Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Seimo rinkimai - 2020

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Sukurta tema apie 2020 m. Seimo rinkimus.

  Comment


   #22
   Kaip žinia, konservatorius ves Šimonytė

   Šimonytės sprendimo kaina – su dvigubu dugnu
   https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83681255


   Na o pas socdemus atėjo Druktenis

   Socialdemokratai išsirinko kandidatą į Seimą – televizijos žvaigždę Giedrių Drukteinį
   http://www.jurbarkosviesa.lt/Naujien...driu-Drukteini


   Butkevičiaus gi sprendimas dar įdomesnis

   Butkevičius Seimo rinkimuose bus Lietuvos žaliųjų partijos sąraše
   https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83676735
   Paskutinis taisė Romas; 2020.03.05, 10:51. Priežastis: Formatas

   Comment


    #23
    Paskelbti visų Lietuvos vienmandačių rinkimų apygardų žemėlapiai

    https://www.vrk.lt/naujienos/-/conte...rdu-zemelapiai

    Comment


     #24
     Šiais laikais retai būna tokio išsamumo straipsnių

     Diena.lt 2020.06.15
     Kiekvienai partijai – po atsargos generolą
     Keistas komplektas
     COVID-19 sukeltos krizės metu vyksiančiuose Seimo rinkimuose šokėjais ir dainininkais nesuviliosi. Partijos labai greitai užčiuopė, kad tokiomis aplinkybėmis geriausiai tinka viešoje erdvėje jau žinomi medikai, ekonomistai, socialinės srities ekspertai, nes šiandien žvaigždės ir didvyriai jie, o ne TV šou atstovai.
     Beje, visiška rinkimų naujovė – kiekviena partija užsigeidė turėti po į atsargą išėjusį aukštą kariškį ar bent jau anksčiau uniformuotą asmenį, pastebi politologė profesorė dr. Jūratė Novagrockienė.

     Pirmą kartą partijų dėliojamuose rinkimų sąrašuose tiek daug tarnybą baigusių kariškių. Kol jie buvo tarnyboje, politikoje jiems dalyvauti draudė įstatymas. Nors siūlymui dėl koronaviruso susidariusią ekstremalią situaciją perduoti valdyti kariškiams ar Krašto apsaugos ministerijai nepritarta, bet tokiais neramiais laikais gal tikrai žmonės norės Seime matyti buvusius uniformuotų struktūrų vadus.

     Tad štai Tėvynės sąjunga-Krikščionys demokratai (TS-LKD) rinkėjams siūlo buvusį Lietuvos kariuomenės vadą dimisijos generolą leitenantą Arvydą Pocių, Socialdemokratų darbo partija neatsilieka – jų rinkimų sąrašuose – kitas buvęs Lietuvos kariuomenės vadas dimisijos generolas leitenantas Valdas Tutkus. Socialdemokratų partija kelia į Seimą buvusio kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Algio Vaičeliūno kandidatūrą, o Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pasitelkė civilį kariškų ir policijos reikalų žinovą – krašto apsaugos viceministrą, buvusį vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną.

     Socialdemokratų partija į rinkimus eina su aktualiausių šiandien sričių specialistais – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriumi profesoriumi Sauliumi Čaplinsku ir Vilniaus universiteto (VU) profesoriumi sociologu, ekonomistu Romu Lazutka, psichologu Andriumi Kaluginu, buvusiu Klaipėdos respublikinės ligoninės vadovu Romaldu Sakalausku. Konservatoriai turi savo mediką – pasitelkė populiarųjį vaikų psichiatrą Liną Slušnį
     (...)

     Stoti į partiją neskuba
     Nepartinių asmenų atsiradimas partijų rinkimų sąrašuose vertingas tuo, kad į politiką pritraukiama anksčiau joje nedalyvavusių žmonių. Bet dar gana nauja politinė mada – nemažai jų nori ir toliau išlaikyti partinę nekaltybę. O kaip šią kadenciją parodė LVŽS sąrašo pavyzdys, naujokų nenoras susisaistyti su partija net laimėjus Seimo nario mandatą neretai reiškia, kad tokie debiutantai – tik politiniai migrantai, judantys iš vienos politinės jėgos į kitą be skrupulų dėl jų ideologinių priešybių. Tad, nors per praėjusius Seimo rinkimus Ramūnas Karbauskis didžiavosi, kad trečdalis jų sąrašo – ne partijos nariai, tokia proporcija džiaugtis kažin ar verta.

