Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
    Apklausa: 70 proc. gyventojų mieliau rinktųsi ekonominę gerovę, o ne Lietuvos nepriklausomybę

    Nu vat imk ir apsiverk. Aš tikiuosi apklausa vykokur nors Visagine, nes jei ne, galima drąsiai sakyti, kad Lietuvos visuomenė serga ir labai rimtai.
    Šiaip tai A1 su Combat kaip tik už kuo didesnę Lietuvos "nepriklausomybę" nuo ES ir viso pasaulio
    Šiek tiek juokingai atrodo piktinimasis tokiomis naujienomis iš žmonių, kurie net negyvena Lietuvoje
    Paskutinis taisė Lettered; 2012.01.09, 00:35.
    Flickr

    Comment


      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
      Šiaip tai A1 su Combat kaip tik už kuo didesnę Lietuvos "nepriklausomybę" nuo ES ir viso pasaulio
      Šiek tiek juokingai atrodo piktinimasis tokiomis naujienomis iš žmonių, kurie net negyvena Lietuvoje
      Ir kodėl aš negaliu piktintis? Dar gavau pasiūlymą iš Aleksio užsičiaupti.
      Taip, kad prašau paaiškinti, kodėl negaliu šnekėti?
      考纳斯, 立陶宛

      Comment


        Tokios apklausos yra niekinės, nes nelabai aišku, ko jos klausia. Kas turima omeny žodžiu "nepriklausombė"? Šiaip tai Lietuva ir dabar yra netgi labai smarkiai priklausoma ekonomiškai (nuo Rusijos, ES) ir politiškai (ES, JAV).

        O gal turimas omeny politinis suverenitetas? Tokiu atveju yra daugiau kontroversijos, bet vėlgi, reiktų žinoti kažkokias sąlygas. Prisiminkim, kokios buvo sąlygos SSRS (nebuvo keliavimo laisvės į užsienį, girgždanti ir vos vos judanti ekonomika, didelė politinė ir socialinė kontrolė ir t.t.). Tokia priklausomybė aišku, kad nepriimtina ir, esu tikras, tie 70% su tuo sutiktų. O kokios sąlygos yra, pavyzdžiui, Škotijoje, Baskų krašte, Honkonge? Jie neturi visiško politinio suverenumo ir ar jiems ne dzin?

        Taip kad reiktų tiksliai žinoti, ko klausiama, nes kitaip galima interpretuoti taip plačiai, kad iš esmės kiekvienas tame gali matyti kažką skirtingo.

        Svarbiausia yra ekonominė gerovė ir tam tikros socialinės (keliavimo, kūrybiškumo ir pan.) laisvės. Visa kita nėra labai svarbu. Juo labiau, kad politinis suverenumas ir politinė nepriklausomybė yra labiau teoriniai dalykai, nei praktiniai. Lietuva daro ir darys taip, kaip pasakys ES didesnieji ar kai kurie kiti įtakingi žaidėjai. Ir tame nėra visiškai nieko blogo. Tai yra, buvo ir bus visur ir visada. Svarbiausia, tai nesukompromitavo "mažiukų" egzistavimo. Negana to, mažos valstybės ir tautos šiandien turi daugiau sąlygų ir apsaugos (bent jau ES), nei bet kada anksčiau, nepaisant to, kad jų "nepriklausomybė" yra gana ribota. Dėl to reiktų į tokius dalykus žiūrėti prgmatiškai, o ne absoliučiai.
        Paskutinis taisė John; 2012.01.09, 01:16.

        Comment


          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
          Šiaip tai A1 su Combat kaip tik už kuo didesnę Lietuvos "nepriklausomybę" nuo ES ir viso pasaulio
          Ta jų "nepriklausomybė" dažniausiai yra marionetinis valdomas režimas "a lia" Abchazija ar Padnestrė.

