Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos informacinis karas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Nieko tame keisto, nes Kazachstane pagrindinė kalba yra rusų, ne tik rusams ir kitiems, bet ir daugumai pačių kazachų. Visuose pagrindiniuose miestuose dominuoja rusų kalba, kazachų kalba moka tik jaunimas(ir tai ne visi), bet vistiek daugiau naudoja rusų. Galbūt po 20-30 metų kalbų santykis išsilygins, bet kolkas rusų kalba yra dominuojanti.
    Klystate, pažįstu daug jaunų kazachų, kuriems sunkiai sekasi su rusų kalba ir ji tikrai nėra pagrindinė. Po kelių mėnesių sakysite, kad ir JAV dominuoja rusų kalba, o Obama gimė kur nors Pamaskvėje?

    Comment


      Parašė grustnyj Rodyti pranešimą
      Klystate, pažįstu daug jaunų kazachų, kuriems sunkiai sekasi su rusų kalba ir ji tikrai nėra pagrindinė. Po kelių mėnesių sakysite, kad ir JAV dominuoja rusų kalba, o Obama gimė kur nors Pamaskvėje?
      Aš neklystu, aš žinau. O kad kazachui sunkiai sektųsi rusų kalba, tai jis turėtų būti kilęs iš kaimo. Miestuose jaunimas arba vienodai gerai abi kalbas moka, arba rusų geriau. Aišku yra kelios išimtys pietų Kazachstane, pvz. Šimkente. Bet jeigu kalbėt apie Almatą, Astaną, Karagandą, tai ten visi kalba rusiškai. Kazachstanas iš visų buvusių tarybinių šalių labiausiai rusakalbė šalis, aišku neskaitant tik pačių slavų - Baltarusijos ir Ukrainos.

      O Obama ir JAV, čia prie ko? Nors apie Obamą yra kažkokios versijos, kad jis išaugęs berods Indonezijoj ir yra buvęs musulmonas, turėjo kitą vardą ir pavardę. Bet tai jau offtopicas.

      Comment


        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
        Aš neklystu, aš žinau. O kad kazachui sunkiai sektųsi rusų kalba, tai jis turėtų būti kilęs iš kaimo. Miestuose jaunimas arba vienodai gerai abi kalbas moka, arba rusų geriau. Aišku yra kelios išimtys pietų Kazachstane, pvz. Šimkente. Bet jeigu kalbėt apie Almatą, Astaną, Karagandą, tai ten visi kalba rusiškai. Kazachstanas iš visų buvusių tarybinių šalių labiausiai rusakalbė šalis, aišku neskaitant tik pačių slavų - Baltarusijos ir Ukrainos.
        Žinau, kad su Jumis diskutuoti neįmanoma, bet, visgi, pasistenksiu. Suprantu, kad prisiklausęs RuTV Jums visas pasaulis puikiai kalba rusiškai ir reikia padaryti RUSimperiją, bet pabendraukite bent virtualiai su kazachais. Astanoje žmonės puikiai kalba rusiškai tik dėl to, kad tai sostinė. Vilniuje irgi daug kas supranta rusų, lenkų ar baltarusų kalbas. Bet man liežuvis neapsiverstų žmones, gimusius Aktobėje, Pavlodare ar Oskemene pavadinti kaimiečiais.

        Comment


          Beje, tegul Putinas ir toliau leidžia sau neatsargiai kalbėti apie Kazachstaną ir greitai ir ten neturės savų. http://www.bbc.co.uk/russian/interna...zakhstan_putin

          Comment


            Parašė grustnyj Rodyti pranešimą
            Beje, tegul Putinas ir toliau leidžia sau neatsargiai kalbėti apie Kazachstaną ir greitai ir ten neturės savų. http://www.bbc.co.uk/russian/interna...zakhstan_putin
            Tai kad straipsnis rugsejo men.

            Comment


              Parašė StarSailor Rodyti pranešimą
              Tai kad straipsnis rugsejo men.
              Tai esmės nekeičia. Kai kuriems žmonėms gali rodyti ir 100 kartų, bet jie vis tiek pamirš.

