo minčių seką, kaip jūsų pažįstamų lenko kortos neturėjimas susijes su dvigubos pilietybės draudimu Švedijoje ar USA gyvenančiam lietuviui? Man čia trūksta logikos ir per daug emocijų.

                            Comment


                              Parašė abruo Rodyti pranešimą
                              Dvigubos pilietybės įstatymą bluokuoja lenkų problema. Jei dviguba pilietybė bus įteisinta, vietiniai lenkai (rusai, baltarusiai, tuteišiai) masiškai ims lenkiškus pasus, ko pasėkoje problemos pietrytinėje Lietuvoje taps visiškai neišsprendžiamomis. Aišku, galima būtų Lenkiją išeliminuoti iš šalių, kurių pilietybę būtų galima įgyti, sąrašo (kaip kad Rusiją ar Baltarusiją), tačiau tokiu atveju kiltų didžiulis skandalas, kurio pasekmės būtų neprognozuojamos.
                              tai, o ar negalima taikyti panašios į darbo biržos metodikos: per paskutinius 60 mėn. turi bent 50 mėn registruotas es ar nato šalyje ir bent 40 mėn toje šalyje pradirbęs, jei vaikas ar studentas - prasimokęs toje šalyje.

                              Comment


                                Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                                Tai tegul ima, kuo blogai, kad lenkai turės Lenkijos pilietybę? Bus ir Lenkijos ir Lietuvos piliečiai. Jie ir taip dabar visi turi lenko kortas. Gal kaip tik gerai, jei nepatinka LT, turi lenko pasą, didesnė motyvacija važiuot ten gyvent. I see no problem.

                                Kitas dalykas, tų militant polekų yra tiek kiek LLRA rinkėjų - 70k. Dėl tokio žiupsnelio atimt galimybę milijonui lietuvių pasaulyje turėt LT pilietybę, kurie nori ją turėti - kvailystė ir valstybinio lygio trumparegiškumas.
                                Tai nieko blogo pilietybę turėti. Klausimas, kaip tuo pasinaudos Rusija ir Baltarusija. O kad pasinaudos, tai abejonių mažai. Skriaudžiamų tautinių mažumų kortą galima naudoti nebūtinai su savo piliečiais. Manau, kad jei ne ši problema, dviguba pilietybė seniai būtų įteisinta.

                                Kitaip tariant, tie 70k lenkų gali padaryti taip, kad jokios LT pilietybės neliks išvis. Gal užteks ir 10k lenkų. Svarbu tai, kad šis žingsnis geopolitiškai Lietuvai gali labai smarkiai atsirūgti.

                                Parašė Galis Rodyti pranešimą
                                tai, o ar negalima taikyti panašios į darbo biržos metodikos: per paskutinius 60 mėn. turi bent 50 mėn registruotas es ar nato šalyje ir bent 40 mėn toje šalyje pradirbęs, jei vaikas ar studentas - prasimokęs toje šalyje.
                                Kaip manote, ar lenkai tikrai nesupras, kad šitas saugiklis nukreiptas prieš juos?
                                Lietuva visiems.

                                Comment


                                  Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                                  Na aš kiek pažįstu, tai turi. Matyt yra įvairiai.
                                  Sutinku, mes galime priklausyti skirtingiems visuomenės sluoksniams.
                                  Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                                  Pagrįskite savo minčių seką, kaip jūsų pažįstamų lenko kortos neturėjimas susijes su dvigubos pilietybės draudimu Švedijoje ar USA gyvenančiam lietuviui? Man čia trūksta logikos ir per daug emocijų.
                                  Aš aplamai esu prieš galimybę turėti kelių šalių pasus. Nepriklausomai nuo to, kas yra ta kita šalis - Lenkija, Baltarusija, Anglija, Švedija, Argentina arba Australija.
                                  Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                  Comment


                                    Parašė abruo Rodyti pranešimą
                                    Tai nieko blogo pilietybę turėti. Klausimas, kaip tuo pasinaudos Rusija ir Baltarusija. O kad pasinaudos, tai abejonių mažai. Skriaudžiamų tautinių mažumų kortą galima naudoti nebūtinai su savo piliečiais. Manau, kad jei ne ši problema, dviguba pilietybė seniai būtų įteisinta.

