Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

2011 m. Lietuvos gyventojų surašymas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  2011 m. Lietuvos gyventojų surašymas

  Gyventojų surašymai paprastai rengiami kas 10 metų

  Nuo XIX a. pabaigos buvo šie surašymai apėmę visą Lietuvą ar dalį dabartinės teritorijos:

  1897 m. Rusijos Imperijos gyventojų surašymas
  1900 m. Vokietijos Imperijos gyventojų surašymas
  1910 m. Vokietijos Imperijos gyventojų surašymas
  ---
  1916 ir 1918 m. kaizeriniai okupantai surengė du gyventojų surašymus, apie kuriuos nėra išlikę daug duomenų
  ---
  1923 m. įvyko pirmas Lietuvos gyventojų surašymas
  1925 m. Klaipėdos krašto gyventojų surašymas (po to, kai Lietuva prisijungė Klaipėdos kraštą)
  Nežinia, kodėl po 10 metų nebuvo surengtas gyventojų surašymas

  Rytų Lietuvoje gyventojų surašymus organizavo lenkų valdžia:
  1919 m. Lenkijos valdžia surengė rytinių žemių gyventojų surašymą
  1921 m. Lenkijos gyventojų surašymas neapėmė vad. Vidurio Lietuvos (Vilniaus, Ašmenos ir Švenčionių apskričių), bet dalį Lietuvos teritorijos galėjo apimti
  1931 m. Lenkijos gyventojų surašymas
  ---
  1942 m. Lietuvos gyventojų surašymas, kurį atliko vokiečių okupantai
  ---
  Sovietų laikais įvyko penki gyventojų surašymai
  1959 m. Lietuvos gyventojų surašymas
  1970 m. Lietuvos gyventojų surašymas
  1979 m. Lietuvos gyventojų surašymas
  1989 m. Lietuvos gyventojų surašymas
  1989 m. TSRS gyventojų surašymas
  ---
  2001 m. Lietuvos gyventojų surašymas
  Šis surašymas bus antras dabartinėje Nepriklausomoje Lietuvoje

  #2
  Šis surašymas bus pirmas, kai bus galima pačiam susirašyti
  Iki 2011 metų visuotinio gyventojų ir būstų surašymo liko 29 d.

  Lietuvoje visuotinis gyventojų ir būstų surašymas vyks 2011 m. kovo–gegužės mėnesiais. Surašymas patikslins gyventojų skaičių, atskleis realų Lietuvos gyventojų emigracijos per pastaruosius dešimt metų mastą.

  Pirmą kartą gyventojai susirašyti galės elektroniniu būdu. Elektroninis surašymas tęsis dvi savaites, kovo 1–14 d. Gyventojams suteikta galimybė atsakyti į surašymo lapo klausimus jiems patogiu metu. Šis būdas paprastesnis, nes dalis informacijos jau bus pateikta iš administracinių šaltinių (Gyventojų, Nekilnojamojo turto, Adresų registrų, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenų bazės ir kitų administracinių šaltinių). Surašymo lapai turi būti užpildyti už visus būsto gyventojus. Duomenis bus galima papildyti arba patikslinti viso elektroninio surašymo metu.

  Po elektroninio surašymo, nuo balandžio 5 iki gegužės 9 d., vyks gyventojų apklausa. Surašinėtojai lankys būstus ir apklaus elektroniniu būdu nesusirašiusius gyventojus. Surašinėtojus bus galima atpažinti iš specialių portfelių ir darbo pažymėjimų.


  http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=2630

  Comment


   #3
   Iš tikrųjų, nekantriai laukiu šio surašymo. Labai domina rezultatai - turim mes vis dėlto Lietuvoje 3 milijonus galvų, ar neturim? Galėčiau "sporinti", kad tikrai trijų milijonų nebus, nebent du su puse - maksimum.
   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
   Mielosios Grigiškės

   Comment


    #4
    /\

    Manau, stipriai perdedi.

