Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nedarbo lygis Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Combat Rodyti pranešimą
    Čia kurioje šalyje?
    Temos pavadinime parasyta.

    Comment


      Parašė Combat Rodyti pranešimą
      Čia kurioje šalyje?
      Combatijoje.

      Comment


        ziuriu turim zmoniu, kuriuos krize taip paveike, kad mato viska tik juoda ir tai per negatyva
        Kodel taip sunku i gera naujiena sureaguot teigiamai? Jei padaugejo dirbanciu, vadinas padaugejo dirbanciu. Joks darbdavys neuzhsiims machinacijom, kad pakelt valstybes statistika. Mes savo ruoztu darbuotojam algu nekelem, uztat nuo pavasario davem priedu, t.y. sporto klubas visiems ir aukstesnei grandziai - kuras. Efektas daug geresnis nei atitinkama suma pakeltas atlyginimas

        Comment


          Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
          Efektas daug geresnis nei atitinkama suma pakeltas atlyginimas
          Tikrai? O jei zmogus nenori sportuot arba bent jau galvoja, kad rastu daugiau prioritetiniu budu isleist tuos litus nei sporto klubui? Kalbu taip, nes bent jau as taip manau. Nors cia gal psichologija suzaidzia, kad va man darbdavys tokiu dovanu duoda.

          Comment


            Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
            ziuriu turim zmoniu, kuriuos krize taip paveike, kad mato viska tik juoda ir tai per negatyva
            Kodel taip sunku i gera naujiena sureaguot teigiamai? Jei padaugejo dirbanciu, vadinas padaugejo dirbanciu. Joks darbdavys neuzhsiims machinacijom, kad pakelt valstybes statistika. Mes savo ruoztu darbuotojam algu nekelem, uztat nuo pavasario davem priedu, t.y. sporto klubas visiems ir aukstesnei grandziai - kuras. Efektas daug geresnis nei atitinkama suma pakeltas atlyginimas
            Viešuosius darbus ir itin laikino pobūdžio ES „paramos“ įsisavinimą (gatvių elektros instaliacijos, nuotakynų ir vandentiekio rekonstrukcijos darbų) negalima laikyti geru sprendimu ir išeitimi. Jie gali būti, gali ir nebūti. Tai – itin laikina ir nepastovu. Niekaip negaliu į tokius trumpalaikio pobūdžio „sprendinius“, vedančius į niekur, žiūrėti pozityviai. Tai tas pats, kas medų per stiklą laižyti, tai tas pats, kas ploti „ratučiu“ senam ir ligotam kuinui ant kojų atsistojus. Va dabar tai dirbsim! Atkreipkit dėmesį, kokiu metų laiku padaugėjo dirbančių. Vasaros! Tai reiškia, kad darbai – laikini ir tie patys nulemti sezoniškumo. Normalioje ekonomikoje sezoniškumas net juntamas neturėtų būti. Apart to, tas pagyvėjimas yra ir „za sčiot“ emigrantų Lietuvon parvežamų pinigų (ir į ką jie viltis deda?). Tie emigrantai – pats tikriausias „Lietuvos nacionalinis produktas“. Patys rinkas susiranda, patys save parduoda, gautus pinigus gražina į Lietuvą ir dar patys džiaugiasi kylančia Lietuvos ekonomika už jų pačių pinigus. Valio! Tikrai klestėsim!

            Mes savo ruoztu darbuotojam algu nekelem, uztat nuo pavasario davem priedu, t.y. sporto klubas visiems ir aukstesnei grandziai - kuras. Efektas daug geresnis nei atitinkama suma pakeltas atlyginimas.
            Galėjote dar ir bordelį Bulgarijoje užsakyti, o išlaidas apskaityti kaip išlaidas reprezentacijai. Aišku, planas „sporto klubas + benzinas“ įmonei – naudingiau; nebelieka darbdavio mokesčių SODRAI, sumažinamas pelningumas eksploatacinių išlaidų sąskaita. Galėtumėte ir telefonus išdalinti su mokesčių planais, o darbuotojui sakyti: „Ko tu nori? Žiūrėk, kaip tavimi rūpinamės!“.
            Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