          Comment


            Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
            Ir kodėl aš negaliu piktintis? Dar gavau pasiūlymą iš Aleksio užsičiaupti.
            Taip, kad prašau paaiškinti, kodėl negaliu šnekėti?
            Emigravot į užsienį? - emigravot. Gyvenat ten gerai? - tikiuosiu, kad taip. Tai ko tada lendat į Lietuvos problemas?
            O dėl "visuomenė serga" - nepriklausomybę į lėkštę neįdėsi ir ant duonos neužtepsi. Vien dvasiniu maistu sotus nebusi.

            Comment


              Kai kurių emigrantų pozicija įdomi - Lietuvos nepriklausomybė yra gėris, tačiau mes tuo gėriu kažkodėl mėgaujamės iš toli. O tie, kurie likę Lietuvoje, tai jau turėtų labai stipriai mėgautis, o jei nesimėgauja ir nevertina, tai, matyt, yra kažkokie visaginiečiai . Labai dviprasmiška laikysena. Toks įspūdis, kad nepriklausomybė gera vien dėl to, kad suteikia laisvę išvažiuoti? Jei, tarkim, Brežnevo laikais būtų atvertos Lietuvos sienos, tai gal to ir būtų užtekę?
              Nesakau, kad nepriklausomybė blogis, tačiau realiai jos nelabai ir yra (energetika, monetarinė politika). Todėl keista, kad emigrantai stebisi, jog 70 proc. gyventojų rinktųsi materialinę gerovę. Emigrantai tą gerovę juk jau pasirinko, dauguma išvyksta būtent dėl tos priežasties.
              Paskutinis taisė senasnamas; 2012.01.09, 10:01.

              Comment


                Nėra čia ko iečių laužyti dėl kvailų klausimų: "kas stipresnis - dramblys ar liūtas?" - iš panašios serijos. Neįsivaizduoju, kuo galvoja visuomenės nuomonės tyrimo agentūros.
                Nepriklausomybė (arba jos atsisakymas) yra instrumentas piliečių ekonominei ir moralinei gerovei tenkinti!
                Abu dalykai reikalauja aktyvaus piliečių dalyvavimo. Tai, kad mūsuose piletinė visuomenė yra silpna, tiesiogiai atsiliepia ekonominių problemų pavidalu.
                Tuo klausimu tarytum priešpastatoma:
                priklausomybė kažkam (iš kitų klausimų tampa aišku, kad Rusijai) = ekonominė gerovė;
                nepriklausomybė (nuo Rusijos, kaip kad ir suvokė daugelis apklaustųjų) = ekonominis nuosmukis.
                Kita vertus, euroskeptikų požiūriu, priklausomybė ES ekonominei erdvei nieko gero Lietuvai nedavė. Suprask - reikėjo likti "nepriklausomai" Rusijos sateličių tarpe.

                Comment


                  Ta apklausa - gryna provokacija. Atseit užsakyta delfi, bet skamba kaip užsakyta rusų ambasados arba Paleckio šutvės. Ką reiškia "kas jums svarbiau - nepriklausomybė ar gerovė?", ar tai normalus klausimas?

                  Comment


                    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                    Emigravot į užsienį? - emigravot. Gyvenat ten gerai? - tikiuosiu, kad taip. Tai ko tada lendat į Lietuvos problemas?
                    O dėl "visuomenė serga" - nepriklausomybę į lėkštę neįdėsi ir ant duonos neužtepsi. Vien dvasiniu maistu sotus nebusi.
                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                    Kai kurių emigrantų pozicija įdomi - Lietuvos nepriklausomybė yra gėris, tačiau mes tuo gėriu kažkodėl mėgaujamės iš toli. O tie, kurie likę Lietuvoje, tai jau turėtų labai stipriai mėgautis, o jei nesimėgauja ir nevertina, tai, matyt, yra kažkokie visaginiečiai . Labai dviprasmiška laikysena. Toks įspūdis, kad nepriklausomybė gera vien dėl to, kad suteikia laisvę išvažiuoti? Jei, tarkim, Brežnevo laikais būtų atvertos Lietuvos sienos, tai gal to ir būtų užtekę?
                    Nesakau, kad nepriklausomybė blogis, tačiau realiai jos nelabai ir yra (energetika, monetarinė politika). Todėl keista, kad emigrantai stebisi, jog 70 proc. gyventojų rinktųsi materialinę gerovę. Emigrantai tą gerovę juk jau pasirinko, dauguma išvyksta būtent dėl tos priežasties.
                    Nu atsiprašau, bet jūs nieko nežinot apie mane. Jūs nežinot, nei kodėl aš iš Lietuvos išvažiavau, nei kodėl esu Londone. Jūs nežinote ar aš prasigėrinėju statybose, ar dirbu banke. Jūs nežinote ar geriau gyvenau Lietuvoje, ar UK. Jūs nežinote mano ateities planų. Jūs nežinote ar aš noriu, o gal nenoriu grįžti į Lietuvą. Jūs nežinote.
                    考纳斯, 立陶宛

