Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sveikata, medicina, mityba

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Special for Pedigree

  Didinamas gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesti

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė visus reikalingus įsakymus, kurie būtini norint užtikrinti, kad nuo liepos 1 d. vyktų sklandus gydytojų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimas. Tad jau yra sudarytos teisinės galimybės, kad gydymo įstaigų vadovai galėtų didinti jiems atlyginimus vidutiniškai 8 procentais. Skaičiuojama, kad medikams algos turėtų vidutiniškai kilti apie 115 eurų, o slaugytojams - 58 eurais (neatskaičius mokesčių), informuoja ministerija. Ministro A. Verygos teigimu, jų atlyginimams didinti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo skirta 24,6 mln. eurų.
  Praeitais metais vidutinis mėnesinis gydytojų darbo užmokestis Lietuvoje siekė apie 1368 eurus, slaugytojų – 689 eurus, neatskaičius mokesčių.

  Comment


   Parašė Arni5 Rodyti pranešimą
   Nors gali sukelti vėžį, šio aliejaus iki šiol neatsisakome


   Retokai lankausi kituose PC, tikiu, kad juose situacija tokia pat ar net dar blogesnė, bet Lidl'e tikrai nemažai prekių tenka atmesti dėl alyvpalmių aliejaus. Iš visokių kepinių tai, atrodo, koks 80-90 proc. juose galima rasti alyvpalmių aliejaus.

   Tuo tarpu:
   Atsakymas į komentarą iš Lidl temos

   Kuriamas naujas baubas kažkodėl naudojant tik vieną aliejų. Ir dar suplakamos sveikatos bei ekologijos temos: gąsdinama vėžiu remiantis orangutangų tyrinėtojos argumentais! Kuo geresnis prekybos centruose vyraujantis rafinuotas saulėgrąžų arba rapsų aliejus? Niekuo, tik juose dar daugiau nestabilių polinesočiųjų riebalų rūgščių. Lietuvoje tie aliejai pigūs, populiarūs, daug kas juos naudoja kepimui nesukdami galvos ir sėkmingai gauna reguliarias kancerogenų dozes. Bet žiniasklaida nerašo arba rašo atvirkščiai, tai žmonėms atrodo, kad sveika, nes juk tai augalinis (o ne gyvulinis) riebalas. Pvz., yra linų sėmenų aliejus. Jame daug polinesočiųjų r. r. ir niekas nesugalvoja naudoti jo kepimui. Gal ne tiek dėl tų rūgščių, kiek dėl to, kad jis brangus. Tuo tarpu su saulėgražų aliejumi, kuriame polinesočiųjų r. r. yra panašiai, kepama net nesusimąstant. Alyvuogių aliejaus gerumas didžiausias ir yra tas, kad jame vyrauja stabilesnės mononesočiosios r. r., todėl iš bėdos jį galima naudoti ir kepimui. Aišku, nelabai kas tai daro, nes jis brangokas. Šiaip visi augaliniai aliejai turi kokių nors vertingų medžiagų ir yra naudingi, kol nepradedami rafinuoti, kaitinti, oksiduoti ir t. t.
   Palmių aliejus gali būti ir nerafinuotas. Aišku, maisto pramonė tokiam aliejui pinigų tikrai nemėtys.
   https://www.livinn.lt/raudonuju_palm...logiskas_30_ml

   Tai jei rūpi sveikata, reikėtų vengti ne tik kepinių su palmių aliejumi ar hidrintais riebalais, bet su bet kokiais augaliniais riebalais. Nes tie augaliniai riebalai dažniausiai bus patys pigiausi ir kenksmingiausi. Jei pavyks rasti produktą, kurio sudėtyje bus sviestas, alyvuogių ar kokosų aliejus, tai ir kaina bus atitinkama. Bet maisto pramonė nelabai tuo užsiima, nes eiliniam pirkėjui tie riebalai vienodai rodo ir žiūri tik į kainą. Todėl rasti prekybos centre, pvz., šakotį, kurio sudėtyje būtų sviestas, nebus lengva.
   Paskutinis taisė senasnamas; 2017.07.10, 17:21.

