Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Migracija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Sula Rodyti pranešimą
  Latvijoje 3-je vietoje indai?
  Parašė PoDV Rodyti pranešimą
  Kyla minčių apie pasiliekančius studentus. Nežinau dėl Vilniaus, bet Kaune yra itin ryškiai juntamas indų/pakistaniečių cluster'is apie universitetų miestelius. Turiu susidaręs įspūdį, kad jie sudaro gal net žymią daugumą iš kitų bent jau tolimesnių kraštų tautybių.
  Eurostato statistikoje turint laiko galima panagrinėti, kokiais pagrindais suteikiami leidimai nuolat gyventi
  Galima daryti prielaidą, kad:
  1) Dabar daugumą iš tolimesnių šalių sudaro besimokantis jaunimas.
  2) Po mokslų dalis jaunimo prašys leidimo dirbti
  3) O dar vėliau bus prašoma leidimo susijungti šeimoms (kaip marokiečiai Belgijoje ir Ispanijoje)
  In 2018, in thirteen Member States, the largest numbers of permits were issued for employment reasons, with the highest shares observed in Croatia (90% of all residence permits issued in this country), Lithuania (77%), Slovenia (71%) and Slovakia (66%).
  In ten Member States, the main reason for issuing residence permits was family related, with the highest shares being recorded in Spain (52% of all residence permits issued in this country), Italy (51%) and Belgium (50%).
  Education was the main reason in Ireland (60% of all residence permits issued in this country) and the United Kingdom (42%).
  The share of other reasons (including international protection) was highest in three Member States: Austria (54% of all residence permits issued in this country), Bulgaria (44%) and Germany (40%).

  https://ec.europa.eu/eurostat/docume...9-300bdec438cb

  Tose lentelėse ir nupaišytame žemėlapyje yra kelios skirtingų imigrantų zonos, kai kur tarpusavyje persidengiančios:
  Ukrainiečiai važiuoja į Lietuvą, Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją, Latviją, Estiją.
  Balkanų imigracija - albanai, serbai, bosniai makedoniečiai važiuoja visų pirma į Italiją, Graikiją, Kroatiją, Slovėniją, Austriją, Vengriją, Slovakiją.
  Magribo šalių gyventojai (marokiečiai ir jų kaimynai) važiuoja visų pirma į Ispaniją, Prancūziją, Belgiją.
  Tolimų "karštų šalių" (Irako, Sirijos, Afganistano ) - važiavo pirmiausiai į Švediją, Vokietiją, Austriją.
  O kokios yra tendencijos iš Indijos, Kinijos ir Vietnamo - sunku iš karto pasakyti.

  Pora lentelių iš tų šalių, kur vyrauja ukrainietiška migracija
  Leidimai nuolat gyventi į "ukrainietiškos" imigracijos šalis 2017-2018 m.
  Leidimų skaičius pagal suteiktų leidimų skaičių (surūšiuota pagal Lietuvos imigrantų eiliškumą pagal šalis 2018 m.)  Leidimai nuolat gyventi į "ukrainietiškos" imigracijos šalis 2017-2018 m.
  Leidimų dalis proc. atvykimo šalis


  Pirminiai duomenys:
  Eurostat, First permits by reason, length of validity and citizenship
  https://appsso.eurostat.ec.europa.eu...3%23.%23%23%23

  Comment


   European Views 2019.11.02
   E. Macron papiktino Bulgariją ir Ukrainą, teikdamas pirmenybę Afrikos migrantams
   E. Macron Enrages Bulgaria, Ukraine with Comment that He Prefers African Migrants
   France’s President Emmanuel Macron has infuriated both fellow EU member state Bulgaria and prospective EU candidate Ukraine with controversial comments made in an interview for a French magazine.
   Macron’s decision to give an interview to the media outlet in question, Valeurs actuelles (“Current Values”), described as conservative or far-right, has been deemed controversial in itself, according to France24. The interview discusses Islam, the Islamic veil, and migration but the quote that has caused a diplomatic scandal with some of France’s allies in Eastern Europe reads, as follows,

   “I prefer the people who arrive from Guinea or Ivory Coast legally, who are here and do work, than the underground (clandestine) Bulgarian or Ukrainian networks.” (In French: «Je préfère avoir des gens qui viennent de Guinée ou de Côte-d’Ivoire légaux, qui sont là et qui font ce travail, que des filières bulgares ou ukrainiennes clandestines.»)