            Comment


              Parašė zero Rodyti pranešimą
              Visiems 100 proc. pakilo arba liko tokie patys, kai kam kilo ženkliai. Aš savo darbuotojams pakėliau atlyginimus 20-40 proc. (dar pavasarį)
              Iš aplinkinių, kurie nėra visiškai beviltiški, tai visi susiradę darbus.
              Man alga nepakito, bet nuo pavasario nuolat gaunu užsakymų papildomai veiklai, taigi mano asmeninės pajamos padidėjo. Įdomu tai, kad papildomi darbai bendro nedarbo nemažina. Gal ir įdomu būdų pamatyti statistiką kaip keičiasi bendrosios gyventojų darbinės pajamos, arba kiek vidutiniškai darbo valandų tenka statistiniam darbuotojui (nes įmonių vadovams/savininkams, kiek žinau, darbo valandos paprastai neskaičiuojamos, nes savo įmonėje gali dirbti nors 24/7).
              I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
              Parama Siaurojo geležinkelio klubui

              Comment


                Didžiojoje Britanijoje ėmė sparčiai augti nedarbas

                Nors nedarbas kyla JK, tačiau, tai ankščiau ar vėliau atsispindės ir mūsų valstybėje, kaip, neigiamai ar teigiamai aš nežinau. Tačiau toks reiškinys sumažins emigracijos tempus į šią valstybę, o ir apskritai mažins emigracija, nes pagrindinis aspektas dėl ko daugelis tautiečių plūdo į JK, o ne į kokią Norvegiją, Švediją ar Vokietiją buvo kalbos barjeras, kadangi retas mokosi skandinavų kalbų arba vokiečių.
                Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                Comment


                  Parašė Gator Rodyti pranešimą
                  Tikrai? O jei zmogus nenori sportuot arba bent jau galvoja, kad rastu daugiau prioritetiniu budu isleist tuos litus nei sporto klubui? Kalbu taip, nes bent jau as taip manau. Nors cia gal psichologija suzaidzia, kad va man darbdavys tokiu dovanu duoda.
                  Cia tik psichologija
                  Esme tame, kad niekas nesiulo: "Ko nori, didesnio atlyginimo ar sporto klubo?" Tiesiog duodamas abonimentas, kurio nauda zmogus mato bent pora kartu per savaite ir jam alga ir darbas atrodo daug grazesni. Algos pakelima zmogus paprastai supranta kaip momentini reikala "aha, pakele 500lt pries pusmeti, noriu kad dabar pakeltu dar 500, gi tiek dirbau" ir tai yra laikina Zinoma, algos turi but "motyvuojancio" dydzio, niekas nedalina bonusu prie minimumo, taciau padori alga + bonuas yra daug geresnis motyvatorius nei didesne alga be jokiu bonusu

                  Combat, o tu isivaizduok, save to vargso dirbanciojo vietoj su laikinu darbu, ar geriau sedetum ir grauztum bata laukdamas "pastovaus" ar imtum ir terminuota? Manau atsakymas aiskus Taciau Lietuvoj pokriziniu laikotarpiu kuriamos pagrinde ilgalaikes darbo vietos, ne trumpalaikes

                  Comment


                    Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
                    Combatijoje.
                    Bendraudamas su Combat tipo personažais kažkodėl visada prisimenu šitą epizodą:


                    “The cavalry ain’t coming. You’ve got to do this yourself.” – Chris Gardner

                    Comment


                      Parašė zero Rodyti pranešimą
                      Visiems 100 proc. pakilo arba liko tokie patys, kai kam kilo ženkliai. Aš savo darbuotojams pakėliau atlyginimus 20-40 proc. (dar pavasarį)
                      Iš aplinkinių, kurie nėra visiškai beviltiški, tai visi susiradę darbus.


                      Tai gal pasakyk imones pavadinima kuri pakele atlyginimus 40 proc? O as tada nueisiu i tinklapi skundai.lt ir paskaitysiu ka is tikruju apie ta imone mano ir raso jos darbuotojai:-)

                      Comment


                        [QUOTE=Wycka;575980]Man alga nepakito, bet nuo pavasario nuolat gaunu užsakymų papildomai veiklai, taigi mano asmeninės pajamos padidėjo.QUOTE]

                        Mano alga irgi nepadidejo. Bet stai jei dirbciau ne po 8 val ,o po 14 val per para, tai mano asmenines pajamos irgi padidetu:-)))

