Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Knygų rekomendacijos

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Ir šita labai įdomi manau būtų
  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

  Comment


   Parašė Cezaris Rodyti pranešimą

   Šiuo metu skaitau Henrik Eberle ir Matthias Uhl "Knygą apie Hitlerį" kuri paremta pagal NKVD Hitlerio dosję kuri buvo surinkta specialiai Stalinui, todėl kai kuriuose vietose yra mažu nukrypimų ir pataikavimo Stalinui, bet knygos autoriai paraštėse tuos netikslumus puikiai yra ištaisę.

   Comment


    K. Jerome "Trise Valtimi (neskaitant šuns)"
    Labai šauni satyra. Nesenstantys juokeliai.    Peter Høeg "Panelės Smilos sniego jausmas". Puikus detektyvas. Veiksmas vyksta tarp Kopenhagos ir Grendlandijos. Nemažai intrigos.
    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
    Dordrechtas/Haarlemas
    Nesebaras/Plovdivas
    Kiolnas

    Comment


     Gal kas skaitė "Valkirija" arba Levo Tolstojaus "Karas ir taika"? Kokie atsiliepimai?
     Pasaulį reikia susprogdint, kad žmonės būtų laisvi, nes tada visos sienos išlėks į orą.

     Comment


      Kurto Vonneguto juodas humoras ir psichodelika.


      J. Coetzee. Neveltui Nobelį gavo. Kam patinka Apartheido temos siūlau šio autoriau bet kokią knygą. Viena iš jų lietuviškai išleista.
      Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
      Dordrechtas/Haarlemas
      Nesebaras/Plovdivas
      Kiolnas

      Comment


       Sobieslavas Zasada - Saugus greitis (6-asis leidimas)
       Puiki knyga, kurios pirmoje dalyje yra vertingų praktinių vairavimo patarimų, o antroje dalyje ralio veteranas aprašo įsimintiniausias lenktynes, kuriose jam teko dalyvauti:
       Who is Zaiza?

       Comment


        "Pegaso" knygynuose nuolaida Mažosios Lietuvos Enciklopedijos III tomui, priklausomai nuo vietos jis kainuoja nuo 100 iki 128 litų, o dabar galima įsigyti už 70. Tikrai labai įdomus leidinys apie (beveik) sunaikintą kraštą ir kultūrą.

        „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

        Comment


         Rekomenduoju. Visi girdejo, bet mazai kas skaite. Skaitantiems angliskai galiu paskolint knyga
         KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

         Comment


          Tomo Akviniečio Suma prieš pagonis, ką tik baigiau, dabar žinau daugiau negu eilinis bažnytukas vaikštantis sekmadieniais į bažnyčia . Bažnyčios mokytojas/tevas, teologas, filosofas, viduramžių filosofijos sistemintojas, tomizmo kaipo atskiros šakos autorius. filosofija kam įdomu jį vadinu krikščioniškuoju aristoteliu,vienas iš nedaugėlio to meto taip išsilavinusių žmonių, neveltui nuo 9m. Montecasine mokes, nuo 18m. dominikonų vienuolyne, Paryžiaus universitete. Žodžiu tikrinu ką apie jį žinau, ir kas domisi filosofija rekomenduočiau, skyrių pavadinimai itin baisūs ateistui, turinys, gryna filosofija, vos ne Aristotelio komentavimas.

          Comment


           Pries kelias dienas isikniaubiau skaityti viena labai idomia ir nemaza (~500psl.) knyga

           2009m Martin'o Jacques'o When China Rules the World: The Rise of the Middle Kingdom and the End of the Western World           Siaip, panasiu knygu ir "saukliu" apie Kinijos didejancia galia netruko jau anksciau, bet si, ko gero, yra pakankamai isskirtine, nes parasyta sioje temoje labai solidu ziniu ir destymo patirties bagaza turincio akademiko. Ne atsitiktinai ir "The Economist" isspausdino sios knygos reviu:

           China's future: Enter the dragon
           http://www.economist.com/books/displ...ry_id=13983240

           Is the long era of Western dominance, first by European powers and then by America, finally coming to an end? For Martin Jacques, a British commentator and recently a visiting professor at universities in China, Japan and Singapore, the answer is clear. The title of his book says it all: “When China Rules the World”.
           The West hopes that wealth, globalisation and political integration will turn China into a gentle giant, a panda rather than a dragon. George Bush senior declared in 1999: “Trade freely with China and time is on our side.” But Mr Jacques says this is a delusion. Time will not make China more Western; it will make the West, and the world, more Chinese.
           “China does not aspire to run the world because it believes itself to be the centre of the world,” he writes.

