Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Savižudybės

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Savižudybės

    Kaip manot kodel žmonės tai pasirenka? Manau tai labai opi Lietuvos problema. Kadangi Lietuva pagal savižudybių skaičių pirmauja tarp ES šalių.
    Ir as patys kada nors galvojote nusižudyti?

    Šis klausimas man iškilo kai prieš keletą dienų iš mano mokyklos nusižudė vos 12 metų mergaitė - http://www.alfa.lt/straipsnis/65526

    #2
    Tam tikrose situacijoje gyvenimo uzbaigimas savizudybe yra visiskai logiskas. Pvz. vyresnio amziaus zmonems, kamuojamiems ivairiu ligu bei negalintiems gyventi pilnavercio gyvenimo. Is dabartinio mano poziurio tasko, esant tokiai situacijai, labai rimtai apsvarstyciau tokia galimybe. Aisku baisu, kai nusizudo jauni zmones...

    Comment


      #3
      Parašė John Rodyti pranešimą
      Tam tikrose situacijoje gyvenimo uzbaigimas savizudybe yra visiskai logiskas. Pvz. vyresnio amziaus zmonems, kamuojamiems ivairiu ligu bei negalintiems gyventi pilnavercio gyvenimo. Is dabartinio mano poziurio tasko, esant tokiai situacijai, labai rimtai apsvarstyciau tokia galimybe. Aisku baisu, kai nusizudo jauni zmones...
      Kaip pavyzdį duodu savo Senelį. Artritas, neprigirdi, sąnarius reikia keisti ir t.t. Pilnaverčio gyvenimo Jis negali gyventi, bet stengiasi. Sode darbuojasi, skaito, gamina valgyti močiutei (kuri vis dar dirba), žada internetą įsivesti (eina į kursus, domisi). Ir iš Jo gavau tokių žinių kurių jokiuose vadovėliuose nėra. Galėčiau su Juo diskutuoti mėnesiais. Seno žmogaus patirtis, prisiminimai yra didelis turtas.
      Iš viso, jei žmogus fiziškai nebesveikas tai nereiškia, kad jis turi pabaigti savo gyvenimą pasikardamas ar pan. Jeigu labai nori, gali susirasti daug pramogų ir negalėdamas normaliai pavaikščioti. Žinoma, kai kuriems žmonėms tai atrodo lengviausias būdas.

      O, kad jauni žmonės žudosi tai nesuprantu. Visada būna pakilimų ir nuosmukių, iš kurių reikia kapstytis. O žudytis, dar kartą sakau, yra lengviausias būdas. Pati niekada nepagalvojau apie tokį dalyką. Nors neturėjau ir neturiu tobulo gyvenimo, visada susirandu kažkokią įdomią veiklą, kuri atitolina mintis nuo tokių beprotiškų dalykų.

      Comment


        #4
        Nors pats asmeniskai pazinojau maziausiai tris asmenis, kurie ryzosi tokiam drastiskam zingsniui, bet man tokios mintys net nesauna i galva! As myliu gyvenima ir neturiu nei menkiausiu minciu is jo pasitraukti, na bent jau nesavo noru Tad ir as negaliu suprasti, kodel zmones ryztasi atimti sau gyvybes?!

        Comment


          #5
          Parašė NoBoDyX Rodyti pranešimą
          Šis klausimas man iškilo kai prieš keletą dienų iš mano mokyklos nusižudė vos 12 metų mergaitė - http://www.alfa.lt/straipsnis/65526
          Taip, nekokia žinia čia buvo. Labai gaila, kai tokie jauni žmonės pasirenka tokį kelią . Kiek girdėjau tai ji turėjo nemažai problemų namuose, bet negaliu teigti, kad taip iš tikrųjų buvo. Šiaip manau mokykla atsižvelgus į šią situaciją turėtų padaryti jaunesnėse klasėse bent kelias pamokas, kurias vestų geras psichologas ir per kurias būtų kalbama tokiom temom, nes kaip matom yra žmonių, kuriems jos naudingos. "Gabijoj" lyg ir yra galimybė nueiti pas psichologą pasikalbėti, bet mokiniai apie tai gana prastai informuojami.
          Kartais ką nors įdomaus bandau parašyt ir savo blog'e (Kelionė į Indiją, Nürburgring, Kosmoso stovykla Rusijoje, gyvenimas Australijoje)

          Comment


            #6
            Esu galvojęs apie savižudybę, man nieko netrūksta, tiesiog buvau uždaras, mėgau būti vienas, o kai neturi ką veikti į galvą lenda durnos mintys ir galaliausiai vienatvė įkyri, prasideda depresija. Pradėjau daugiau kur dalyvauti, susiradau naujų draugų, atgaivinau senas pažintis ir noras gyventi vėl atsirado. Ko negali meilė?