                    Comment


                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      Ta apklausa - gryna provokacija. Atseit užsakyta delfi, bet skamba kaip užsakyta rusų ambasados arba Paleckio šutvės. Ką reiškia "kas jums svarbiau - nepriklausomybė ar gerovė?", ar tai normalus klausimas?
                      Savo laiku "Radioshow" klausė:

                      Lietuviai, žydšaudžiai ar nevykėliai?
                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                      Comment


                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                        Ta apklausa - gryna provokacija. Atseit užsakyta delfi, bet skamba kaip užsakyta rusų ambasados arba Paleckio šutvės. Ką reiškia "kas jums svarbiau - nepriklausomybė ar gerovė?", ar tai normalus klausimas?
                        KLausimą "Kas Jums svarbiau - šalies nepriklausomybė ar šalies ekonominė gerovė?" galima suprasti ir kitaip.

                        Svarbu - tai reiškia aktualu, rūpi, jaudina ir t.t. Šalies nepriklasomybei dabar jokio tiesioginio pavojaus nėra, todėl tai neaktualus klausimai - skirtingai nuo ekonominės gerovės. Šitos apklausos komentatoriai interpretuoja visai kitaip - "ar iškeistumėt nepriklausomybę į gerovę" - bet klausimas tai buvo ne toks!

                        Žodžiu - tūpa bereikšmė apklausa.

                        Comment


                          Reikėtų apklausos tema Ar Lietuva tikrai nepriklausoma? Šiuo metu Lietuvos energetika priklauso nuo Maskvos, finansai nuo Briuselio, o ūkio (verslo) pajėgumo nepakanka, kad pavyktų išsilaikyti be paskolų. O kur dar ES parama, kuri kažkada baigsis. Kitaip sakant, savarankiškumas kaip pas tėvus gyvenančio studento . Ar galima ką nors reikšmingesnio nuspręsti negavus Briuselio leidimo?
                          Niūros A. Juozaičio įžvalgos:
                          http://www.respublika.lt/lt/naujieno...rsta_tyledama/
                          TSRS žūties procesas mums buvo smagus. O dabartinis? Smagiu jį vadina tik „nupušęs“ lietuvis-kosmopolitas, arba jau nebelietuvis. Deja, tokių randasi vis daugiau, kaip ir dera pabaigos epochai.
                          Apie emigrantus pasakė ir riebiau, bet mano nuomonė nėra tokia kategoriška, tai necituosiu.
                          2003 metais mes ne balsavome, o bėgome prie balsadėžių [...] Ir pasiekėme savo! Tegul pasaulis mato, kad „už ES“ pasisakė 91,1 proc. Lietuvoje balsavusiųjų. Europos rekordas. Smagus rekordas. Jis paliudijo, kad lietuviai ne galvoja, o veikia. Lekia galvotrūkomis.
                          Nes sprendžiant protingai abejojama ir svarstoma. Ginčijamasi. Išsakomos alternatyvos. Bandoma prognozuoti, įtikinti. Žodžiu, normaliomis sąlygomis, sveikoje visuomenėje nesutinkančių ir su palankiais sprendimais būna beveik pusė. Jau tikrai ne tie 8,9 proc., kurie buvo Lietuvoje. Net estų pažangiečių galvos dvigubai daugiau abejojo ES. Nes pažangiečiai mąstė. Lietuviai lėkė. Agitavo akis išdegę. Ir Lietuvos priešais bei Rusijos draugais vadino visus, kas tik suabejodavo Tėvynės rožine ateitimi. Išdavikais vadino. Tad nėra ko stebėtis, kad ir dabar lietuviai tebelekia. Pagreitis. Dabar nebe balsadėžes varto iš entuziazmo, o tarptautinius autobusus ir lėktuvus.
                          Lietuva nei dauginasi, nei valdo. Regis, dar galėtų valdyti savą atsinaujinimą, savą gimstamumą. Bet nebenori Lietuva nieko valdyti. Ji kaip pamišusi integruojasi ir niveliuojasi. Nyksta, lietuviškai tariant.
                          Integruojama Lietuva į civilizaciją, kurioje šeima nelaikoma pasaulio pradžia. Kur visose tribūnose šaukiama apie „vienalytę santuoką“ ir visokiausių mažumų „šventas teises“.
                          Paskutinis taisė senasnamas; 2012.01.09, 16:13.

