Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie geriamą vandenį

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė dsanto Rodyti pranešimą
    Neveltui rašiau, kad galima prisipilti į stiklainį, nes ne į visus plastikinius butelius galima pakartotinai kažką pilti. Buvo straipsnis, kad reikia stebėti ženkliinimą.
    Svarbu teisingai pasirinkti ne tik ką gerti, bet ir iš ko
    http://sveikata.lrytas.lt/-133573253...i%C5%A1-ko.htm
    „Vienkartiniai indai vadinami vienkartiniais, nes yra pagaminti iš pigiausio plastiko, turinčio daug kenksmingųjų priemaišų. Kad būtų galima naudoti, jie aptraukiami tam tikra plėvele, kuri suyra atidarius butelį maždaug po paros. Vienkartinius indus saugu naudoti tik vieną, ne kelis kartus. Tad geriausias ir pigiausias pasiūlymas – įsigyti daugkartinę gertuvę, pagamintą iš saugių medžiagų”, – sakė V.Jakučionė.
    ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

    Comment


      #22
      Parašė dsanto Rodyti pranešimą
      Jau svarstau kitą kartą kelionei vietoje Lidlo mineralinio vandens, į stiklainį prisipilti krano vandens.
      Ne į stiklainį, o į tą patį butelį. Esu ne kartą tą daręs
      Tiesa aš, gal dėl senų tradicijų, geriu virintą vandenį (darau arbatą, likutį supilu į ąsotį, kai atvėsta jis tampa mano geriamu bandeniu namams).

      Comment


        #23
        Parašė Jemelia Rodyti pranešimą
        Aš lyginau tavo pirktą šaltinio vandenį su geriamu iš krano Mineralinį reikėtų nusipirkti negazuotą (jeigu tokių yra) - tada galėčiau palyginti Kad kai kuriuose gazuotuose mineraliniuose gerdamas juntu tik angliarūgštės, o ne mineralų skonį, rašiau jau anksčiau
        Be druskos kažin ar tas mineralų skonis gali būti juntamas?
        Druskos kiekis visuose mineraliniuose žymimas

        Comment


          #24
          Parašė Gator Rodyti pranešimą
          Be druskos kažin ar tas mineralų skonis gali būti juntamas?
          Druskos kiekis visuose mineraliniuose žymimas
          Birutė ir ypač Vytautas tikrai juntamas. Bet ten ir druskų kiekis yra beprotiškai didelis (Vytautas per 7000mg/L, Birutė per 2600mg/L). Turbūt druskos skonis pagrinde ir jaučiasi. O tų silpnesnių (100-300mg/L) bet kokiu atveju nieko nesijaučia.

          Comment


            #25
            Parašė John Rodyti pranešimą
            Birutė ir ypač Vytautas tikrai juntamas. Bet ten ir druskų kiekis yra beprotiškai didelis (Vytautas per 7000mg/L, Birutė per 2600mg/L). Turbūt druskos skonis pagrinde ir jaučiasi. O tų silpnesnių (100-300mg/L) bet kokiu atveju nieko nesijaučia.
            Taip, tik druskos kiekis yra vienintelis juntamas dalykas. Vieni jį mėgsta (perka >2000mg/L ar daugiau net iki minėto 7000mg/L, kiti jo nemėgsta, perka mažesnisu ir nieko nejaučia.
            O jis ten kažkokius kitus mineralus nori pajust...

            Jeigu pirkti tai svarbiausia, kad tai būtų mineralinis, o ne stalo vanduo.
            Nes kai pamatau žmones mokančius kosmines sumas už stalo, arba kaip aš vadinu - krano, vandenį tai liūdna darosi
            Beje ženkli dalis žmonių net neskiria stalo vandens nuo mineralinio, jie galvoja, kad perka mineralinį pirkdami kokį nors brangų krano vandenį.

            Tam pačiam LIDL'e berods 29ct kainuoja ir mineralinis, ir stalo vanduo. Dsanto gal pataisys jei klystu dėl kainų. Tačiau yra kas net už tą pačią kainą renkasi stalo...

            Comment


              #26
              Parašė Gator Rodyti pranešimą
              Ne į stiklainį, o į tą patį butelį. Esu ne kartą tą daręs
              Tiesa aš, gal dėl senų tradicijų, geriu virintą vandenį (darau arbatą, likutį supilu į ąsotį, kai atvėsta jis tampa mano geriamu vandeniu namams).
              Aš irgi namie virinu vandenį ir pilu į stiklainį O dėl pakartotinio plastikinio butelio jau rašėm šioj temoj - rašo, kad gali būti pavojinga sveikatai.
              Paskutinis taisė dsanto; 2016.06.18, 15:39.

