Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Žaliojo tilto skulptūras

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė index Rodyti pranešimą
    Manau, kad ne tik technikos pažanga kalta (nors, taip. XIX a. žmones kapojo kardais, šaudė, o XX a. naciai jau masiškai žudė dujų kamerose). Man sovietinis režimas atrodo baisesnis dėl to, kad jis iš esmės žmones žudė ir kankino dėl ideologijos t.y. dalis žmonių savo idėjas pastatė virš žmogiškumo ir žmones žudė dėl to, kad jie nenorėjo (ar tai apskritai nėra įmanoma) pasikeisti ir gyventi pagal tas idėjas.

    Carinės represijos visgi buvo tik tam, kad žmonės paklustų ir taptų imperijos gyventojais, nenorinčiais iš jos pabėgti. Rusų kalbos prievartinis grūdimas iš esmės irgi buvo tam. Ir aišku, buvo represijos dėl kvailų viduramžiškų prejudices (t.y. visų juodmarškinių ir jų pogromų), kas mano nuomone (tik mano nuomone) buvo mažiau baisu nei sovietinis teroras "iš idėjos".
    Ką kiekvienas mano apie vieną ar kitą okupaciją ir jos žalą, čia jau jo asmeninė nuomonė, tačiau aš remiuosi faktais. Okupacija, yra okupacija, o represijos - represijos. Matuoti jų mastą beprasmiška ir nemanau, kad įmanoma.

    Svarbiausia, kad Žaliojo tilto skulptūrų nuėmimas pagaliau suteikė realų pagrindą svarstyti ir kitų objektų, paminklinių lentų ar net gatvių pavadinimų pašalinimą, nors daug kam tai labai nepatiks ir jie jau putojasi. Bet tokia demokratija, nebent jūs juos nepripažįstate?

    Comment


      Parašė Macas Rodyti pranešimą
      Sprendžiu pagal tai, kad globalinio konflikto atveju būtų panaudoti masinio naikinimo ginklai, o taip pat ir visa kita modernioji ginkluotė. Niekas nežiūrėtų į miestus ir jų gyventojus, karo atveju baigtųsi visa "civilizacija".
      Kokius jūs karus turite omeny? Izraelis su niekuo nekariauja.
      Bet kurį karą gali paimti, niekur nėra tokių nuostolių kaip seniau. Kiek žmonių žuvo pernai Kryme rusams jį paimant ir kiek yra žuvę seniau dėl jo kovojant? Donbase Putinas nužudė apie 6 tūkst. žmonių, o kiek milijonų Stalinas XX a. ketvirtame dešimtmetyje? Dabartiniuose karuose kariauja diplomatai prie popieriaus stalo su rašikliais rankose, na ir dar kartais kareiviai per kompus bepiločius papilotuoja, jei reikia kažką subomborduoti. Atominės bombos irgi labai maža panaudojimo galimybė, nes šalis jį panaudojusi žino, kad gali gauti dvigubai atgal.
      Flickr

      Comment


        Parašė index Rodyti pranešimą
        Na de jure svetimų teritorijų šiaip tikrai nėra okupavęs ir aneksavęs. Palestinos arabai savo laiku nesutiko su jų ribomis, todėl jų jiems taip ir nepripažino, dėl ko jos jiems niekada netapo savos, o Izraeliui svetimos.
        Nu kaip nėra:
        The Golan Heights Law is the Israeli law which applies Israel's government and laws to the Golan Heights. It was ratified by the Knesset on December 14, 1981. The law was not recognised internationally[1] and determined null and void by United Nations Security Council Resolution 497.[2][3]

        Comment


          Parašė Macas Rodyti pranešimą
          Svarbiausia, kad Žaliojo tilto skulptūrų nuėmimas pagaliau suteikė realų pagrindą svarstyti ir kitų objektų, paminklinių lentų ar net gatvių pavadinimų pašalinimą, nors daug kam tai labai nepatiks ir jie jau putojasi. Bet tokia demokratija, nebent jūs juos nepripažįstate?
          Tai ir reiktų daryti. Nieko prieš neturiu. Yra daug prieštaringų asmenybių (tiek prosovietinių, tiek antisovietinių), kurie kai kada darė gerus, kai kada labai blogus dalykus ir nors damnatio memoriae jiems nereikia, bet gatvių ir mokyklų vadinti, manau, irgi.