              Comment


                Parašė grustnyj Rodyti pranešimą
                Žinau, kad su Jumis diskutuoti neįmanoma, bet, visgi, pasistenksiu. Suprantu, kad prisiklausęs RuTV Jums visas pasaulis puikiai kalba rusiškai ir reikia padaryti RUSimperiją, bet pabendraukite bent virtualiai su kazachais. Astanoje žmonės puikiai kalba rusiškai tik dėl to, kad tai sostinė. Vilniuje irgi daug kas supranta rusų, lenkų ar baltarusų kalbas. Bet man liežuvis neapsiverstų žmones, gimusius Aktobėje, Pavlodare ar Oskemene pavadinti kaimiečiais.
                Aš ne tik bendravęs gyvai ir ne vieną kartą, bet ir buvęs ten. Kad Astana sostinė, tai atvirkščiai tik padidina kazachiškumą, nes sostine ji tapo tik 1997 metais. Ir nuo to laiko į tą miestą suvažiavo daugiau nei pusė milijono naujų gyventojų iš viso Kazachstano, kurių dauguma etniniai kazachai. Pavlodaras ir Oskemenas(Ūst-Kamenogorsk), apskritai yra rusų įkurti miestai, kurie Tarybiniu laikotarpiu buvo grynai rusiški miestai.

                Comment


                  Parašė grustnyj Rodyti pranešimą
                  Beje, tegul Putinas ir toliau leidžia sau neatsargiai kalbėti apie Kazachstaną ir greitai ir ten neturės savų. http://www.bbc.co.uk/russian/interna...zakhstan_putin
                  Kažkam labai norisi etninio konflikto su rusais, bet Kazachstane nieko panašaus nėra. Ten nėra jokių problemų, nei dėl kalbos, nei dėl tautybės. Tik Šimkentas yra kažkiek pagarsėjas kazachų "marozais" nacionalistais, vadinamais "mambetais", bet jų labiausiai nemėgsta patys etniniai kazachai Almatoj ir Astanoj. Pats Nazarbajevas palaiko tokią švietimo politiką, kad greta kazachų kalbos gaivinimo, reikia išlaikyti rusų kalbą ir tuo pačiu dar ir didelį dėmesį skiria geram anglų kalbos mokėjimui.

                  Comment


                    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                    Pavlodaras ir Oskemenas(Ūst-Kamenogorsk), apskritai yra rusų įkurti miestai, kurie Tarybiniu laikotarpiu buvo grynai rusiški miestai.
                    Ak, kaip gerai gyvena tie rusai, aplink tik rusakalbiai, rusų miestai, rusų valstybės, rusų visatos ech, pavydžiu

                    Comment


                      Parašė grustnyj Rodyti pranešimą
                      Ak, kaip gerai gyvena tie rusai, aplink tik rusakalbiai, rusų miestai, rusų valstybės, rusų visatos ech, pavydžiu
                      Sakai, kad su manim diskutuot neįmanoma, bet pats vietoj diskutavimo, faktų pateikimo ir tikrinimo, rašinėji visokias nesąmones.
                      Nors man atrodo, kad aš jau ne kartą esu rašęs, kad aš nesu joks "koloradas", juostelės neturiu ir niekada neturėjau, už visokias Novorosijas, "rūskij mir"(tuo labiau kad aš net ir nesu rusas), komunistus ar dar kažką neagituoju, aš tiesiog noriu matyti tiesą, o ne melo varymą į vieną pusę. Man Ukrainos politika šiuo atveju mažai rūpi, nors aš ir skaitau, kad Ukraina turi likti sąjungoj su Rusija, bet tai man antraeilis dalykas. Mane labiausiai siutina žmonių žudymas, masinis nusikaltimų dangstymas ir dezinformacija. Man svarbiausia yra teisingumas. Aš matau, kad Ukrainoj nuo Maidano pradžios nukentėjo tūkstančiai žmonių ir jie yra bejėgiai sulaukti teisingumo. Šitas dalykas man labiausiai neduoda ramybės. Aš noriu matyti tuos nusikaltėlius radikalus sunaikintus arba pūvančius kalėjime.