              Comment


                #27
                Parašė John Rodyti pranešimą
                Birutė ir ypač Vytautas tikrai juntamas. Bet ten ir druskų kiekis yra beprotiškai didelis (Vytautas per 7000mg/L, Birutė per 2600mg/L). Turbūt druskos skonis pagrinde ir jaučiasi. O tų silpnesnių (100-300mg/L) bet kokiu atveju nieko nesijaučia.
                Nedažnai mano nuomonė sutampa su John, bet šį kartą tikrai sutapo: būtent Vytautą ar Birutę pagal patiriamą skonį ir laikau tikraisiais mineraliniais vandenimis. Dar ne angliarūgštės skonio iš Lietuvoje parduodamų mineralinių vandenų paminėčiau baltarusišką Darida. Na ir gal dar gruzinišką Boržomi - pastarąjį gėriau seniai, nesu tikras dėl jo skonio savybių Visi kiti mineraliniai gal ir turi tokį kiekį mineralų, kiek jų skelbiama etiketėse, bet skonis, deja, tik angliarūgštės.

                p.s.: tik ką ant namuose turimų tuščių butelių peržiūrėjau informaciją apie vandens mineralizaciją Darida ir Lidl Saguaro (Druskininkuose pilstytas) mineraliniuose vandenyse . Darida turi 3154 mg/l, o Saguaro - 341 mg/l mineralų, t.y. mineralų kiekio skirtumas yra dešimt kartų! Atitinkamai ir skonis skiriasi Vienur jautiesi geriąs mineralinį vandenį, kitur - anglies dioksidu užpumpuotą vandenėlį
                Paskutinis taisė Jemelia; 2016.06.18, 15:57.

                Comment


                  #28
                  Parašė Jemelia Rodyti pranešimą
                  Nedažnai mano nuomonė sutampa su John, bet šį kartą tikrai sutapo: būtent Vytautą ar Birutę pagal patiriamą skonį ir laikau tikraisiais mineraliniais vandenimis. Dar ne angliarūgštės skonio iš Lietuvoje parduodamų mineralinių vandenų paminėčiau baltarusišką Darida. Na ir gal dar gruzinišką Boržomi - pastarąjį gėriau seniai, nesu tikras dėl jo skonio savybių Visi kiti mineraliniai gal ir turi tokį kiekį mineralų, kiek jų skelbiama etiketėse, bet skonis, deja, tik angliarūgštės.

                  p.s.: tik ką ant namuose turimų tuščių butelių peržiūrėjau informaciją apie vandens mineralizaciją Darida ir Lidl Saguaro (Druskininkuose pilstytas) mineraliniuose vandenyse . Darida turi 3154 mg/l, o Saguaro - 341 mg/l mineralų, t.y. mineralų kiekio skirtumas yra dešimt kartų! Atitinkamai ir skonis skiriasi Vienur jautiesi geriąs mineralinį vandenį, kitur - anglies dioksidu užpumpuotą vandenėlį
                  Su Vytautu šiaip reikia atsargiai, nes toks druskų kiekis yra tikrai didelis. Neaišku, kokį poveikį gali turėti organizmui, geriant didesniais kiekiais.

                  Comment


                    #29
                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Su Vytautu šiaip reikia atsargiai, nes toks druskų kiekis yra tikrai didelis. Neaišku, kokį poveikį gali turėti organizmui, geriant didesniais kiekiais.
                    Ko gero tikrai taip. Bet tai, kiek aš mineralinio vandens išgeriu, tikrai negalima pavadinti besaikiu vartojimu - vargu ar tokie kiekiai galėtų daryti kokį nors neigiamą poveikį Bet kokiu atveju Vytautas man - pats skaniausias mineralinis vanduo. Tarp kitko, įdomumo dėlei galiu pasakyti, jog prieš gerus 30 su viršum metų Armėnijoje, Sevano ežere, esu gėręs Narzano mineralinį vandenį, trykštantį versme tiesiog iš šaltinio... pačiame ežere Skonis sunkiai su kuo nors sulyginamas Parduotuvėje tokio niekad neradau. O tuo tarpu maždaug tuo pačiu metu ragautas mineralinis vanduo iš šaltinio Druskininkuose, stebino savo "macnumu" - sunku buvo prisiversti ir nuryti neišspjovus Štai tokio pastovus pereikvojimas ko gero tikrai galėtų pakenkti sveikatai

                    p.s.: radau informacijos apie mineralinių vandenų klasifikavimą pagal mineralizacijos kiekį:

                    Ištirpusių medžiagų kiekis:

                    2,0 g/l <2,0 g/l – labai mažos mineralizacijos vanduo
                    2,0-5,0 g/l – mažos mineralizacijos vanduo
                    5,0-15,0 g/l – vidutinės mineralizacijos vanduo
                    15,0-35,0 g/l – aukštos mineralizacijos vanduo
                    35,0-150,0 g/l – sūrymas
                    >150,0 g/l – stiprus sūrymas

                    Dauguma Lietuvoje parduodamų mineralinių vandenų turėtų būti priskirti prie " ypatingai labai mažos mineralizacijos" vandenų Vytautas yra vidutinės mineralizacijos vanduo.