   Comment


    Tai kad sunku rasti kepinių be palmių riebalų, nekalbant apskritai be augalinių riebalų. Nebent kokiose ekskliuzyvinėse kepinių parduotuvėlėse, kur hipsteriams kepami rankų darbo pyragai? Kitas klausimas, kiek palmių riebalai (neskaitant hidrintų) yra išties kenksmingi?
    Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

    Comment


     Parašė John Rodyti pranešimą
     Tai kad sunku rasti kepinių be palmių riebalų, nekalbant apskritai be augalinių riebalų. Nebent kokiose ekskliuzyvinėse kepinių parduotuvėlėse, kur hipsteriams kepami rankų darbo pyragai? Kitas klausimas, kiek palmių riebalai (neskaitant hidrintų) yra išties kenksmingi?
     Visas šiuolaikinis maistas yra kenksmingas. Išskyrus nebent tą, kurį valgo milijonieriai pagal spec užsakymą. Jie ir atrodo kitaip.

     Comment


      http://2.bp.blogspot.com/-iayE0MLGyo...722_121936.jpg

      Kai kalbame apie nutukimo ir diabeto epidemiją, labiausiai aišku kaltiname cukrų ir perdirbtus angliavandenius. Tačiau dar vienas žaidėjas, kurį senasnamas taikliai kabina yra augaliniai aliejai. Pateiktame grafike, rodo kaip Amerikoje smarkiai išaugo per pastaruosius 40 metų vegetable oils vartojimas. Žmonės darė taip, kaip valdžia ir patarė - mažiau gyvulinių riebalų, daugiau augalinių.

      Ar sumažėjo nutukimo? Ar sumažėjo vėžių? Ar sumažėjo diabeto? Ar sumažėjo širdies ligų?

      Į visus šiuos klausimus atsakymas yra ne, ir perdirbti, augaliniai, riebalai yra trečias žaidėjas civilizacijos ligose, kartu su cukrumi ir processed food.

      Kepti geriausia ant sviesto ar kokosų aliejaus - jie absoliučiai stabilūs ir nesioksiduoja. Ir jokių širdies ligų jie nesukels - didina MTL, bet didina ir DTL. Tai rizika sakykim išlieka vienoda, jei esame durni ir nežinome, kad MTL yra dviejų rūšių - maži ir penetruojantys sienelę bei dideli. Sotieji riebalai didina didžiuosius - nepavojingą frakciją. Tuo tarpu augaliniai aliejai elgiasi kaip angliavandeniai labiau. Iš to ir problemos kyla. Net nepradedant apie jų hidrogenaciją kalbėti.
      Paskutinis taisė Pedigree; 2017.07.10, 19:09.

      Comment


       Parašė John Rodyti pranešimą
       Tai kad sunku rasti kepinių be palmių riebalų, nekalbant apskritai be augalinių riebalų. Nebent kokiose ekskliuzyvinėse kepinių parduotuvėlėse, kur hipsteriams kepami rankų darbo pyragai? Kitas klausimas, kiek palmių riebalai (neskaitant hidrintų) yra išties kenksmingi?
       Realiai, gal kiek ir sureikšmintas jų pavojingumas. Labiausiai aišku aplinkosauginis argumentas čia yra, kodėl reikėtų nevartoti jų - nes Indonezijoje kerta miškus. Pagal kompoziciją tai palmių aliejuje daugiausiai sočiųjų RR (kurios yra OK), mažiau MUFA (kurios neutralios) ir nedaug PUFA (gali būt ir naudingos ir kenksmingos, priklauso nuo proporcijų - šiuo atveju irgi gal neutralu). Sveikatos concern'as dėl jų kyla, turbūt kadangi nes jie yra naudojami per daug ir nekeičiami, nes yra gana stabilūs ir realiai galima juos naudoti ilgai, bet kai kas užsimano naudoti PER ilgai ir tada jau prasideda oksidacijos, redukcijos ir t.t.

       Comment


        Kepiniai ir neturi būti kasdieninės mitybos dalis. Jie turėtų būti suvokiami kaip šventinis maistas ir valgomi tik kai kada. Keptas maistas pats savaime nėra sveikas, konditeriniuose kepiniuose vyrauja balti miltai (greitai įsisavinami angliavandeniai), be to, dar pridedama cukraus. Tai net ir naudojant gerus riebalus, tai nepasidarys sveikas produktas.