     Tiesa, yra nepartinių, bet ištikimų tik vienai partijai: I.Šimonytė deklaravo, kad nei kurs savo partiją, nei eis į rinkimus su kokia kita partija – tik su TS-LKD.

     Kodėl partijos vilioja visuomenėje žinomus savo srities autoritetus, atsakymas akivaizdus.
     Tačiau ko savo srities specialistai veržiasi į politiką? (...)

     Vieno sezono mada
     Niekas neneigia, kad ir pramogų pasaulio atstovas gali tapti geru politiku, tačiau Seimų istorija rodo, kad iš kitos terpės į politiką patekę asmenys greičiau patys tampa šou personažais, nei juos vaidinę asmenys tampa politikais. 2008–2012 m. kadenciją parlamentas tapo TV šou laidų gyva filmavimo aikštele, kur aktorių nė nereikėjo: (...) Vis dėlto, pasibaigus kadencijai, paaiškėjo, kad ne vienam Seime labai patiko. Bet nepatiko rinkėjams. Pramogų pasaulio atstovai buvo vieno sezono politinės mados klyksmas. Nemažai rinkimų sąrašų puošmenų politikoje išsilaiko vienintelę kadenciją. Jei nieko įsimintino nenuveikė, kituose rinkimuose toks asmuo jau nei šviežiena, nei nesusitepęs politika, tad debiutanto sėkmę pakartoti sunkiau.

     Pramogų pasaulio atstovų madą Seime pakeitė sportininkų mada (...).

     Po pramogų pasaulio atstovų ir sportininkų išmušė politikos naujokų – savo srities profesionalų valanda.
     Be kita ko, ir LVŽS praėjusius rinkimus laimėjo pabrėždama, kad siūlo naujus žmones politikoje, bet patyrusius profesionalus savo srityse. Tačiau deklaruoti apie profesionalus ir jais būti – ne tas pats. Tad dauguma jų tyliai ir prasėdėjo visą kadenciją, taip ir nepademonstravę to rinkimų kampanijos metu minėto jų profesionalumo. (...)

     https://kauno.diena.lt/naujienos/lie...enerola-972172

     Comment


      #25
      Šimašius žiūri toli į priekį - jau ruošiasi prezidento rinkimams

      Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

      Padirbės su valstiečiais, tada galės tapti prezidentu.

      Tai gal po Seimo rinkimų LS gali dalyvauti formuojant valdančiąją koaliciją su „valstiečiais“? Ar tai nerealu? – Manau, tai visiškai realu.
      Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84566441

      Comment


       #26
       Nemaišyk, LS - liberalų sąjūdis, ne Armonaitės/Šimašiaus partija.

       Comment


        #27
        Armonaitė bandė užstumti LS, kad atseit jie dirbtų su valstiečiais, bet liaudis išsidūrė ir pagalvojo, kad LP dirbs su valstiečiais

        Rekomenduoju perskaityt visą interviu.

        Comment


         #28
         Taip, čia kalba apie konkurentus . Tose raidžių santrumpose tik jie patys ir susigaudo. Dar juk yra LLS (Lietuvos laisvės sąjunga).
         Paskutinis taisė senasnamas; 2020.06.22, 10:24.

         Comment


          #29
          Susigaudo kam reikia, tu irgi nedurnas, bet jau ne pirmą kartą "nesusigaudai".
          LLS beje lyg jau nebėra, Zuokas susijungė su tvarkiečiais.

          Comment


           #30
           Parašė digital Rodyti pranešimą
           Susigaudo kam reikia, tu irgi nedurnas, bet jau ne pirmą kartą "nesusigaudai".
           LLS beje lyg jau nebėra, Zuokas susijungė su tvarkiečiais.
           Dabar bus "Laisvė ir teisingumas" - LT

           Comment


            #31
            Nemėgstantys visokių "radikalių" nacionalistų turės už ką balsuoti

            Dalyvauti spalį įvyksiančiuose Seimo rinkimuose registravosi plačiai nežinoma partija „Lietuva – visų“, jai vadovauja verslininkas, buvęs krepšinio treneris, Alytaus tarybos narys Tomas Pačėsas.
            Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...#ixzz6QH6AfdGU