          Parašė Dadis Rodyti pranešimą
          Nu kaip nėra:
          Na, taip. Golanas, pamiršau jį. Šiaip tai jį iš tikro reiktų atiduoti Sirijai, kai tik ten atsiras stabili valdžia, nebenorinti sunaikinti Izraeliui. O ir šiaip, čia būtų paties Izraelio interesas, nes tenykščiai Druze nelabai teigiamai Izraelio atžvilgiu nusiteikę.
          Post in English - fight censorship!

          Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
            Bet kurį karą gali paimti, niekur nėra tokių nuostolių kaip seniau. Kiek žmonių žuvo pernai Kryme rusams jį paimant ir kiek yra žuvę seniau dėl jo kovojant? Donbase Putinas nužudė apie 6 tūkst. žmonių, o kiek milijonų Stalinas XX a. ketvirtame dešimtmetyje? Dabartiniuose karuose kariauja diplomatai prie popieriaus stalo su rašikliais rankose, na ir dar kartais kareiviai per kompus bepiločius papilotuoja, jei reikia kažką subomborduoti. Atominės bombos irgi labai maža panaudojimo galimybė, nes šalis jį panaudojusi žino, kad gali gauti dvigubai atgal.
            Jūs labai tikite žmonija ir jų civilizuotumu. Tačiau turite suprasti, kad jūsų paminėti pavyzdžiai yra specifiniai ir lokaliniai. Tą patį galima pasakyti apie ISIS, kad jie gana civilizuoti, nes, palyginus, nedaug žmonių nuo jų žūsta, nors jų metodai šiek tiek specifiniai, faktiškai antikvariniai.

            Comment


              Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimą
              Teko būti visose jūsų minėtose šalyse, tiesa tik didžiuosiuose miestuose. Ir visur, kur teko būti, buvo karšto vandens.
              Viešbučiuose?

              Comment


                Grįžtant prie temos.

                Parašė Remigijus Šimašius
                Kol kas šią savaitę sutvarkysim postamentus. Pirmadienį ten pastatysim gėles. Labai tam tinkamų klombų neturime, bet iki rudens tikrai puoštų.

                Vėliau, rudenį, galėsime padiskutuoti detaliau. Tačiau greičiausiai siūlysime ten arba jau ne laikinas, o stilių atitinkančias gėlių klombas, arba šviestuvus.

                https://www.facebook.com/permalink.p...41476215897790
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                  Parašė index Rodyti pranešimą
                  Grįžtant prie temos.



                  O gėlių klombos negrasins, pavyzdžiui, stipraus vėjo metu, kokiam nors praeiviui užkristi ant galvos? Kodėl negalima palikti tiesiog taip, kaip yra? Kam dar mesti pinigus.

                  Comment


                    Parašė Macas Rodyti pranešimą
                    O gėlių klombos negrasins, pavyzdžiui, stipraus vėjo metu, kokiam nors praeiviui užkristi ant galvos? Kodėl negalima palikti tiesiog taip, kaip yra? Kam dar mesti pinigus.
                    Jei bus nesupuvę neturėtų niekur kristi.

                    O dėl to ar reikia kažką statyti, klausimas. Buvo besiskundžiančių, kad be skulptūrų kažkuo proporcijos negražios pasidaro ar postamentai tušti kvailai atrodo. Pats šiandien dar tik gal prasuksiu pažiūrėti.

                    Džiugu bent jau, kad nebus naujų balvonų.
                    Post in English - fight censorship!

                    Comment


                      Parašė Dadis Rodyti pranešimą
                      Izraelis ir nekariauja, ir branduolinio ginklo neturi, ir kitos valstybės laivų taikos metu tarptautiniuose vandenyse nepuola, ir svetimų teritorijų nėra okupavęs/aneksavęs.
                      P.S. Atsiprašau už OT.