                      Comment


                        Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                        Sakai, kad su manim diskutuot neįmanoma, bet pats vietoj diskutavimo, faktų pateikimo ir tikrinimo, rašinėji visokias nesąmones.
                        Nors man atrodo, kad aš jau ne kartą esu rašęs, kad aš nesu joks "koloradas", juostelės neturiu ir niekada neturėjau, už visokias Novorosijas, "rūskij mir"(tuo labiau kad aš net ir nesu rusas), komunistus ar dar kažką neagituoju, aš tiesiog noriu matyti tiesą, o ne melo varymą į vieną pusę. Man Ukrainos politika šiuo atveju mažai rūpi, nors aš ir skaitau, kad Ukraina turi likti sąjungoj su Rusija, bet tai man antraeilis dalykas. Mane labiausiai siutina žmonių žudymas, masinis nusikaltimų dangstymas ir dezinformacija. Man svarbiausia yra teisingumas. Aš matau, kad Ukrainoj nuo Maidano pradžios nukentėjo tūkstančiai žmonių ir jie yra bejėgiai sulaukti teisingumo. Šitas dalykas man labiausiai neduoda ramybės. Aš noriu matyti tuos nusikaltėlius radikalus sunaikintus arba pūvančius kalėjime.
                        Brangus kolega... Su jumis diskutuoti neįmanoma, per daug žiūrit Kiseliovo ir Dugino laidelių... Žodis žodin jų retoriką pavarėt...
                        - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                        - Rusija su Amerika kariauja.
                        - Ir ką, kaip ten reikalai?
                        - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                        - O amerikiečiai?
                        - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                        Comment


                          Parašė DSaulius Rodyti pranešimą
                          - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                          - Rusija su Amerika kariauja.
                          - Ir ką, kaip ten reikalai?
                          - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                          - O amerikiečiai?
                          - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.
                          Geras
                          Lietuva visiems.

                          Comment


                            S. Naryškino laiške Europos Parlamentui - RF ketina imtis priemonių, palaikyti taiką Europoje.
                            http://gordonua.com/news/politics/Ne...nte-66875.html

                            Bet kai kas mano, kad tai
                            Некоторые политики считают, что Нарышкин, используя дипломатический язык, угрожает Европе войной.

                            Comment


                              Ką tik turėjau įdomų dialogą su 19 metų panele iš Rusijos (Ufa). Ji įsitikinusi, kad JAV kariauja su Rusija ir nebijotų, jeigu tektų pirkti maistą už talonus arba gyventi vos ne lauke. "Rusija dar ir ne tai išgyveno". Į mano pasisakymą, kad Vakarai galėtų numesti bombą, ji tarė, kad "svarbu mirčiau savo Tėvynėje". Va taip va, gerbiamieji. Panelei viskas prieš akis, tačiau ji yra pasiryžusi mirti už savo Tėvynę. Antra Islamo Valstybė pašonėje.

                              Comment


                                Parašė grustnyj Rodyti pranešimą
                                Ką tik turėjau įdomų dialogą su 19 metų panele iš Rusijos (Ufa). Ji įsitikinusi, kad JAV kariauja su Rusija ir nebijotų, jeigu tektų pirkti maistą už talonus arba gyventi vos ne lauke. "Rusija dar ir ne tai išgyveno". Į mano pasisakymą, kad Vakarai galėtų numesti bombą, ji tarė, kad "svarbu mirčiau savo Tėvynėje". Va taip va, gerbiamieji. Panelei viskas prieš akis, tačiau ji yra pasiryžusi mirti už savo Tėvynę. Antra Islamo Valstybė pašonėje.
                                Nekaltink jos. Jai gi smegenis plaunamos kiekviena sekunde kuria ji praleidzia prie teliko ar runete. O siaip visi drasus, kol gradais nepradeda lyt aplink.
                                .