            Comment


              #7
              pritariu syle man ir paauglystėj topteldavo, kas būtų jei būtų... bet nieko rimto...

              Comment


                #8
                Parašė Jay-M Rodyti pranešimą
                Taip, nekokia žinia čia buvo. Labai gaila, kai tokie jauni žmonės pasirenka tokį kelią . Kiek girdėjau tai ji turėjo nemažai problemų namuose, bet negaliu teigti, kad taip iš tikrųjų buvo. Šiaip manau mokykla atsižvelgus į šią situaciją turėtų padaryti jaunesnėse klasėse bent kelias pamokas, kurias vestų geras psichologas ir per kurias būtų kalbama tokiom temom, nes kaip matom yra žmonių, kuriems jos naudingos. "Gabijoj" lyg ir yra galimybė nueiti pas psichologą pasikalbėti, bet mokiniai apie tai gana prastai informuojami.
                Šiuo atveju po mamos mirties ji sirgo sunkia depresija. Jei santikiai su likusias namiškiais nebuvo geri, dar mokykloj kas nors pasišaipydavo ir taip dienoa po dienos tai ir priėjo iki savižudybės.
                O šiaip, manau, tokiom temom galėtų kalbėti per etikos pamokas. Nors mokyklose yra psichologai ir visi apie tai žino, bet tie kas turi problemų pas juos labai retai lankosi.

                Comment


                  #9
                  Prisipazinsiu mane dabar kaip tik kamuoja noras nusizudyti ir niekaip negaliu jo atsikratyti...
                  Lithuanian Top 5 tallest buildings
                  1. Europa Tower 126 m. 33 f.
                  2. Pilsotas 112 m. 34 f.
                  3. Arfa 100 m. 29 f.
                  4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
                  5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

                  Comment


                    #10
                    Gal padėt? padrąsint

                    Comment


                      #11
                      nelaidyk durnu juokeliu
                      :geria: Už Lietuvą!!

                      Comment


                        #12
                        Matyt per daug noriu gyventi ir dar per daug turiu padaryti, kad į galvą šautų tokia kvaila mintis

                        O iš pažįstamų gal prieš dešimtmetį vienas pasikorė dėl per didelių skolų.
                        Mano galerija Flickr'yje

                        Comment


                          #13
                          Parašė Aukselis Rodyti pranešimą
                          Prisipazinsiu mane dabar kaip tik kamuoja noras nusizudyti ir niekaip negaliu jo atsikratyti...
                          Mesk tas savo mintis šalin ir susirask kokį įdomų veikimą, kad tai nepasikartotų.
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            #14
                            As turiu lb daug veklos, mokslai, lankau dramos pamokas, priklausau grupei pries smurta... Ir siaip laisvo laiko beveik neturiu... Tiesiog atsibodo rutina... Ir visai nebesinori toliau eiti siuo skausmingu ir ziauriu gyvenimo keliu...
                            Lithuanian Top 5 tallest buildings
                            1. Europa Tower 126 m. 33 f.
                            2. Pilsotas 112 m. 34 f.
                            3. Arfa 100 m. 29 f.
                            4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
                            5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

                            Comment


                              #15
                              Parašė Aukselis Rodyti pranešimą
                              As turiu lb daug veklos, mokslai, lankau dramos pamokas, priklausau grupei pries smurta... Ir siaip laisvo laiko beveik neturiu... Tiesiog atsibodo rutina... Ir visai nebesinori toliau eiti siuo skausmingu ir ziauriu gyvenimo keliu...
                              Idomu... as irgi turiu daugybe uzsiemimu nuo ankstaus ryto iki velaus vakaro 5 dienas per savaite (aciu dievui, bent turiu laisvus savaitgalius) ir man tai kaip tik padeda atsikratyti bet kokiu minciu apie savizudybe ar apskritai bet koki nusivylima gyvenimu