                      Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į branduolinio ginklo "neturėjimą".
                      OT
                      Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                      Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo

                      Comment


                        Apsivalome, ir tas yra gerai. Daug ten facebook ir kitur visokių diskusijų, kad va, kodėl valdžioj tada liko dirbt buvę partiniai ir pan ar va skulptūrų nebebus, bet žmonės nesikeis kurie dar turi sovietinių nostalgijų. Bet vėl, kai sutvarkoma kokia nors buvusi apleista aplinka, gatvė ar skveras, aplinkiniai žmonės pradeda irgi tvarkytis savo nuosavus kiemus - yra poveikis to. Šiuo atveju gal žmonės irgi pradės šiokį tokį dvasinį apsivalymą nuo sovietinių tamsumų.
                        Ps. Pradeda reaguoti Rusiška žiniasklaida su ašarom: http://www.1tv.ru/news/world/288188
                        Paskutinis taisė dr-rox; 2015.07.21, 15:05.

                        Comment


                          Parašė Macas Rodyti pranešimą
                          O gėlių klombos negrasins, pavyzdžiui, stipraus vėjo metu, kokiam nors praeiviui užkristi ant galvos? Kodėl negalima palikti tiesiog taip, kaip yra? Kam dar mesti pinigus.
                          Atitinkamų proporcijų gėlių vazonai, klombos ar pan. mano supratimu ten visai tinka, tačiau su jais yra problema, kad ilguoju metų laiku gėlės nežydi. O kažką ten pastatyti manau vistiek vertėtų, ne tiek gi daug tai ir kainuoja, o tie postamentai yra kaip tik tam ir skirti. Nebūtų baisu, jeigu jie liktų tušti, tačiau manau, kad būtų geriau, jeigu jie būtų panaudoti pagal paskirtį.

                          Comment


                            O aš manau, kad tiltą galėtų įtraukti į krantinių sutvarkymo projektą, kuriame pasiūlytų visiškai naują Žaliojo tilto išvaizdą, atsisakant tų šlykščių laiptų ir turėklų. Tuomet neliktų ir postamentų. O dabar nieko nereikia keisti, palikti taip, kaip yra.

                            Comment


                              Macai, ar gali politikas elgtis kaip ūkininkas? Aišku, kad ne. Tad Tavo idejas užmiršk

                              Comment


                                Parašė udrius Rodyti pranešimą
                                Macai, ar gali politikas elgtis kaip ūkininkas? Aišku, kad ne. Tad Tavo idejas užmiršk
                                Tai laukia Lukiškių likimas, nes greitai išlįs visokie Gutauskai su patriotiniais pasiūlymais.

                                Comment


                                  Parašė Macas Rodyti pranešimą
                                  Pramiegojau šitą postą. Žinoma, ką gi daugiau, jei ne karo nusikaltėlį. Nulupti ir jo lentą nuo MAB, o ne paminklus statyti nacių pakalikams.

                                  [ATTACH]7042[/ATTACH]
                                  Tokie kvaili ir primityvūs išsišokimai, parašyti prisidengus Izraelio vėliava, primena pigią provokaciją, siekiant sužadinti tamsesnių bei naivesnių skaitytojų antisemitizmą. Manau, kad visiems aišku, kam naudinga tokių trolių kaip "macas" veikla.

                                  Comment


                                    Parašė Hortis Rodyti pranešimą
                                    Tokie kvaili ir primityvūs išsišokimai, parašyti prisidengus Izraelio vėliava, primena pigią provokaciją, siekiant sužadinti tamsesnių bei naivesnių skaitytojų antisemitizmą. Manau, kad visiems aišku, kam naudinga tokių trolių kaip "macas" veikla.
                                    Primityvūs gali būti tik dvigubi standartai nukeliant tarybines skulptūras, o paminklus ir gatvių pavadinimus nacių pakalikams paliekant. Antisemitizmo ir minčių apie jį čia nebuvo, todėl provokatorius ir kiršintojas esate jūs, o aš iškėliau aktualų klausimą, nes Žaliojo tilto atvejis suteikia tam pagrindą - pašalinti visų karo nusikaltėlių paminklus. Ir man tai yra svarbu, kadangi aš esu žydas. Todėl jeigu nepatinka tokie pasiūlymai, sugalvokite rimtesnius argumentus, nei "trolis, prisidengęs Izraelio vėliava".