   In different translations in international media as well as Bulgarian and Ukrainian media, some possibly based on articles by Russian international media Sputnik (such as this one in German), Macron’s quote appears a bit differently, mentioning “Bulgarian and Ukrainian gangs”: “I prefer legal immigrants from Guinea or Ivory…instead of illegal Ukrainian or Bulgarian gangs”.

   https://www.european-views.com/2019/...ican-migrants/
   Ukrainiečių reakcija į jų tautiečių išvadinimą gangsteriais buvo greita - į URM buvo iškviestas pasiaiškinti Prancūzijos ambasadorius; bet viskas nuleista kaip netyčiukas - atseit prezidento Macrono žodžiai "ištraukti iš konteksto".
   https://www.unian.net/politics/10740...ih-bandah.html

   Protestą rengia ir Bulgarijos URM, tik viskas vyksta lėčiau - "ant kilimėlio" ambasadorė Florence Robin turėtų būti iškviesta pirmadienį.
   Kol kas bulgarai yra šokiruoti, kad šis vaikiškas išsišokimas įvyko prie lapkritį minint Paryžiaus priemiestyje Neuilly-sur-Seine pasirašytos taikos su Bulgarija 100-metį
   https://lb.ua/world/2019/11/02/44126..._protesta.html
   https://bgnesagency.com/bulgaria/%D0...4%D0%B0%D0%BB/

   Comment


    Prancūzams buvusių Afrikos kolonijų gyventojai natūraliai yra artimesni, nes "pusiau savi", daugelio jų valstybėse valstybinė yra prancūzų kalba, ir apskritai Prancūzija turi/turėjo ten nemažų interesų Francafrique pavidalu. Nieko keisto, kad rytų europiečiams sentimentų žymiai mažiau. Juokinga kaip kai kurie pas mus to nesuvokia, ir naiviai sako "taigi mes balti europiečiai, o ne juodi afrikiečiai, kaip jie gali būti artimesni?".
    Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.11.03, 22:21.
    Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
    Mielosios Grigiškės

    Comment


     Ne tik tai. Britai gali laisvai pasakyti ką nors bloga apie lenkus ir lietuvius, prancūzai - apie bulgarus ir ukrainiečius, o apie afrikiečius priimta kalbėti teigiamai, nes kitaip bus rasizmas . Politikams turbūt nėra sunku sužinoti, kiek kurios šalies imigrantai sumoka mokesčių/gauna pašalpų ir pan. statistiką. Bet viešai kalba vadovaudamiesi visai kitais kriterijais.

     Comment


      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
      Ne tik tai. Britai gali laisvai pasakyti ką nors bloga apie lenkus ir lietuvius, prancūzai - apie bulgarus ir ukrainiečius, o apie afrikiečius priimta kalbėti teigiamai, nes kitaip bus rasizmas . Politikams turbūt nėra sunku sužinoti, kiek kurios šalies imigrantai sumoka mokesčių/gauna pašalpų ir pan. statistiką. Bet viešai kalba vadovaudamiesi visai kitais kriterijais.
      Manau, kad daugiausia ne dėl to. Tiesiog buvusioms kolonijinėms valstybėms artimesni yra jų buvusių kolonijų žmonės, nes jie moka kalbą, supranta kultūrą, jaučiamas emocinis ryšys (kaip mums su ukrainiečiais ir baltarusiais), o rytų Europa jiems tiesiog keisti ex-komunistai.
      Post in English - fight censorship!