                    Comment


                      #30
                      Taip, jei pirkti mineralinį vandenį, tai Vytautą arba kažką panašaus. Nuolat jį gerti nėra jokio reikalo, bet sportuojant, prakaituojant visai neblogai. Visokie Borjomi turi spec. skonį, tai kažin ar kas nors be gydytojo nurodymo jį geria. Nebent sieros gurmanai .
                      Gerti virintą vandentiekio vandenį nėra jokio reikalo. Virinant vanduo paminkštėja - pašalinamas kalcis ir magnis, kuris lieka ant arbatinuko sienelių. Dėl šių mikroelementų kietą vandenį gerti sveikiau nei minkštą. Minkštas vertingesnis nebent prausiantis, buitinei technikai taip pat geriau minkštas vanduo.

                      Comment


                        #31
                        Yra mačiau pirkti mineralinio essentuky nr.17 už Vytauta gal dvigubai stpresnis

                        Comment


                          #32
                          Įdomu, ar tik Lietuvoje vandentiekio vanduo yra iš giluminių grežinių, lyginant pvz. su Europa?

                          Comment


                            #33
                            Vilniuje - taip. Kaip kituose miestuose - nežinau. Rusijoj vandentiekio vanduo yra skirtas tik indams plaut. Maskvoj tai dar toks +- geriamas vanduo (greičiausiai kad iš giluminių), bet kitur galima ir nusinuodyt.
                            Paskutinis taisė spirit; 2016.06.29, 14:32.
                            You might surprise yourself.

                            Miestai.net FB

                            Comment


                              #34
                              /\ Man ir įdomu, ar čia tik vienintelėje Lietuvoje vanduo iš giluminių grežinių. Kažkada gi nebuvo parduotuvėje plastikinės taros su geriamu vandeniu, ką visi gerdavo? Virintą iš vandentiekio?

                              Comment


                                #35
                                Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                Ne į stiklainį, o į tą patį butelį. Esu ne kartą tą daręs
                                Tiesa aš, gal dėl senų tradicijų, geriu virintą vandenį (darau arbatą, likutį supilu į ąsotį, kai atvėsta jis tampa mano geriamu bandeniu namams).
                                Aš irgi seniau taip darydavau. Bet tai nėra geriausias atvejis, virinant nuosėdomis iškrenta mineralai. Vanduo tampa minkštas. Todėl kokybės / kainos santykis yra pats geriausias paprastame vandenyje iš čiaupo. Čia turiu omenyje Lietuvą, kur visas geriamas vanduo vandentiekiuose yra požeminis iš giluminių gręžinių, jam mažiausiai 10 000 metų, likęs nuo ledynmečio ir nėra jokių kenksmingų priemaišų (trašų, fairy etc.)
                                Daugelis pasaulio šalių tokios Dievo dovanos neturi.
                                Dabar joks kitas man netgi neskanus, nebent Vytautas karštomis dienomis kai netenkame daug druskų.

                                Comment


                                  #36
                                  Parašė spirit Rodyti pranešimą
                                  Vilniuje - taip. Kaip kituose miestuose - nežinau. Rusijoj vandentiekio vanduo yra skirtas tik indams plaut. Maskvoj tai dar toks +- geriamas vanduo (greičiausiai kad iš giluminių), bet kitur galima ir nusinuodyt.
                                  Kiek žinau Maskvoje vanduo iš užtvankos į vandentiekį tiekiamas, yra šiaurinėje dalyje "vodochraniliščia".

                                  Comment


                                    #37
                                    Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                    Įdomu, ar tik Lietuvoje vandentiekio vanduo yra iš giluminių grežinių, lyginant pvz. su Europa?
                                    Klaipėda kiek žinau, lyg ir neturi to požeminio geriamo vandens, nes ten ar ne 100 m gyjyje prasideda kažkokia geologinė anomalija, kur slūgso vos ne verdantis vanduo su daug druskų.

                                    Comment


                                      #38
                                      Kiek galima spręsti pagal šią svetainę http://www.vanduo.lt/vandenvietes, tai šiaurinė Klaipėdos dalis vandenį gauna iš požeminio gręžinio, o pietinė iš Vilhelmo kanalo.

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė andyour Rodyti pranešimą
                                        /\ Man ir įdomu, ar čia tik vienintelėje Lietuvoje vanduo iš giluminių grežinių. Kažkada gi nebuvo parduotuvėje plastikinės taros su geriamu vandeniu, ką visi gerdavo? Virintą iš vandentiekio?
                                        Nevirintą gerdavom tiesiai iš čiaupo.

                                        Comment


                                          #40
                                          Kadangi visada iš krano bėgo šiandieninio "Neptūno" vanduo (tarp gręžinių skirtumas tik apie 1 km), tai virintas net neskanus (ne toks tyras) palyginus koks iš čiaupo bėga.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X