                        Comment


                          Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
                          Combat, o tu isivaizduok, save to vargso dirbanciojo vietoj su laikinu darbu, ar geriau sedetum ir grauztum bata laukdamas "pastovaus" ar imtum ir terminuota? Manau atsakymas aiskus Taciau Lietuvoj pokriziniu laikotarpiu kuriamos pagrinde ilgalaikes darbo vietos, ne trumpalaikes
                          Įsivaizduoju. Bet mano atsakymas yra ne toks, kokį suformulavai (tiesiog nepalieki erdvės manevrams: reikia atsakyti tik „taip“ arba „ne“), bet toks: man darbą dirbti už minimalų atlyginimą tiesiog neapsimoka. Geriau aš namų ūkyje tveriu tvorą, kasu griovį, statau kokį nors „budinką“, pjaustau ir skaldau malkas, kasu bulves, remontuoju kambarius, atnaujinu baldus ir etc. Kiek man reikėtų sumokėti žmogui, kuris dirbtų tokius darbus vietoj manęs metu, jei dirbčiau „terminuotą“ darbą ir dar sąlygomis, dėl kurių susergi per metus kokius 3 – 4 sykius?

                          Pastebėjau tik tiek: mano gyvenimo kokybė absoliučiai niekuom nepasikeitė nuo darbinių 1600 LTL/mėn pajamų kritus iki nedarbinių 600 LTL/mėn. Pirmuoju atveju nemenką atlyginimo dalį išleidau degalams, automobilio remontui, mokesčiams, vaikų maitinimui. Antruoju – valdžia kompensavo vaikų maitinimą, gavom ir kitokių lengvatų. Esu laisvas, niekam neįsipareigojęs, nepergyvenu, kad darbdavys „ims drožti“ nei už nieką ir reikalaut neįgyvendinamų dalykų. Net pastebėjau, kad namų ūkyje darbo įrankių pagausėjo ir aplinka ėmė keisti: tai parkelį, esantį šalia kiemo, nuo visokių krūmų ir šiukšlių išvaliau, laužavietę įrengiau ir laikiną pavėsinę renčiu, tai tvorai stulpus surenčiau, o vakar sklepe lentynas atnaujinau. Beje, per tuos metus, kuriuos nedirbu, atsistatė imunitetas – nesirgau nei sykio! Tai reiškia, ir vaistams (antibiotikams arba Ferveksui) pinigų neišleidžiu.

                          Taigi, vargšas, dirbantis laikinus darbus, tikrai yra vargšas. Dėl savo proto.
                          Realiai, paėmus pagal svertą, kad 600 LTL/mėn nedarbinių pajamų yra pakankamai gyventi kai tūzui, ir už 1600 LTL/mėn darbinių pajamų gyveni taip pat, tai min. atlyginimas Lietuvoje turėtų prasidėti maždaug nuo 1600 LTL/mėn (kalbu apie neto, o ne bruto). Va tada galima sakyti, kad gal geriau namuose nesėdėti ir „bato“ negraužti, t.y. – makaronų ir kitų maisto produktų iš intervencinių atsargų, dalijamų socialinės paramos linija. Beje, panašios paramos linija, netgi 2 mėn buvau anglų kalbos kursuose, organizuotuose bedarbiams, kuriuose susipažinau su tikrai labai profesionaliais žmonėmis (2 aukštieji dažniausiai – inžinerija + vadyba arba finansai, buvę firmų direktoriai arba savininkai, įtakingų žmonių žmonos ir pan.arba magistro laipsniais; jiems jūs tiesiog pinigų neturėtumėte samdyti ir laikinų darbų jie tikrai nedirbs jokiomis aplinkybėmis)

                          Tik neapkaltink manęs tinginyste. Aš dirbu, bet savo naudai, o ne darbdavio.Pvz., šiandien išvažiuojame grybauti. Tikimės voveruškų.
                          Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.

                          Comment


                            Antrąjį šių metų ketvirtį vidutinis mėnesinis apdraustųjų visomis socialinio draudimo rūšimis darbo užmokestis sudarė 1759,7 Lt, skelbia „Sodra”. Tai 55 Lt arba 3,2 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

                            http://verslas.delfi.lt/business/sod....d?id=48671239
                            “The cavalry ain’t coming. You’ve got to do this yourself.” – Chris Gardner

                            Comment


                              Vilniaus savivaldybė pasišovė didinti kiemsargių algas iki 1500 Lt

                              Gera naujiena!, žmonės pradės dirbt, o ne vien pašalpas prašyt.
                              Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                              Comment


                                Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
                                Vilniaus savivaldybė pasišovė didinti kiemsargių algas iki 1500 Lt

                                Gera naujiena!, žmonės pradės dirbt, o ne vien pašalpas prašyt.
                                Reikia kiekvienam miestui po Zuoką, arba kai ką į jį pakeist.