           Mano supratimu, verta skaityti net ir tiems, kuriems Kinija nera ypatingo susidomejimo subjektas. Labai daug demesio skirta ir paciu Vakaru (Europos+Amerikos) bei Japonijos iskilimui ir vystymuisi pries ir ypac po Industrines revoliucijos. Keliami klausimai apie Vakarietiskuju vertybiu, politiniu sistemu ir kitu visuomenes normu universaluma/specifiskuma ir zvelgiama i siuolaikiniu visuomeniu fundamentalus ir modernizacijos itaka bei charakteriskikas skirtingose kulturose. Mano supratimu, tai pakankamai smarkiai "akis atveriantis" veikalas, kuri perskaicius turetu buti lengviau vertinti tai, kas universalu vs. specifiska, subjektyvu vs. objektyvu, teiseta vs. neteiseta ir gera vs. bloga ziurint i Vakaru ir Kinijos (ar net visos Rytu Azijos) santykius anksciau, siandien ir ateityje.
           Paskutinis taisė John; 2009.08.12, 00:42.

           Comment


            Ieškau vienos knygos Dailės akademijos leidyklos: Istorizmas ir modernas Vilniaus archiektūroje. 2000m. Gal kartais žinot kur isigyti ar gal kas parduodat?
            Lithuanian Top 5 tallest buildings
            1. Europa Tower 126 m. 33 f.
            2. Pilsotas 112 m. 34 f.
            3. Arfa 100 m. 29 f.
            4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
            5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

            Comment


             patariu paskaityti Oskaro Vaildo "Doriano Grėjaus Portretą" . Tikrai labai įdomi ir įtraukianti knyga o jos galas šokiruoja
             Blogas apie mano gyvenimą bei įspūdžius Kinijoje - kiniskai.blogspot.hk

             Comment


              S.Rushdie "Šėtoniškos eilės".
              Planuoju skaityt trečią kartą, nes tikrai dar laaaabai daug ko "nepagavau" šioje knygoje.
              No one really knows
              Which way the wind blows

              Comment


               Parašė Chixx Rodyti pranešimą
               patariu paskaityti Oskaro Vaildo "Doriano Grėjaus Portretą" . Tikrai labai įdomi ir įtraukianti knyga o jos galas šokiruoja
               Teko skaityti ir visiškai pritariu kad tai neeilinis kūrinys. Ne veltui dažnai vadinamas O. Vaildo vizitine kortele.
               You might surprise yourself.

               Miestai.net FB

               Comment
                Mažosios Lietuvos enciklopedija T. IV: Rahn–Žvižežeris
                Mažosios Lietuvos enciklopedijos rengimo grupė
                Mažosios Lietuvos enciklopedija
                Dailininkas: Alfonsas Žvilius
                Metai: 2009
                ISBN: 978-5-420-01658-9
                Puslapių skaičius: 928 p.
                Įrišimas: Kietviršis
                Formatas: 70x100 mm
                Leidyklos kaina: 78.48 Lt
                Mažosios Lietuvos enciklopedijos IV tomas pasirodys prekyboje nuo kitos savaitės.

                Reikės nusipirkti kaj turėsiu atliekamu pinigų,idomios ir jau išejusios dalys.
                Paskutinis taisė laimutis; 2010.01.28, 21:05.

                Comment


                 Lietuvos regionų tradicinė kaimo architektūra

                 Etninės kultūros globos tarybos rūpesčiu 2008 m. išleisti penki leidiniai apie tradicinę atskirų regionų kaimo architektūrą. Leidinius galite paskaityti didžiosiose Lietuvos bibliotekose, nacionalinių parkų direkcijose. Deja, įsigyti asmeniškai šiuo metu galimybės nėra, nes visas tiražas jau išdalintas (išimtis - „Mažosios Lietuvos tradicinė kaimo architektūra“. Šio leidinio egzempliorių dar galite įsigyti Etninės kultūros globos tarybos sekretoriate - Žygimantų g. 1, Vilnius). Tačiau Lietuvos regionų tradicinės architektūros leidinių elektroninę versiją jau galite išvysti mūsų svetainėje (pdf formatu). Ateityje planuojama leidinius išleisti pakartotinai tradicine (popierine) forma

                 http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show..._d=92644&p_k=1

                 Comment


                  Nuostabiausias šou Žemėje: evoliucijos įrodymai (The Greatest Show on Earth: The Evidence for Evolution). Ričardo Dokinso (Richard Dawkins) naujausia (šio pranešimo rašymo metu) knyga, dedikuota evoliucijos nagrinėjimui. Skirtingai nei ankstesnėje Dokinso knygose, šioje orientuojamasi į evoliucijos, kaip priešpriešos kreacionizmui (t. y. knygoje paraleliai aktyviai kritikuojamas kreacionizmas ir kritikuojamas argumentų kalba), įrodymus. Kadangi autorius yra mokslininkas biologas evoliucionistas, šioje srityje kompetencijos jam toli gražu netrūksta.