    Comment


     #5
     Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
     Iš tikrųjų, nekantriai laukiu šio surašymo. Labai domina rezultatai - turim mes vis dėlto Lietuvoje 3 milijonus galvų, ar neturim? Galėčiau "sporinti", kad tikrai trijų milijonų nebus, nebent du su puse - maksimum.
     Geriau nesporink. Sutaupysi...

     Comment


      #6
      Statistikas Petras Gediminas Adlys
      Mokslas ir technika. 2010.08(?)
      Gyventojų surašymas reikalingas visuomenei, ir kiekvienam

      Lietuvai šis surašymas bus itin svarbus. Jis užfiksuos gyventojų skaičiaus, jų sudėties ir kokybės pokyčius, įvykusius per 20 metų po nepriklausomybės atkūrimo (ir po 2001 m. surašymo). Akad. R. Grigo žodžiais sakant tai bus įvertinimo ir lūkesčių akcija. Gal vertėtų prisiminti, kad tokius pokyčius per dvidešimt metų po nepriklausomybės atgavimo užfiksuoti nepavyko, kai numatomas 1939 m. surašymas Pabaltijo šalyse dėl visiems suprantamų priežasčių neįvyko.
      (...)
      Bandomasis surašymas parodė, kad toli gražu ne visi laukia surašinėtojų (13 % atsisakė dalyvauti surašyme, 25 % nerasta namuose). Tai nenauja. Kažkas panašaus būna ir įteikiant rinkėjų pažymėjimus (...). Todėl siekiant surašymo pilnumo svarbu išplėsti surašymo lapo užpildymo galimybes elektroniniu būdu (...)

      Derėtų pabrėžti, kad gyventojų atsakymai dokumentaliai nebus tikrinami. Todėl jų tikslumas – sąžinės reikalas. Gyventojų informavimo plane tikriausiai bus numatytos surašymo reikšmę ir tvarką aiškinančios ir užsirašyti kviečiančios priemonės. Labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog jų pateikti duomenys nebus perduodami kitoms įstaigoms, pvz., mokesčių skaičiavimams, neturės teisinių pasekmių.
      Svarbu įsisąmoninti, kad surašymo rezultatai bus naudingi kiekvienam. Tik jų pagrindu galima patikslinti miestų, rajonų ir gyvenviečių perspektyvas, nacionalinius sveikatos apsaugos, būsto, mokymo, demografinės politikos ir kitokius projektus.

      Dar labai svarbus momentas. Manoma, kad surašymai geriausiai pavyksta, kai jie būna nutolę nuo didelių politinių kampanijų, pvz., rinkimų. Būsimam surašymui to išvengti, matyt, nepavyks: jo išvakarėse vyks savivaldos rinkimai. Ar tokiomis sąlygomis savivaldos institucijos rūpinsis surašymu, kaip tai jį įtakos?

      Ar pareigos užsirašyti laikysis gyvenantys užsienyje tautiečiai. Užsirašyti turėtų ten gyvenantys metus ir daugiau arba atvykę tokiam laikui. (...)
      Kokybiškas, visus aprėpiantis surašymas bus tada, kai jis taps visų valstybės institucijų, visos visuomenės, o ne vien Statistikos departamento reikalu. O gyventojams bene geriausias devizas būtų „Negaliu likti nesurašytas"

      http://www.mokslasirtechnika.lt/moks...iekvienam.html

      Comment


       #7
       "Bitė Lietuva" 2011.02.07 09:50
       Apie visuotinį gyventojų surašymą informuos trumposiomis žinutėmis

       2011 m. kovo mėnesį prasidės visuotinis Lietuvos gyventojų ir būstų surašymas, kurio metu žmonės pirmą kartą galės patys susirašyti elektroniniu būdu. Apie prasidedančius surašymo darbus telekomunikacijų bendrovė „Bitė“ trumposiomis žinutėmis praneš savo klientams ir paragins žmones savarankiškai pateikti duomenis internetu. (...)