                              Comment


                                #16
                                Parašė Aukselis Rodyti pranešimą
                                As turiu lb daug veklos, mokslai, lankau dramos pamokas, priklausau grupei pries smurta... Ir siaip laisvo laiko beveik neturiu... Tiesiog atsibodo rutina... Ir visai nebesinori toliau eiti siuo skausmingu ir ziauriu gyvenimo keliu...
                                Jei atsibodo rutina, vadinasi reikia kažką keisti savo gyvenime.
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė NoBoDyX Rodyti pranešimą
                                  Šiuo atveju po mamos mirties ji sirgo sunkia depresija. Jei santikiai su likusias namiškiais nebuvo geri, dar mokykloj kas nors pasišaipydavo ir taip dienoa po dienos tai ir priėjo iki savižudybės.
                                  O šiaip, manau, tokiom temom galėtų kalbėti per etikos pamokas. Nors mokyklose yra psichologai ir visi apie tai žino, bet tie kas turi problemų pas juos labai retai lankosi.
                                  Tai žinoma, kai iki savyžudybės ją privėdė daug dalykų, bet vis tiek manau, kad mokykla ir kai kurie mokytojai (tikrai ne visi) per mažai kreipia dėmesį į tam tikrus dalykus. Duodu 100%, kad per pamokas buvo galima pastebėti, kad šiai mergaitei buvo sunku, tai galėjo bent pasiūlyti nueitį pas psichologą (aišku ne prie visų) ar bent perspėti apie tai psichologą apie ją (manau, kad to niekas nepadarė). Be to mokykla tikrai žinojo apie jos mamos mirtį. Apie tokį mokytojų abejingumą ne šiaip sau išsigalvoju.

                                  Šiek tiek ne į temą, bet vieno "Gabijos" mokytojo (pavardės neminėsiu), kurį beje tikrai laikiau protingu, žiūrėjimą pro pirštus mačiau gal prieš 4 metus. Vykstant pamokai į klasę atėjo vienos klasiokės tėvas ir pasikvietė ją ir dar vieną mokinį už durų ir po kiek laiko tas mokinys į klasę grįžo mokinys gerokai apdažytas ir su tinstančiu paakiu, o mokytojas ne tai, kad imtųsi kokių nors priemonių, o paprasčiausiai liepė visiems nutilti ir toliau sau ramiai tęsė pamoką...
                                  Kartais ką nors įdomaus bandau parašyt ir savo blog'e (Kelionė į Indiją, Nürburgring, Kosmoso stovykla Rusijoje, gyvenimas Australijoje)

                                  Comment


                                    #18
                                    Nemanau kad savizudybes yra problema, bent jau dauguma atveju. Nes cia pats zmogus nusprendzia taip ir viskas, jo pasirinkimas jei nenori ar nebegali gyvent. Aisku tikrai pasitaiko ir tokiu savizudybiu kurios yra kazkieno itakotos ir kuriu neturetu buti, bet daugiausia tai yra zmogaus pasirinkimas, ir nejokia problema.

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
                                      Nemanau kad savizudybes yra problema, bent jau dauguma atveju. Nes cia pats zmogus nusprendzia taip ir viskas, jo pasirinkimas jei nenori ar nebegali gyvent. Aisku tikrai pasitaiko ir tokiu savizudybiu kurios yra kazkieno itakotos ir kuriu neturetu buti, bet daugiausia tai yra zmogaus pasirinkimas, ir nejokia problema.
                                      Del gero gyvenimo niekas nesižudo. Įtakotos savižudybės būna beveik visos.
                                      Pagrindinės priežastys yra nelaiminga meilė, pabodusi rutina, depresija.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė NoBoDyX Rodyti pranešimą
                                        Del gero gyvenimo niekas nesižudo. Įtakotos savižudybės būna beveik visos.
                                        Pagrindinės priežastys yra nelaiminga meilė, pabodusi rutina, depresija.
                                        Tai apie tokius savaiminius itakojimus ir nekalbu, tokiais atvejais ir sakau, kad savizudybe yra to zmogaus reikalas, jeigu jam atrodo kad geriau nusizudyt tegul. O as turejau omeny tokia itaka kaip pvz. kazkas grasina, persekioja ir pan..

                                        Comment

                                        Working...
                                        X