Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ar palieki arbatpinigių?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Jeigu aptarnavimas geras duodu ~10%, kartais net daugiau. O ir šiaip stengiuosi mokėt apvaliom sumom, t.y. jeigu gaunu saskaitą 13,55 ltl, sumoku 15.
    Post in English - fight censorship!

    Comment


      #22
      Aš pats dirbu padavėju, tai visą situaciją puikiai matau... Galiu pasakyti, kad lietuviai jau beveik įprato palikti arbatpinigių, jei aptarnavimas jiems patiko. O palieka dažniausiai 5-10% nuo sumos. Galiu pasakyti, kad padavėjo darbas nėra toks paprastas kaip daugeliui atrodo : "atneši lėkštę, išneši indus..." Didžiąją dalį gėrimų tenka patiems pilstyti, maišyti kokteikius, daryti kavą ir t.t.... Todėl labai malonu, kai klientai tai įvertina... (:

      Comment


        #23
        Beveik visada palieku. Paskutinį karta palikau 20% arbatpinigių nuo sumos.
        "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

        Comment


          #24
          Na, kad nepalikčiau visiškai, tai labai labai retas atvejis Dažniausiai kaip ir priklauso irgi stengiuos ne mažiau 10%. Beje ir pats esu ragavęs ~savaitėlę padavėjo duonos, taigi žinau, kad tikrai nėr lengva
          Mano nuotraukos @Fotki.com

          Auto Show Millennium 2007
          Retromobile 2007
          "Kova 1". Driftingo čempionatas
          "Foje" Gali Skambėti Kitaip
          Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
          BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
          Kauno Marių Regioninis Parkas

          Comment


            #25
            Nepalieku tik dviem atvejais
            Jei tikrai būna prastas aptarnavimas (buvo gal 2 kartus) ir kai neturiu smulkių ir atsiskaitinėju kortele (buvo vieną kartą kol kas)
            P.

            Comment


              #26
              Na, aš, kaip ir visi - apie 10%. Tik va pastaruoju metu susimasčiau ką daryti "savitarnos" restoranuose, tokiuose, kaip "Pronto" ar "Delano".. Nu ten tavęs niekas neaptarnauja, bet juk yra tos mergaitės, kurios nurenka panaudotus indus, tai gal ir joms reikėtų kažkiek palikti išeinant..?

              Comment


                #27
                Procentu nuo sumos neskaiciuoju, bet iki apvalesnes sumos palieku. Nepalieku tik ten, kur i saskaita itrauktas punktas "Aptarnavimas 6%". Cia bent taip pajuryje yra. Kaip suprantu, cia ir yra priverstiniai arbatpinigiai.
                O siaip tai dvejopa nuomone pas mane del tu arbatpinigiu. Ir kodel juos palikinejame tik maitinimo istaigose? O gal jus ir kitur palikinejate: kirpykloje, degalineje, parduotuveje ir t.t.?

                Nors pagalvojau, kad parduotuveje kartais ir as palieku, kai skubi ir kaina buna 9.99 Lt ar 19.99 Lt ir atsiskaitineji viena kupiura
                gera gyventi gerai

                Comment


                  #28
                  Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                  Na, aš, kaip ir visi - apie 10%. Tik va pastaruoju metu susimasčiau ką daryti "savitarnos" restoranuose, tokiuose, kaip "Pronto" ar "Delano".. Nu ten tavęs niekas neaptarnauja, bet juk yra tos mergaitės, kurios nurenka panaudotus indus, tai gal ir joms reikėtų kažkiek palikti išeinant..?
                  tokiu atveju nereikia



                  as palieku nuo 1lt. iki 3lt. Saskaitos suma nesvarbi

                  Comment


                    #29
                    Viską lemia aptarnavimo ir maisto kokybė. Šiaip, kadangi Lietuvoje su tuo problemų beveik nebūna, palieku beveik visada - apie 10 proc. nuo sąskaitos sumos.

                    Comment


                      #30
                      Prieš trejus metus

                      Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                      Aš pats visada stengiuosi palikt bent lituką, aišku, jei būna geras aptarnavimas ir sąskaita viršija bent 10 LT
                      O šiuo metu 10-15%
                      Mano galerija Flickr'yje

                      Comment


                        #31
                        Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                        Prieš trejus metus



                        O šiuo metu 10-15%
                        Pragyvenimo lygis kyla?

                        Comment


                          #32
                          Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                          Pragyvenimo lygis kyla?
                          Prieš trejus metus dar buvau tik varganas studenčiokas
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            #33
                            Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                            Pragyvenimo lygis kyla?
                            Infliacija didėja
                            Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                            Dordrechtas/Haarlemas
                            Nesebaras/Plovdivas
                            Kiolnas

                            Comment


                              #34
                              Kaip tik straipsnis i tema:

                              Arbatpinigiai nėra lupikavimas

                              Daugelyje šalių įprasta restoranuose, kavinėse ir baruose palikti arbatpinigių - apie 10 procentų nuo sąskaitos dydžio. Viešbučiuose arbatpinigiais pamaloninamos kambarinės ir bagažo nešikai. Arbatpinigiai visur laukiami. To nereikėtų vertinti tarsi lupikavimo. Tai yra pasaulinė kultūros dalis, kuri priimama kaip savaime suprantama.

                              Arbatpinigiai svetur

                              Japonijoje arba Skandinavijoje arbatpinigių davimas nėra įprastas reiškinys.

                              Tai netgi įžeistų barmeną ar padavėją. Anot jų, klientas palieka papildomų pinigų, nes mano, kad jų atlyginimas nėra pakankamas.