       Trumpąsias žinutes „Bitė" savo abonentams išsiųs ir per pirmąjį, ir per antrąjį surašymo etapus. Pirmosios žinutės vartotojus pasieks kovo mėn. 1 dieną. Gyventojai bus informuojami apie elektroninio surašymo pradžią ir raginami savarankiškai susirašyti adresu www.esurašymas.lt. Čia vartotojai galės greitai ir patogiai pateikti duomenis ne tik už save, bet ir už visus būsto gyventojus. Šis elektroninis gyventojų surašymo etapas vyks iki kovo 14 dienos.
       Dar kartą trumpąsias žinutes gyventojai gaus balandžio mėn. 5 d., prasidėjus antrajam surašymo etapui. (...) Asmenys, kurie nebus pateikę savo duomenų internetu, nuo balandžio pradžios iki gegužės 9 d. bus lankomi ir apklausiami surašinėtojų, kurių pasitelkta apie šešis tūkstančius. Jie aplenks tuos būstus, kurių gyventojai duomenis bus deklaravę internetu.

       Išankstinius visuotinio gyventojų surašymo duomenis Statistikos departamentas apibendrins 2011 metų rugsėjį. (...)

       http://vz.lt/straipsnis/2011/02/07/A...os_trumposiomi

       Comment


        #8
        Vienas įdomus punktelis surašyme. Žmonės būdami laisvamaniais, turbūt vistiek save prirašo prie krikščionių, nes "Lietuva krikščioniška". Ir net nesusimąsto, kas Lietuvoje laisvamaniui gali būti arčiau, nei krikščionybė.
        Na, o jei susimąstė, tai šiek tiek informacijos:

        <...> Kuo daugiau žmonių vieningai įrašys šį pavadinimą (nesvarbu, kokiai pagoniško tikėjimo krypčiai atstovautų), tuo didesnė tikimybė, kad ir Lietuvoje, kaip kaimyninėje Latvijoje, senasis baltų tikėjimas bus pripažintas tradicine religija. <...>
        http://alkas.lt/2011/02/02/lietuvos-...ja/#more-10656

        Comment


         #9
         Aš duodu Lietuvai 3 051 490 gyventojų
         http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

         Comment


          #10
          manau, kad elektroniniu būdu susirašys ir laikini emigrantai
          pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

          Comment


           #11
           Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
           manau, kad elektroniniu būdu susirašys ir laikini emigrantai
           Atspejote! Nuo 2008 gyvenu ne Lietuvoje (nors ir noreciau). Dar apie metus ar pusantru ir gryztu namo. Del to saves ''prirasymo'' elektroniniu budu, nors ir negyvenu Lietuvoje - atspejote.

           Comment


            #12
            Malonu, kai emigrantai ketina grįžti.

            Šiaip manau, kad 3.100.000+ bus.

            Comment


             #13
             Nesuprantu, kam reikia surašinėti emigrantus? Juk čia Lietuvos gyventojų surašymas. Būtent tuo ir įdomu - sužinoti tikrąjį vaizdą. Tegu susirašo ten, kur gyvena.

             Comment


              #14
              o kaip uždrausi žmogui, jeigu yra galimybė susirašyti internetu?
              pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

              Comment


               #15
               Parašė oranger Rodyti pranešimą
               Nesuprantu, kam reikia surašinėti emigrantus? Juk čia Lietuvos gyventojų surašymas. Būtent tuo ir įdomu - sužinoti tikrąjį vaizdą. Tegu susirašo ten, kur gyvena.
               Na, jeigu tik išeina surašyti emigrantus - tai ir reikia padaryti. Juk įdomu ir kaip emigrantai gyvena. O pastarieji vistiek nurodys gyvenamąją vietą tą, kurioje šiuo metu gyvena, tai Lietuvos vaizdo visiškai neiškraipys, nes galima bus atskirti emigrantus nuo vietinių.