                          Comment


                            Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                            Reikėtų apklausos tema Ar Lietuva tikrai nepriklausoma? Šiuo metu Lietuvos energetika priklauso nuo Maskvos, finansai nuo Briuselio, o ūkio (verslo) pajėgumo nepakanka, kad pavyktų išsilaikyti be paskolų. O kur dar ES parama, kuri kažkada baigsis. Kitaip sakant, savarankiškumas kaip pas tėvus gyvenančio studento . Ar galima ką nors reikšmingesnio nuspręsti negavus Briuselio leidimo?
                            Niūros A. Juozaičio įžvalgos:
                            http://www.respublika.lt/lt/naujieno...rsta_tyledama/

                            Apie emigrantus pasakė ir riebiau, bet mano nuomonė nėra tokia kategoriška, tai necituosiu.
                            Kad šitas veikėjas niekada nepasižymėjo labai giliomis įžvalgomis. Jau vien ta jo eilę metų eskaluota tema, jog Aukščiausiosios Tarybos pirmininku buvo išrinktas V.Landsbergis, o ne AMB, nuolat vadinant tai "istorine klaida" ir piešiant tai kaip baisiausią įvykį Lietuvos istorijoje, ko verta. Arba jo knyga "Ištvermės metai ir A. Brazauskas: 1990–1997 metų politinė patirtis", primenanti viduramžių šventųjų gyvenimus, šiuo atveju šventasis, kenčiantis dėl Lietuvos - AMB.

                            Comment


                              Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
                              Nu atsiprašau, bet jūs nieko nežinot apie mane. Jūs nežinot, nei kodėl aš iš Lietuvos išvažiavau, nei kodėl esu Londone. Jūs nežinote ar aš prasigėrinėju statybose, ar dirbu banke. Jūs nežinote ar geriau gyvenau Lietuvoje, ar UK. Jūs nežinote mano ateities planų. Jūs nežinote ar aš noriu, o gal nenoriu grįžti į Lietuvą. Jūs nežinote.
                              Kai jūsų gyvenamoji vieta bus nurodytas Vilnius, Kaunas, Šiauliai ar kokios nors Balbieriškės, tada prašom - kritikuokit, aiškinkit, pamokslaukit ir t.t. O kol Londonas, tai uzimkit savo galvą neseniai pakeista Britanijos sosto paveldėjimo tvarka.

                              Comment


                                Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                Kai jūsų gyvenamoji vieta bus nurodytas Vilnius, Kaunas, Šiauliai ar kokios nors Balbieriškės, tada prašom - kritikuokit, aiškinkit, pamokslaukit ir t.t. O kol Londonas, tai uzimkit savo galvą neseniai pakeista Britanijos sosto paveldėjimo tvarka.
                                O žmogus įrašęs kažkokią gyvenamąją vietą, kuri nepatinka tamstai, tai jau netenka žodžio laisvės ir teisės komentuoti ? Aš asmeniškai visiškai pritariu jo išsakytoms mintims ir esu užsirašęs gyvenamąją vietą Vilnių. Taigi tai nieko nekeičia.