                              Kai kuriose šalyse aptarnavimo sferos darbuotojų atlyginimai iš tiesų yra maži. JAV padavėjai negalėtų pragyventi vien iš atlyginimo. Todėl šioje šalyje susiklostė tradicija palikti 20–30 procentų nuo išleistos sumos.

                              Dosniausi arbatpinigių davėjai yra amerikiečiai ir britai. Prancūzai ir italai pinigų padavėjams nepalieka.

                              Lietuvos tradicija

                              Lietuvoje arbatpinigių davimo tradicijos dar tik formuojasi.

                              Kiek pinigų palikti aptarnavusiam asmeniui - kiekvieno asmeninis reikalas.

                              Nuomonių taip pat yra įvairių. Vieni mano, kad nereikėtų palikti pinigų, nes darbuotojai gauna algą. Kitų nuomone, palikti arbatpinigių ar ne, galima nuspręsti pagal aptarnavimo kokybę. Dar kiti įsitikinę, kad išeiti nepalikus arbatpinigių yra tiesiog nemandagu. Kai kurie žmonės arbatpinigių palieka tik tada, kai dalis grąžos būna smulkiomis monetomis.

                              Lemia sezonas

                              Vasarą padavėjai gauna daugiau arbatpinigių nei žiemą. Karštuoju sezonu padidėja turistų srautai iš užsienio. Ypač tai pastebima kurortiniuose miesteliuose. Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių kavinių padavėjai neslepia, kad saulėtomis dienomis susirenka apie 100 litų arbatpinigių.

                              Pakalbinti padavėjai teigė, kad arbatpinigius skiria pragyvenimui, o algą taupo. Padavėjai dažniausiai uždirba truputėlį daugiau nei minimumą, todėl daugelis kalbintų padavėjų tikino, kad jei nesusirinktų antros neoficialios algos, tokio darbo nedirbtų.

                              Išgėrę dosnesni

                              „Arbatpinigių kiekis skiriasi kavinėse, kur žmonės ateina tik papietauti ir baruose bei naktiniuose klubuose, kur įsismaginę klientai plačiau atveria piniginę“, - teigė padavėja Kristina.

                              Dieną, kai žmonės ateina tik papietauti, dažniausiai lieka vos iki 5 litų arbatpinigių. Atėję pasilinksminti pamalonina aptarnaujantį personalą dešimtimis ar net šimtais litų.

                              Bando spėti

                              Turintys patirtį padavėjai sakė, kad vien pasižiūrėję į klientą gali spėti, ar jis bus dosnus. Sprendžiama pagal žmogaus nuotaiką, amžių, numanomą socialinę padėtį.

                              Kartais įvaizdis būna ir klaidingas.

                              „Dažnai turtingi žmonės būna šykštesni už mažiau pasiturinčius“, - tikino vieno Klaipėdos viešbučio padavėja.

                              Žmonėms, kurie dirba aptarnavimo sferoje, arbatpinigiai yra darbo įvertinimas ir paskatinimas.

                              Noras gauti arbatpinigių įpareigoja aptarnavimo sferos darbuotojus savo pareigas atlikti kokybiškiau.

                              Deklaracijų nepasitaikė

                              Oficialiai arbatpinigiai taip pat turėtų būti apmokestinti.

                              Jeigu darbuotojas arbatpinigių neatiduoda darbdaviui, metams pasibaigus jis tuos pinigus turėtų deklaruoti ir sumokėti 27 procentų pajamų mokestį.

                              Tačiau Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai sakė, kad tokių deklaracijų dar nebuvo gauta.
                              http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=13939554
                              gera gyventi gerai

                              Comment


                                #35
                                Aš tai visada stengiuos palikti po litą-du. Aišku, priklausomai nuo aptarnavimo kokybės

                                Buvo toks vienas atvejis: aš su draugais vienąkart Šventojoje vakare nuėjau į kažkokią kavinę centre pasedėt. Iš pradžių buvo viskas normaliai - užsisakėm - atnešė, bet kai ruošėmes eit tai ir prasidėjo... Padavėjas velniai žino kur dingo...... Tai sukėlėm vos ne puse kavinės personalo jo paieškoms, o jis, pasirodo, su savo draugeliais ten nusprendė pasisedėt pasislėpęs kažkur Gavo pylos, atnešė sąskaitą - susimokėjom, o arbatpinigiams visi sukrapštėm tiek vien baltų centų kiek tik radom pas save (balti centai arbatpinigiams yra daug žiauresnis dalykas negu išvis nieko nepalikt). Nežinau kiek ten gavos, bet kruvelė išėjo tikrai nemaža
                                Tai buvo blogiausias aptartnavimas, kokį teko man matyt.
                                You might surprise yourself.

                                Miestai.net FB

                                Comment


                                  #36
                                  Padavėjai skaičiuoja sumenkusius arbatpinigius
                                  http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=18278093

                                  Comment


                                    #37
                                    Ankščiau palikdavau visada, dabar tik jei aptarnavimas būna geras, o Lietuvoje aptarnavimas yra LABAI nekoks, tai už ką man palikt? Kad meniu laukiau dešimt minučių, nors kavinė pustuštė? Kad mane aptarnavo susisukusiu snukiu?

                                    Comment


                                      #38
                                      Palieku visados bent litą, kad ir už kiek būčiau užsisakęs.
                                      „Žmogus, nedarantis klaidų, paprastai nedaro nieko" - Bishop W. Magee, 1821-1891.

                                      Comment


                                        #39
                                        Na stengiuosi palikti bent 5-10% nuo sumos.

                                        Comment


                                          #40
                                          As i tu tarpa, kurie palieka, tik tada jei aptarnavimas normalus. Bet kadangi retai buna, kad kokia padaveja i aki nekristu, tai tenka visada palikti

                                          Comment

                                          Working...
                                          X