Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie lytines orientacijas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Sex ir gender dažniausiai sutampa, bet ne visada - vadinasi, egzistuoja.

    Aišku, turbūt eilinį kartą forumo liaudies ekspertai geriau mediciną supranta už man dėsčiusius profesorius.
    Yra lytis. O visa kita iš anglų kalbos istoriškai susiformavusių vingrybių išlaužtas socialinis konstruktas. Nebent kažkam labai svarbu lyčių stereotipai. O žiūrint į didelę dalį „trans“ būtent taip ir atrodo. Kad viskas pastatyta ant žaidimo stereotipais.

    Kažkada ir eugenika atrodė solidi ir gerbtina sritis tarp profesorių. Ir dar daug kitų dalykų kurie šiandien nelabai palaikomi.

    Comment


      Parašė PoDV Rodyti pranešimą
      Jei pervadint, tai tiesiog diskusijos apie lytines orientacijas. "Tradicinė" berods tik viena.
      Lytinių orientacijų yra tik viena - heteroseksualu, o visos kitos "orientacijos" tiesiog neegzistuoja.
      Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

      Comment


        Parašė mantasm Rodyti pranešimą

        Yra lytis.
        Kuri lietuviškai apima tiek sex, tiek gender.

        O visa kita iš anglų kalbos istoriškai susiformavusių vingrybių išlaužtas socialinis konstruktas.
        Visų pirma, ne anglų, o lotynų.

        Taip, gender yra socialinis/psichologinis konstruktas. Beveik viskas mūsų gyvenime yra socialiniai konstruktai.

        Nebent kažkam labai svarbu lyčių stereotipai. O žiūrint į didelę dalį „trans“ būtent taip ir atrodo. Kad viskas pastatyta ant žaidimo stereotipais.
        Translytiškumas yra kuomet sex lytis nesutampa su gender lytimi, ir tai nėra transvestitizmas, išsidirbinėjimas arba psichikos ligų ekspresija.


        Kažkada ir eugenika atrodė solidi ir gerbtina sritis tarp profesorių. Ir dar daug kitų dalykų kurie šiandien nelabai palaikomi.
        ​​​​​​​Deja, įrodymais pagrįsta medicina labiau makes sense nei aiškiaregystė.

        Comment


          Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
          Translytiškumas yra kuomet sex lytis nesutampa su gender lytimi, ir tai nėra transvestitizmas, išsidirbinėjimas arba psichikos ligų ekspresija.
          Ta prasme jei aš susigalvoju kad esu moteris tai kuris variantas:
          a) aš esu moteris
          b) aš turiu kažkokį sutrikimą dėl ko kalbu neteisybę

          Aš suprantu, kad yra vyrų, kurie jaučiasi moteriškai. Bet jie yra vyrai, kurie jaučiasi moteriškai, o ne moterys.
          Lytis yra lytis, tu negali jos susigalvoti.

          Šiaip linksmesnis:

          Comment


            Parašė Gator Rodyti pranešimą
            Ta prasme jei aš susigalvoju kad esu moteris tai kuris variantas:
            a) aš esu moteris
            b) aš turiu kažkokį sutrikimą dėl ko kalbu neteisybę
            Translytiškumas nėra valingas susigalvojimas, todėl šiuo atveju variantas B.

            Comment


              Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

              Translytiškumas nėra valingas susigalvojimas, todėl šiuo atveju variantas B.
              Papasakok kaip vyras matydamas savo lytinį organą be susigalvojimo nusprendžia, kad jis yra moteris.

              Comment


                Parašė Gator Rodyti pranešimą

                Papasakok kaip vyras matydamas savo lytinį organą be susigalvojimo nusprendžia, kad jis yra moteris.
                Kartais sex ≠ gender. Nesusigalvoja, o tiesiog taip veikia lyties suvokimas.

                Psichiatrai diferencijuoja translytiškumą nuo psichinių ligų ir susigalvojimų.
                Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2022.11.19, 18:19.

                Comment


                  Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                  Kartais sex ≠ gender. Nesusigalvoja, o tiesiog taip veikia lytiws suvokimas.
                  Tai aš ir sakau: vyras, kuriam atrodo, kad jis yra moteris. O ne moteris.
                  gender (besiskiriantis nuo sex) yra tiesiog woke lunatikų sugalvotas žodis, kad pamalonint tuos žmones, kurie prisifantazavo, kad yra kitos lyties.
                  Na kaip sugalvotume kad tie, kurie galvoja esą napoleonais pasijaustų geriau ir sakytume taip tu tikrai napoleonas. Bet fakto, kad jis ne napoleonas, tai niekaip nekeičia.

                  Comment


                    Parašė Gator Rodyti pranešimą

                    Tai aš ir sakau: vyras, kuriam atrodo, kad jis yra moteris. O ne moteris.
                    Nebent gydytojai nustato translytiškumą. Jei po to žmogui neigiama jo gender lytis, tai dažnai baigiasi psichikos ligomis bei savižudybėmis.

                    ​​​​


                    gender (besiskiriantis nuo sex) yra tiesiog woke lunatikų sugalvotas žodis, kad pamalonint tuos žmones, kurie prisifantazavo, kad yra kitos lyties.
                    Ne, nėra. https://www.who.int/europe/health-to...nder#tab=tab_1


                    Na kaip sugalvotume kad tie, kurie galvoja esą napoleonais pasijaustų geriau ir sakytume taip tu tikrai napoleonas. Bet fakto, kad jis ne napoleonas, tai niekaip nekeičia.

                    ​​​​​​Kaip čia pasakius, turbūt psichikos sveikatos mokslų pasiekimus reikia mesti lauk į šiukšliadėžę, dėl to, kad liaudies ekspertai forumuose supranta geriau.