                  Knyga nagrinėja dirbtinę (žmogaus veiklos sąlygotą), lytinę ir natūralios atrankos sąlygotą evoliucijas. Aiškina fosilijų datavimo principus paaiškindamas „trijų žiedų“ (medžių rievės), radioaktyvių izotopų skilimo (pavyzdžiui, anglies-14 izotopo, kalio-40 izotopo), molekulinio, grįsto pasyvių mutacijų dažniu, „laikrodžių“ principus. Pateikia evoliucijos, kurią galime stebėti savo gyvenimo laikotarpiu pavyzdžių, mokslinių tyrimų tokių tyrinėjimų pavyzdžius. Aiškina embriologiją ir jos įtaką evoliucijai. Ir tai tik pusė viso, ką ten rasite.

                  Kaip pats autorius sako, „joks nešališkas žmogus neabejos evoliucija perskaitęs šią knygą“. O aš galiu jus tuo patikinti.

                  Knygą rekomenduoju, prioriteto tvarka, žmonėms:
                  1. kurie neigia evoliuciją;
                  2. kurie nėra tikri evoliucija, bet kategoriškai jos neatmeta;
                  3. kurie priima evoliuciją, tačiau nėra pajėgūs jos pagrįsti;
                  4. kuriems nuolatos tenka susidurti su prieštaravimais evoliucijai ir kartais pritrūksta argumentų jai apginti;
                  5. kurie pripažįsta evoliuciją, tačiau nori jos principus dar geriau pažinti (knygą perskaityti verta net ir tuo atveju, jei manote, jog esate pakankamai apsišvietęs šia tema).

                  Knyga parašyta kompromisiniu tarp mokslo ir populiariojo stilių. Ją skaityti nebus sunku. Autoriaus dėstymo stilius sudomina, o turinio pateikimas yra draugiškas skaitytojui. Pateikiami ne tik teoriniai pagrindai, bet ir praktiniai gyvenimiški pavyzdžiai iš gamtinės aplinkos, iš paties autoriaus patirties.

                  Autorius apie savo knygą:
                  Product Details
                  • Hardcover: 480 pages
                  • Publisher: Free Press; First Edition edition (September 22, 2009)
                  • Language: English
                  Knygą pirkau Amazon.com, anglų kalba. Lietuviško ir Lietuvoje parduodamo analogo nežinau.

                  ---

                  Europos pasirinkimas: socialinis tikslas ir valstybės galia. Nuo Mesinos iki Mastrichto. Autorius Andrew Moravcsik, žinomas savo tyrimais Europos integracijos klausimu, politikos mokslų profesorius.

                  Kaip galima suprasti iš pavadinimo, knyga nagrinėja Europos integracijos procesą nuo Mesinos (Mesinos susitikimas Europos bendrijų klausimais; dalyvauja 6-ios integracijos pradininkės; 1955) iki Mastrichto (Mastrichto sutartis, kuri įformino Europos Sąjungos sąvoką; 1993). Nors klausimo nagrinėjimais šiomis datomis griežtai neapsiriboja.

                  Autorius skirsto Europos integraciją (tame laiko intervale) į penkis esminius skyrius:
                  1. Romos sutartys, 1955-1958
                  2. Bendroji rinka, 1958-1969
                  3. Pinigų integracija, 1969-1983
                  4. Suvestinis Europos aktas, 1984-1988
                  5. Mastrichto sutarties derybos, 1988-1991

                  Be abejo, knygoje taip pat nagrinėjamas ir įžanginis Europos integracijos kontekstas, ir tolimesnė integracijos perspektyva.

                  Šis kūrinys įdomus ne tik savo žinių bagažu, kuris yra tikrai didelis. Jis įdomus tuo, jog autorius gina poziciją, kad Europos integracija yra ne idealistinė, tačiau pragmatinė. O argumentų tam jis pateikia daug ir labai svarių.

                  Tyrimas yra gilus, esminis. Turinys parašytas ne populiariuoju stiliumi. Skiriamas neregėtas dėmesys informacijos šaltiniams ir jų kokybei (skaitant šią knygą nereikia nustebti, jei išnaša užims daugiau nei pusę puslapio). Dažnai pateikiama eiliniam piliečiui sunkiai prieinama, viešai nefigūruojanti informacija iš politinio katilo dugno. Didžiausias dėmesys skiriamas ES dominantėms: Jungtinei Karalystei, Prancūzijai ir Vokietijai.