      Comment


       Parašė index Rodyti pranešimą

       Manau, kad daugiausia ne dėl to. Tiesiog buvusioms kolonijinėms valstybėms artimesni yra jų buvusių kolonijų žmonės, nes jie moka kalbą, supranta kultūrą, jaučiamas emocinis ryšys (kaip mums su ukrainiečiais ir baltarusiais), o rytų Europa jiems tiesiog keisti ex-komunistai.
       Tai nėra jokios abejonės kad anglui ženkliai artimesnis koks nors jamaikietis vardu Mark Edwards iš Kingstono, negu koks nors 6 žodžius angliškai mokantis Gintaras Kažukauskas iš Lietuvos (ar tai Ukrainos. Nu žodžiu ex-rusas).
       Nes jamaikiečio gimtoji kalba anglų, ir jų šalis sieja šimtmečiai bendros istorijos ir kultūros. O odos spalva daugeliui britų reiškia panašiai tiek pat kiek ir akių arba plaukų spalva.
       If a lion could speak, we could not understand him.

       Comment


        Pvz., tavo mylimai T. May jamaikiečiai ir pan. kažkodėl nepasirodė nei kultūriškai artimi, nei reikalingi . Pridedam T. May kvalifikacijos stoką (visose srityse ) ir gaunam skandalą.

        The Windrush scandal is a 2018 British political scandal concerning people who were wrongly detained, denied legal rights, threatened with deportation, and, in at least 83 cases,[1][2][3] wrongly deported from the UK by the Home Office. Many of those affected had been born British subjects and had arrived in the UK before 1973, particularly from Caribbean countries as members of the "Windrush generation"[4] (so named after the Empire Windrush, the ship that brought one of the first groups of West Indian migrants to the UK in 1948).[5]

        As well as those who were wrongly deported, an unknown number were wrongly detained, lost their jobs or homes, or were denied benefits or medical care to which they were entitled.[3] A number of long-term UK residents were wrongly refused re-entry to the UK, and a larger number were threatened with immediate deportation by the Home Office.

        Linked by commentators to the "hostile environment policy" instituted by Theresa May during her time as Home Secretary,[6][7][8] the scandal led to the resignation of Amber Rudd as Home Secretary in April 2018, and the appointment of Sajid Javid as her successor.[9] The scandal also prompted a wider debate about British immigration policy and Home Office practice.
        https://en.wikipedia.org/wiki/Windrush_scandal

        Comment


         Parašė Tomas

         Nejaučiu jokio emocinio ryšio nei su gudais, nei su ukrainiečiais. Ir kodėl turėčiau?
         Na, bet didžioji dalis jaučia, nes pvz. ukrainiečių imigracijai iš esmės neprieštarauja (išskyrus kai kuriuos, nepatenkintus tuo, kad jie palaiko žemesnį atlyginimų lygį kai kuriose srityse), tuo tarpu kokie sirai ar jamaikiečiai statistiniam lietuviui visi yra "laukiniai/islamistai/babajai/negrai".
         Post in English - fight censorship!

         Comment


          Parašė index Rodyti pranešimą

          Manau, kad daugiausia ne dėl to. Tiesiog buvusioms kolonijinėms valstybėms artimesni yra jų buvusių kolonijų žmonės, nes jie moka kalbą, supranta kultūrą, jaučiamas emocinis ryšys (kaip mums su ukrainiečiais ir baltarusiais), o rytų Europa jiems tiesiog keisti ex-komunistai.
          Dar su lenkais, tiesa tarp 1918-2007 m. ryšiai buvo nutrūkę/aptrūkę, dabar vėl grįžo į senas vėžes Daugiau bendros istorijos nei su kokia nors kita ES šalimi.

          Comment


           Parašė PoDV Rodyti pranešimą

           Dar su lenkais, tiesa tarp 1918-2007 m. ryšiai buvo nutrūkę/aptrūkę, dabar vėl grįžo į senas vėžes Daugiau bendros istorijos nei su kokia nors kita ES šalimi.
           Tas tai taip. Tik su Lenkija nėra atlyginimų skirtumo, tai ženklesnės imigracijos iš ten nereikia tikėtis.
           Post in English - fight censorship!