        Kitas klausimas, kiek palmių riebalai (neskaitant hidrintų) yra išties kenksmingi?
        Jei įsigyji nerafinuoto ir valgai, tai gal net ir naudingi, jei gauni valgydamas sausainius, tai nauda baigiasi. Nematau skirtumo, ar ant pakuotės parašyta saulėgrąžų aliejus, rapsų aliejus, palmių aliejus, ar bendras pavadinimas augaliniai riebalai. Vis tiek jie bus rafinuoti ir kaitinti. Rapsų aliejus "sveiku" tapo tik todėl, kad rapsai gerai auga ES, JAV ir Kanadoje. Anksčiau žmonės buvo protingesni ir tą techninę kultūrą naudojo tik tepalams ir lakams. Įtariu, kad ir nafta kada nors bus pritaikyta maisto pramonėje, kai atsiras konkrečių ir pigių jos alternatyvų bei nereikės tokio jos kiekio transportui . Negi stabdysi gavybą? Juk nukentės ekonomikos augimas .

        Kai kalbame apie nutukimo ir diabeto epidemiją, labiausiai aišku kaltiname cukrų ir perdirbtus angliavandenius. Tačiau dar vienas žaidėjas, kurį senasnamas taikliai kabina yra augaliniai aliejai.
        Taip, tai nelaboji trejybė. Apie cukrų kalbama jau seniai, apie baltus miltus jau irgi rimčiau pradėta kalbėti, bet augaliniai aliejai masinėje informacijoje vis dar yra "sveiki".
        Paskutinis taisė senasnamas; 2017.07.10, 20:02.

        Comment


         Little by little Pokyčiai sąmonėje vyksta, ir greičiau nei atrodo, anksčiau visi riebalai buvo blogi, dabar yra jau ir geri (ir tie blogi tuoj taps geri, o buvę geri (augaliniai) bus blogi), visi angliavandeniai buvo geri (nes duoda "energijos"), dabar gi jau pripažįstama, kad glikeminis indeksas egzistuoja ir carbohydrate->insulin->fat ryšys akivaizdus. Pirma reikia išteisinti sočiuosiuos riebalaus, augaliniai aliejai manau ateis į masinę diskusiją paskutiniai. http://blog.virtahealth.com/the-sad-...saturated-fat/ Čia šiek tiek apie jų reabilitaciją du PhD, kurie tyrimus šioje srityje atlieka.

         Comment


          Pradziai hidrintus riebalus baninkim, tada druska mazinkim, rukalus ribokim visais imanomais budais, skatinkim judejima zmoniu(reikia tam infrastrukturos), skatinkim maziau perdirbto maisto vartojima... gal ir farmacininku pelna apmazinti reikia ? tada ziuresim del augaliniu ar pieno ar kiaules riebalu
          "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


          - George W. Bush President of the USA

          Comment


           Parašė DeSadas Rodyti pranešimą
           Pradziai hidrintus riebalus baninkim, tada druska mazinkim, rukalus ribokim visais imanomais budais, skatinkim judejima zmoniu(reikia tam infrastrukturos), skatinkim maziau perdirbto maisto vartojima... gal ir farmacininku pelna apmazinti reikia ? tada ziuresim del augaliniu ar pieno ar kiaules riebalu
           Veryga mažina pelnus, patys daktarai rezistuoja, "prastesniais vaistais negydysim". Judejimas koreliuoja su pajamomis, laisvu laiku, socialinius statusu. Kuo daugiau žmonių su tais atributais, tuo daugiau ir judėjimo. Todėl geriau auginkim ekonomiką Daugiau perdirbto maisto užveža mums vakarai, vis dar apie tai per mažai kalba, bet faktas - mes gaunam prastesnius produktus. Dėl druskos nemanau, kad reikia labai pergyventi Na dėl hidrintų tai savaime aišku, nesuprantu, kodėl Veryga apie tai tyli.

           Comment


            Pradziai hidrintus riebalus baninkim, tada druska mazinkim
            Druska jau buvo aptarta, jos vartojimą reikėtų didinti . Nes druskos vartojimo koreliacija su kraujospūdžio didėjimu yra panašaus lygio kaip sočiųjų riebalų vartojimo koreliacija su širdies ligomis.