                                Comment


                                  Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
                                  Vilniaus savivaldybė pasišovė didinti kiemsargių algas iki 1500 Lt

                                  Gera naujiena!, žmonės pradės dirbt, o ne vien pašalpas prašyt.
                                  Geriau pradetu nuo mokytoju, darzelio aukletoju ir gydytoju bei seseliu ir slaugytoju.
                                  When a man lies, he murders some part of the world

                                  Comment


                                    Parašė praeivis Rodyti pranešimą
                                    Mano alga irgi nepadidejo. Bet stai jei dirbciau ne po 8 val ,o po 14 val per para, tai mano asmenines pajamos irgi padidetu:-)))
                                    praeivi, kiek suprantu, tavo pagrindinė mintis, kad situacija Lietuvoje tragiška - milžiniškas nedarbas, žmonės mąsiškai badauja ir bėga iš Lietuvos nes čia nėra darbo. O tau žmogus parašė, kad ne tik darbą per krizę išsaugojo, bet ir papildomo susirado. Reiškias darbo yra, reikia tik norėt dirbt.
                                    Iš savo artimiausios aplinkos pažystu gal kokius 2 bedarbius, bet laaabai abejoju ar tai krizės pasekmė. O tikrai ne vienas per pastaruosius metus pakeitė darbą į geriau apmokamą.
                                    Nereikia aplinkos kaltint, kad 7 klases baigęs tinginys neberanda sargo darbo kur už 1000lt. galėdavo gert ir miegot darbe.

                                    Comment


                                      Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
                                      Vilniaus savivaldybė pasišovė didinti kiemsargių algas iki 1500 Lt

                                      Gera naujiena!, žmonės pradės dirbt, o ne vien pašalpas prašyt.
                                      grieztina viesuju pirkimu salygas,kad butu galima imti didesnius otkatus. Darbo zmones jam maziausiai rupi.

                                      Comment


                                        Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                        Geriau pradetu nuo mokytoju, darzelio aukletoju ir gydytoju bei seseliu ir slaugytoju.
                                        Jokiais būdais. Dauguma bedarbių neturi šių specilizacijų ir išnaudoja valstybės resursus veltui iš tų pačių mokytojų, darželio auklėtojų, seselių ir slaugytojų. Toks sprendimas, bent Vilniuje, turėtų padėti gauti naudos ir tik truputi pridėti prie jų algos, nes dabar net savo aplinkoj teko matyt gudruolių, kurie savo pašalpas prageria ir džiaugiasi gyvenimų už valstybės kišenę, motyvuoti žmonės sugebės gauti darbą atitinkanti praktiškai betkokį išsilavinimą.
                                        Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                                        Comment


                                          Parašė Aleksas666 Rodyti pranešimą
                                          Jokiais būdais. Dauguma bedarbių neturi šių specilizacijų ir išnaudoja valstybės resursus veltui iš tų pačių mokytojų, darželio auklėtojų, seselių ir slaugytojų. Toks sprendimas, bent Vilniuje, turėtų padėti gauti naudos ir tik truputi pridėti prie jų algos, nes dabar net savo aplinkoj teko matyt gudruolių, kurie savo pašalpas prageria ir džiaugiasi gyvenimų už valstybės kišenę, motyvuoti žmonės sugebės gauti darbą atitinkanti praktiškai betkokį išsilavinimą.
                                          Kokią tą pašalpą gauna, kad taip džiaugiasi? Ne Skandinavija esam kokia. Beto tokią problemą galima labai lengvai išspręsti- sumažinti pašalas. O už sutaupytus pinigus pirmiausia atlyginimus kelti tiem, kam reikia, t.y. kuriuos paminėjo liūtass. Juk valstybei geriau, kai emigruoja nekvalifikuoti žmonės, negu su kvalifikacija.
                                          Flickr

                                          Comment

                                          Working...
                                          X