                                Comment


                                  Galiu paantrint.. Viena draugės giminaitė buvo atvykus naujiems metams iš Maskvos Vilniun, jai čia pirmas kartas pas mus buvo. Mergina išsilavinus, dirba vokiečių kompanijos padaliny Maskvoj su finansiniais reikalais. Atrodo, jau kažkaip turėtų susiprast. Bet visgi.. Atvykus vaikščiojo kurį laiką persigandus, pasirodo ten kalbama, kad čia pas mus nesaugu rusams, juos muša ir pan, tai geriau nevažiuot arba jau tada bandyt neišsiduot. Bet tas išgaravo greit, kai ji pati išėjo miestan, parduotuvėn ir ten su ja net rusiškai pabendravo pardavėja. O apie visą šitą karinę situaciją, jos nuomonė tokia, kad US bando sukiršinti tautas ir gauti sau naudos, tai reikia prisižiūrėt jų ir jei ką, pastovėt už save. Taigi - amerikonai dėl visko kalti Nelabai įsivaziduoju, kaip ten dirbama, kad nuomonė suformuojama taip..

                                  Comment


                                    Parašė grustnyj Rodyti pranešimą
                                    Ką tik turėjau įdomų dialogą su 19 metų panele iš Rusijos (Ufa). Ji įsitikinusi, kad JAV kariauja su Rusija ir nebijotų, jeigu tektų pirkti maistą už talonus arba gyventi vos ne lauke. "Rusija dar ir ne tai išgyveno". Į mano pasisakymą, kad Vakarai galėtų numesti bombą, ji tarė, kad "svarbu mirčiau savo Tėvynėje". Va taip va, gerbiamieji. Panelei viskas prieš akis, tačiau ji yra pasiryžusi mirti už savo Tėvynę. Antra Islamo Valstybė pašonėje.
                                    Kas šiek tiek guodžia, tai kad sprendimus toje šalyje priiminėja ne 20 000 000 tokių panelių, o kokie keli šimtai žiauriai turtingų žmonių Kremliuje ir aplink jį. Abejoju, ar anie taip jau ir norėtų ėsti maistą už talonus, gyventi lauke ir mirti už Tėvynę.

                                    Comment


                                      Parašė balietis Rodyti pranešimą
                                      Kas šiek tiek guodžia, tai kad sprendimus toje šalyje priiminėja ne 20 000 000 tokių panelių, o kokie keli šimtai žiauriai turtingų žmonių Kremliuje ir aplink jį. Abejoju, ar anie taip jau ir norėtų ėsti maistą už talonus, gyventi lauke ir mirti už Tėvynę.
                                      Šitie vyrai esant bet kokiems ekonominiaims ir politiniams sunkumams tikrai galės valgyti viską ką panorės ir be talonų. Gyvens taip pat ne lauke.
                                      Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                      Comment


                                        Na dar lieka punktas "mirti už Tėvynę"... Šiaip tai tarybiniais laikais net ir patys pačiausi kompartijos sekretoriai vis tiek gyveno prasčiau už Amerikos fermerius (čia gal kiek ir per drąsiai, nes turėjo vilas ir asmeninius vairuotojus, bet visa kita buvo stabiliai prasčiau). Abejoju, ar tikrai norėtų sugrįžti į anuos laikus.

                                        Comment


                                          Parašė balietis Rodyti pranešimą
                                          Na dar lieka punktas "mirti už Tėvynę"... Šiaip tai tarybiniais laikais net ir patys pačiausi kompartijos sekretoriai vis tiek gyveno prasčiau už Amerikos fermerius (čia gal kiek ir per drąsiai, nes turėjo vilas ir asmeninius vairuotojus, bet visa kita buvo stabiliai prasčiau). Abejoju, ar tikrai norėtų sugrįžti į anuos laikus.
                                          Man apskritai nesuprantas terminas "grįžimas į anuos laikus" ir tarybinių laikų kišimas (jau nekalbant apie visokias baimes "grįžti"), net jei BVP kristų 50% ir prasidėtų badas, "anie laikai" niekada negrįš, oligarchų sąskaitos Šveicarijos bankuose dėl to taip pat neištuštės, juk planinės ekonomikos kaip ir niekas neplanuoja grąžinti.
                                          Paskutinis taisė Lettered; 2015.02.17, 09:51.
                                          Flickr

                                          Comment

                                          Working...
                                          X