                                Comment


                                  Jau vien ta jo eilę metų eskaluota tema, jog Aukščiausiosios Tarybos pirmininku buvo išrinktas V.Landsbergis, o ne AMB, nuolat vadinant tai "istorine klaida" ir piešiant tai kaip baisiausią įvykį Lietuvos istorijoje, ko verta.
                                  Eiliniam piliečiui įtvirtinta klišė: Landsbergis = nepriklausomybė, Brazauskas = Maskva. O filosofai mąsto sudėtingiau. Sąjūdyje iš pradžių buvo daug intelektualų, tačiau vėliau jų neliko. Kodėl jie pasitraukė?
                                  Paaiškinimas galbūt toks:
                                  Galutinai nutariau pasitraukti iš Sąjūdžio struktūrų, kai iki tikslo įgyvendinimo liko vienas žingsnis. Kai jau net paukščiai giedojo be baimės: „Nepriklausomybės“. Kelio galas tapo akivaizdus 1989 metų gruodį, po įvykusio Lietuvos komunistų atsiskyrimo nuo Maskvos. Tada prasidėjo būsimos valdžios dalybos. Prasidėjo keisčiausi ir labai negražūs vidiniai procesai (politikos technologų, tiesa, dar nebuvo, todėl viskas atrodė jausmingai). Vidinius Sąjūdžio reikalus Lietuva matė tik apytiksliai, pro dūmus ir negalėjo žinoti, kas darosi organizacijos viduje. Tuomet aš padėjau tašką, pasakydamas sau, kad į valdžią – ne, neisiu. Ir dar pasakiau: būsiu opozicija visiems naujų politikų kalbėjimams „tautos vardu“, nes, akivaizdu, kad dauguma kalba tik „sau“ [...] Sunkiau ir baisiau buvo kitkas: negalėjau nieko pakeisti. Tuomet net filosofinis išsilavinimas negelbėjo, kuris sakyte sakė Erazmo Roterdamiečio žodžiais: „Kvailybė, tai yra Tuštybė – triumfuoja.“ Kas iš to, kad tai matai ir žinai? Juk tai tavo Tėvynė, ji mulkinama, o tu – nebegali jos skaidrinti. Bet kuri pastanga prablaivinti viešą erdvę buvo palydima puolimų ir purvų papliūpomis.
                                  Įgyvendinti be A.Brazausko komandos Nepriklausomybės nebuvo įmanoma. Reikėjo susitaikymo ir susitarimo viduje. Kaip sekėsi? – matėme.
                                  Tūlas lietuvis tai paskaito ir padaro "genialią" išvadą - Juozaitis komunistas. Šiaip jis tikrų tikriausias patriotas, tik nerėkauja populistinėm frazėm, todėl ne visiems yra suprantamas.
                                  http://archyvas.tst.bernardinai.lt/i...articles/85105
                                  Kiek žino eiliniai piliečiai? Kažką apbgraibomis, ką laikraštis parašė. Kažkas piktinosi, kodėl iki šiol neparašyta sausio 13-os istorija. Matyt, ten viskas taip susipynę, kad joks save gerbiantis istorikas nenori lįsti. Turbūt dar tektų klausytis ir politikų nurodymų, ką ir kaip rašyti.
                                  Paskutinis taisė senasnamas; 2012.01.09, 16:49.