                  Knygą rekomenduoju visiems, kurie neabejingi ne tokiai senai Europos praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Kuriems įdomūs ir aktualūs Europos integracijos procesai, kurie nori geriau suvokti, kodėl Europa yra tas precedentas pasaulyje. Kas yra mūsų integracijos varomoji jėga ir kaip ji veikia politiniame, tiek tarpvyriausybiniame, tiek viršvalstybiniame lygiuose. Kadangi esame Europos Sąjungos dalis, nors ši knyga apie ES naujokes ir nekalba, tai turėtų būti aktualu mums visiems, visi turėtume siekti suprasti, ne tik kokiame pasaulyje (kokioje ekonominėje, politinėje ir kt. aplinkoje) gyvename, bet ir kas ją lėmė.                  Techninės detalės

                  Autorius: Moravcsik, Andrew
                  Leidėjas: Margi raštai
                  Metai: 2008
                  Puslapių skaičius: 616
                  Formatas: 17x25 cm, kieti viršeliai
                  Žanras: Teisė, Socialiniai mokslai
                  P.S. Jei jums įdomi mano subjektyvi nuomonė, ši knyga yra geriausia mano kada nors skaityta knyga

                  ---

                  Parašė Dobranoc Rodyti pranešimą
                  Tomo Akviniečio Suma prieš pagonis, ką tik baigiau, dabar žinau daugiau negu eilinis bažnytukas vaikštantis sekmadieniais į bažnyčia . <...> Žodžiu tikrinu ką apie jį žinau, ir kas domisi filosofija rekomenduočiau, skyrių pavadinimai itin baisūs ateistui, turinys, gryna filosofija, vos ne Aristotelio komentavimas.
                  Man žinoma dalis Akviniečio teiginių, kurių „basiais ateistui“ nepavadinčiau. Jei, visgi, manai, kad turėčiau „išsigąsti“, galime padiskutuoti apie tai šioje temoje. Bet, jei jau taip sakai, paaukosiu tam šiek tiek savo laiko ir pasiskaitysiu, ką Akvinietis susapnavo.
                  Paskutinis taisė ; 2011.04.25, 20:50.
                  Įžvalgos.lt - FB - G+

                  Comment


                   Knyga kurią reikia būtinai perskaityti.

                   Игорь Иванович Акимушкин "Išnykęs pasaulis" http://iknyga.lt/index.php/akimuskin...pasaulis_10515

                   Comment


                    Visai neseniai perskaičiau Jules Verne "Karpatų Pilis" Smagus senovinis skaitalas, kas neskaitė mokyklos laikais.
                    Kairiarankių klubas - Left.lt

                    Comment


                     Pagaliau prisiverčiau atsiversti vieną knygą, kurią "privalėjau" perskaityti

                     The God Delusion, parašyta Richard Dawkins, kuris ne per seniausiai baigė akademiko karjerą po profesūros Oksfordo universitete ir pasišventė mokslo ir sveiko proto sklaidai masėse, už ką jam reiktų žemai nusilenkti.                     Kas girdėjo, skaitė ar matė R.Dawkins'ą (Youtube pilna jo interviu, paskaitų ir kitokios medžiagos), tie tikriausiai nieko naujo nesužinos, bet tai tiesiog geras argumentų, citatų ir informacijos rinkinys vienoje vietoje tiems, kas vėliau norėtų tai cituoti diskusijose apie religijas ir ateizmą.

                     Dawkins'o argumentai labai stiprūs ir daugeliu atveju tiesiog triuškinantys, nors tuo pačiu labai aiškiai apibrėžti ir suprantami "eiliniam" žmogui. Kai kuriuose reviu rašoma, kad "tai knyga, kurią turi perskaityti kiekvienas", bet mano supratimu, ją reikia perskaityti bent tiems, kas neabejingi sveikam protui, kritiškam mąstymui ir faktais grįstai įžvalgai. Ir ne vien dėl religijos, bet apskritai dėl to, kad tai puikus pavyzdys, kaip reikia agumentuotai ir pagrįstai aiškinti savo poziciją.

                     Aišku, labiausiai šitą knygą reiktų perskaityti religingiems (arba save tokiais laikantiems) žmonėms. Nors to tikėtis būtų šiek tiek naivu.

                     Amazon.com ir kitur galima gauti visai nebrangiai (nes išleista prieš 4 metus). 400psl. irgi nėra baisingai daug, nes puslapiai maži.

                     P.S. Panašu, kad ruošiama ir lietuviška knygos versija: http://www.dievoiliuzija.lt/
                     Paskutinis taisė John; 2010.11.24, 23:51.

                     Comment

                     Working...
                     X