            Comment


             #32
             Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
             Nemėgstantys visokių "radikalių" nacionalistų turės už ką balsuoti             Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...#ixzz6QH6AfdGU
             Dar viena partija kurį gaus nuo 0,5 iki 2,5-3 proc. balsų, sudėjus visokius muškietininkus, socbebrus, radvilininkus, dagio krikščionis, puteikio-juozaičio vaivorykštės koaliciją, pačėsus, tikruosius žaliuosius, galbūt viena iš liberalų partijų neperlips 5 proc., sumoj susidarys iki 10-15 proc. jei ne daugiau rinkėjų, kurie faktiškai išmes savo balsus į šiukšliadežę, o barjerą perlipusios partijos galės atsiriekti didesnį mandatų gabalą.
             Paskutinis taisė Zefyras; 2020.06.24, 15:20. Priežastis: Pamiršau apie Dagio krikščionis!

             Comment


              #33
              Parašė Zefyras Rodyti pranešimą

              Dar viena partija kurį gaus nuo 0,5 iki 2,5-3 proc. balsų, sudėjus visokius muškietininkus, socbebrus, radvilininkus, puteikio-juozaičio vaivorykštės koaliciją, pačėsus, tikruosius žaliuosius, galbūt viena iš liberalų partijų neperlips 5 proc., sumoj susidarys iki 10-15 proc. jei ne daugiau rinkėjų, kurie faktiškai išmes savo balsus į šiukšliadežę, o barjerą perlipusios partijos galės atsiriekti didesnį mandatų gabalą.
              Vienmandatėse kartais ir virš 80% balsų eina į šiukšliadėžę, va kur tikra problema.
              Paskutinis taisė Lettered; 2020.06.24, 13:27.
              Flickr

              Comment


               #34
               Reiktų forumo apklausos jau gal? Kampanija kaip ir įsibėgėja.

               Comment


                #35
                Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                Vienmandatėse kartais ir virš 80% balsų eina į šiukšliadėžę, va kur tikra problema.
                Tai taip, bet leudis bei kai kurie kurie skaito save išsilavinusiais reikalauja visus 141 Seimo narį rinkti vienamandatėje (nes Amerika), nesuvokdami kokius rezultatus tai atneštų ir kad tada jau 60-80 proc. visos Lietuvos rinkėjų balsų nueitų į šiukšliadežę.

                Comment


                 #36
                 Bebrai siūlo leist užsienyje gyvenantiems balsuoti internetais. Bet nesurinko kvorumo.

                 Seime per priėmimo stadiją pritarta „socialdarbietės“ Irenos Šiaulienės pasiūlymui Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, kur balsavimas vyksta tik paštu, įteisinti elektroninį balsavimą.

                 Pritarus šiam siūlymui, priėmimui nebesiregistravo reikiamas skaičius parlamentarų – už įstatymą balsavo 34 Seimo nariai, prieš buvo penki.

                 Įstatymas liko nepriimtas, nes šiam sprendimui reikia ne mažiau kaip pusės dalyvaujančiųjų, t. y. 71 Seimo nario.

                 Už pataisas balsuoti kvietęs „socialdarbietis“ Juozas Bernatonis teigė, kad užsienio lietuviams reikia sudaryti sąlygas balsuoti internetu, nes dėl pandemijos ne visi galės pareikšti savo valią įprastais būdais.

                 „Socialdarbietis“ rėmėsi ir Vyriausybės išvada kitoms pataisoms – ministrai pritarė internetinio balsavimo įteisinimui, tik pasiūlė visų pirma tokią tvarką išbandyti balsuojant užsienyje Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje.

                 Tačiau svarstant klausimą teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pažymėjo, kad internetinio balsavimo neįmanoma įdiegti artimiausiems rinkimams spalį į Seimą,
                 https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...ijos-salygomis

