Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    EE 390
    LV 360
    LT 300

    Įdomu, kiek kainuos darbdaviui mokėti savo darbuotojui tokį atlyginimą į rankas kiekvienoje iš Baltijos šalių.

    Comment


      Parašė R.A.M. Rodyti pranešimą
      EE 390
      LV 360
      LT 300

      Įdomu, kiek kainuos darbdaviui mokėti savo darbuotojui tokį atlyginimą į rankas kiekvienoje iš Baltijos šalių.
      http://www.calkoo.com/?lang=3&page=1

      EE 522.60EUR
      LV 445.28EUR
      LT 393.22EUR

      Comment


        Nežinau Latvijos mokesčių, bet, negalima atmesti varianto, kad ypač Šiaurės Lietuvoje gyvenantiems, pvz., vyresnio amžiaus žmonėms, negalintiems pasigirti didele kvalifikacija, visai apsimokės važiuoti dirbti į Latviją kad ir už minimumą. 60 eurų pakankami pinigai, skaičiuojantiems kiekvieną eurą (jau greitai ). Kažin ar įmanoma legaliai dirbti Latvijoje, o Lietuvoje gauti bedarbio pašalpas ir kitas lengvatas?
        Švedas visų pirma paklausė, kokia yra ta MMA.
        Užsienio verslininkams 300 eurų alga ES šalyje yra sunkiai suvokiamas dalykas. Tačiau dalis būtent ir investuoja Lietuvoje dėl tokių algų .

        Comment


          Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
          Užsienio verslininkams 300 eurų alga ES šalyje yra sunkiai suvokiamas dalykas. Tačiau dalis būtent ir investuoja Lietuvoje dėl tokių algų .
          Tikrai ne dėl minimumo Priešingai, vakarų kapitalo įmonėse dažniausiai algos aukštesnės.

          Comment


            Minimalus atlyginimas Baltijos šalyse nuo 2015m.:

            Estija 390 (nominalus) -> 522,60 (tiek darbdaviui kainuoja) -> 25,4% (daugiau nei nominalus atlyginimas)

            Latvija 360 (nominalus) -> 455,28 (tiek darbdaviui kainuoja) -> 19,2 % (daugiau nei nominalus atlyginimas)

            Lietuva 300 (nominalus) -> 393,22 (tiek darbdaviui kainuoja) -> 23,7 % (daugiau nei nominalus atlyginimas)

            Comment


              Parašė andyour Rodyti pranešimą
              Tikrai ne dėl minimumo Priešingai, vakarų kapitalo įmonėse dažniausiai algos aukštesnės.
              Daugybe atveju kur algos i rankas simboliskai vos didesnes uz minimuma (1200 LTL) - 348 Eur pas tuos pacius vakariecius....
              Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

              Comment


                Parašė Recoiler Rodyti pranešimą

                Daugybe atveju kur algos i rankas simboliskai vos didesnes uz minimuma (1200 LTL) - 348 Eur pas tuos pacius vakariecius....
                O koks yra minimumas "į rankas"?

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  O koks yra minimumas "į rankas"?
                  Vyriausybės nutarimu MMA didinama nuo sausio 1 d. ir kyla nuo 850 iki 1.000 Lt. Darbuotojo "į rankas" gaunama suma auga nuo 715 iki 825 Lt, o darbo vietos kaina darbdaviui didėja nuo 1.115 iki 1.312 Lt.
                  Plačiau: http://vz.lt/article/2012/12/19/vyri...#ixzz3Krigpp1m
                  No one really knows
                  Which way the wind blows

                  Comment


                    Nelabai supratau prie ko čia 2012 metų straipsnis...
                    http://www.efoto.lt/user/29794/nuotraukos

                    Comment


                      John matyt turėjo omeny ne formalų 'į rankas', bet realų 'į rankas' ...
                      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                      Comment


                        Parašė nomad Rodyti pranešimą
                        John matyt turėjo omeny ne formalų 'į rankas', bet realų 'į rankas' ...
                        Tai jo jo, man įdomu, koks tas oficialus minimumas "į rankas", nes jau ne pirmą kartą girdžiu/skaitau, kaip kas nors vis gauna "minimumą" arba "tik šiek tiek dugiau, nei minimumą", kaip jie sako "į rankas".