                                    Comment


                                      Parašė Macas Rodyti pranešimą
                                      Primityvūs gali būti tik dvigubi standartai nukeliant tarybines skulptūras, o paminklus ir gatvių pavadinimus nacių pakalikams paliekant. Antisemitizmo ir minčių apie jį čia nebuvo, todėl provokatorius ir kiršintojas esate jūs, o aš iškėliau aktualų klausimą, nes Žaliojo tilto atvejis suteikia tam pagrindą - pašalinti visų karo nusikaltėlių paminklus. Ir man tai yra svarbu, kadangi aš esu žydas. Todėl jeigu nepatinka tokie pasiūlymai, sugalvokite rimtesnius argumentus, nei "trolis, prisidengęs Izraelio vėliava".
                                      Prašau, įrodykite, kad šis asmuo buvo karo nusikaltėlis, tokiu atveju ir aš pritarsiu, kad tokio asmens atminimo jokiu būdu negalima gerbti. Kol kas net ir paties pateikta nuoroda tai ką parašei paneigia, o ne patvirtina. Tad daugiau primena tiesiog didžiulį norą šmeižti bei niekinti žmones, kovojusius už Lietuvos laisvę.

                                      Comment


                                        Parašė Macas Rodyti pranešimą
                                        Primityvūs gali būti tik dvigubi standartai nukeliant tarybines skulptūras, o paminklus ir gatvių pavadinimus nacių pakalikams paliekant. Antisemitizmo ir minčių apie jį čia nebuvo, todėl provokatorius ir kiršintojas esate jūs, o aš iškėliau aktualų klausimą, nes Žaliojo tilto atvejis suteikia tam pagrindą - pašalinti visų karo nusikaltėlių paminklus. Ir man tai yra svarbu, kadangi aš esu žydas. Todėl jeigu nepatinka tokie pasiūlymai, sugalvokite rimtesnius argumentus, nei "trolis, prisidengęs Izraelio vėliava".
                                        Čia vadinasi "aš elgiuosi civilizuotai..."
                                        Laikas baninti provokatorių.

                                        Comment


                                          Parašė Hortis Rodyti pranešimą
                                          Prašau, įrodykite, kad šis asmuo buvo karo nusikaltėlis, tokiu atveju ir aš pritarsiu, kad tokio asmens atminimo jokiu būdu negalima gerbti. Kol kas net ir paties pateikta nuoroda tai ką parašei paneigia, o ne patvirtina. Tad daugiau primena tiesiog didžiulį norą šmeižti bei niekinti žmones, kovojusius už Lietuvos laisvę.
                                          Jam tenka atsakomybė už 1) žydų suvarymą į getą; 2) už jų turto pasisavinimą. Bet juk jūs nesutiksite to laikyti nusikaltimais? Todėl paklausiu kitaip, ar tai būtų pakankama priežastis nuversti tokio asmens postamentą, jeigu jis nebūtų lietuvis, bet, pavyzdžiui, rusas, ištrėmęs lietuvius į Sibirą, tačiau jų nežudęs, ir sekvestravęs jų turtą?

                                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                          Čia vadinasi "aš elgiuosi civilizuotai..."
                                          Laikas baninti provokatorių.
                                          Jeigu jūs žeidžia žodis nacių pakalikas, pasitikrinkite ir savo žodyną atitinkamos grupės kontekste. Ar tai toleruotina?
                                          Galima baninti, kai nėra argumentų, kas belieka tuomet?
                                          Žodžio ir nuomonių laisvė bus galutinai diskredituota.

                                          p.s. netgi vienas aršiausių ŽT nukėlimo šalininkų, atlikęs mokslinę "balvonų tipų" analizę, pripažįsta: "ŽT skulptūroms ne vieta viešoj erdvėj lygiai dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių normali visuomenė netoleruotų vokiškojo nacizmo artefaktų savo panosėj: tai amoralu, neetiška ir – svarbiausia! – žeidžia tironiško režimo aukas, kurių yra gyvų dar pakankamai daug.

                                          Skaitykite daugiau: ​Balvonų tipai | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/49882635/balvonu-tipai#ixzz3gXXD9ggF"
                                          Paskutinis taisė Romas; 2015.07.21, 21:42. Priežastis: Sujungtos dvi replikos iš eilės

                                          Comment

                                          Working...
                                          X