                                    Kitaip tariant, tie 70k lenkų gali padaryti taip, kad jokios LT pilietybės neliks išvis. Gal užteks ir 10k lenkų. Svarbu tai, kad šis žingsnis geopolitiškai Lietuvai gali labai smarkiai atsirūgti.
                                    I smell paranoia Baltarusija tikrai nieko nedarys. Ruskiai, sutinku, gali įvairiai panaudot, bet gal baikim šlapintis į kelnes - mes NATO nariai, ką dar saugiau jūs galite sugalvot? Didinam armijos pajėgumus ir t.t. Be to lenkai ne rusai "gali" nereiškia, kad bus. O jei puls tegul ir puola, ginsimės, bet dėl to neturime savęs žeminti ir išsižadėti savo piliečių ir nuvilti jų lūkesčių. Reik tvarkytis taip kaip atrodo logiška ir racionalu valstybės išlikimui, o ne ištisai bijot rusų.


                                    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                    Sutinku, mes galime priklausyti skirtingiems visuomenės sluoksniams.
                                    Aš aplamai esu prieš galimybę turėti kelių šalių pasus. Nepriklausomai nuo to, kas yra ta kita šalis - Lenkija, Baltarusija, Anglija, Švedija, Argentina arba Australija.
                                    Tai, kad jūs radikalus konservatorius, aš jau supratau. Bet man tas nelabai įdomu, man įdomu, kokiais argumentais remiantis susiformavo jūsų neteisingas požiūris. Niekada nebuvęs teisingu, bet ypač dabar, visuotinės globalizacijos laikais, kai judėjimas yra neišvengiamas.

                                    Comment


                                      Parašė Pedigree Rodyti pranešimą
                                      I smell paranoia <..> gal baikim šlapintis į kelnes - mes NATO nariai, ką dar saugiau jūs galite sugalvot?
                                      Kalbate kaip nemažai mano sutiktų kairiųjų pažiūrų vakariečių. Jei jau esam NATO nariai, tai viskas, saugūs esam. Taip, žinoma. Kaimynai iš artimojo užsienio tikrai nepasinaudos jiems tiesiai į rankas įbrukta proga dar labiau susilpninti mūsų valstybę. Gal dar apkaltinsite mane rusofobija?
                                      Lietuva visiems.

                                      Comment


                                        Parašė Pedigree
                                        Konkrečiai šis argumentas man atrodo niekuo nesusijęs su draudimu 500k–1mln po užsienį išsibarsčiusių lietuvių turėti savo šalies pilietybę.
                                        Tai niekas jiems to ir nedraudžia - jie ir toliau gali būti Lietuvos piliečiais (nors tai ir nėra logiška).
                                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                        Comment


                                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                          Tai niekas jiems to ir nedraudžia - jie ir toliau gali būti Lietuvos piliečiais (nors tai ir nėra logiška).
                                          Jei apsigyveni ir įsitvirtini kitoje šalyje - logiška, kad norėsi priimti jos pilietybę, nes gyvenimo kokybė piliečio geresnė nei nepiliečio. Bet nori išlaikyt ir savo gimtąją. Man klausimas - kodėl reikia to neleisti ? Tegul turi, jei turės dvigubą, didesnė tikimybė, kad užsidirbę grįš į tėvynę, ar bent pensijoje investuos į kokią sodybėlę. Argumentas dėl Lenkijos neatrodo validus. Jeigu kritinė masė užsienio lietuvių teigia, kad jie NORI turėti LT pilietybę, tai ar neturėtų valdžia atsižvelgti į tai? Tuomet vienintelis būdas neduoti jos yra įrodyti, kad yra rimtų argumentų, kodėl negalima turėti ir tos ir tos pilietybės. Bet rimtų argumentų nėra, matau tik baimes ir emocijas bei neryžtingumą rimtiems sprendimams. Taip daugybė lietuvių eilę metų yra nuviliami ir nutraukia ryšius su tėvyne.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X