                        Koks yra minimumas before tax aš žinau, bet mane domina, koks tas mistinis minimumas "į rankas", kurį visi gauna ir kuris yra didesnis, nei 1200Lt. Man tiesiog čia kažkur galai nesueina su tokiais lyginimais. Arba aš durnas, arba kai kurie nesupranta, kokius faking vėjus rašo.
                        Paskutinis taisė John; 2014.12.03, 21:12.

                        Comment


                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Tai jo jo, man įdomu, koks tas oficialus minimumas "į rankas", nes jau ne pirmą kartą girdžiu/skaitau, kaip kas nors vis gauna "minimumą" arba "tik šiek tiek dugiau, nei minimumą", kaip jie sako "į rankas".

                          Koks yra minimumas before tax aš žinau, bet mane domina, koks tas mistinis minimumas "į rankas", kurį visi gauna ir kuris yra didesnis, nei 1200Lt. Man tiesiog čia kažkur galai nesueina su tokiais lyginimais. Arba aš durnas, arba kai kurie nesupranta, kokius faking vėjus rašo.
                          Kiek žinau, miestuose oficialiai 1500lt į rankas tas minimumas. Bet daugiau uždirbti jau reikia pasistengti arba dirbti aukštesnės kvalifikacijos darbą. Jeigu tiek neuždirbi, tai kažką negerai darai. Žinoma, daugelyje žemiausios kvalifikacijos darbuose tiek gali uždirbti tik būdamas lojaliu darbuotoju, po ilgesnio laiko tarpo, bent jau kiek girdėjau. Prie euro įvedimo turėtų atsirasti darbdaviams spaudimas jį didinti iki 500 eurų.
                          Paskutinis taisė andyour; 2014.12.03, 21:51.

                          Comment


                            Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                            Nežinau Latvijos mokesčių, bet, negalima atmesti varianto, kad ypač Šiaurės Lietuvoje gyvenantiems, pvz., vyresnio amžiaus žmonėms, negalintiems pasigirti didele kvalifikacija, visai apsimokės važiuoti dirbti į Latviją kad ir už minimumą. 60 eurų pakankami pinigai, skaičiuojantiems kiekvieną eurą (jau greitai ). Kažin ar įmanoma legaliai dirbti Latvijoje, o Lietuvoje gauti bedarbio pašalpas ir kitas lengvatas?

                            Užsienio verslininkams 300 eurų alga ES šalyje yra sunkiai suvokiamas dalykas. Tačiau dalis būtent ir investuoja Lietuvoje dėl tokių algų .
                            Kiek apskirtai Lietuvoje žmonių gauna minimumą? Gal yra statistiką? PArt-time job'as studentams nesiskaito.

                            Comment


                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Tai jo jo, man įdomu, koks tas oficialus minimumas "į rankas", nes jau ne pirmą kartą girdžiu/skaitau, kaip kas nors vis gauna "minimumą" arba "tik šiek tiek dugiau, nei minimumą", kaip jie sako "į rankas".

                              Koks yra minimumas before tax aš žinau, bet mane domina, koks tas mistinis minimumas "į rankas", kurį visi gauna ir kuris yra didesnis, nei 1200Lt. Man tiesiog čia kažkur galai nesueina su tokiais lyginimais. Arba aš durnas, arba kai kurie nesupranta, kokius faking vėjus rašo.
                              Minimumas "į rankas" jei tiksliai 870.73, o "į rankas" 1200 yra šiuo atveju tas "šiek tiek daugiau už minimumą", viskas gana aišku ir paprasta.
                              Flickr

                              Comment


                                Parašė D.P Rodyti pranešimą
                                Kiek apskirtai Lietuvoje žmonių gauna minimumą? Gal yra statistiką? PArt-time job'as studentams nesiskaito.
                                Dauguma miestuose jų gauna vokelius. Čia kiekvienoje įmonėje mėgsta forminti ant bazės minimumo ir tada jau vokelis. Vadybininkai nuo pardavimų gauna papildomai, bet dažnai irgi vokeliais.