               Comment


                #16
                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Nesuprantu, kam reikia surašinėti emigrantus? Juk čia Lietuvos gyventojų surašymas. Būtent tuo ir įdomu - sužinoti tikrąjį vaizdą. Tegu susirašo ten, kur gyvena.
                Aišku, tų kurie išvyko ilgam laikui, tai surašinėti tikrai nereikia. Bet jei žmogus žadą grįžti kažkur po metų, tai jis sudalyvavęs surašyme duomenų labai neiškreiptų. Kadangi duomenų apdorojimas ir paskelbimas, nuo surašymo pradžios užtrunka beveik metus, o jais remiamasi 10 metų laikotarpyje.

                Comment


                 #17
                 Parašė sleader Rodyti pranešimą
                 Aišku, tų kurie išvyko ilgam laikui, tai surašinėti tikrai nereikia. Bet jei žmogus žadą grįžti kažkur po metų, tai jis sudalyvavęs surašyme duomenų labai neiškreiptų. Kadangi duomenų apdorojimas ir paskelbimas, nuo surašymo pradžios užtrunka beveik metus, o jais remiamasi 10 metų laikotarpyje.
                 Aš vis žadu pradėt mokintis ispanų kalbą. Ir taip jau kokius 10 metų Mintis turbūt daugmaž aiški ar ne?

                 Comment


                  #18
                  Pradedamas visuotinis surašymas

                  Parašė 15min.lt
                  Pirmosios kovo savaitės skirtos tik elektroniniam pačių gyventojų susirašymui, o surašinėtojai į namus pradės vaikščioti nuo balandžio penktosios.

                  Dvi kovo mėnesio savaites gyventojai pirmą kartą galės susirašyti patys elektroniniu būdu. Tuos gyventojus, kurie nepasinaudos elektroninio surašymo paslauga, surašinėtojai apklaus namuose nuo balandžio pradžios. Pirminiai surašymo duomenys turėtų paaiškėti rugsėjį, praneša Lietuvos radijas.

                  Tikimasi, kad elektroniniu būdu turėtų susirašyti iki dešimties procentų gyventojų. Norintys tai padaryti, turi užsukti į svetainę www.esurašymas.lt, o ten pasirinkti vieną iš trijų būdų, kaip prisijungti prie sistemos.

                  Susirašyti galima jungiantis per elektroninį banką, suvedant savo paso arba asmens tapatybės kortelės duomenis. Kaip teisingai užpildyti klausimyną, Statistikos departamentas yra parengęs parodomąsias versijas, kurias galima rasti departamento svetainėje bei tokiose svetainėse kaip „Facebook“ ar „Youtube“.

                  Susirašant reikia atsakyti klausimus apie savo būstą, šeimą, migraciją, užsiėmimą, išsilavinimą, religiją, tautybę bei pateikti kitus duomenis.
                  Kaip bebūtų, puslapis kol kas dar neveikia .

                  Tuo tarpu, minėtas puslapis Facebook'e:
                  http://www.facebook.com/pages/2011-m...62594617114403

                  Ir minėtas vaizdo įrašas YouTube:

                  Comment


                   #19
                   Parašė pauliaK Rodyti pranešimą

                   Kaip bebūtų, puslapis kol kas dar neveikia .
                   Pirma skelbė, kad veiks nuo kovo 1d., dabar - kad nuo 10:00, bet nieko kol kas nėra. Matyt, kaip studentui, pritrūko vienos nakties

                   Kita vertus, ar sunku atidaryti svetainę ir patalpinti pažintinę informaciją? Taip nors neatmuš potencialių naudotojų noro.

                   Comment


                    #20
                    Speju serveriai apkrovos neatlaiko.

                    Comment

                    Working...
                    X