           Comment


            Šiais metais Švedijoje jau buvo užregistruoja daugiau nei 100 sprogdinimų. Jei seniau sprogdinimai vykdavo tik didžiuosiuose miestuose, tai dabar išsiplėtė ir į provinciją. Kokis tais kriminologas sako, kad tik Švedijoje šiuo metu egzistuoja tokio mąsto problema.

            https://www.berlingske.dk/samfund/sv...FPzWPo_W6RbB2w

            Comment


             Visai šviežią video Youtube man ką tik parekomendavo. Pabėgėlių kiekis Europoje 1970 - 2018 metais. Pats įdomumas prasideda nuo Sirijos karo. Turkijai kliuvo didesnė nei Lietuvos populiacija, Vokietijoje staigus šuolis kelis kartus iki milijono ir t. t. Tik įdomu ką reiškia toks staigus pabėgėlių sumažėjimas Vokietijoje prieš pat didžiąją bangą. Ankstesni gavo pilietybę?

             Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.11.09, 21:23.
             Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
             Mielosios Grigiškės

             Comment


              Naujienos iš Švedijos

              Švedijoje įvyko šaudynės: judrioje gatvėje nušautas paauglys, kitas vaikas – kritinės būklės

              Švedijos pietuose esančiame Malmės mieste per šaudymą judrioje aikštėje žuvo 15 metų berniukas, o kitas paauglys buvo sužeistas, jo būklė kritinė, sekmadienį pranešė policija.
              Incidentas įvyko kelios minutės po sprogimo kitame Malmės rajone, kur sprogo po automobiliu padėta bomba.
              Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=82749501

              Comment


               Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
               Naujienos iš Švedijos

               Švedijoje įvyko šaudynės: judrioje gatvėje nušautas paauglys, kitas vaikas – kritinės būklės

               Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=82749501
               Kaip Švedijai tai visai normalu. Nesuprantu kam čia keli eilines Švedijos naujienas?
               Show must go von!

               Comment


                Parašė VNS Rodyti pranešimą

                Kaip Švedijai tai visai normalu. Nesuprantu kam čia keli eilines Švedijos naujienas?
                Gal to dėl, kad šis forumas yra apie miestų architektūrą, planavimą ir urbanistiką?

                Ar tu komentuoji straipsnio neskaitęs?
                Paskutinis taisė sankauskas; 2019.11.10, 19:54.
                If a lion could speak, we could not understand him.

                Comment


                 Bene kiečiausia tai Švecarijoj. JAV, Kosovas, Brazilija.
                 Show must go von!

                 Comment


                  Austrijos tarnybos sužlugdė taikų Sirijos gydytojų ir inžinierių kalėdinį fejerverką.

                  Austrijos tarnybos sužlugdė numanomą sąmokslą atakuoti Kalėdų mugę

                  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivyki...muge-12944002/
                  Show must go von!

                  Comment


                   Parašė VNS Rodyti pranešimą
                   Austrijos tarnybos sužlugdė taikų Sirijos gydytojų ir inžinierių kalėdinį fejerverką.

                   Austrijos tarnybos sužlugdė numanomą sąmokslą atakuoti Kalėdų mugę

                   Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivyki...muge-12944002/
                   Straipsnis kokių 9 sakinių, bet ir tai nesugebėjai perskaityti iki galo?

                   Du kiti įtariamieji, 25 ir 31 metų vyrai, buvo areštuoti praeitos savaitės pabaigoje. Vis trys yra čečėnų tautybės asmenys
                   If a lion could speak, we could not understand him.

                   Comment


                    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

                    Straipsnis kokių 9 sakinių, bet ir tai nesugebėjai perskaityti iki galo?
                    Sorry, sutrukdė sirų broliams čečėnams.
                    Show must go von!

                    Comment


                     Įdomu, ar jie irgi žiūrėdavo Čečėnijoje populiarią gėjų pornografiją.
                     Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                     Mielosios Grigiškės

                     Comment

                     Working...
                     X