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  Minimumas "į rankas" jei tiksliai 870.73, o "į rankas" 1200 yra šiuo atveju tas "šiek tiek daugiau už minimumą", viskas gana aišku ir paprasta.
                                  Nu daugiau, bet vistiek tai apverktinai maza suma
                                  Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                                  Comment


                                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                    Minimumas "į rankas" jei tiksliai 870.73, o "į rankas" 1200 yra šiuo atveju tas "šiek tiek daugiau už minimumą", viskas gana aišku ir paprasta.
                                    Dabar aišku. Ačiū.

                                    Išsiaiškinome, kad pagal tokią logiką 1200 yra "simboliskai vos didesnis" už 870,73.

                                    Kitaip tariant, kalbėdamas apie skaitinius dydžius, Recoiler 37.8% skirtumas yra "simboliskai vos didesnis".

                                    Labai svarbu žinoti, apie ką tiksliai kalbame, nes taip galima nueiti iki visiškų pievų rašymo, kaip ir nutiko šį kartą Recoiler.

                                    Parašė Recoiler Rodyti pranešimą
                                    Nu daugiau, bet vistiek tai apverktinai maza suma
                                    Tai reikia dirbti už didesnę sumą, kuri nėra "apverktinai maža". Daugybė taip daro ir nemato vargo.
                                    Paskutinis taisė John; 2014.12.03, 22:04.

                                    Comment


                                      /\ Man sunku įsivaizduoti tą 1200 kaip minimumą, nes Vilniuje tikrai bent 1500 yra super minimumas. Padavėjai restuose prieš arbatpinigius daugiau gauna.
                                      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                      Comment


                                        Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                        /\ Man sunku įsivaizduoti tą 1200 kaip minimumą, nes Vilniuje tikrai bent 1500 yra super minimumas. Padavėjai restuose prieš arbatpinigius daugiau gauna.
                                        Man atgrodo, Lietuvoje buvo (ir dabar tikriausiai dar šiek tiek yra) madinga verkšlenti "kaip sunku gyventi" arba "kaip mažai uždirbu". Tai suteikia daugiau cool taškų.

                                        Ką jau čia kalbėti apie šiaip random žmones. Mano paties artimi žmonės (ta prasme, artimos giminės nariai, su kuriais jokių didelių paslapčių lyg ir nėra) iki šiol naudoja panašias formuluotes. Aš tada taip ir klausiu, "tai kiek tu bl uždirbi, jeigu taip blogai?". Atsako "ne ką daugiau, negu minimumą". Tada išsiaiškinu, kad jie, pagal nutylėjimą, operuoja išskirtinai žymiuoju "į rankas" terminu. Tada dar paaiškėja, kad gauna dar ir premijų. Ir visokių kežkelioliktų atlyginimų ir t.t. ir pan. Galų gale, gaunasi taip, kad tas atlyginimas yra bene 3 kartus didesnis už "minimumą", kurį jie neva "gauna".

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Man atgrodo, Lietuvoje buvo (ir dabar tikriausiai dar šiek tiek yra) madinga verkšlenti "kaip sunku gyventi" arba "kaip mažai uždirbu". Tai suteikia daugiau cool taškų.
                                          Galų gale, gaunasi taip, kad tas atlyginimas yra bene 3 kartus didesnis už "minimumą", kurį jie neva "gauna".
                                          Taigi dalis žmonių tiesiog mazohistai ir jiems patinka viską perdėdi smarkiai į neigiamą pusę.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X