            Comment


             Parašė Pedigree Rodyti pranešimą

             Veryga mažina pelnus, patys daktarai rezistuoja, "prastesniais vaistais negydysim". Judejimas koreliuoja su pajamomis, laisvu laiku, socialinius statusu. Kuo daugiau žmonių su tais atributais, tuo daugiau ir judėjimo. Todėl geriau auginkim ekonomiką Daugiau perdirbto maisto užveža mums vakarai, vis dar apie tai per mažai kalba, bet faktas - mes gaunam prastesnius produktus. Dėl druskos nemanau, kad reikia labai pergyventi Na dėl hidrintų tai savaime aišku, nesuprantu, kodėl Veryga apie tai tyli.
             hah man vis dar sokas kai griztu i Lietuva (tiksliau sokas nuo Lietuvos medicinos - tai manau problema number UNO!! ) visiskas wild west palyginus su UK... visiska anarchija, milziniskos vaistu kainos, korupcija(senesni daktarai), o interjeras ligoniniu ir polikliniku? apie aplinka, bortu numazinima ir tvaruma tai patylesiu. Bendravimas su pacientais ir ligoniais? ... didele didele spraga.. jokiu apmokymu... greitoji pagalba... aghhr sokas siek tiek kai isgirdau kaip bendravimas vyksta... jokiu apmokymu nebuta.
             "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


             - George W. Bush President of the USA

             Comment


              Glaustai pateikti esminiai dalykai apie augalinius aliejus.

              Vegetable Oils Are Dangerous to Health

              Conclusion / Solution
              As we’ve seen above, vegetable oils, aka industrial seed oils, can cause heart disease, cancer, and a host of other maladies.
              And, in general, food companies have contaminated a whole host of foods with the stuff. What’s the answer? How can we avoid this garbage “food”?
              Eat whole, unprocessed food. That means meat, fish, dairy products, fruits and vegetables, nuts. Don’t eat anything that comes in a manufactured bag or box, or anything that has been through an industrial process.
              If you need oil for salads or other foods, use olive oil, a healthy fat that has been used for thousands of years.
              However, for cooking at higher heat, use lard, tallow, butter, ghee, or coconut oil. Make sure these are pure and not hydrogenated.
              http://roguehealthandfitness.com/veg...ous-to-health/

              Comment


               Prancūzijos mokslininkų tyrimo ataskaitoje dėstoma, jog žiurkes ilgą laiką šėrus populiariausiomis genetiškai modifikuotų (GMO) kukurūzų atmainomis, gyvūnų organizmuose išsivystė siaubingi augliai ir buvo pažeisti kiti vidaus organai. Mokslininkai pabrėžia, jog tyrimo rezultatai kelia nepaprastai rimtų klausimų apie GMO produktų saugumą ir biotechnologinių kompanijų patikimumą.
               http://www.technologijos.lt/n/moksla...?utm_source=pp

               Comment


                Šiandien pasirodė 3 portaluose straipsniai:

                http://www.snaujienos.lt/miesto-gyve...sumanymas.html

                http://www.vlmedicina.lt/lt/zilvinas...ne-vartotojams

                http://www.alfa.lt/straipsnis/501967...ne-vartotojams

                Ir tai yra siaubas. Tendencignas varymas, ant labai protingo pasiūlymo. LLRI nupirko 3 užsakytus straipsnius. Kur varo ant cukraus tax.

                Skaudžiausia, kad VLmedicina išspausdino, kuri turėtų kaip tik būti už sveikatą.

                Yra labai daug priežasčių, kodėl sugar tax yra labai gera idėja. Šilėno visi argumentai yra straw-man, slippery slope ir šiaip - kokie ten argumentai, kai sumokėti pinigai? Tai yra tendencinga propaganda.

                Jo tikslas atstovauti interesams, kai jam pinigus moka švyturys, utenos alus, cigarečių firmos, manau ir firmos susijusios su cukrumi irgi moka tam "institutui pinigus".

                O Veryga yra daug protingenis ir skaito naujausią literatūrą.