                 Comment


                  #37
                  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
                  Vien šis šaršalas ir susipriešinimas dėl tokio laikino ir vaikiško sprendimo parodo, kokie toksiški dabartinio Vilniaus mero metodai. Jei merui rūpėtų viešosios erdvės, paplūdimiai vasarai, būtų skiriamos visos jėgos tam 100 geriau tinkančių jau pradėtų projektų baigimui - pvz. dešiniosios Neries krantinės, Baltojo tilto prieigų tvarkymui, kurių baigimas buvo atidėti n kartų. Atrodo apgailėtinai, kai n kartų atidėliojami ir niekaip nebaigiami realiai miestiečių poilsio galimybes galintys pagerinti projektai ir tuo pat metu metami resursai vienadieniams, naujiems "projektams", kurie dargi baisiausiai sukiršina miestiečius ir visą visuomenę. Tiek Šimašiaus gerbėjams, tiek priešinininkams, manau akivaizdu, kad ši akcija buvo skirta ne "sukurti viešąsias erdves" miestiečiams, o pasipiarinti 2 proc. populiarumą tesiekiančiai "Laisvės partijai".Labai gaila, kad VMS miesto biudžetą naudoja savo siauriems partinaims interesams. Dar labiau gaila, kad partijos populiarumą bandomą didinti pačiu destruktyviausiu metodu - kiršinant visuomenę.
                  Nors nesu jo gerbėjas, man atrodo sveikiausias ir geriausiai tikrovę atspindintis nesenas E. Gentvilo pasisakymas apie supiltą smėlį Lukiškių aikštėje:                  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=84614061
                  Jei visokie Karbauskiai nebutu taip liguistai sureagave i sita smelio dezute, tai tas PR garantuotai nebutu pavykes. Simasius uzmete kabliuka istraukt karosa, o istrauke 5 samus. Galite net neabejoti, kad rinkeju jau daugiau nei 2 procentai ir sita dezute bus labai geras indikatorius rinkejams apsispresti. O sakyt, kad jei kazko neuzbaige, kas trunka 2 metus, negalima padaryt to, kas trunka padaryt viena diena, tai tolygu aiskinimui, kad nestatykim Kaledines eglutes, kol visi keliai druskom nenubarsyti ar sniego nenuvalyti Savo politine nuomone galesit isreikst prie balsadeziu per sekancius mero rinkimus, tik manau, sansu jam pralost, po tokiu PR akciju vis mazes ir mazes, o Gentvilo nuomone, taip pat kaip ir jusu nuomone - tera tik 1+1 - 2 nuomones, kuri mano akimis nei gera, nei sveika ir tai - irgi yra tik nuomone.

                  Comment


                   #38
                   Pranskietis trečias Čmilytės partijos sąraše, nors nestojo į jos partiją? Man keista.

                   Comment


                    #39
                    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

                    Dėl populiarumo vis tik nepaklausysiu ir suabejosiu - iki savivaldybės rinkimų tokias žmones kiršinančias vienadienes nesąmones visis pamirš, prisimins tik stambius miesto plėtros projektus, tiksliau jų nebuvimą arba nesugebėjimą normaliai įgyvendinti - Nacionalinis stadionas, dešinioji Neries krantinė, kairioji Neries krantinė, Sapiegų parko sutvarkymas, Reformatų skveras, mokyklos darželiai naujuose rajonuiose, Stoties rajono rekonstrukcija, tiltai per Nerį, sisteminis spūsčių Vilniuje sprendimas ... dar būtų galima vardinti. O nacionaliniu lygmeniu Šimašiaus partija ir taip yra arti 0 (skirtingai nuo to paties Liberalų Sąjūdžio, kuris pagal naujausius reitingus yra vienas iš kelių į Seimą patenkančių partijų). Sunku patikėti, kad tokie vaikiški simuliakrai kaip tas smėlis Lukiškių aikštėje visame šitame prastame kontekste gali ką nors paskatinti balsuoti per rinkimus, išskyrus tuos 2 proc., kurie ir taip balsuos, nes Laisvės partija, o "laisvė yra cool".
                    Tai prognozuojat, jog Laisvės partija per 5 proc. barjerą neperlips, o kaip manote kiek vienmandačių apygardų laimės?

                    Comment


                     #40
                     Parašė themanual Rodyti pranešimą

                     Tai prognozuojat, jog Laisvės partija per 5 proc. barjerą neperlips, o kaip manote kiek vienmandačių apygardų laimės?
                     Nežinau, ar čia tam skirta tema, bet iš to, ką matau dabar, realus šansas laimėti Seimo rinkimuose tik ta pati dabar Seime sėdinti Armonaitė kandidatuosianti Pasaulio Lietuvių apygardoje, tačiau ir ten bus didelė konkurencija (tokie populiarūs politikai kaip Linkevičius ir t.t.). Kad 5 proc. neperlips prognozuoja apklausos ir tikriausiai pati Laisvės partija, kitaip nesiimtų tokių apgailėtinų akcijų.

                     Comment

                     Working...
                     X