                    Comment


                      Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                      Kaip čia pasakius, turbūt psichikos sveikatos mokslų pasiekimus reikia mesti lauk į šiukšliadėžę, dėl to, kad liaudies ekspertai forumuose supranta geriau.
                      Yra tokių "medikų", kurie pateisina veganizmą.

                      Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                      Comment


                        Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                        Yra tokių "medikų", kurie pateisina veganizmą.
                        Aš kalbu apie šiuolaikinės medicinos konsensusą.

                        Comment


                          Kaip paaiškinti žmogui, kur yra mediciniškai sumišęs lyties suvokimas, ir kur tiesiog aktorystė ar iš vis juokai?

                          Comment


                            Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                            Kaip paaiškinti žmogui, kur yra mediciniškai sumišęs lyties suvokimas, ir kur tiesiog aktorystė ar iš vis juokai?
                            Ne tai kad sumišęs lyties suvokimas, o tiesiog toks, koks yra. Bandymai „pagydyti“ kairiarankiškumą, homoseksualumą ar buvimą antikomunistu dabar mums atrodo absurdiškai, atitinkamai turėtų būti ir su translytiškumu, kuris nėra nei liga, nei išsidirbinėjimas.

                            Comment


                              Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                              Kaip čia pasakius, turbūt psichikos sveikatos mokslų pasiekimus reikia mesti lauk į šiukšliadėžę, dėl to, kad liaudies ekspertai forumuose supranta geriau.
                              Bendrinis komentaras. Tai, ką šiandien sako sveikatos mokslai ar pavieniai medikai, nėra tas pats, kas nenuginčyjami, įrodyti ir visur taikomi fizikos dėsniai. Tai, kad gyvename 2022-ais metais, nereiškia, kad mes viską žinome, viską mokame ir visi mokslai yra teisingi. Rasizmas vyksta iki šiol, iki šiol yra antivakserių medikų, net gi kai kurie fizikos dėsniai yra vis dar perrašomi iš naujo. Kai prieš 100-ą metų žmonės buvo gydomi kokainu ar prieš 50 metų medikai aiškino, kad sveika rūkyti, jie irgi manė, kad sveikatos mokslas jau viską žino ir žmonija yra pasiekusi savo piką. Deja, bet mes niekuo nesiskiriame nuo žmonių, gyvenusių prieš 100-ą metų.

                              Comment


                                Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

                                Ne tai kad sumišęs lyties suvokimas, o tiesiog toks, koks yra. Bandymai „pagydyti“ kairiarankiškumą, homoseksualumą ar buvimą antikomunistu dabar mums atrodo absurdiškai, atitinkamai turėtų būti ir su translytiškumu, kuris nėra nei liga, nei išsidirbinėjimas.
                                Jei translytiškumas nėra liga, kodėl gydoma nuo lytinės disforijos lyties keitimo operacijomis? Ir kodėl neligos gydymas apmokamas iš sveikatos draudimo?

                                Jei jau translytiškumas normalu, tai tada tai neturėtų būti mediacijos objektas ir tuo labiau neturėtų būti kalbų apie modernios medicinos procedūras.

                                Kaip egzistavo translytiškumas prieš plastines operacijas, hormoninius vaistus ir t.t.? Panašiau, kad žmonija išmoko pasigaminti plaktuką ir dabar visur mato vinis.

                                Comment


                                  Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                  Jei translytiškumas nėra liga, kodėl gydoma nuo lytinės disforijos lyties keitimo operacijomis? Ir kodėl neligos gydymas apmokamas iš sveikatos draudimo?

                                  Jei jau translytiškumas normalu, tai tada tai neturėtų būti mediacijos objektas ir tuo labiau neturėtų būti kalbų apie modernios medicinos procedūras.

                                  Kaip egzistavo translytiškumas prieš plastines operacijas, hormoninius vaistus ir t.t.? Panašiau, kad žmonija išmoko pasigaminti plaktuką ir dabar visur mato vinis.
                                  Translytiškumas yra ne liga, o išeitis. Gi pats rašot, kad gydoma lytinė disforija, o ne translytiškumas.

                                  Comment


                                    Geras dalykas, kad konservai persijungė iš gąsdinimų gėjais į gąsdinimus translyčiais. Reiškia, kad visuomenė jau tiek pažengė, kad nelabai mobilizuosi elektoratą pasakojimais apie nenatūralius prieš gamtą gyvenančius gėjus, kurie nori pavogti vaikus. Tenka ieškoti vis labiau marginalių grupių, kuriomis gąsdinti tūlą pilietį

                                    Comment


                                      Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                      Jei translytiškumas nėra liga, kodėl gydoma nuo lytinės disforijos lyties keitimo operacijomis? Ir kodėl neligos gydymas apmokamas iš sveikatos draudimo?
                                      Būklė bei diagnozė, bet ne liga, kaip ir nėštumas

                                      Comment


                                        Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                                        Aš kalbu apie šiuolaikinės medicinos konsensusą.
                                        Ten ne konsensusas, o tiesiog mada (yra daktarų, kurie ne tik neprieštarauja tatuiruotėms, bet ir patys nepataisomai žaloja save tatuiruotėmis).
                                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                        Comment


                                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                          Ten ne konsensusas, o tiesiog mada (yra daktarų, kurie ne tik neprieštarauja tatuiruotėms, bet ir patys nepataisomai žaloja save tatuiruotėmis).
                                          Ne mada, konsensusas, pripažįstamas tarptautinių organizacijų.

                                          Nebent tamstai autoritetas yra Rusija ar Iranas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X