                                  Comment


                                    Parašė rat
                                    /\ Perfrazuojant šitą dibilizmą: Visi kas studijuojate užsienyje ar dirbate Barclays esate kapitalistinės fašistuojančios kiaulės, kai studentausite Lietuvos Agronomijos Instituto ilgamečių grūdinių kultūrų fakultete ir dirbsite vietinio supermarketo bakalėjos skyriuje - tada komentuokite.
                                    Nėra tokio Lietuvos Agronomijos Instituto
                                    Parašė sleader Rodyti pranešimą
                                    O žmogus įrašęs kažkokią gyvenamąją vietą, kuri nepatinka tamstai, tai jau netenka žodžio laisvės ir teisės komentuoti ? Aš asmeniškai visiškai pritariu jo išsakytoms mintims ir esu užsirašęs gyvenamąją vietą Vilnių. Taigi tai nieko nekeičia.
                                    Tai ir komentuokite apie Lietuvos ekonominę politiką. Bet kai žmogus emigravo (kodėl emigravo - neįdomu, tai jo teisę - jo smerkti ar nesuprasti, kaip tai daro seimo pirmininkė, negalima), tada tegul užsiima savo naujos tevynės reikalais, bet neaiškina Lietuvos gyventojams, kaip jiems reikia statyti paukščiukus atketose.

                                    Comment


                                      Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                      Bet kai žmogus emigravo (kodėl emigravo - neįdomu, tai jo teisę - jo smerkti ar nesuprasti, kaip tai daro seimo pirmininkė, negalima), tada tegul užsiima savo naujos tevynės reikalais, bet neaiškina Lietuvos gyventojams, kaip jiems reikia statyti paukščiukus atketose.
                                      O emigravus ir tėvynė pasikeičia ? Žmogus gali išvykti ir laikinai dėl pačių įvairiausių priežasčių. Pats sakote, kad smerkti išvykusių negalimą, tačiau tame pačiame sakinyje juos tarsi ir smerkiate.

                                      Comment


                                        Parašė sleader Rodyti pranešimą
                                        O emigravus ir tėvynė pasikeičia ? Žmogus gali išvykti ir laikinai dėl pačių įvairiausių priežasčių. Pats sakote, kad smerkti išvykusių negalimą, tačiau tame pačiame sakinyje juos tarsi ir smerkiate.
                                        Yra skirtingi emigrantai. Vienus aš vadinu bailiais, o kitus atvirkščiai stipriais, pastarieji išvyksta turėdami aišku tikslą ir nežiūri į valstybę kaip į kokią problemą. Silpnieji bėga, nes nenori gyvent, nori gyvent jau ant pastatytų namų. Teko sykį matyt per TV3 "Lietuvos talentas" tokią merginą, kurį save charakterizavo kaip vyrišką: stiprią, ištvermingą, tačiau ji sakė, jog bėgs iš Lietuvos, nes čia nėra perspektyvų-štai čia ir atsiskleidžia jos "stiprumas", ji bijo ir nenori kovoti už savo gyvenimą, jį nori pabėgti į šiltą, bet svetimą guolį. Tad išvada aiški- yra žmonių, kurie išties verti pagarbos už tai, kad kovoja už kažką, ir kiti kuriuos galima peikti- nes jie silpni(ir dažniausiai to nepripažįsta). Aš žinau abiejų rūšių emigrantų, silpnieji mane keikia už tai, kad nesiruošiu niekur bėgti(nes pabėgdamas parodyčiau, jog ir pats esu silpnas), o kiti emigraciją priimą kaip galimybę.
                                        Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                                        Comment


                                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                          Nėra tokio Lietuvos Agronomijos Instituto
                                          Tai ir komentuokite apie Lietuvos ekonominę politiką. Bet kai žmogus emigravo (kodėl emigravo - neįdomu, tai jo teisę - jo smerkti ar nesuprasti, kaip tai daro seimo pirmininkė, negalima), tada tegul užsiima savo naujos tevynės reikalais, bet neaiškina Lietuvos gyventojams, kaip jiems reikia statyti paukščiukus atketose.
                                          Tėvynę tuiu tik vieną - Lietuvą. Londonas ir UK man yra tik gyvenamoji vieta, kurią norėčiau pakeisti

                                          O šiaip iš Lietuvos išvažiavau ne dėl to, kad čia mažai perspektyvų (kas yra nesąmonė), bet kad galėčiau įgauti naujos patirties, pamatyti pasaulį ir įgyti naujų žinių, kitaip tariant praplėsti akiratį. Labai noriu sugrįšti į Lietuvą visam laikui. Tiesiog ne dabar.
                                          考纳斯, 立陶宛

                                          Comment

                                          Working...
                                          X