                Tai ar tikrai kažkam dar kyla idėjų apie neoliberalus ir Šilėną ir kitus, kad čia jie kažkokią "nuomonę" atstovauja? O ne tiesiog yra prasisiekėliai, kuriems px ant visų sveikatos ir dirba už pinigus ?

                Tokioje įvykių sekoje norisi viešai reabilituoti Verygą - jis daug protingesnis, nei žiniasklaida ar parsidavėliai bando jį pateikti. Ir jo alkoholio politika - šiaip tai paremta mokslu ir įrodyta, kad veikia.

                Net ir tokiam liberalui kaip man, matant koks kvailys yra Šimašius ir kokias nesamones jis daro, kokie parsidavėliai yra LLRI, kuriems px ant visuomenės intereso, kyla egzistenciniai klausimai dėl visko.

                Comment


                 Deja turiu sutikti dėl liberalų nešvarios politikos, ypač kai jie neparėmė ūrėdų - "ūsuotų bebrų" reformos.

                 Comment


                  Tą LLRI seniai laikas arba išvaikyti, arba apdėti nerealiais mokesčiais. Lietuvos per pinigus griovimo organizacija.

                  Comment


                   Arba rastreliatj! Ar ne, JU?

                   Comment


                    Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                    Tą LLRI seniai laikas arba išvaikyti, arba apdėti nerealiais mokesčiais. Lietuvos per pinigus griovimo organizacija.
                    Tai va, kad neuždarysi, nes privati įmonė, kaip uždarysi, kokiu pagrindu?

                    Trūksta argumentuotos kontranuomonės, pats Veryga galėtų daugiau argumentuoti, nes kitaip corporate pinigai sudirbs visai viską. Valstybės interesas turi būti svarbiau. Kad Šilėnas parsiduoda su visa šutve, nu tai liūdna, bet ką žinau, that's life. Reik juos nubeatint jų pačių žaidime, suvartyt tikrais argumentais, nes jų naudojami "suaugęs žmogus pats gali nuspręsti" tai yra atsiprašau, kliedesys. Suaugęs žmogus pats turbūt irgi gali nuspręsti nebebūti alkoholiku. Dauguma nusprendžia daugybę kartų Gali nuspręsti elgtis racionaliai, bet vistiek nesamones pridaro, pagauti azarto kvailų finansinių sprendimų priima. Mes tikrai nesame 100% racionalūs, ir argumentuoti į tai yra fail. Jei jūsų kraujyje gliukozės mažai - tikėtina, kad impulsyvus pirkimas prekybcentryje bus dažnesnis.

                    Pikta ir tiek, kad niekas jų neuždūhina.

                    Comment


                     Tokioje įvykių sekoje norisi viešai reabilituoti Verygą - jis daug protingesnis, nei žiniasklaida ar parsidavėliai bando jį pateikti. Ir jo alkoholio politika - šiaip tai paremta mokslu ir įrodyta, kad veikia.
                     Vien Verygos veikla iki tampant ministru rodo, kad turi ir principus, o ne vien tik kažkam atstovauja. Tačiau laimėti viešųjų ryšių kovą yra be šansų: vaizduojamas kaip radikalas, norintis drausti ir bausti. Liberalų argumentai, apkaišyti visokiom laisvėm ir teisėm, skamba daug patraukliau. O maisto pramonės interesus galima lengvai suprasti, nes cukrus tapęs ne mažiau svarbia varomąja jėga nei benzinas vidaus degimo varikliui . Pati visuomenė kažkiek ir žino, bet dar per mažai, kad pati paspaustų priimti tam tikrus politinius sprendimus.

                     Apie storėjimo bei senėjimo hormoną insuliną kalbama per mažai. Daugiau iš inercijos kalbama, kad mitybos pagrindas kažkodėl turėtų būti grūdai (angliavandeniai). Tai greta gerųjų (neperdirbtų) angliavandenių dar užkraunant perdirbtų angliavandenių (kurie yra skanesni ) organizmas ir nesusitvarko.

                     How to Increase Insulin Sensitivity, and Why

                     http://roguehealthandfitness.com/how...ivity-and-why/

                     Trumpas atsakymas: judėjimas ir mažai angliavandenių turinti mityba.

                     Comment

                     Working...
                     X